Jump to content

Класация на форума 2010-та година!Място за обсъждане.


241 replies to this topic

#61 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 23 December 2010 - 15:24 PM

Ами аз като фен на power-a специално се накефих на доста албуми. За мен в Allen/Lande има доста зарибяващи песни и не го казвам, защото съм предобеден или с големи очаквания за него от самото му обявяване. Залага си се на изпитана формула, защото не винаги промяната водят до нещо хубаво. Например така останах леко разочарован от новия Masterplan, за който имах огромни надежди.

View Postwhiplash159, on Dec 23 2010, 14:45, said:

Ти много ме изненада с това, че не си включил Kamelot...

Тези на Kamelot и Maiden са ми най-големите разочарования за годината. Само мога да се радвам, че на концертите си в Румъния свириха единствено по 2 песни от тях :)
I will win but never fight
That's the Art of War

#62 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 December 2010 - 16:07 PM

View PostSvil, on Dec 23 2010, 15:03, said:

Един съвсем безличен за мен албум, без никакви идеи в него :)
Тук съм склонен да се съглася с теб. Успехът си е успех, обаче, независимо как е постигнат.
I don't know how I managed it...

#63 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 December 2010 - 16:15 PM

View PostOzzy, on Dec 23 2010, 16:07, said:

Тук съм склонен да се съглася с теб. Успехът си е успех, обаче, независимо как е постигнат.
Разбира се, за това изобщо не споря :)
Евала на пичовете, че извлякоха максимума от ситуацията.
За мен (лично за мен) това или някой от десетките други подобни албуми през тази година ще бъдат забравени веднага след като мине годишната класация, просто защото вече никой няма да говори за тях.

#64 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 December 2010 - 16:17 PM

View PostSvil, on Dec 23 2010, 16:15, said:

това или някой от десетките други подобни албуми през тази година ще бъдат забравени веднага след като мине годишната класация, просто защото вече никой няма да говори за тях.
Ама това не е само тази година. Това е от години. За изчерпването на рока сме си говорили много пъти :)
I don't know how I managed it...

#65 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 December 2010 - 16:23 PM

View PostOzzy, on Dec 23 2010, 16:17, said:

Ама това не е само тази година. Това е от години. За изчерпването на рока сме си говорили много пъти :worship:

Това щях да напиша и аз. Единици са албумите от последното десетилетие, които 6 месеца или година по-късно от излизането им си ги пускаш, защото си се сетил за тях, а не защото просто си ги мярнал мимоходом сред фолдърите на хард диска :worship:
Пак добре, че не посягаш и директно да ги изтриеш :)

#66 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 December 2010 - 16:25 PM

Ами спрете да триете след първото прослушване и дайте поне още няколко шанса на албума, бъдете "олдскул", както е модерно да се казва... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#67 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 December 2010 - 16:32 PM

Жорж, на толкова нашумели заглавия винаги има давам поне 3, че и повече шанса, ама някои и след това не успявам да харесам :)

#68 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 December 2010 - 16:35 PM

View Postmarillion, on Dec 23 2010, 16:25, said:

Ами спрете да триете след първото прослушване
Какъв е проблемът на триенето след пъвото или третото слушане? Аз не намирам такъв. Виж какво е написал Свил:

View PostSvil, on Dec 23 2010, 16:23, said:

Единици са албумите от последното десетилетие, които 6 месеца или година по-късно от излизането им си ги пускаш, защото си се сетил за тях
Като се сетиш за някой албум, който си го изтрил - сваляш го пак. Не виждам драма в триенето...
Аз лично повечето албуми, които много ми харесват след няколко слушания гледам да си ги купя. Лошото е, че това се случва мнооооооого рядко напоследък. Не купуването имам предвид, а харесването.
I don't know how I managed it...

#69 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 23 December 2010 - 16:35 PM

Че са се поизчерпали идеите и трудно може да се открие нещо ново и революционно - спор няма. Има го наистина и фактора с начина на слушане. На касетките давахме много повече шанс по ред причини, а като с замисля тези албуми не са били чак толкова по-добри от новите, които излзиат сега. :)
I will win but never fight
That's the Art of War

#70 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 December 2010 - 16:37 PM

+1 :)

Наскоро и аз точно това си мислех, но да не разводняваме темата...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#71 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 23 December 2010 - 16:56 PM

View PostSvil, on Dec 23 2010, 15:03, said:

Изобщо не ми се коментира примерно прехваления Avenged Sevenfold, който ако не беше смъртта на барабаниста и участието на Портной в него нямаше и половината от успеха си да има. Един съвсем безличен за мен албум, без никакви идеи в него :)

Прехвален за теб! На мен албумът ми хареса и то много, защото в него има емоция. А не е просто поредната техничарски изсвирена тава. Да, момчетата не са Пинк Флойд 2, но и не претендират за това.

