Jump to content

Sting със Symphonicity в София7.06.2011, ст. "Георги Аспарухов"


254 replies to this topic

#61 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2011 - 12:13 PM

View PostUgly, on Feb 23 2011, 12:11, said:

Всички се гласят това лято за Ozzy, но ако концерта не е в Каварна ще настане същия рев.
А ако концерт у нас изобщо няма? :unsure:
I don't know how I managed it...

#62 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2011 - 12:53 PM

Не е вярно, че в Сърбия заплатите са били по-ниски от нашите. Справка - МРЗ Сърбия :unsure:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#63 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 February 2011 - 12:55 PM

"Не е вярно, че в Сърбия заплатите са били по-ниски от нашите."

То май няма държава в Европа, в която да имат по ниски доходи от България.

#64 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 February 2011 - 12:58 PM

View PostUgly, on Feb 23 2011, 12:11, said:

"Ако се сравним с някоя близка държава, ние сме тези с по-скъпите билети. На какво отгоре?"

То цените винаги са ни били съизмерими само с тези на Сърбия и Румъния. В случая са една идея по високи. А разликата е в населението на трите държави (тоест в пазара). Всички се гласят това лято за Ozzy, но ако концерта не е в Каварна ще настане същия рев.
В тази тема коментираха цените не само хора, на които Каварна им е близо.
Пазарът ни може да е малък, но посещаемостта на повечето концерти е съизмерима с тази на съседните държави, дори понякога е по-висока. И затова смятам, че вместо да ни слагат все по-високи цени, има вариант и да се договорят за по-ниски, вземайки предвид този факт. Повече продадени билети - по-ниска цена. Не и тук.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#65 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 February 2011 - 13:03 PM

"В тази тема коментираха цените не само хора, на които Каварна им е близо."

Имах предвид, че ако има концерт на Ozzy в Каварна той ще е по-евтин от колкото е на останалите места в Европа. Но ако има концерт на Ozzy в София то той ще бъде пак със сходни цени с тези в останалите страни и ще настане един рев за високи цени на билетите.

#66 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 23 February 2011 - 13:14 PM

Още си спомням какво впечатление ми направи гракът, който се вдигна по английските музикални форуми, когато обявиха цените за концертите на Роджър Уотърс в О2 Арена (Лондон). Най-скъпият билет е 87 паунда, което е точно 200 наши лева. Мащабността на шоуто изисква премахването на седалки в залата, продукцията е хипер скъпа, О2 Арена е гига модерно съоръжение, но масовото мнение беше как можело билетите да са толкова скъпи. А ние трябва да сме супер доволни и разбиращи по отношение на 200 лева цена за Стинг/150 лева за Джо Кокър/150 за Роксет в някакви раздрънкани зали/буренясали стадиони (симфоничен концерт на стадион - hello??)... типична българска дупедавщина и робско мислене.

Разбира се, че цените може да са по-ниски - за Стинг със симфоничен оркестър цената наистина не може да е 50 лева, но пак може да е в съвсем разумни граници, тогава обаче чистата печалба на промоутъра няма да 300%, а ще бъде само 30%... После - защо трябва цялата тежест на билетите да ляга върху зрителя, по чужбина съществува понятието "спонсор". Телекомите не са фалирали, че да не могат да предложат стабилно спонсортсво, както беше преди две години, когато цените на билети още бяха нормални... :unsure:

Edited by foreigner, 23 February 2011 - 13:15 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#67 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 February 2011 - 13:16 PM

View PostUgly, on Feb 23 2011, 13:03, said:

"В тази тема коментираха цените не само хора, на които Каварна им е близо."

Имах предвид, че ако има концерт на Ozzy в Каварна той ще е по-евтин от колкото е на останалите места в Европа. Но ако има концерт на Ozzy в София то той ще бъде пак със сходни цени с тези в останалите страни и ще настане един рев за високи цени на билетите.
Ако ще е в Каварна, то ще е като част от фестивала и затова ще е по-евтино. Иначе не мисля, че ще има особена разлика. В последно време не само общината в Каварна удря по едно рамо на концертите, столичната също се отчете миналата година :unsure:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#68 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 February 2011 - 13:36 PM

"Още си спомням какво впечатление ми направи гракът, който се вдигна по английските музикални форуми, когато обявиха цените за концертите на Роджър Уотърс в О2 Арена (Лондон)."

