Jump to content

Форумна класация за албум на 2012-та година!Тема за обсъждане


152 replies to this topic

#61 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1992 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2013 - 18:04 PM

Не бих я нарекъл слаба годината. Най-малкото за мен дори един албум, който да ми хареса, я прави достатъчно силна. Друг е въпросът, че бях неприятно и неочаквано разочарован от групите, от които очаквах най-много.
"The Lord of Steel" при други обстоятелства щях да го сложа на първо място. Отдавна ми знаете отношението към групата, а и самият албум, както казах много пъти вече, според мен е много добър. Обаче... Алтав звук на първата версия, меко казано странни методи на издаване и дори финалният вариант е далеч от идеалното звучене. "Gods of War" звучеше прекрасно и беше промотиран и издаден подобаващо, но, за нещастие, композиционно в по-голямата си част не беше нищо особено. При новия мановарски албум беше точно обратното - преобладаващо добри композиции(с едно изключение, и с един откровено безумен текст, но част от радваща песен), но брутално спънати от някакви странни издателско-продуцентски решения...

Holyhell, от които, предвид факта, че дебютният им албум стана един от любимите ми в последните петнайсет години... От тях очаквах нещо много силно... И сигурно щях да го получа, ако го бяха издали. Да, ама... Първо щеше да излезе на 16 юни. После нейде през септември. После на 31 декември - именно него чаках, затова и не постнах класацията по-рано. Ама няма... Сега го чакам на 31 януари или нейде в началото на февруари. И дано не го бавят повече, че не знам ако продължат така, дали изобщо ще си загубя времето да го слушам. ЕР-то, което издадоха, беше много приятно, де.

Иначе мен годината ме удовлетвори. Accept издадоха феноменален албум. Да ме прощавате за богохулството, обаче подозирам, че именно с този вокалист ще ми станат истински любима група. С Удо, при цялото ми уважение, просто не се получи, макар че им харесвам много песни от неговата ера... Sabaton и Grand Magus ми дадоха точно каквото очаквах и исках от тях, така че нямам забележки. Halestorm се оказаха група, свиреща типа рок, който като цяло не харесвам изобщо, с текстове, които, поне от това, което хванах от тях, въобще не са мой тип, и въпреки това последният им албум ми допадна прекалено много. Определено ще следя тази група в бъдеще. Unisonic... Ами, яки са, кефят... Дано само Киске и Хансен успеят да излязат от собствената си сянка, за да спрем да ги свързваме единствено с Helloween. А албума на Дий Снайдър щях да го сложа по-напред, ако бях сигурен, че отговаря на критериите на класацията. Никога не съм бил фен на Twisted Sister. Харесвам им няколко песни, но не са група, за която бих се набъркал в Епичен Форумен Скандал. Все пак Снайдър е чудовищно добър певец и този албум доказва това твърде категорично. Песните от "Суини Тод" и "Фантомът от операта" разкъртват мощно, а и не само те...

Edited by Тигър, 04 January 2013 - 19:46 PM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#62 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 11:42 AM

Не ми се иска да започвам с това, но няма как да не призная - тази година е най-слабата година в блек метъла, откакто го слушам! Даже ще го напиша с дебели букви: тази година е най-слабата година в блек метъла, откакто го слушам! Надявам се да е моментна слабост в жанра, преди големите имена да изригнат. Или поне аз да не съм попаднал на правилните албуми. Както и да е, има и някои нелоши заглавия, но дори първенците не биха се вместили в първите 5 позиции от миналата година.

1. Wodensthrone – Curse

Съвсем приятен атмосферен блек метъл, от типа, който харесвам. Има си всичко необходимо, освен това, че след 3 години няма да си спомням за него. Но пък за времето, в което преседя в колата ми, успях да го чуя доста пъти и удовлетворението, което ми донесе, безапелационно го поставя на върха.
Jormungandr

2. Enthroned – Obsidium
Тази белгийска група присъства във фонотеката ми от много време, с повечето, ако не и с всичките си творения, като е претърпяла много преоткривания и забвения, особено в последните години. Затова бях изключително приятно изненадан от стойностния, почти без жанрови отклонения, блек албум, който са издали. Препоръчвам на всички, които са били в моето положение, сигурен съм, че има такива.
The Final Architect

3. Anthro Halaust - Правды Oсколок, Kровоточит Живым

Украински симфоничен блек, което по право директно му отрежда място в топ 10. Само пет песни, първата, от които, е по-скоро дет метъл и, честно казано, не струва, но заради останалите, и особено заради долупосочената, си заслужава престижната позиция.


