Jump to content

Loud Festival 20122-3.06.2012г. - Терминал 2 на летище "София"


485 replies to this topic

#441 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 04 June 2012 - 12:09 PM

Абе за добро или лошо организаторите трябва малко от малко да гледат какво искат феновете, щото догодина и по-догодина фестовете да не почнат да ги правят за пред камерна публика от по 1000 човека. Естествено, не става въпрос за желания от рода на билет от 20 лева за 50 групи и стол тип "Лейзи чеър" за всеки.
Лично аз съм доволен, защото отидох само заради Symphony X - ясно беше че няма да свирят като за самостоятелна проява. Единствено не съм доволен от звука по-назад, защото напред в калнярника не ми се буташе...

Edited by eddie, 04 June 2012 - 12:10 PM.


#442 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 04 June 2012 - 12:33 PM

View PostHeathenHeart, on 04 June 2012 - 11:47 AM, said:

Не съм геофизик, но трябва е*а си настилката, за да се реши проблема. Това там е мека пръст. Каквото и да сложиш отгоре, освен ако не е супер стабилно, непромокаемо и ГОЛЯМО, щеше да започне да затъва в калта и или да не свърши никаква работа, или да стане още по-голямо мазало.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#443 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2012 - 12:47 PM

View PostSatyr, on 04 June 2012 - 12:33 PM, said:

Не съм геофизик, но трябва е*а си настилката, за да се реши проблема. Това там е мека пръст. Каквото и да сложиш отгоре, освен ако не е супер стабилно, непромокаемо и ГОЛЯМО, щеше да започне да затъва в калта и или да не свърши никаква работа, или да стане още по-голямо мазало.
Имаше едно малко блато оградено от оранжева мрежа, да не се окъпе някой ентусиаст. И аз не съм разбирач, но там е мочурливо, първо трябва дренаж, после да мислят за настилката, все нещо може да се намери подходящо.
Освен ако калта не е една от атракциите на фестивала. :lol2:

Edited by HeathenHeart, 04 June 2012 - 12:51 PM.

Hedniska Blod

#444 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 04 June 2012 - 13:23 PM

Организатор, който наема мястото за два дни фест, да прави дренаж и т. н.... Звучи хубаво. Ами, то по-добре направо да бетонира ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#445 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2012 - 14:04 PM

^ Нали уж представлява някакъв парк към летището, може община, ала-бала, да реши да го облагороди.
Чешем си клавиатурите понеделнишки...
Hedniska Blod

#446 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2012 - 14:10 PM

Тя общината си го е облагородила отдавна... Направила е чуден парк до летището, който е никому ненужен и неизползваем. Това НИ струва 8 милиона лева. Паркът е направен през 2009-та година и като че ли вчера и онзиден му беше първото ползване. 8 милиона лева!!! Аман от такива облагородявания. И аз искам общината да ми даде да облагородя нещо за 8 милиона.

http://vbox7.com/play:26ca3fa9
I don't know how I managed it...

#447 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 04 June 2012 - 14:12 PM

View PostHeathenHeart, on 04 June 2012 - 14:04 PM, said:

Може и Рупърт Мърдок, заклет фен на Мешуга, да дари средства, за да не свирят повече любимците му в кал :D

Апропо - това Е облагороденият (от преди няколко години) вид на мястото :)

View PostOzzy, on 04 June 2012 - 14:10 PM, said:

Не, не му е първото. Имало е поне един техно/денс фест там. И пак е валяло. И пак се разкаляло като за световно. Не знам защо тогавашният организатор не е бетонирал :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#448 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2012 - 14:20 PM

^
Хубаво, де... Два пъти е използван за по ден-два. Доста скъпо ни излиза този парк :lol2:

Шегата на страна - личното ми мнение е, че мястото е доста подходящо за подобни фестивали. Така или иначе за друго не става. Кал ще има КЪДЕТО И ДА Е БИЛО, ако настилката е тревна и е валяло в продължение на месец. Ако не вали и не е разкаляно мястото си е екстра.
I don't know how I managed it...

#449 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2012 - 14:30 PM

^Дочух случаен коментар, че мястото никога не изсъхвало, ако е верен, остава или калната баня да се приеме за бонус, или си седиш в къщи на чисто. Има и трети вариант - без билет кибик на шосето. Аз не бих се възползвала от него, но разни хора, разни вкусове.
Hedniska Blod

#450 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2012 - 14:35 PM

Абсурд е в средата на жежко лято, когато не е валяло от много време, да е все така влажно. Няма как да стане.
I don't know how I managed it...

