Jump to content

Sofia Rocks 20127-8 юли 2012, Национален стадион "Васил Левски"


1082 replies to this topic

#1041 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 14:19

Никой не го обича... Но е факт, че в края на филма, Дарт Вейдър (към когото 90% хората изпитват симпатии), се разкайва и се отказва от Тъмната страна. Току виж и с теб се е случило същото някой ден :pop:


I don't know how I managed it...

#1042 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 11 юли 2012 - 15:08

View PostValtyr, on 11 юли 2012 - 14:03 , said:

Паган блек метъл ли е това?
Тц, деволюция на пищови и рози. :harhar:
Не се отчайвай, дочети какво съм писала за прогресива накрая, защото там се включва и каквото си трябва. :) :dwarf:

View Postmarillion, on 11 юли 2012 - 14:10 , said:

Сега кажи, че не обичаш онзи лигльо Скайукър и ще ти направя неприлично предложение... :lol2:
Ако е младия Скайуокър, едно време като се карахме кой е по-готин Люк или Хан, бях за Хан.
Ако е татя му (за който съм чувала слух, че е лигльо), той ми е симпатичен като на 90% от поста на Ози.

Edited by HeathenHeart, 11 юли 2012 - 15:12 .

Hedniska Blod

#1043 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 16:02

View PostJimmy Pop, on 11 юли 2012 - 13:57 , said:

Ако предварително знаеш, че ще гледаш боза - нямаш право да се оплакваш след това. Просто е като боб.

Е точно тук се крие ключа от палатката - не бих отишъл на концерт, ако очаквам да е кофти, гаден или какъвто и да е вид боза. Отивам на концерт да се насладя на музиката и изпълнението, но този път това не се получи, много други пъти се е получавало. Спирам обаче, за да не се повтарям постоянно... А предполагам и се надявам, че тепърва всеки от нас ще бъде свидетел на много по-хубави и качествени концерти, които да обсъждаме, въпреки изказването на г-н петров, че заради феновете се провалят всички концерти /перифразирам, разбира се .../ :lol2:

П.С.: Тъмната страна винаги е била много привлекателна ... :) Не знам Джетро Тъл дали могат да бъдат причислени към прогресива, защото ако е така - аз съм твърдо от Тъмната страна ... :neo:

Edited by Minstrel in the Gallery, 11 юли 2012 - 16:04 .


#1044 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 16:19

Винаги всичко, което е лошо и/или забранено, е по-привлекателно. Дали ще са лошите момчета за тийнейджърките, или пък алкохола и наркотиците - без значение е. Това, което е тъмно, забранено и т.н. привлича. Лошото е, че доста често последствията от него са пагубни за хората. :)
I don't know how I managed it...

#1045 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 юли 2012 - 16:23

Сега разбрах защо си фен на лигльото Скайукър. :yes: Ти, приятелю, си "кон с капаци", който не се отклонява от правия път в името на романтиката и вечно е на страната на "доброто" и/или "правилното". Ти си рационален! А имаш наглостта да наречеш мен и прогресарите закостенели мозъци... :lol2:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#1046 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 16:25

View PostOzzy, on 11 юли 2012 - 16:19 , said:

Винаги всичко, което е лошо и/или забранено, е по-привлекателно. Дали ще са лошите момчета за тийнейджърките, или пък алкохола и наркотиците - без значение е. Това, което е тъмно, забранено и т.н. привлича. Лошото е, че доста често последствията от него са пагубни за хората. :)
Човек би очаквал повече фенове на блека при това положение, ама... :)
... Through dreams I influence mankind...

#1047 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 16:28

Блек, хеви, рокендрол, поп-рок, дет, диско - без значение е. Важното е да си колкото се може по-далеч от Злото ;)
I don't know how I managed it...

#1048 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 16:34

View Postmarillion, on 11 юли 2012 - 16:23 , said:

Сега разбрах защо си фен на лигльото Скайукър. :yes: Ти, приятелю, си "кон с капаци", който не се отклонява от правия път в името на романтиката и вечно е на страната на "доброто" и/или "правилното". Ти си рационален! А имаш наглостта да наречеш мен и прогресарите закостенели мозъци... :lol2:

Като изтънчен прогресар, за пореден път изопачаваш нещата.