4. Rage Nuclaire - Unrelenting Fucking Hatred

Ако не се лъжа – канадски блек, което отново ми напомня за мистерията, как може толкова северна държава да има толкова малко блек, а само в миналогодишната ми класация да има 2 австралийски групи. Както и да е – силен албум, с характерното сурово продуциране и изкормени вокали, които не са за всеки. С просто ухо се долавят и NSBM моменти. За съжаление на любимата си песен намерих само долния клип, но той може и да е дори по-любопитен за някои.
Hunt With Murderworms, Sculpt With Flies

5. Strange Angels - Where Men Are Worth More Than Gold

Най-разчупеното заглавие в тазгодишната класация. В този албум има всичко, само трябва да му се даде шанс. Всъщност – няколко шанса.

Който има нерви и търпение нека чуе тази песен, обещавам, че няма да съжалява. Да не говорим, че ще е един от тристата имали щастието да я чуят в youtube. Това си е почти като да получиш ръчно номерирана оригинална касетка (с тираж 66 бройки) през деветдесетте.

M'Illumino d'Immenso


6. Dark Metamorphosis - Blood Burden

Американски блек метъл, което обикновено означава, че трябва да се подхожда към него с неприпркито предубеждение. Истината, обаче, е, че албумът е доста приличен. Издържан е в традициите на жанра – one man project и с класически приглушен звук, омаловажаващ до крайност разнообразието, изразителността и многопластността на синтезаторните партии J
One in the Chamber

7. Azaghal – Nemesis

Финландски блек, добро общо звучене, за мое съжаление накъсван от ненужни напявания и траш моменти в стил скучаещо норвежко величие през новия век. А можеше и на по-горна позиция да се класира.
Nemesis

8. Mlekra – 0105

Отново украински блек. Много здрав звук, много студ и мраз. Ако пееха на норвежки, или поне на нещо неразбираемо, спокойно бих ги сбъркал с представители на по-северната сцена.

Лунный Сарос

9. Ulvegr – Arctogaia

Иииииии... Отново украински блек, доста стегнат и съвсем по северно звучащ, с изключение на украинските, а може да са и руски, текстове, но ние на това отдавна сме свикнали, даже се кефя, като хвана от време на време по някоя дума, а не постоянните “slaget”, “vinter”, “skogen” и “krig”
In Bloody Spume

10.Eternal Helcaraxe - Against All Odds

Сам по себе си албумът не е нещо особено – вярно, лесно се възприема, има необходимата мелодичност, нищо, от което да болят ушите, и, при нормални условия, бих го пропуснал покрай тях, както често се случва с недостатъчно злостни pagan блекове. Съдбата, обаче, си прави понякога шеги, и по някаква случайност съм чул целия албум, като в края му открих истинската перла - Against All Odds (All the Battles to Come - Part II). За съжаление тази песен не е качена в Youtube, което ме навежда на някои притеснителни изводи относно музикалните ми предпочитания, но това не е нещо ново, на което следва да обръщам внимание. Ако имате възможност – намерете песента, защото това е песента на годината. Нарочно няма да давам линк към друга песен.

Под линия, но все пак с добри издания остават:


11.Anaal Nathrakh – Vanitas

AN продължават да си творят в техния си уникален стил, все така на границата да спра да просулушвам новите им албуми. Цитираната песен, обаче, е втората ми най-любима песен за годината, за което получават бонус. Чуйте я!