#451 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2012 - 14:40 PM

Ако си е блатисто, винаги ще е влажно, но може да не е такава кал. Както вече писах, на мен мястото също ми хареса.
Hedniska Blod

#452 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 04 June 2012 - 14:47 PM

Отстрани и назад имаше доволно големи пространства, които не станаха на кал. А нали homo sapiens би трябвало да означава "разумен човек"...
Т. е. - отиваш на концерт - виждаш много кал пред сцената и, тъй като не си животно, водено от инстинкт - правиш разумния избор дали да останеш назад и да не се изкаляш или да скочиш в калта.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#453 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2012 - 14:47 PM

View PostHeathenHeart, on 04 June 2012 - 14:30 PM, said:

^Дочух случаен коментар, че мястото никога не изсъхвало, ако е верен, остава или калната баня да се приеме за бонус, или си седиш в къщи на чисто.
Това не е вярно, бях в петък там и цялото място беше покрито с трева, а също така и беше сухо. В крайна сметка, особено за дамите, едни гумени ботушки струват 20лв. (преди малко гледах в интернет, че ми трябват). Ако ви е срам да отидете обути в тях до летището, винаги можеше да си ги носите в раничка. :) Аз за 2 дни намазах 2 чифта кецове и не виждам ккакво толкова се е случило, ще се изперат.

#454 jasta

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 260 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2012 - 15:40 PM

Горе долу съм доволен.Спечелих двуневен билет,затова съответно бях и на двата дни.На първия исках да видя Лакуна Коил и кака Кристина.Тристания ги изтървахме.Звукът на Лакуна беше зле,особено първите 3-4 песни.Само по гласът на Кристина разбирах коя е песента.Бехемот не са моя стил,но много ме изкефиха(като за без пари).Оттук нататък скука.На половината УАСП си тръгнахме,80-тарския хеви/глем не случайно не ми е от любимите.Срамота е 2012-а,такава банда да е хедлайнер,където и да било.Втория ден беше доста по-добре откъм групи.Отново влязохме за втората група,тоест Мешуга и онея направо си смелиха.Бях точно до калното меле и направих доста забавни клипчета,особено на Солфлай.Макс малко го мързи,но ми казаха,че имал проблеми и едва ходел,което съм го забелязал отдавна,колкото и да се старае да се прикрива на сцената.И е малко тъпо група с толкова албуми вече зад гърба си да свири толкова Сепултура.Не че не беше унищожително.Не случайно и публиката беше най-луда там.Анайалейтър както и очаквах ми досадиха доста.Тва било траш?Верно?Ето защо никога не са ми били интересна група.Едва ги издържах.Наоколо сме с пичовете от Од крю,О.Н.,ITSI,май никой не им е фен и е отегчен от Анайалейтър.Чудим се защо Макс е преди тях.Че и Мешуга.Идват Слеър,в началото звука ми се стори зле.Арая и той едва се чува,на 1 или 2-ра песен даже в един момент реш да пропусне 2-3 изречения.Преместихме се на друга място,звука е по-добре.Като цяло Слеър мачкат,но отново публиката беше супер заспала.На такива групи трябва да има екшън,а не всеки да стои с ръце в джобовете и да ми обяснява колко били велики.Половината им заклети фенове гледат от 2 километра,другите налягали по склона в страни.И догодина,ако пак има фест там,да вземат малко да помислят за тая кал,не сме прасета в крайна сметка.Тва,че 10 алкохолика им правеше кеф да се въргалят в калта,не значи че е нормално.Тва не е Уудсток.

Edited by jasta, 04 June 2012 - 16:40 PM.


#455 ivjordan

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2012 - 16:39 PM

Харесах и двата дни, но мястото наистина е мочурливо и съответно трябва да се мисли за дренаж или настилка. Изобщо, има какво да се помисли по организацията. По звука също.
Иначе, получи се приятен кален фестивал с жанрово разнообразие. Много ми хареса, надявам се да се превърне в традиция (без калта).
Догодина бих отишъл пак при равни други условия.
None are so hopelessly enslaved than those who believe they are free...

#456 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2012 - 16:43 PM

Asphyx изпуснах. Meshuggah не очаквах да са толкова добре наживо, макар и с леки разминавания, струва ми се, че в някое затворено помещение с хубав звук ще се изживеят по-добре. След това започна дълга пауза, която мога да сравня с изтърпяването на Crematory преди няколко години в "Христо Ботев". Липсваше ми погото на Slayer, но разредената малка бира не създаде желание да се правя на прасе. За трети път се убеждавам колко яка група са, а докато свиреха си мислех, че преди тях не е имало никакъв метъл.

#457 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 04 June 2012 - 17:01 PM

Въпреки някои проблеми с организацията, на мен фестивалът много ми хареса, а и не съм очаквала, че ще мога да гледам Symphony X и особено Meshuggah в България, така че съм доволна. Също така успях да открия за себе си една-две банди, които не са ми в кръвната група, но ми харесаха, погото не ме закачи на нито една от групите, дори не се изкалях много, та всичко е чук. :D Само не ми е ясно каква е ползата от охраната и наглото им дебелашко селяндурско поведение, след като поне вчера определено не си свършиха работата, за която са наети. Преди Слейър в моя сектор стана конфликт, който можеше да се превърне в масово сбиване, но се размина и то не заради някаква намеса от тяхна страна. Всички фенове наоколо търсеха охрана (бяхме на първи ред, а не примерно в средата на публиката), а когато най-накрая някакъв дойде, не се намеси изобщо и най-накрая с агресорите трябваше да се справят момчета от публиката...

