Jump to content

Представите ни за true metalтвоята, моята


132 replies to this topic

#81 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 02 August 2007 - 09:14 AM

якия метъл на пантера е Vulgar Display of Power,пък преди 90-та къв траш са?
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#82 progressor

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts

Posted 02 August 2007 - 10:33 AM

View PostCode187, on Jul 31 2007, 08:40 PM, said:

Аз, :) съм млад и зелен :harhar: Нямам никакъв спомен, но не тая никакви лоши чувства към тогавашното време. Чувал съм много и хубави и лоши неща. Просто ме дразни всичко по телевизията и преекспонирането на тогавашното време. Комунизма, не е виновен виновни са хората! Имам си собствено мнение и когато е нужно го защитавам. За съжаление е различно от крайните мнения и е трудно, но няма лесни неща. И когато казвам свобода имам предвид точно това собсвено аргументирано мнение и свой собствен път. И когато се наложи да го отстояваш, (не да се огъваш накъдето трябва) ако трябва и да умреш(и до там се стига звучи смешно, но е така).Метала проповядва това и когато си такъв човек значи си истински (трю) метал. Васко Кръпката го е казал много добре в песента си.
P.S. Bass солото е много добро :friends:
Ся, пич, да почнем отначало. Не се преекспонира онова време, защото този х... дето го ядем са го натворили комунистите. В момента на власт са децата им-Станишев, Овчаров, Милен Велчев, гл. прокурор Велчев и т.н, че са много. Не си струва да си краен и да умираш за идеите си. Това е точно комунистическото виждане на нещата и не мисли, че метълът е някаква революция. Той е само музика, която харесва на едни и не харесва на други. Ти никога няма да изпиташ чувството на удовлетвореност и едва ли не на оргазъм, когато стискаш в ръце една пращяща винилова плоча, но плоча на Дийп Пърпъл, Сабат, Назарет или Лед Зеп. Така бе през 70-тте и после ядеш бой на две места - от вашите, че си дал парите за ток за три месеца, че и повече за една плоча и после в МВР-то, че слушаш неправилна музика. Но като чуеш парчетата и забравяш за всичко.
Кефи се сега на свободата да слушаш, каквото пожелаеш, прави се на каквото искаш - на смелчага или на революционер, но помни, че ще пораснеш и нали знаеш какво е казал татко ти. Прав е. И сигурно е на моите години. :harhar:

#83 Muncho

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 42 posts

Posted 02 August 2007 - 12:15 PM

View Postcygnusx86, on Aug 2 2007, 10:14 AM, said:

якия метъл на пантера е Vulgar Display of Power,пък преди 90-та къв траш са?
Съгласен :) ! Единствения албум на Пантера, който ми харесва. И в другите има по някое парче, но този е наистина най-трю метъл албума им. А пък и след 90 пак не са траш :friends: .

#84 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 02 August 2007 - 14:53 PM

View PostMuncho, on Aug 2 2007, 01:15 PM, said:

Съгласен :paladin: ! Единствения албум на Пантера, който ми харесва. И в другите има по някое парче, но този е наистина най-трю метъл албума им. А пък и след 90 пак не са траш :mamba: .
Е вие сега твърдите,че само Vulgar display... е трю траш,а кокво ще кажете за предишния албум-Cowboys from Hell. Не по-малко тежък,не по-малко истеричен .С една дума -Великолепен.
Vulgar display... е само по-плътен и наситен.
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#85 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 02 August 2007 - 15:35 PM

View PostREYAV, on Aug 2 2007, 03:53 PM, said:

Е вие сега твърдите,че само Vulgar display... е трю траш,а кокво ще кажете за предишния албум-Cowboys from Hell. Не по-малко тежък,не по-малко истеричен .С една дума -Великолепен.
Vulgar display... е само по-плътен и наситен.


