Jump to content

Концертният живот у нас през 2011г.Говорилня...


35 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2011 - 09:50 AM

Тук е мястото където ще си говорим за всичко, касаещо анкетата, както и концертния живот у нас през 2011г. Отново тук можете да давате разяснения защо сте избрали еди кои си групи, изпълнители, промоутъри и т.н.
I don't know how I managed it...

#2 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 December 2011 - 12:46 PM

Лично за мен 2011 беше най слабата година от към концерти,може би кризата си оказа тежката дума.Ще отбележа само няколко важни неща според мен.Страхотния концерт на RIVERSIDE,Отвратителния фестивал Sofia Rocks,голямото ми съжаление че пропуснах великите OPETH,надявам се да дойдат пак за самостоятелен концерт примерно във зала България би било чудесно.Другото важно нещо е супер завишените цени на някои концерти спрямо ниския ни стандарт на живот.Пожелавам си 2012 да е богата на събития все пак си имаме страхотна нова зала-според мен новината на 2011 година!Мечтая за концерт на David Gilmour или Roger Waters,отново Marillion,Pendragon,Eric Clapton.

#3 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2011 - 13:01 PM

В концертно отношение за мен това беше супер слаба година. Добре, че се разходих до Букурещ за Bon Jovi, това внесе малко разнообразие. Най-разочароващото нещо през тази година бяха цените на билетите за концерти. Не съм мислил, че някога ще ми се случи, но пропуснах няколко концерта поради финансови причини. Комбинацията между цена от 50-70 лева за не много голяма група в зала като Юбилейна просто не ми се връзва. 90-те лева за Sonisphere някак ги преживях, но пък останахме без концерт. За съжаление мисля, че това ще даде отражение и на следващите 3-4 години. В този смисъл не ми се връзват и парите, които трябва да извадя за RHCP. Въобще - нямам добри очаквания, онази златна година с AC/DC, Big 4 и т.н. ще си остане най-приятна. Дано не съм прав.
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#4 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2011 - 13:54 PM

View Postgellllle, on Dec 12 2011, 12:46, said:

Премествам ти мнението тук, защото другата тема е за концертните анкети. Говорилнята и в тази.

Аз също смятам, че като цяло, годината беше слаба. Особено ако говорим за рок концерти. Най-хубавите концерти, които аз видях, бяха или в чужбина, или на групи/изпълнители, които не са много близко до рок стилистиката. Единствено добавих във втория въпрос (техническия) Sade, защото действително, когато говорим за чисто технически параметри, този концерт нямаше никаква конкуренция (дори и Жан Мишел Жар не може да се сравнява с него - лично мнение).

Що се отнася до желанието ти да видиш Opeth у нас, то аз се чудя толкова ли не може да се намери един промоутър, който да ги покани:

Feb 29 Jukebox Bucharest, Romania
Mar 03 Block 33 ThessalonнKi, Greece
Mar 04 FUZZ CLUB Athens, Greece
Mar 06 Kucukciftlik Istanbul, Turkey
Mar 10 Hanger II Tel Aviv, Israel

Те просто си плачат за концерт в България след Румъния или след Турция. Ако при това разпределение на датите ни прескочат и си оставят "дупки" в тур-разписанието, означава, че наистина нашите промоутъри не знаят нищо друго освен W.A.S.P., Helloween и други подобни групи.
I don't know how I managed it...

#5 enjnthlf

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Posted 12 December 2011 - 14:46 PM

Хм, явно само на мен тази година ми е най-силна от към концерти. Дойдоха групи, които чакам от години и други, които честно казано не съм очаквала да гледам тук в близко бъдеще - Children Of Bodom, Ensiferum, Dark Tranquillity, Parkway Drive, Skindred, As I Lay Dying. Като прибавим и In Flames и Amrophis към картинката, както и фестивала в Каварна (за първа година отидох и на трите дни с голям кеф и интерес) нещата съвсем си идват на мястото.

Но явно всеки с вкуса си, миналата година някак си не бях особено впечатлена от всичките четворки, които ни посетиха и инвестирах във фестивал в Германия. Тази година се разходихме и до Прага за един концерт, можеше и повече, но съм повече от доволна като цяло. :)

#6 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2011 - 14:51 PM

@Mor-Rioghain

Моля, уточни въ втори въпрос/втори отговор - кой от трите дни на "Kavarna Rock Fest" си избираш. Няма как тридневен фестивал да го броя за един концерт. За това разделяме фестивалите на дни. :)
I don't know how I managed it...