Виж, на мен ми е странно, че ти разсъждаваш по този начин, защото имаш дете. Ако нямаше - нямаше да се изненадам. Какво имам предвид? Аз пуших 9 години по кутия и половина цигари на ден. Слава Богу ги отказах. Днес имам деца. Как мислиш - дали ще им дам в ръцете цигари и ще им кажа - пушете колкото си искате? Или дали ще им тикна в ръцете бутилка уиски с думите: "Льокайте на екс!"? Не, разбира се. Защото съм го опитал и знам, че колкото и да е приятно и привлекателно е ВРЕДНО.

Сега ще ти дам още един пример. Какво се случва ако правиш обратното? Ако от сутрин до вечер даваш на децата си цигари и алкохол? Най-логичното е след години те да са алкохолици и наркомани, нали? И наистина е така в 99% от случаите. Но има и изключения. За изключението иде реч. То е синът ти. Какво трябваше да прави днес той по цял ден, ако беше средностатистически случай? Ясно е какво - трябваше от сутрин до вечер да слуша първите 7 албума на Genesis. Нали? Да, ама не. Гледайки какво правиш ти, той се е опитал да избяга на максимално далечното място от тази музика. МАКСИМАЛНО ДАЛЕЧНОТО. И къде е стигнал? До праисторията на рокендрола. Господ си знае работата.

Та така... Не е въпросът да си на страната на "доброто" и "правилното", а опознавайки Злото, да знаеш как да направиш така, че то да не ти навреди ;)

Синът ти е Люк Скайокър в най-чистия му вид. Виждайки, че баща му е приел Тъмната страна, той сам е достигнал до верния извод: това не е хубаво. B)
I don't know how I managed it...

#1049 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 юли 2012 - 16:47

View PostOzzy, on 11 юли 2012 - 16:34 , said:

Виж, на мен ми е странно, че ти разсъждаваш по този начин, защото имаш дете. Ако нямаше - нямаше да се изненадам. Какво имам предвид? Аз пуших 9 години по кутия и половина цигари на ден. Слава Богу ги отказах. Днес имам деца. Как мислиш - дали ще им дам в ръцете цигари и ще им кажа - пушете колкото си искате? Или дали ще им тикна в ръцете бутилка уиски с думите: "Льокайте на екс!"? Не, разбира се. Защото съм го опитал и знам, че колкото и да е приятно и привлекателно е ВРЕДНО.


И друг път съм ти казвал, че с навика да качваш децата на сцената ги подлагаш на екстремен звук по време на концерти. Това се нарича престъпна небрежност и в определени случаи е подсъдно. А, ти ми говориш за вредни неща... :P

Edited by marillion, 11 юли 2012 - 16:49 .

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#1050 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 16:51

Мился, че започнахте да се повтаряте и разводнявате темата. Истината е, че и трите рок фестивала това лято в бг са с мега скучен line-up.
Което от своя страна оказва влияние и на посещаемостта. Едва ли евентуалното присъствие на Годсмак или дедо Иги би увеличило посещението с повече от 3 хил души и фестивала би станал мега добър, при условие, че 6 от 10те групи са за малки зали от опорядъка на 50-500 души(визирам и бг бандите). А останалите евентуално за зали с капацитет до 2000. Факт е, че нито един промотър в момента не е в час и с вкусовете и предпочитанията на евентуалната публика и предлагат една голяма манджа с грозде. Билетите не са толкова скъпи. И това, че българската пъблика е най яката пъблика е абсолютен мит. Тоа - вокала на Тривиум супер кух. Почна да се обяснява с некви суперлативи много дразнещо.
за мен най-подготвената фестивална банда бяха Кайзерите. Те си бяха за хедлайнер. Останалото беше пълнеж и отбиване на номер.