Не знам какъв вой са надавали, но мисля, че продадоха 6 зали в Лондон, да им имам проблема.

"А ние трябва да сме супер доволни...типична българска дупедавщина и робско мислене."

Напротив ние българите сме най-мрънкащата и недоволна нация в света. По всички статистики българина е най-нещастния човек на планетата. Така, че в това отношение със сигурност се справяме много по-добре от някакви британци.

#69 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2011 - 13:57 PM

Доколкото знам от беглите ми познания в сферата на промоутърстването /не съм се занимавал, а съм говорил с Фънки лично!/, различните групи и изпълнители имат РАЗЛИЧНИ тарифи за различните държави, в които ще правят концерти! От което е нормално да има и различни цени на билетите за различните концерти. Да попитам тогаз аз защо когато при нас хонорара и на Стинг, и на Джо Кокър примерно, е различен /разбирай по-нисък, заради жизнения стандарт!/ цените на билетите са почти еднакви или равни с цените на билетите в държави с много по-висок стандарт? Защото целта е печалбарството на гърба на фена, и по-важното - как не ги е срам промоутърите, при условие, че самия артист/музикант иска по-малък хонорар, да изравняват цените на билетите, а не цените на билетите да са съразмерни с намаления хонорар на артиста/музиканта? Да не би да не печелят промоутърите на запад, та могат да си позволят цени, съразмерни с доходите и стандарта, а тук горките промоутъри да свързват двата края едва едва? ...

#70 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 23 February 2011 - 14:05 PM

View PostUgly, on Feb 23 2011, 13:36, said:

Не знам какъв вой са надавали, но мисля, че продадоха 6 зали в Лондон, да им имам проблема.
То и концертът на Стинг ще се разпродаде. Само че докато въпреки високите според тях цени доходите на англичаните им позволяват спокойно да отидат на този концерт, голяма част български фенове няма да отидат на Стинг... защото нямат пари. Много европейско.

View PostUgly, on Feb 23 2011, 13:36, said:

Напротив ние българите сме най-мрънкащата и недоволна нация в света. По всички статистики българина е най-нещастния човек на планетата. Така, че в това отношение със сигурност се справяме много по-добре от някакви британци.
Имаме основание.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#71 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1991 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2011 - 14:06 PM

View PostUgly, on Feb 23 2011, 12:11, said:

То цените винаги са ни били съизмерими само с тези на Сърбия и Румъния. В случая са една идея по високи.
Достатъчно, та поне двама българи от този форум, а и кой знае колко още извън него, да преценят, че концерт в Румъния ще им излезе по-евтино от концерт в България.

Сега, съжалявам, обаче това вдигане на цените на билетите като цяло е абсурдно. Преди три години и половина човек можеше да гледа Iron Maiden на цена между 30 и 50 лева. И пак го организираха СМЕ, мани другото. 2008 за Metallica най-високата цена беше май към 80 лева. 2009 за 100 лева човек получаваше Scorpions, Dream Theater, Motley Crue и n на брой подгряващи. Миналата година за парите, които сега ще дадете за Стинг, получихте десет групи, като хедлайнерите поне на теория трябваше да изнесат пълноценно шоу, а поне според мен нито Metallica, нито Rammstein отстъпват чувствително откъм "звездност" на Стинг.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#72 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 February 2011 - 14:16 PM

Оспамихме темата, но модератора ако иска да я делне.

"То и концертът на Стинг ще се разпродаде. ... голяма част български фенове няма да отидат на Стинг... защото нямат пари. Много европейско"

То ако на тези цени концерта ще се разпродаде, каква е разликата от това дали същата част от български фенове няма да отидат на Стинг при по-евтини билети.

"Тигър" съгласен съм и аз съжалявам за отминалото време, но съм сигурен, че няма да се върнат, поне в онзи вид от преди 4-5 години. Тенденцията ще е да има повече концерти, но на по-висока цена. Когато концертите станат прекалено много за стандартите на България спрямо покачващата се цена, може да се очаква обратна тенденция (намаляване на концертите и съответно цените) и така докато се регулира пазара.