#7 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 12 December 2011 - 15:04 PM

View Posttrasholasho, on Dec 12 2011, 14:00, said:

ІІІ. Разочарованието на 2011-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):

2.Силвия Кацарова(отидох да гледам Силвия и след 2 песни се появи Цветан Цветанов и си тръгнах)

:) :D :lol: :lol:

View Posttrasholasho, on Dec 12 2011, 14:00, said:

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2011-та?
1.Един фест с участници Editors,White Lies,Muse,Hurts ми се струва много добре.
(За съжаление) няма как да стане.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#8 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 12 December 2011 - 15:10 PM

Еех, за този фестивал от самото начало казах, че най-важното е цялостната атмосфера, фактът, че през последните години толкова много от любимите ми групи бяха събрани на едно място. Озвучаването също беше постоянно на ниво, и наистина ми е трудно да направя разлика между чисто техническата страна на трите дни. По точка "сценично поведение", обаче (нещо, което бих разглеждала по-скоро отделно), ден втори води убедително, и ще направя съответната редакция.

Присъединявам се към разочарованието от липсата на Sonisphere 2011 и концерт на Ray Wilson, но, все пак, едно несъстояло се събитие е много по-малък проблем от проведените в неподходящи условия, или отменени буквално в последния момент.
Don't mistake lack of talent for genius.

#9 windowpane

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2011 - 15:54 PM

Подкрепям Ozzy. Opeth просто ще прекарат прекалено много време наоколо, за да не бъдат поканени унас. Но, понеже докато се надяваме на най-доброто, е хубаво да сме подготвени и за по-лошото, вече съм планирал посещение в Солун.

По темата: Това беше най-страхотната концертна година за мен !!!! :) Според мен най-важният извод е, че промоутърите унас започнаха да се ориентират все повече към актуални имена и да стават все по-адекватни на спецификите във вкусовете на феновете, вместо отново да се опитат да угодят на възможно най-много хора, канейки станалите вече банални класически рок и метъл банди. С една дума - голяма крачка напред.

Ето какво по-специално имам да отбележа:

1. Посетиха ни едни от най-големите и талантливи "амбициозен рок" банди - Opeth, Riverside, Pain of Salvation. Две от тях къртиха в БГ за пръв път. Също така не е за пропускане и присъствието на Amplifier на Спирита. Това при положение, че към края на миналата година, пак за пръв път, ни уважиха и Anathema. А да - всеки един от тези концерти беше уникално разбиващ по свой собствен начин и феновете останаха много доволни :D

2. Унас дойдоха кажи-речи повечето от най-яките имена в мелодичния дет: първо се почна с най-якия според мен представител на жанра - Dark Tranquillity, след това Arch Enemy забиха като хедлайн на последния ден в Каварна, след това In Flames.. които продължават да са мн велики. Накрая дойдоха и Amon Amarth с As I Lay Dying, които не гледах, понеже не са точно мой тип, но мн хора останаха доволни и от това.

3. Дарк рок/метъл (отоново условен етикет, но знам, че знаете какво имам предвид :lol: - Повечето от бандите в Каварна: Katatonia, Paradise Lost, Moonspell, Tiamat... Есента дойдоха и Amorphis.

4. Страхотни фестове - супер прекрасен и специален фест в Каварна и много добър Спирит. Причините: множество банди от мнохо висока класа за пръв път в България. Разлог се прецака, но... и без това не ми пукаше кой знае колко за тоя хипстърски фест :lol:

5. Много китни, симпатични и готини построк концертчета през есента - нещо, което се случва за пръв път унас. Покрай тях чух за пръв път две мн добри БГ банди - Center и Mental Architects.

Единственото разочарование е, че Mastodon пак не успяха да дойдат, но... нз дали изобщо щеше да си струва да присъствам на хиперскъпия фест само за около 40 min.