Insane in my brain

#72 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 23 December 2010 - 18:30 PM

View PostEarl Of Black, on Dec 23 2010, 16:35, said:

На касетките давахме много повече шанс по ред причини, а като с замисля тези албуми не са били чак толкова по-добри от новите, които излзиат сега. :)

Касетките носеха един особен заряд от енергия и емоции, които по никакъв начин не можеш да получиш сега. Днес имаме CD-та, които са ошлайфани на компютъра до съвършенство, няма го онзи ъндърграунд, за който съм стояла с часове пред радиото и с ръката на копчето за записване, за да събера нова музика. Сега всичко ни залива от всякъде и е достъпно за всички, било то и да ти свирят Дейв Мъстейн и Джеймс Хетфилд на една сцена пред носа.

Никой не знаеше кога и кой ще издаде нов албум, музикантите бяха като божества, недостижими, а сега си отваряш фейса, туитър и други такива и знаеш кой, къде и какво прави почти 24/7. За мен лично магията на музиката почва малко по малко да изчезва и само стари албуми ме връщат пак в онези дни.

#73 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1992 posts
  • Gender:Male

Posted 23 December 2010 - 18:50 PM

View Postmarillion, on Dec 23 2010, 16:25, said:

Ами спрете да триете след първото прослушване и дайте поне още няколко шанса на албума, бъдете "олдскул", както е модерно да се казва... :)
На Avenged Sevenfold албума го чух двайсетина пъти, преди да го изтрия, а сега и една песен от него не мога да си спомня, честно казано. Примерно. С Iron Maiden беше подобно положението, както и с всеки друг албум, който съм чул тази година. Резултатът - седем албума в моята класация, които ми харесаха наистина много. Не бих казал, че другите са лоша музика или нещо подобно, просто не ми подействаха. Единствените тазгодишни албуми, които продължих да си пускам месеци или поне седмици, след като съм ги чул за първи път, са онези седем.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#74 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 December 2010 - 21:36 PM

View PostJoey, on Dec 23 2010, 16:56, said:

Прехвален за теб! На мен албумът ми хареса и то много, защото в него има емоция. А не е просто поредната техничарски изсвирена тава. Да, момчетата не са Пинк Флойд 2, но и не претендират за това.
Нали разбираш, че не искам да се заяждам с никого. Да, прехвален за мен. Аз емоцията, която намерих в този албум беше доста депресивна. Отделно, че музиката им ми напомня 90% от новата музика, която излиза. Не ми допада, лично мнение. :worship:

View PostТигър, on Dec 23 2010, 18:50, said:

а сега и една песен от него не мога да си спомня, честно казано.
И при мен е този проблема. Въртя един албум м-наисе пъти и нищо не остава. Трагедия :)

#75 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 December 2010 - 11:39 AM

View Postwhiplash159, on Dec 23 2010, 10:08, said:

P.S. На който му е любопитно ето тук съм сложил моите класации от 2010 г. назад във времето та чак до 1983. И продължавам да попълвам. Да видим до къде ще го докарам :)

Много любопитни неща видях в класациите ти през годините. Отдавна ми прави впечатление колко широк е музикалният диапазон на личните ти предпочитания. В този смисъл не ме изненада присъствието на имена като Джако и Крис Риа, редом до здрави метъл групи на които дори не знам имената. Изненада ме друго. На първо място ме изненада липсата на поне един албум на Порки, при положение, че цялата дискография на Анатема и албумите на Флойд са намерили място в класациите. На второ място ме изненада липсата на знакови албуми за епохата, дело на U2 и Radiohead. И накрая съм впечатлен от присъствието на албума "Tick Tock" на Gazpacho и втрещен от липсата на "Night" в класацията за 2007г. Естествено, горното въобще не е някаква форма на критика, просто ми беше любопитно да разгледам твоите класации и ти благодаря, че ги сподели с нас тук...