#73 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2011 - 14:32 PM

View PostUgly, on Feb 23 2011, 14:16, said:

Когато концертите станат прекалено много за стандартите на България спрямо покачващата се цена, може да се очаква обратна тенденция (намаляване на концертите и съответно цените) и така докато се регулира пазара.

Съгласен съм с теб, но съм сигурен, че ще се случи следното - ще има намаляване на концертите, не на цените, и родните промоутъри ще мрънкат, че няма подходящи изпълнители, които да поканят у нас. То изпълнители винаги ще има, но просто тогава няма да могат да одират кожата на обикновения фен при идването на всеки един музикант... Докато къде-къде по-рентабилно е да поканиш 20 изпълнителя годишно и да прибереш печалба от по 30% за всеки един от тях, отколкото да поканиш 5 изпълнителя годишно и да искаш да прибереш по 120% печалба за всеки един от тях. И рентабилността ще бъде гарантирана с години напред, а няма да е за ден-два ...

#74 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 February 2011 - 14:54 PM

Ако има толкова голяма ниша за концерти у нас, бъдете сигурни, че конкуренция на сегашните промоутъри щеше да има. Чужди промоутъри колкото искате, имат опит пари контакти и т.н., просто не сме достатъчно атрактивни. Може би с покачването на цените (и построяването на новата зала) ще се появят. Не случайно ВЕК правят концерти в Сърбия.

Edited by Ugly, 23 February 2011 - 15:05 PM.


#75 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2011 - 18:11 PM

http://urbantrvlr.bl.../blog-post.html :unsure:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#76 Dart Marty Rocks!!!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 293 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 23 February 2011 - 18:18 PM

View PostКико, on Feb 22 2011, 23:54, said:

Добре.
Ще задам така въпроса: Колко според вас трябва да струва един билет за концерт на величие като Стинг?

Да.Билетите не са евтини,но това е Стинг,не са Firewind или Sabaton.

Разберете,че това са реални и нормални цени,за шоу на звезда от ранга на Стинг.
Достатъчно са съобразени със стандарта ни. Живея в Англия и имам представа какво означава скъп билет.
Факт,че стандартът тук е различен,но в случая говорим за пъти.Тук билетите за Стинг са от 120 до 300 паунда.
На базата на това,а и на цените в други държави,колко според вас трябва да струват билетите в България?

Ами колкото нормален концерт на величие - 130 лв....визирам AC/DC като голямо събитие...

#77 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 23 February 2011 - 18:20 PM

View PostUgly, on Feb 23 2011, 14:16, said:

То ако на тези цени концерта ще се разпродаде, каква е разликата от това дали същата част от български фенове няма да отидат на Стинг при по-евтини билети.
В единия случай отиват истински меломани, в другия стадионът ще е пълен с дебеловрати путьовци, вяли мутрески, чакащи Shape of My Heart, за да си го запишат на телефоните и представители на българския "елит". Това е разликата. Не че промоутърът го е еня, наистина. Нека си продължават с мероприятията за "отбрана публика", в даден момент ще им се върне тъпкано. Защото високите цени няма да увеличат броя концерти, напротив - в даден момент ще се върнем точно във времената, когато имаше по 2-3 концерта годишно, просто защото цените на билетите ще бъдат непосилни.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#78 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2011 - 18:20 PM

Виж, че момчето просто искаше да се изфука, че живеел в Англия. :unsure:
И аз живях и не ми беше проблем да дам 170 паунда за мач от ФА Къп. Кво са 130 паунда за Стинг. Айде стига глупости...
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#79 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 23 February 2011 - 18:53 PM

View PostScardust, on Feb 23 2011, 18:11, said:


Едно разбрах със сигурност от тоз памфлет. Девойката е била в месечен цикъл по време на концерта в Несебър! :unsure:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#80 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2011 - 20:44 PM

View Postviolator, on Feb 23 2011, 18:53, said:

Едно разбрах със сигурност от тоз памфлет. Девойката е била в месечен цикъл по време на концерта в Несебър! :unsure:
Освен това вероятно от поне годинка преди концерта не е получавала мъжка ласка :vampire: Друго обяснение нямам :vampire:
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users