#10 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2011 - 16:00 PM

View Postwindowpane, on Dec 12 2011, 15:54, said:

Но, понеже докато се надяваме на най-доброто, е хубаво да сме подготвени и за по-лошото, вече съм планирал посещение в Солун.
Концертът в Солун се пада в събота :D
А това всичкото, дето си го написал, защо не го "облечеш" в една анкета в съседната тема? :)
I don't know how I managed it...

#11 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 December 2011 - 17:24 PM

Спрях да се разочаровам от концертния живот в страната. За поредна година най-качествените концерти, които посетих бяха в чужбина. Още отсега е ясно, че картината няма да се промени и догодина. И все пак не мога да не отбележа, че 2011 година ще се окаже с фундаментално значение за концертния живот в България. За първи път станахме свидетели на концерт на закрито пред над 10 000 души. За първи път зала с капацитет над 10 000 души се разпродаде три пъти в рамките на три месеца. За първи път през 2011 година станахме свидетели на два основни типа концерти - големи (стадиони, новата зала) и малки (от бутиков тип). За първи път средните концерти нямат преобладаващ дял в общото. Под средни концерти имам предвид тези в зала 1 на НДК. Всичко това потвърждава моята теза, че навлизаме в период на бутикови концерти за малко публика. Големите събития, които все още не са се провели в България, се броят на пръстите на едната ми ръка. Поне на този етап не виждам изгледи за промяна на статуквото. Единствено утвърдени имена са в състояние да съберат повече публика на концерт у нас. Една бърза справка показва, че твърде малко от големите имена (които все още концентрират и роден промоутър би могъл да си позволи), не са посетили България. Очевидно е, че българската публика все още не е готова да инвестира средства, за да види актуални звезди. Ето, например, в съседната тема първоначално бях написал името Coldplay сред желанията си за предстоящата 2012 г. Почти веднага го изтрих защото подобен концерт е абсолютно немислим. Група, която събира над 20 000 души навсякъде в Европа, няма да събере повече от 5 000 в България. Това е само пример, могат да се добавят още много имена в подкрепа на тезата, но няма смисъл. Затова и казвам, че отдавна спрях да се разочаровам от българските промоутъри, а по-скоро приемам всеки един организиран от тях концерт на изпълнител/група, които лично аз харесвам, за бонус към реално планираните от мен годишни мероприятия в традиционната графа "концертен туризъм"...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#12 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 12 December 2011 - 17:38 PM

View Postmarillion, on Dec 12 2011, 15:24, said:

бях написал името Coldplay сред желанията си за предстоящата 2012 г. Почти веднага го изтрих защото подобен концерт е абсолютно немислим.
:)

View Postmarillion, on Dec 12 2011, 15:24, said:

Група, която събира над 20 000 души навсякъде в Европа, няма да събере повече от 5 000 в България.
Пф, хилядарка макс.

ПС С кеф бих ги гледал особено с новия албум, ама няма да стане

Edited by Jurisprudent, 12 December 2011 - 17:39 PM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#13 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 12 December 2011 - 17:43 PM

И аз бях останал с впечатлението, че е силна концертна година, но като си направих равносметката... само 15 са били в Бг, а 10 в чужбина (повечето от яките бяха извън страната). Дано през 2012 е различно.
I will win but never fight
That's the Art of War

#14 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 12 December 2011 - 22:19 PM

View Postcadaurus, on Dec 12 2011, 21:05, said:

Pure Reason Revolution... се разпаднаха през черната 2011-та. :metal:(
Верно, че се разпаднаха...и то след най-любопитния им, да не казвам оригинален, албум...

Edited by Jurisprudent, 12 December 2011 - 22:20 PM.

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#15 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 12 December 2011 - 23:00 PM

Тази година за мен беше много слаба откъм концерти в България. Причината е, че започнах с Roger Waters и завърших с Paul McCartney, което малко ми уби желанието да ходя на концерти у нас. Ще попълня анкетата между другото, по-лесно е да пусна по два реда за оскъдния брой концерти, на които присъствах. Не съжалявам за нито един пропуснат, освен за Mike & The Mechanics.