Въпрос на вкус,за мен пък в Cowboys има само две свестни песни Art Of Shredding и Message In Blood.И забележи,казвам "свестни",великолепни в никакъв случай. :paladin: А и Vulgar...,ше ма извиниш ма е доста по-тежък от cowboys from hell.Стилово между двата албума има голяма разлика,Cowboys си е баш траш,Vulgar е...ми мноо як метъл,но траш незнам...а и не ми пука къв е.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#86 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 02 August 2007 - 15:42 PM

Оф,съвсем се оплетохме стоя траш-не траш.На мен също изобщо не ми пука,важното е че харесвам много въпросните два албума и за да не разводнявам темата ги причислявам към трю метъла :paladin:
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#87 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 02 August 2007 - 19:58 PM

View Postprogressor, on Aug 2 2007, 11:33 AM, said:

Ся, пич, да почнем отначало. Не се преекспонира онова време, защото този х... дето го ядем са го натворили комунистите. В момента на власт са децата им-Станишев, Овчаров, Милен Велчев, гл. прокурор Велчев и т.н, че са много. Не си струва да си краен и да умираш за идеите си. Това е точно комунистическото виждане на нещата и не мисли, че метълът е някаква революция. Той е само музика, която харесва на едни и не харесва на други. Ти никога няма да изпиташ чувството на удовлетвореност и едва ли не на оргазъм, когато стискаш в ръце една пращяща винилова плоча, но плоча на Дийп Пърпъл, Сабат, Назарет или Лед Зеп. Така бе през 70-тте и после ядеш бой на две места - от вашите, че си дал парите за ток за три месеца, че и повече за една плоча и после в МВР-то, че слушаш неправилна музика. Но като чуеш парчетата и забравяш за всичко.
Кефи се сега на свободата да слушаш, каквото пожелаеш, прави се на каквото искаш - на смелчага или на революционер, но помни, че ще пораснеш и нали знаеш какво е казал татко ти. Прав е. И сигурно е на моите години. :metal:


Не ми се спори за субективните мисли на всеки живял преди 89 година (достаъчно дълго). Смятам, че голяма част от хората, не осъзнават свободата си дори и сега. И не се правя на революционер просто метала е такава музика и с нея се носи този дух. А как ще го разбираш написах вече, че за всеки е индивидуално и околните със сигурност няма да разберат твоите лични разбирания. Дано когато хващам плоча да не получавам оргазъм, защото означава, че не съм бил отдавна с момиче :metal:. И виждам, много Българи са израстнали свестни и мислят трезво въпреки "тиранията" на комунизма. Защо ли някой от тях не се е захванал с политика. Май някой се е срахувал когато, не е трябвало. Приятно слушане на плочите (дано да си ги запазил) и Наздраве :metal:


P.S. Под преекспониране имах предвид, че се използва за параван на глупостта, незнанието и неможенето на хората и техните спътници в парламента от всяка страна на залата (ляво, дясно на тавана и посредата).

Edited by Code187, 02 August 2007 - 20:03 PM.

Rock n' Roll

#88 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 02 August 2007 - 20:58 PM

Минаха 18 години - като спрем да се извиняваме с комунистите, с капиталистите, с демократите, с марсианците и с глобалната простотия и си плюем на ръцете, че да свършим нещо, за да сме по-добре - тогава има шанс да почнем да се оправяме. Дотогава ще си мрънкаме и оплакваме.
Аз помня и преди, и сега - и мога да направя разликата.

Тоя народ не беше дорасъл за демокрацията си - затова смята свободата за слободия - а свободата е отговорност първо. А не беше дорасъл, щото не беше си я изстрадал - поднесоха му я, както и не беше дорасъл за Освобождението си преди това. За Апостола си не беше дорасъл. И понеже не е дорасъл не може да се управлява сам - затова сега неистово си търси новия кумир-водач-идол, който да му замести Бай Тошо - само че ще се казва Бате Бойко. Щото усеща, че е слаб да си оправи сам лайната и да си измие задника. Мазохизмът и хленченето и оплакването се превръщат в национална черта, което е даже още по-ужасно за мен.
Надявам се да дорасте с времето, дано, дано.