#1051 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 11 юли 2012 - 16:52

View PostЗмей Горянин, on 11 юли 2012 - 16:25 , said:

Човек би очаквал повече фенове на блека при това положение, ама... :)
Чак пък толкова зло в...бутафория. :harhar:
(Да, куката и теслата. :lol2: :lol2: )
Hedniska Blod

#1052 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 17:17

View Postalarmapunk, on 11 юли 2012 - 16:51 , said:

Мился, че започнахте да се повтаряте и разводнявате темата. Истината е, че и трите рок фестивала това лято в бг са с мега скучен line-up.
Което от своя страна оказва влияние и на посещаемостта. Едва ли евентуалното присъствие на Годсмак или дедо Иги би увеличило посещението с повече от 3 хил души и фестивала би станал мега добър, при условие, че 6 от 10те групи са за малки зали от опорядъка на 50-500 души(визирам и бг бандите). А останалите евентуално за зали с капацитет до 2000. Факт е, че нито един промотър в момента не е в час и с вкусовете и предпочитанията на евентуалната публика и предлагат една голяма манджа с грозде. Билетите не са толкова скъпи. И това, че българската пъблика е най яката пъблика е абсолютен мит. Тоа - вокала на Тривиум супер кух. Почна да се обяснява с некви суперлативи много дразнещо.
за мен най-подготвената фестивална банда бяха Кайзерите. Те си бяха за хедлайнер. Останалото беше пълнеж и отбиване на номер.

Ако тези групи,които дойдоха на София Рокс и на Лауд Фестивал (Каварна излишно не я коментирам,защото групите,които ще свирят там са идвали в България поне повечето,а и са,как беше думата,а да - "пенсионери" :rolleyes:) са мега скучни,то не знам какво разбираш под силен line-up. На двата фестивала дойдоха (и не дойдоха) много силни групи,огромна част от които не бяха идвали в България и за част от групите (Meshuggah примерно) част от феновете не можеха да повярват,че ще ги видят на живо у нас.Имаше нови банди банди,които са в зенита на кариерата си,имаше утвърдени имена,имаше банди от инди рок (Kaiser Chiefs) та до дет метъл,деткор и т.н. Имаше банди за много различни вкусове и предпочитания.И не споменавам нищо относно организацията на фестивалите,отпадналите или не групи,тоалетните,бирата и т.н. Няма смисъл да пиша за това,то отдавна във форума,сайта и къде ли не се изписаха предостатъчно неща,така че няма смисъл да ги повтарям.Пиша единствено за бандите,които свириха на София Рокс и Лауд Фестивал тази година.Промоутърите не предлагали това,което българската публика иска - искаш класически метъл - Slayer,W.A.S.P.,модерен метъл - Trivium,хад рок/рокендрол - Guns,екстремен метъл - Asphyx,Meshuggah,Behemoth,метълкор/деткор - Heaven Shall Burn.Искаш симфоничен/готик метъл имаш Lacuna Coil,Tristania,Within Temptation... Да не продължавам,достатъчно неща написах вече.Има за всекиго по нещо,дето се казва.Да,доста от стиловете в рока/метъла ги нямаше,но пък ако човек няма за коя банда да отиде,просто не ходи.Но дори и така да се е получило просто не е редно да се пише,че пак е нямало групи на еди-кой си фест,в България се канят само едни и същи банди,концертният живот е изостанал с 127849206190 години от този в Щатите и Западна Европа (не казвам,че не изоставаме от тях,но както някои пишат 20-30 години,хайде няма нужда) и прочие клишета,които много "обичам" да чета.Има си достатъчно неща,за които (и с право) да се оплакваме - слаба организация,пропадане на групи/концерти,скъпи билети (това не го пиша за двата фестивала,а по принцип) и т.н. Но си мисля,че като цяло (макар,че винаги има какво да се желае) не можем да се оплачем от групите,които идват в България поне в последните 2-3 години.Горе-долу аз от толкова следя концертния живот у нас,макар да съм чел много за това какво е било преди,но не съм посещавал мероприятия и нямам правото да коментирам.

#1053 Parabellum

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 58 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 17:37

View Postalarmapunk, on 11 юли 2012 - 16:51 , said:

Факт е, че нито един промотър в момента не е в час и с вкусовете и предпочитанията на евентуалната публика и предлагат една голяма манджа с грозде.
Те по принцип всички фестивали предлагат манджа с грозде. Няма как да бъде другояче. Дори на концертите на траш-четворката, дето са толкова идентични стилово все пак, имаше недоволни.
Аз исках да слушам "Машин Хед" и ходих до Румъния за това. Обаче по мои груби сметки, вторият ден на фестивала в Румъния (също с манджа с грозде лайн ъп), когато свириха "Машин Хед", беше посетен от 15-20 хил. души. При точно три пъти по-голямо население на Румъния спрямо България (21 към 7 млн. жители) и сходни културни нагласи, това прави 5-6 хил. евентуална посещаемост у нас. Да, ама при 15-20 хил. нещата изглеждат по едни начин, докато при 5-6 хил. си е направо провал.