Roxette - концертът беше доста тъжно събитие, за съжаление по обясними причини нямат нищо общо с едновремешната подскоклива топка от младежка енергия.
Sting - акустичен концерт или дори акапелен. От т.нар. оркестър не се чуваше абсолютно нищо. Стинг е вокален бог. Беше хубаво единствено поради тази причина.
Kansas - гледам ги за трети път и да си призная съм учуден от реакциите към този концерт. Групата изглежда и звучи по един и същи начин от години. Разлика с предишния концерт нямаше (marillion, защо?), което за някой може да е разочароващо, но за мен беше напълно очаквано и ми достави страхотно удоволствие. Да, гласът на Стив Уолш хич го няма, но това го знаем.
Ken Hensley & Sunrize - Въпреки че участието им с Лоутън в един клуб в Бургас си го пазя като съкровен спомен, това пред Паметника на Съветската армия искам да го забравя по-скоро. Не ми се коментира.
Spirit of Burgas - тук.

Edited by Seaborn, 12 December 2011 - 23:12 PM.

Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#16 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 13 December 2011 - 03:03 AM

Виждам че има разочаровани от Ken Hensley & Sunrise в София.
Не знам какво точно е било там но концерта в Перник на крепоста Кракра беше невероятен.
Над 2 часа и половина, перфектен.
Всъщност колко концерта успяха да направят?

Edited by trasholasho, 13 December 2011 - 03:04 AM.


#17 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 December 2011 - 08:26 AM

View PostSeaborn, on Dec 12 2011, 23:00, said:

Kansas - гледам ги за трети път и да си призная съм учуден от реакциите към този концерт. Групата изглежда и звучи по един и същи начин от години. Разлика с предишния концерт нямаше (marillion, защо?), което за някой може да е разочароващо, но за мен беше напълно очаквано и ми достави страхотно удоволствие. Да, гласът на Стив Уолш хич го няма, но това го знаем.

Ето защо...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#18 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 December 2011 - 09:04 AM

View Posttrasholasho, on Dec 13 2011, 03:03, said:

Всъщност колко концерта успяха да направят?
3-4, ако не се лъжа. В София наистина беше пълна трагедия. При все, че Кен Хенсли е направил около 4 000 концерта у нас, аз не го бях гледал нито веднъж. И отидох с голямо желание и очакване да видя и чуя любими свои песни на Uriah Heep. По-насран звук трудно мога да се сетя да съм чувал. Освен това Сънрайз, които се изявяваха като подгряващи, започнаха по-късно и поради тази причина полицията прекрати концерта поради вечерния час. Не съм вярвал, че през 2011-та година ще ми се случи да стана свидетел на такова нещо - полицаите се качват на сцената, казват на групата и на Кен Хенсли да приключват концерта, Кен казва: "Поне тази песен трябва да изпълня", свири Джулая и концерта свършва. Общо, Кен Хенсли е бил на сцената не повече от 40-50 минути и е изпълнил 5-6 песни. Всичко приключи в 22-22:30 (нямам точен спомен).
Няма такъв концерт :metal:
I don't know how I managed it...

#19 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 15 December 2011 - 12:17 PM

За мен тази година беше доста слаба. Отмениха Sonisphere точно един ден преди да си купя билет :yes:. Заради държавни изпити успях да отида само на втория ден на Каварна Рок Фест. Много исках да отида на Pos и Amplifier, но нямаше как. И така докарах броя на посетените концерти едва до два. От Opeth и Riverside получих каквото очаквах и съм напълно доволен, а Tiamat бяха най-неприятното ми концертно изживяване (не искам да се карам с никого).
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#20 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 20 December 2011 - 18:24 PM

Знам, че не е мястото тук да споделя категоричната издънка на 2011, поне за мен, но не можах да се въздържа.

Ето това изказване:

"Michael Jordan is probably the greatest scorer to play the game," Scottie Pippen said Friday on "Mike & Mike In The Morning" on ESPN Radio.
"But I may go as far as to say LeBron James may be the greatest player to ever play the game because he is so potent offensively that not only can he score at will but he keeps everybody involved.

Без коментар.

Ако има нещо сигурно на този свят, то е:

- Земята е кръгла; ;)
- Земята се върти около Слънцето; :D
- Michael "His Airness" Jordan е най-великият баскетболист/спортист за всички времена!!! :worship:

P.S. По преценка на модераторите, постът може да бъде изтрит

Edited by marooned, 20 December 2011 - 18:28 PM.

"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users