Весели празници...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#76 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 24 December 2010 - 14:02 PM

View PostSvil, on Dec 23 2010, 21:36, said:

Нали разбираш, че не искам да се заяждам с никого. Да, прехвален за мен. Аз емоцията, която намерих в този албум беше доста депресивна. Отделно, че музиката им ми напомня 90% от новата музика, която излиза. Не ми допада, лично мнение. :worship:


И при мен е този проблема. Въртя един албум м-наисе пъти и нищо не остава. Трагедия :worship:


Много добре знам, че не искаш да се заяждаш с никой. Просто защитатавам албума оглавил годишната ми класация.......
:)

Весели празници!

Insane in my brain

#77 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 December 2010 - 16:58 PM

View Postmarillion, on Dec 24 2010, 11:39, said:

На второ място ме изненада липсата на знакови албуми за епохата, дело на U2 и Radiohead.
За U2 мога да се съглася с уговорки, че са знакови, ама Radiohead??? Това, че някога някой заблуден журналист ги е обявил за откритие нищо не значи B)

View PostJoey, on Dec 24 2010, 14:02, said:

Просто защитатавам албума оглавил годишната ми класация.......
:worship:
Че аз няма да ги бия ве, какво ги защитаваш :worship:
Весели празници и на теб :)

#78 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2593 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 27 December 2010 - 13:51 PM

View Postmarillion, on Dec 24 2010, 11:39, said:

Тези класации от време на време се променят защото се случва да открия за себе си различни групи и албуми от съответните години и/или да преоценя вече познати записи.

View Postmarillion, on Dec 24 2010, 11:39, said:

... ме изненада липсата на поне един албум на Порки, при положение, че цялата дискография на Анатема и албумите на Флойд са намерили място в класациите.
Не цялата дискография на Anathema :D - ранните албуми ("The Silent Enigma" и "Serenades") отсъстват. По отношение на Porcupine Tree: на някакви регулярни интервали от време си пускам техни албуми, но истината е, че така и не успях да харесам истински тази група. Може след време и да ги има сред моите подреждания и дори да заемат челни места, но за към момента не са ми влезли под кожата, за да ги поставя там. Горе-долу същото важи и за U2 и за Radiohead. Това са групи, чийто принос и качества не отричам, но не мога да се нарека техен фен. На Боно и компания единствения албум, който с ръка на сърцето мога да кажа, че ме радва от-до е "All That You Can't Leave Behind".
А и в крайна сметка класациите ми отразяват личния вкус и показват кои албуми, издадени през съответните години ми допадат най-много и си пускам най-често.

За Gazpacho историята е друга. Именно с "Tick Tock" се запознах с тази група и дори аз се изненадах колко ми харесаха. Предполагам, че все още съм подвластен на една тенденция, която съм забелязвал у себе си, а и при други фенове - албумът, с който откриеш дадена група да ти остане любим много дълго време. В този ред на мисли трябва да кажа, че и "Night" и "Bravo" са чудесни дискове, но не ме грабват по начина, по който го прави "Tick Tock".
ПИСУК!

#79 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 27 December 2010 - 14:39 PM

View PostSvil, on Dec 24 2010, 16:58, said:

За U2 мога да се съглася с уговорки, че са знакови, ама Radiohead??? Това, че някога някой заблуден журналист ги е обявил за откритие нищо не значи :)


Че аз няма да ги бия ве, какво ги защитаваш :D
Весели празници и на теб :D

Лично аз ставам все по-критичен към музикалната журналистика в ролята й на компетентна критика на музиката. С всяка изминала година ставаме свидетели на все по-фрапантни случаи на неподготвеност, неинформираност, липса дори на белетристични умения... Не мисля че журналистите (дори ако ще да е "някой заблуден журналист") имат водеща роля относно това да се определят мащабите и значението на Radiohead. Те получиха признание много отдавна от безкрайно много свой колеги, които от своя страна са също доста креативни и стилни автори на музика. Мисля че няма смисъл да се изброяват имена на музиканти които са изразили уважение и възхищение от музиката на Radiohead. Да не говорим за фенбазата им, която е огромна. Нормално е че не всеки ще изпитва подобни емоции към музиката им, което обаче не бива да принизява нейното достойнство, разнообразие и стилност. Оксфордци са сред малкото съвременни състави които са вече класици. Или поне съм говов да го дискутираме, за да не пренебрегвам свободата на словото и личното мнение.

Весели празници и за теб : )
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#80 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 04 January 2011 - 10:55 AM

Змея, пак се е втвърдил яко. От класацията му съм чувал само 2 групи. Миналата година яко беше залитнал по комерса имаше поне 4 известни имена. :harhar:

Insane in my brain





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users