To Spite the Face


12.Asaru - From The Chasms Of Oblivion

13.Taakeferd - Nar Sirkelen Brytes

14.Geist - Der ungeist

15.Dies Ater - Hunger For Life

16.Eternum - Veil Of Ancient Darkness

17.Behexen - Nightside Emanations

18.Addaura - Burning For The Ancient

19.Domgard - Myrkvidr

20.NettleCarrier - NettleCarrier

21.Hellsaw - Trist

22.Israthoum - Black Poison And Shared Wounds

23.Ereb Altor - Gastrike

24.Nyne - Nyne

25.Nefarious The Universal Wrath


При подобни сушави години имам навика да саботирам усилията на преброителите, неуместно вмъквайки разни EP-та, сборни CD-a и подобни, които са ме впечатлили особено през годината. И въпреки че това по никакъв начин няма да повлияе на топ 200 в класацията, а и заради изричната забележка да не правим подобни неща, поставям няколко подобни, нестепенувани, издания под линия.

Cosmic Funeral - "Godless War To Eternity" EP – турски блек, много зъл, незнайно как постигнато, като се има предвид, че някой от синтезаторните мелодии ми звучат като изкарани от 8 битов компютър. Както и да е, заслужава си слушането, аз досега не бях слушал, или поне не съзнателно, блек метал от тази ни южна съседка.
Doomsday

Vattnet Viskar - Vattnet Viskar EP

ПП: така и не излезе този Darkestrah през 2012... какво им става на тези хора, вокалистката да не е бременна?


ПП2: извинявам се за различните цветове и шрифтове, но това се получи, като копирах текста...
... Through dreams I influence mankind...

#63 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2013 - 12:29 PM

^
Yeah, чувал/слушал съм цели 5 от 25-те споменати групи! :D Ясно, че Ози ще ме удари в земята, но нямаше как да не се изфукам.

#64 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 12:55 PM

0 от 25 B) Което говори само едно: след като една-две години Змеят беше поомекнал и беше поел по пътя на комерсиализма, през 2012-а отново се е завърнал към корените си :metal:
I don't know how I managed it...

#65 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 January 2013 - 13:08 PM

Аз половината групи дори не мога да ги прочета, вие сте тръгнали да разграничавате познати от непознати... :shok:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#66 katatonia

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 07 January 2013 - 13:14 PM

този път цели 10 групи ги знам хаха , но повечето ги чувам за пръв път :)
Има някои албуми , които може да ти харесат:

nokturnall hellstorm - nokturnal hellstorm - американски блек в традициите на ранните darkthrone

WINTERFYLLETH - The Threnody of Triumph - щом ти харесват wodenstrone, то тези са по - добри според мен де :), както и

NINE COVENS – On the dawning light; - също британски блек като членовете са доста анонимни :)

EIS – Wetterkreuz - тази група се появи след разпадането на GEIST, , но албума за мен е доста добър в топ 20 ми е;

RAHU - The Quest For The Vajra Of Shadows - финландски блек метъл - дебютен албум има хляб в тези;

TORTORUM – Extinctionist още един дебют, но от норвегия, както и новия

KHORS - Мудрiсть столiть / Wisdom of Centuries - доста добър албум

и аз го чаках новия darkestrah ( открих ги 2007 чрез твойта класация хаха)- не знам защо не е излязъл албума =- най интересното е че в my space пишеше че излиза юли 2012 , но явно догодина :)

#67 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 13:38 PM

@Katatonia
"nokturnall hellstorm - nokturnal hellstorm - американски блек в традициите на ранните darkthrone" - това отказвам да го слушам:Р
Rahu-то го чух, но ми дойде прекалено главопилящо..
Eis мисля, че го чух, не не го запомних.
Khors харесвах в началото им. Сега са ми прекалено pagan и смлени. Следващия им албум очаквам да е a-la Мооnsorrow.
На останалите ще дам едно ухо, въпреки че вече излиза новата реколта :)

Darkestrah ме прецакаха, ама нищо де, януари, надявам се да излезе.
... Through dreams I influence mankind...

#68 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 07 January 2013 - 14:02 PM

Змея се завърна!! Respect!!! От 25 имена 1 съм го чувал! Annal Nathrath, хахаха! А песента, която си вместил под тяхното име никак не е лоша, ама никак!

:metal: :metal: :metal:

Edited by Joey, 07 January 2013 - 14:03 PM.