Затова да не се нахвърляме върху промоутърите, не че са цвете за мирисане, но бизнесът им е труден в момента. Ние сме малък пазар, с ниска покупателна способност и наистина имаме навика да купуваме в последния момент, което пречи на предприемача да възвърне бързо част от вложените средства, както и да си планира нещата.

View Postalarmapunk, on 11 юли 2012 - 16:51 , said:

И това, че българската пъблика е най яката пъблика е абсолютен мит. Тоа - вокала на Тривиум супер кух. Почна да се обяснява с некви суперлативи много дразнещо.
Абе не знам... Румънската публика беше доста умряла, определено в България сме по фенове. Познавам хора, ходили в Турция - там също е умряла работа. Така че, да не се подценяваме излишно - съдейки по рекордния концерт на "Меноуор" и по това, че траш четворката избра да запише именно българския си концерт, при положение, че няколко дена преди това бяха в Полша (страна със стабилни традиции в тежката музика, каквито ние нямаме), явно при нас има нещо, което радва групите и не става въпрос само за куртоазия от тяхна страна.

#1054 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 18:00

@ Agent Orange

Значи правилно си ме разбрал.
Това че определено събите предлага "за всекиго по нещо" не го прай качествено.
В тези т.нар фестивали дори няма човек, който да разбира да нареди бадите адекватно на сцената според евентуалния сет-лист на бандата( програмен директор). От друга страна липсата на съзнателен и адекватен концертен и като цяло музикален живот(радио, тв, списания, форуми, магазини, банди, клубове, информация -> интерес и т ин.) в бг си оказва влияние и за липсата на фестивална култура.

Добре че ми припомни за Лауд Фест. Според мен този фестивал е пълна шега. От самото начало започнаха с тъпизмите мега-гига-космик-селски ПР и безкрайно и досадно брандиране на София, и интернет пространството, което прехвърли границата на естетиката и създаде повече негативи, от колкото позитиви. Допълнително ПР-чето на фирмата изобщо не е подходящ да представя такъв проект. Той става единсвено да представя коледно бельо.(каквото и прави като хоби де).
Отгоре на това всички банди там(въпреки качеството си, вкл и Слеър) са за индивидуални представления в зала до 1000 човека.
...И то се доказа по посещаемостта.
Мешуга трябваше да дойдат преди 8-10 години за първи път, за да зарибят хората и да създадат фенска маса. А споменатите от теб Лакуна Коил бяха актуални точно преди 6 години.
Какво означава това - че промотъра не разбира. Ако беше в час, щеше да промотира тези банди навремето. А бтв същото се отнася и за другите метъл/рок промотъри, с едно две изключения по изключение.

Edited by alarmapunk, 11 юли 2012 - 18:13 .


#1055 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 18:07

@ Parabellum
абсолютно си прав за всичко. Всяка държава си има манталитет и според този манталитет израява емоциите си. Много хора в европа не желаят да си покавзт емоциите в публичното пространство - тоест да куфеят на открито.
А заснемането на ДВД на "четворката" си е чист ПР, избран нарочно.

#1056 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 18:22

^alarmapunk

Това,че за теб фестивалите не са били силни тази година не означава,че за дуги не са били.

На мен си ми е с(упс)бъдната мечта да видя кака Sharon в шопско.Убеден съм,че не съм бил единствен в това отношение.Сега можеш да замениш примера с каката и да сложиш друга група.

Имаме напредък в отношение на групите които ни навестяват.Примерно както е споменато УТ са в доста добра форма плюс факта,че са и доста актуални в момента.



@Parabellum не знам дали е преувеличено или не българското фенство,но на почти всички концерти на които съм бил поне аз,групите са действително доста шокирани в добрия смисъл от нас при първо гостуване,но съм виждал искреното удоволствие да ни свирят и групи които са били и по няколко пъти тук.Мога с ръка на сърцето да кажа ,че ми се е случвало в чужбина групите да не са доволни от феновете,които,макар и доста повече като бройка от нормалното за България седят с ръце в джобовете и люпят семки или си приказват,че даже и седят като едни статисти.Абе странно е ама винаги съм им се чудил на такива "фенове"...