Edited by foreigner, 04 June 2012 - 17:03 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#458 Silentdeath

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 293 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2012 - 17:35 PM

Беше си лудница, доволен съм. То беше ясно, че всички ще обсъждаме калта, така че и аз ще изкажа мнение по въпроса. Наистина по много фестивали има кал, най-яркия пример си е Вакен, но все пак това не беше обикновена кал. Особено от дясната страна на сцената то си беше като глинен капан, със сигурност някой пиян индивид си е загубил някой кец там. Да се прави съркъл пит, когато краката ти затъват е изключително трудна задача, за това свалям шапка на всички изроди, които се размазаха на Soulfly. Мястото е хубаво, атмосферата беше страхотна, но терена си беше тежък, неизбежно е мрънкането. :D
Изпуснах част от Asphyx, защото бях на Signing session с Макс и компания, но хванах края, колкото да загрея вратните мускули. Чакам Meshuggah от излизането на Obzen до сега и спокойно мога да кажа, че ни направиха на нищо. Когато заваля дъжда на Bleed ... само тогава мога да кажа, че кочината, която се образува пред сцената, беше перфектна за шизофреничната обстановка. Никога не съм се чувствал по-изкривен психически на концерт, а чувството е страхотно, дано ни посетят отново и отново. При Soulfly работата е ясна. Само скачането беше силно затруднено от лепкавия терен, но се справихме. Annihilator свириха стегнато, със страхотен звук. Джеф си търчеше по сцената, както обикновено, а свирнята беше безгрешна. Мисля че тълпата беше изморена след Soulfly и само заради това не се раздаваше докрай, но все пак пълно 6 за канадците. За Slayer няма просто какво да кажа толкова. Излизат, публиката изпада в Slaytanic екстаз, смачкват ни и си тръгват. Яд ме е само, че пак не хванах нито едно перце или палка :D Прокълнат съм малко в тая сфера, сигурно не скачам и не хапя достатъчно ...
Flip off the sky
With bleeding fingers till I die

#459 MESHUGGAH

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 375 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2012 - 21:48 PM

Я да каже някой дали MESHUGGAH наистина свириха The Demon's Name Is Surveillance и къде точно беше в сета им, че аз се разцепих тотално и не си спомням много много... :)
METAL RELIGION

#460 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 04 June 2012 - 23:20 PM

View Postjasta, on 04 June 2012 - 15:40 PM, said:

Горе долу съм доволен.Спечелих двуневен билет,затова съответно бях и на двата дни.На първия исках да видя Лакуна Коил и кака Кристина.Тристания ги изтървахме.Звукът на Лакуна беше зле,особено първите 3-4 песни.Само по гласът на Кристина разбирах коя е песента.Бехемот не са моя стил,но много ме изкефиха(като за без пари).Оттук нататък скука.На половината УАСП си тръгнахме,80-тарския хеви/глем не случайно не ми е от любимите.Срамота е 2012-а,такава банда да е хедлайнер,където и да било.Втория ден беше доста по-добре откъм групи.Отново влязохме за втората група,тоест Мешуга и онея направо си смелиха.Бях точно до калното меле и направих доста забавни клипчета,особено на Солфлай.Макс малко го мързи,но ми казаха,че имал проблеми и едва ходел,което съм го забелязал отдавна,колкото и да се старае да се прикрива на сцената.И е малко тъпо група с толкова албуми вече зад гърба си да свири толкова Сепултура.Не че не беше унищожително.Не случайно и публиката беше най-луда там.Анайалейтър както и очаквах ми досадиха доста.Тва било траш?Верно?Ето защо никога не са ми били интересна група.Едва ги издържах.Наоколо сме с пичовете от Од крю,О.Н.,ITSI,май никой не им е фен и е отегчен от Анайалейтър.Чудим се защо Макс е преди тях.Че и Мешуга.Идват Слеър,в началото звука ми се стори зле.Арая и той едва се чува,на 1 или 2-ра песен даже в един момент реш да пропусне 2-3 изречения.Преместихме се на друга място,звука е по-добре.Като цяло Слеър мачкат,но отново публиката беше супер заспала.На такива групи трябва да има екшън,а не всеки да стои с ръце в джобовете и да ми обяснява колко били велики.Половината им заклети фенове гледат от 2 километра,другите налягали по склона в страни.И догодина,ако пак има фест там,да вземат малко да помислят за тая кал,не сме прасета в крайна сметка.Тва,че 10 алкохолика им правеше кеф да се въргалят в калта,не значи че е нормално.Тва не е Уудсток.
Ти даваш ли си сметка какви глупости си писал по-горе?И то за без пари?
www.etarfans.org





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users