Insane in my brain

#69 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 14:16 PM

Така се получи, че големите имена тази година го удариха на почивка. Затова липсват световноизвестни колоси като Dark Funeral, Primordial, darkestrah и Funeral Mist и класацията се получи малко underground. В интерес на истината сега се сещам, че изпуснах да включа Marduk, можеше да иде на 9-10 позиция, но както и да е :)
... Through dreams I influence mankind...

#70 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 16:35 PM

Моето подреждане е пример за това, как трябва да изглежда всяка една класация B) Защото:

1. Нищо, в света на музиката, излязло през 2012-а, не може да се сравнява дори на йота с “Anastasis” :no: ;
2. Soulfly издадоха адски зверски албум :metal: ;
3. В първата ми тройка няма никакви французи. То напоследък и без това не е модерно да си французин – те масово стават руснаци :russian: ;
4. В класацията ми е попаднала група, която не само че не харесвам, но и смятам за напълно излишна за музиката. Че дори и не е на последно място. На черното бяло обаче не мога да кажа ;) ;
5. Имам албуми за класиране и след десето място, но продължавам да си държа на своето, че класацията трябва да е Топ 10, а не Топ 20 :yes: ;
6. Посочил съм повече от един прогресарски албум :fool:
и накрая, но не на последно място:
7. Едва ли ще се намери дори и един човек в този форум, който да не е чувал ВСЯКА група в класацията ми. Ако не като музика, то поне като име :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#71 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 January 2013 - 16:50 PM

Да, години минават, Ози помъдрява и е време да помисли за промяна на никнейма си... :P
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#72 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 17:03 PM

^
О, това вече съм го обещал и ще стане. Всичко зависи от Него. Ако е рекъл Ноле - още в края на този месец ще съм с нов никнейм ;)
I don't know how I managed it...

#73 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 January 2013 - 17:07 PM

Затварям очи и си го представям: Ноле Белами

Прекрасно!! :worship:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#74 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 17:10 PM

Мечтай, мечтай... :lol2:
I don't know how I managed it...

#75 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 07 January 2013 - 17:46 PM

Еха, змейска класация. 8 от 25, но видени през плет.
Ако няма рима, удари мА. :harhar:

Обаче не ща Ози да си сменя ника.
Hedniska Blod

#76 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 18:02 PM

Някой ден ще направя класация на топ 100 групи, които никой не е чувал :)
... Through dreams I influence mankind...

#77 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 18:14 PM

Аз за групите на "Змея" съм с 3 от 25, но това при положение, че не слушам абсолютно никакъв блек и производните му стилове тип симфоничен блек, блек метъл с ембиънт и т.н. (с 2-3 изключения на замесени с блек метъл банди). Така, че съм горд от постижението си. B) Друг е въпросът, че специално за мен "Змея" може да направи не топ 100, а топ 500 банди, които да не съм ги чувал, но това е съвсем друга тема... :P

#78 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 19:22 PM

Моята класация трудно ще стигне и топ 10 тази година ... малко неща, които по принцип ме вълнуват излязоха .. а още по-малко ме впечатлиха ... и не на последно място - много малко имах време да слушам както трябва ...
едно обаче е сигурно - на първо място .. и то с голяма разлика е Unisonic ... oще се чудя обаче как да наредя малкото албуми след това ... и дано да имам време и не забравя преди 15ти да го направя
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#79 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 23:11 PM

View PostOzzy, on 07 January 2013 - 17:03 PM, said:

^
О, това вече съм го обещал и ще стане. Всичко зависи от Него. Ако е рекъл Ноле - още в края на този месец ще съм с нов никнейм ;)

Браво! Разумно решение! Моите почитания!
Аз очаквах, че промяната ще стане след 18-та титла от Големия шлем или след 303-та седмица на върха на ранглистата!

HeathenHeart, не се безпокой за ника на Ози! Гришо Димитров, :384800-nunu: няма да му даде възможност за промяна! :lol2:
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#80 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 07 January 2013 - 23:19 PM

ето и още една класация, може за някой да е интересна, от всеки от албумите може да се чуе по 1 парче, има доста предложения в сферата на блека, между другото: pitchfork.com Top 40 Metal Albums of 2012
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users