Jump to content

Apocalyptica в Каварна31.05.2008г. - Градски площад


45 replies to this topic

#21 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 May 2008 - 10:45 AM

View PostSatyr, on May 23 2008, 10:25, said:

Тази година в Каварна има две интересни неща - Апокалиптика и Стрингс. И Менъуор, ХолиХел и Сикст Сенс. Първото го имаше съвсем същото през 2006 г., а второто - съвсем същото - през миналата година.
Да влезе Глен Хюз с Б.Т.Р. ;)
Апокалиптика поне ще свирят и песни от новия си албум, а Менъуор имат ли какво ново да изсвирят :D Вторият концерт (поне за мен) е прекалено предвидим... Глен Хюз и той включва нови песни всеки път :D А Б.Т.Р. винаги могат да те изненадат с някой нов кавър :P
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#22 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2593 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 23 May 2008 - 16:10 PM

View PostEnergY, on May 22 2008, 21:59, said:

Също така ми е интересно (не си търся компания) кой от тук ще ходи?

Аз ще ходя (компания не отказваме :D )!

View PostMetal Heart, on May 23 2008, 11:45, said:

Апокалиптика поне ще свирят и песни от новия си албум, а Менъуор имат ли какво ново да изсвирят :D

Имат - "Gods of War" :D ! Но аз предпочитам да ни изкарат целите "Fighting the World" и "Kings of Metal" (хем ще се подготвят за "Magic Circle" феста) и накрая един "Battle Hymn" за изпроводяк и аз ще съм най-щастливия човек на стадиона :D ;) :P
ПИСУК!

#23 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 23 May 2008 - 16:17 PM

View PostSatyr, on May 23 2008, 11:25, said:

Да влезе Глен Хюз с Б.Т.Р. :D

къде де влезе? на Ди/Вижън предлагам. при депешарската агитка, предвождана от Сатирката :D
ама хайде повече да не те излагам.... ;)

#24 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 May 2008 - 16:28 PM

Че той не е ли от началото на миналата година ;) Откакто са свирили на предишния Kalialra rock fest, нямат нов албум, но явно на феновете не им и трябва :D Дано да разнообразят малко сетлиста в полза на класиките, както казваш :P
Що се отнася до Апокалиптика, предпочитам авторските им неща пред по-старите кавъри. Ще се радвам на всяка нова песен :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 23 May 2008 - 16:40 PM

View Postwhiplash159, on May 23 2008, 17:10, said:

Аз ще ходя (компания не отказваме :P )!
Имат - "Gods of War" :D !
Той "Gods of War" не се свири. Пуска се, както правят DJ-ите :D

View PostMetal Heart, on May 23 2008, 17:28, said:

Дано да разнообразят малко сетлиста в полза на класиките, както казваш :D
Миналата година сетлистът си беше над 90% класики, бе.
Аз се надявам концерта да го разнообразят подгряващите банди :D

View Postwiktory, on May 23 2008, 17:17, said:

депешарската агитка, предвождана от Сатирката
Прави разлика между ходене на концерт по работа и не по работа ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 May 2008 - 17:00 PM

View PostSatyr, on May 23 2008, 16:40, said:

Той "Gods of War" не се свири. Пуска се, както правят DJ-ите :D
Миналата година сетлистът си беше над 90% класики, бе.
Аз се надявам концерта да го разнообразят подгряващите банди :D
Миналата година - 90, тази - 100, за да са доволни и тези, които първия път не чуха някоя и друга любима песен :D
Че те подгряващите банди издадоха ли поне по един албум или пак ще свирят сингли ;)
Обаче Стрингс са добри, може да направят някое общо изпълнение с Апокалиптика, май имаха такива планове.
За дуета на Ерик Адамс и мацката от Холихел не се и съмнявам :P
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#27 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 23 May 2008 - 17:36 PM

View PostMetal Heart, on May 23 2008, 18:00, said:

Миналата година - 90, тази - 100, за да са доволни и тези, които първия път не чуха някоя и друга любима песен :P
Че те подгряващите банди издадоха ли поне по един албум или пак ще свирят сингли :D
Обаче Стрингс са добри, може да направят някое общо изпълнение с Апокалиптика, май имаха такива планове.
За дуета на Ерик Адамс и мацката от Холихел не се и съмнявам :D

абе не ми пука
миналата година концертът беше перфектен, ако пак изкарат същото няма да мрънкам, че съм видяла един перфектен концерт два пъти ;)

#28 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 24 May 2008 - 12:53 PM

Хм, ще се израдвам и на 2-3 парчета от Gods of war-къртят наживо (справка-Gods of war-live, MCF DVD vol1), но каквото и да направят кралете ще съм доволен <_<

По темата-ще се видим на 31!

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#29 EnergY

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 38 posts

Posted 24 May 2008 - 20:07 PM

Кво го забихте на Меновар... И там ще се видим, тая година искам да ги видя. Иначе за съпорта на Апокалиптика, Стрингс, ами супер, баш така си го прдставях - миналия път мислех че ще са фрапантно зле, а пък не бяха, дори им го казах, по същия начин, на другия ден в София. (там не подгряваха, а пък може и да е трябвало ама след като Перту се изгуби...)

Да се съглася с Метал Харт - предпочитам 100 пъти повече да свирят авторските си неща, но ако може и малко повече от Култ - съвсем го забравиха, а каквото направят от него, дори и Path, нещо не излиза зарлади прекалено силния акцент на барабаните.

#30 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 30 May 2008 - 09:52 AM

Плакатът, на който се вижда и началния час на концерта: 20 ч :yes:

Attached Files


It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#31 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 30 May 2008 - 10:02 AM

View PostEnergY, on May 24 2008, 21:07, said:

прекалено силния акцент на барабаните.

абсолютно. аз няма да спра да твърдя, че с барабаните се развалиха...
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#32 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2593 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 30 May 2008 - 11:19 AM

View PostMetal Heart, on May 30 2008, 10:52, said:

Плакатът, на който се вижда и началния час на концерта: 20 ч :)

Mиналия път като идваха плакатът беше същия! :yes: :lol: :lol: Май само са сменили датата....
ПИСУК!

#33 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 01 June 2008 - 09:04 AM

http://www.katehizis...ct.php?nid=7753
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#34 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 01 June 2008 - 11:39 AM

View PostSatyr, on Jun 1 2008, 10:04, said:

Мда, як репортаж е спретнал Уиплеша! Бравос!

Мен лично страшно ме израдва концерта!
Признавам без бой че Апокалиптика не са ми особено любима група но бях много любопитен да ги видя наживо а досега не ми се беше отворила такава възможност по ред причини...Определено къртят наживо! И ако някой не вярва че с виолончело може да се прави метъл шоу както с електрически китари-определено трябва да гледа дивите финландци! Трябва да призная че собствените им композиции ме радват повече от кавърите, но не крия че издивях на някои кавъри а и май предпочитам Металика в този формат :yes: ...е, това си е лично мнение, не искам никого да обиждам, просто аз самия последните години не кльопам Металицата а технита стари класики изпълнени от чела и барабани звучат много яко...пък и публиката избухва много на такива неща (до мене една девойка с фанелка на Сепултура подивя на Refuse/Resist, пък и аз избухнах... :)
Шоуто определено беше велико и е страхотно начало за личния ми концертен сезон! ;) (който ще продължи с Кралете на Метъла в Каварна и след това в Бад Аролзен/Германия...а и ако преди това се уреди една възможност за Queensryche в Букурещ...)
Стига съм дращил за концерта-и без това не ме бива да пиша, а и Уиплеша си го е написал чудесно.
Иначе си изкарахме чудесно-цял ден до ранен следобед се мотахме с едни румънски приятели от форума на Менуор, после се мотахме в Каварна, засякохме Digger и Уиплеш и други приятели, пихме много бири със сума хора, после и Свил се появи, Ози накратко го видях преди концерта, а след концерта не се застояхме много...абе велико беше...