Това е горчивата истина. Затова и музиката пречупена преди - означаваше едно, а сега - означава друго. Progressor е прав за това - преди музиката се изстрадваше повече.
nemo me impune lacessit

#89 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 02 August 2007 - 21:17 PM

Ааа забравих - по темата:

Тру каквооо????!?!?
Това е най-тру безсмислената тема, която съм чел дотук тук.
Ако има Топ 5 на теми, загубили ми времето - тази ще е там.
Какво значение има какво смята, който и да е, че е тру едикакво си???

Онуй агне Мо6ното, което ходило със зелена ризка на "най-големите трута" (WTF?!?!?) сред всички доказателства, които постна тук, че IQ то му е малко под това на обезглавена медуза - успя (най-случайно според мен) да каже и нещо много вярно: "Музиката се дели на хубава и лоша." Апцелютно е така! Метъл, рок, поп, естрада, детски песнички - ако идва от сърцето - значи е тру. Както вече писах - ненавиждам стиловите определения.

За мен най-ценни са музикантите, които са "тру" на себе си. Няма значение как се казват. Neurosis са "тру", Hypocrisy са "тру", Pantera са "тру", Slayer са убийствено "тру", Ministry са "тру", Paradise Lost са "тру", даже и Metallica са донякъде "тру", щото макар и да ядосаха всички - решиха да свирят това, което на тази възраст им идва да свирят, а не да правят компромиси с публиката. Но разбира се Металика за мен никога няма да са толкова "тру", колкото беше Джейсън, който му писна и реши да остане верен на себе си и да не прави компромиси, а да свири това, което иска.

А ако говорим за Manowar и Nanowar - вторите за мен са по-тру, защото знаят какъв ташак е всичкото това, идва им отвътре да правят шоуто си и не им пука толкова за мнението на който и да е.

Ross The Boss е тру - и преди беше, а сега още повече - щото когато дойде времето заряза Manowar и започна да свири любимия си блус. Без компромиси, без да търси пари или слава - шрпстп пстана верен на себе си.
nemo me impune lacessit

#90 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 02 August 2007 - 23:49 PM

View Postmabon, on Aug 2 2007, 09:58 PM, said:

Минаха 18 години - като спрем да се извиняваме с комунистите, с капиталистите, с демократите, с марсианците и с глобалната простотия и си плюем на ръцете, че да свършим нещо, за да сме по-добре - тогава има шанс да почнем да се оправяме. Дотогава ще си мрънкаме и оплакваме.
Аз помня и преди, и сега - и мога да направя разликата.

Тоя народ не беше дорасъл за демокрацията си - затова смята свободата за слободия - а свободата е отговорност първо. А не беше дорасъл, щото не беше си я изстрадал - поднесоха му я, както и не беше дорасъл за Освобождението си преди това. За Апостола си не беше дорасъл. И понеже не е дорасъл не може да се управлява сам - затова сега неистово си търси новия кумир-водач-идол, който да му замести Бай Тошо - само че ще се казва Бате Бойко. Щото усеща, че е слаб да си оправи сам лайната и да си измие задника. Мазохизмът и хленченето и оплакването се превръщат в национална черта, което е даже още по-ужасно за мен.
Надявам се да дорасте с времето, дано, дано.


Напълно съгласен :metal:. Темата,че е безмислена безмислена, но все пак има нужда да си почешеш езика и с такива теми :D Наздраве! :D
Rock n' Roll

#91 Methodius

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 40 posts

Posted 03 August 2007 - 07:53 AM

Във Vulgar... няма сола, ето защо ми е омразен.

Заявявам, че повече не ще отварям теми тук.

Edited by Methodius, 03 August 2007 - 07:57 AM.


#92 sabinnna

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 37 posts
  • Location:Sofia Hate City

Posted 06 August 2007 - 15:50 PM

PANTERA са велики недей така :pogranichnik:

#93 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 August 2007 - 16:10 PM

View Postsabinnna, on Aug 6 2007, 16:50, said:

PANTERA са велики недей така :harhar:
Трю ли са Pantera?