Ама яко оффтопик се завъртя в тая тема :)

Edited by Carlsberg, 11 юли 2012 - 19:16 .


#1057 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 11 юли 2012 - 18:26

View Postalarmapunk, on 11 юли 2012 - 18:00 , said:

Мешуга трябваше да дойдат преди 8-10 години за първи път, за да зарибят хората и да създадат фенска маса.
Струва ми се, че у нас хората предпочитат да чуят на живо нещо познато, а не се зарибяват толкова много от концерти.

Като цяло и аз мисля, че много банди се канят след като са минали апогея си, но го отдавам на финансови причини и непознаване на материята, за по-стари банди е ясно, че преди 1989 г. нямаше как да ги чуем.

Посетеният от мен първия ден на Лауд много ми хареса, от отминалата неделя "кака Шарон" ми е сбъдната мечта, задоволих си любопитството и за Гънс.

Edited by HeathenHeart, 11 юли 2012 - 18:29 .

Hedniska Blod

#1058 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 юли 2012 - 18:32

View PostHeathenHeart, on 11 юли 2012 - 18:26 , said:

Струва ми се, че у нас хората предпочитат да чуят на живо нещо познато, а не се зарибяват толкова много от концерти.

И аз мисля точно така... :yes:

View PostHeathenHeart, on 11 юли 2012 - 18:26 , said:

Като цяло и аз мисля, че много банди се канят след като са минали апогея си, но го отдавам на финансови причини и непознаване на материята...

Само да допълня още една причина. Фенство. Благодарение на работата си вече познавам всички големи промоутъри в страната. Под познавам означава, че познавам дори музикалните им вкусове. Нямам късмет в това отношение, само това ще кажа по този въпрос... :(
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#1059 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 18:32

View Postmarillion, on 11 юли 2012 - 16:47 , said:

И друг път съм ти казвал, че с навика да качваш децата на сцената ги подлагаш на екстремен звук по време на концерти. Това се нарича престъпна небрежност и в определени случаи е подсъдно. А, ти ми говориш за вредни неща... :P

Е, айде сега... Качил съм ги на сцената веднъж и то на "Цвете за Гошо" и вече ми се прави проблем. А това, че когато ги водя на големи концерти им слагам тапи в ушите, които са купени специално за случая, не се отчита, нали? Човек в днешно време да не тръгва да спори с прогресар-юрист. :(
I don't know how I managed it...

#1060 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2012 - 19:00

@ Carlsberg,

да Каката се представи добре, като цяло WT бяха от добрите попадения. Фестивалчето не беше лошо като цяло, но не беше и добро.

и да обобщя:
Това безкрайно парадиране от страна на организатори, че даден фестивал или концерт е 'рок събитието на годината' и е нещо "велико" е меко казано дразнещо. Масло в огъня наливат и некакви полукомпетентни журналисти, от всекви по вид медии - чули недочули и споменават в копи/пейст стил само и само да получат покана да видят "зрелището на годината".
Гореспоменатите неща са една подигравка с фена и евентуалния зрител или посетител на феста. Правят го индиректно дебил, неук, некомпетентен и прочее. Нека зрителя да дойде, види и оцени. Тогава можем да си говорим и оценим събитието, дали е то ок и тн.

Прес релийзи от рода на този със седемте джужета на дедо Иги прави организаторите смешни и ни доказва, че чалга културата е почнала да рефлектира дори и в ' рок събитието на годината'.
хубавото до сега от двата фестивала е, че има конкуренция и избор на събития и че това неименуемо ще качи и качеството догодина. Ще създаде навици и сантимент и шромотърите ще се наложи да са по гъвкави във всяко едно отношение за да спечелят фена. Медиите пък ще се наложи не само да споменават, а да участват активно в промоцията, с цел спечелване на читатели/здрители и тн.....
....А да и е време ТМР, ЗиРОК и Рок Радио 1 да станат по-адекватни и актуални. Щото никой вече не ги слуша, понеже са Тангра-Мега-Зи-Рок Скучни.

и така до скоро.

Edited by alarmapunk, 11 юли 2012 - 19:10 .






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users