едит: Със Свил и Ози и с други хора си коментирахме звука и защо у нас няма хубави зали и т.н...
тази тема ще я въртим до безкрайност...та вчера аз бях точно по средата и почти най отпред (само 2 девойчета пред мен) и в тази точка визията беше добре, обаче звука...ам всеки може различно да се изкаже но аз лично чувах яки барабани, ниските партии на челата също звучаха яко, когато говореха по микрофона нищо не се разбираше когато публиката около мен ревне, а високоите партии (сола, това онова) на челата се размазваха и почти не се чуваха...

Edited by Geddy, 01 June 2008 - 12:18 PM.

View PostHeathenHeart, on 28 January 2013 - 13:29 PM, said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#35 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 01 June 2008 - 13:02 PM

Добре го е написал Whiplash-a :yes: този концерт ще го запомня с неочаквано голямата тарапана от хора, с вдигнати във въздуха фотоапарати почти през цялото време (не мога да разбера какво е удоволствието да гледаш цял концерт през обектив?), поради което видимостта към сцената не беше особено добра и не само за мен :wub: Два часа чакахме за автобус от Варна, защото билетите бяха предварително продадени и не остана много време да се видим с приятели... но следващият път смятам да се реванширам :) Хареса ми, че Апокалиптика свириха по-различен сет от предния път в Каварна, имаше и от новите песни, но на парчетата на Металика не се радвах толкова, като знаех, че след по-малко от два месеца ще ги чуя в оригинал ;) добре подгрях за тях де, а шоуто на финландците беше на обичайното високо ниво, макар и звукът да не беше перфектен, поне от моето място.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#36 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 June 2008 - 20:59 PM

View PostGeddy, on Jun 1 2008, 12:39, said:

пък и аз избухнах... :)
Хмммм... много еротично се изразяваш... да не го е отнесла девойката :P

Quote

после и Свил се появи

Нема начина да не са го отразили в местните новини, такава знаменитост като мене :wub:

За транспорта какво да кажа, това е най-слабата част от преживяването Каварна, докато се замъкнеш до там можеш да остарееш. Зарекъл съм се повече без кола да не тръгам за там. Не мога да си губя цели дни за някакви смешни 170 километра. Отделно, че билетите ти излизат почти като до София...
За звука другаря Геди го е казал, няма какво да го повтарям. Наистина има какво да се желае още, но беше повече от задоволителен. Аз към края стигнах на около 3 метра от сцената и наистина високите малко се губеха.
За публиката... с другаря Ози решихме, че е над 3000 при всички положения, а може би дори и над 3500 души. Много ентусиазирана и много контактна. Откликваше на момента на закачките на бандата. Пяха където трябваше. И аз даже попях малко. :wub: Малко неудачно ми се стори да се прави пого, но пък ми помогна да се придвижа към сцената. Пътьом наритах един двама по-агресивни пубери, ама то в рамките на нормалното. Виж гадните фотоапарати и на мен ми пречеха, не мога да си направя свестни снимки ве, все има някакви ръце и сапунерки в кадър :)
И на мен Апокалиптика не са ми някакви големи любимци, но концертът определено беше с много висок заряд и много ме израдва. Наживо тия младежи мачкат. Да не говорим, че барабанистът им е машина. Изкърти ми главата.
Приятна изненада бяха и подгряващите Стрингс. Очаквах лигни тип Бонд, а момите забиха много здраво и нахъсано с доста твърд стил. Имат си вече фен в мое лице и с удоволствие бих ги гледал отново.
Накратно, страхотно начало на концертното лято за мен. Дано продължи все така :metal:
П.П. Като ми остане време тия дни ще кача малко снимки на сайта ми. Малко са станали качествени, ама пък колкото-толкова :D

#37 Dew

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 51 posts

Posted 02 June 2008 - 03:49 AM

шейсетина доброкачествени СНИМКИ

#38 ali_sh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 03 June 2008 - 17:50 PM