1) Pantera са отлична блус-рок група. Ако за нас блуса е трю, то и Pantera е редно да са трю;
2) В трю блуса има сола. Някои от тях - умопомрачителни! В Pantera няма сола.

От 1) и 2) следва, че Pantera не са трю :pogranichnik:
Така е то.

#94 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 06 August 2007 - 16:12 PM

View Postgeorid, on Aug 6 2007, 17:10, said:

Pantera не са трю :mellow:
Трю са в първите албуми :)
Next One Is Real

#95 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 06 August 2007 - 16:41 PM

View PostMethodius, on Aug 3 2007, 08:53, said:

Във Vulgar... няма сола, ето защо ми е омразен.

Заявявам, че повече не ще отварям теми тук.

На мен пък това ми е един от най-любимите албуми но въобще не съм забелязал сола има ли,няма ли...май има некви наченки.Тва е един от най-големите албуми в метъла.Жалко,че след него не направиха нищо...а и преди това,като изключим някой друга песен.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#96 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 07 August 2007 - 10:30 AM

Quote

В Pantera няма сола.

А стига, бре, аз к'во съм слушал тогаз вместо Пантера :shok:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#97 Muncho

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 42 posts

Posted 07 August 2007 - 13:19 PM

View Postgeorid, on Aug 6 2007, 17:10, said:

Трю ли са Pantera?

1) Pantera са отлична блус-рок група. Ако за нас блуса е трю, то и Pantera е редно да са трю;
2) В трю блуса има сола. Някои от тях - умопомрачителни! В Pantera няма сола.

От 1) и 2) следва, че Pantera не са трю :yes:

Абе кажи си го направо - южняшко-селско-Тексаски блус-груув некъв метъл. Тъй и тъй се изредихме всички на Пантера, да се уточня и аз ;) - не ми харесва Пантера по принцип. Vulgar е единствения албум, който мога да издържа и горе-долу става. И за това казах , че за мен е "най-метъл". Иначе определено не са траш. В нито един албум.

#98 valя

    интересуваща се

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts

Posted 07 August 2007 - 14:15 PM

View PostMuncho, on Aug 7 2007, 14:19, said:

Тъй и тъй се изредихме всички на Пантера, да се уточня и аз :wub: - не ми харесва Пантера по принцип.
Щом са всички, да взема и аз да не остана по-назад - и да подчертая колко много харесвам Пантера и в принципа и извън него. Оригинални като звучене. ;) --> да подпра и аз нещо. И невписващи се в моите тру/ю представи (та някои от групата дори дълги коси нямат :yes: )

#99 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 07 August 2007 - 14:51 PM

Значи според доста хора метала трябва да бъде съпроводен от китарни сола??В списанието бях чел същата глупост изръсена от забравих коя банда :blink:
Метала си е жица бе хора...куфеене...чувства...вложени усилия...синхрон...бира...всяка банда си има феновете,които си я мислят за Трю,дори и да няма сола или да копира!Ето примерно за мен в Бг най-култовите банди са Хиподил и Срам и Позор(напоследък и Пропаганда) и нека някой да ми каже,че не са Трю...просто няма да са си трю метал за него...за мене ше са си Култовите банди,които съм харесвал и преди мнението му :D
Всички метал банди са Трю :crazy:
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#100 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 07 August 2007 - 18:16 PM

View PostФайона, on Jul 31 2007, 11:14, said:

Метълът е просто музика. Когато се опитваш да го превърнеш в "начин на живот" рискуваш да влезеш в някакво здраво клише, от което няма измъкване.

HEAVY METAL-a Е начин на живот, поне за достатъчно хора. Защото ако не беше така и всичко остава в ръцете на хората със зелени "ризници" просто метълът (в повечето си разновидности) щеше да е умрял!
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users