Концерта наистина къртеше. Обожавам Апокалиптика и за това позволих паричната и физическата жертва на милите тате и мама за да дойда от Пловдив заедно с една приятелка. Изпуснахме Стрингс и успяхме да дойдем чак когато Апокалиптика вече свихера Хелден, но пак си струваше. На живо са милион пъти по- яки от записите така че останах невероятно доволна, въпреки че заради този концерт тази година няма да мога да ида на други. Шанс...
Що се отнася до публиката - сториха ми се мн мн мн по-малко, а и не бях мн очарована. Повечето не бяха толкова фенове на Апокалиптика колкото на Металика и ги възприемаха като тяхна кавър банда без да оценяват уникалността им. Пиянските изпълнения също не бяха малко, но това сигурно се очаква на безплатен концерт.
(ПП - простете невежеството ми - това ми е втория концерт след Камелот през април и бях леко в шаш от разликата).

#39 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 04 June 2008 - 21:17 PM

View Postali_sh, on Jun 3 2008, 18:50, said:

Концерта наистина къртеше. Обожавам Апокалиптика и за това позволих паричната и физическата жертва на милите тате и мама за да дойда от Пловдив заедно с една приятелка. Изпуснахме Стрингс и успяхме да дойдем чак когато Апокалиптика вече свихера Хелден, но пак си струваше. На живо са милион пъти по- яки от записите така че останах невероятно доволна, въпреки че заради този концерт тази година няма да мога да ида на други. Шанс...
Що се отнася до публиката - сториха ми се мн мн мн по-малко, а и не бях мн очарована. Повечето не бяха толкова фенове на Апокалиптика колкото на Металика и ги възприемаха като тяхна кавър банда без да оценяват уникалността им. Пиянските изпълнения също не бяха малко, но това сигурно се очаква на безплатен концерт.
(ПП - простете невежеството ми - това ми е втория концерт след Камелот през април и бях леко в шаш от разликата).
Ако свалиш фенските розови очила и поразмислиш, ще разбереш, че грешиш. Публиката не беше никак малко. Особено за далечно място като Каварна. Аз продължавам да твърдя, че на площада имаше над 3000 души.
Хората около мен определено бяха запознати с всички парчета, не само с кавърите на Металика. Колкото до самите кавъри, малко са хората, на които песни като Seek & Destroy не са им познати. Как да не припяваш?
Пиянски изпъления има на АБСОЛЮТНО всеки концерт. Ще свикнеш като увеличиш бройката.
Изтървала си Стрингс - пропуск. Щеше да видиш страхотен прием от страна на публиката. Хората бяха дошли да се забавляват, а не да слушат кавъри на Металика.

#40 ali_sh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 05 June 2008 - 08:24 AM

Хмм за броя на хората не го казах като "Можеше повече", а по-скоро защото не ми се видяха да са били 3000 та камо ли повече. Иначе едва ли имаше начин да са кой знае колко повече, особено в началото на сезона...
Нз кой с какво е бил запознат, но на мен ми се стори, че рядко се случваха хора, които да са дошли специално заради Апокалиптика - или бяха дошли защото има някакво си шоу или защото се кефят повече на Металика... Щом ти смяташ, че греша, ок - просто с такова впечетление останах (а и не само аз). А и замисли се ти от кои си бил?
Мб реагирам така защото аз нямам възможността да ходя на всеки концерт, но ми се струва леко безмислено да отидеш на концерт на някоя група само за шоуто - без да се кефиш точно на тях.
(Ех ама трябваше да се досетя, че ако кажа нещо за Металика, ще почнат да ме плюят. :ninja: )
И за пианските изпълнения не мога да кажа нищо. Сиг си прав, но на Камелот не ми се видя да има такива :ninja: )
Наистина жалко, че изпуснах Стрингс, но пък си заслужаваше да чуя Апокалиптика на живо.
ПП - За публиката и топлия й прием - имаше и мн, които се забавляваха искрено, но останах озадачена да видя хора, които дори не поглеждаха към сцената, а си водеха мохабети през цялото време. :wub:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users