Jump to content

Sofia Rocks, powered by Sonisphere Festival22-23.06.2010, ст. "Васил Левски"


592 replies to this topic

#81 MESHUGGAH

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 375 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 00:09 AM

Изкъртихме се тия два дни! Огромно БЛАГОДАРЯ на "BEC" за фестивала, догодина пак! :) Просто не мога да коментирам преживяното от тези два дни... Който е бил, знае за какво говоря! :worship: :worship:
METAL RELIGION

#82 Боби Стефанов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 96 posts

Posted 24 June 2010 - 00:21 AM

Накратко - скреч чак ми беше жал да ги освиркам. Пък те даже пого направиха.
Стоун Сауър - очаквах да ми хареса, то пък много ми хареса. Ако наистина дойдат пак, ще ида.
Алис ин чейнс - въпрос на вкус, на мен хич не ми допаднаха. А точно на тях разни ****** се юрнаха към оградите в опит да ни сгазят. Няколко пъти.
Меноуор - За пръв път ги виждам на живо и им се порадвах. Диктовката на български на Джоуи беше готина.
и разбира се - Рамщайн! Епично! За последно се чувствах така след Джудас. А имаше време, когато не сме си и помисляли, че ще дойдат тук. Куфеене, пяна, мръсни думички... Огньове в лицето ми, като веднъж си помислих, че за отказа си да клекна за оградата, съм платил с веждите си. Но са си тук.

И не мога да не спомена и лошите работи. Този път пускането на КПП беше добре. Нищо, че трябваше да ида до друго КПП да си сложа днешната гривна, понеже на нашето още не работеха. Влизаме и на бегом. На 15-ти вход нии казват, че трябва да идем на 16-ти. Задминават ни десетина души, но хайде. стигнахме до сцената. Разбрах, че секунди след като съм минал през 16-ти, са го затворили и казали, че оттам не се влиза. Явно доброволците са пропуснали разясненията по възложените им задачи и са присъствали само на лекцията "Те са говедата, ние сме говедарите".
Стигаме до любимата ми охрана. Отново колекционирането на перца и палки (!) вървеше с пълна пара. Ще си позволя да пусна снимка на трима от най-изявените колекционери, защото подобно непрофесионално и надменно поведение го заслужава:
Posted Image
Може би за някои са познати лица. Индивидът долу вляво се опитваше да гледа лошо през цялото време, все едно за това му плащат и едва след като събра 5-6 перца на Алис ин Чейнс, 1-2 му се откъснаха от сърцето. След което обяви, че са му останали само 4 и не може да даде. Този вдясно бе сякаш неспособен на собствена мисъл и следваше примера на първия. Види, че седне, седне и той. Види, че излезе напред, излезе и той. От двете нощи колекцията му трябва да наброява поне 10 перца. Молбите и забележките бяха посрещнати с ухилени лъжи, че няма перца или с пренебрежителни махвания тип "м****та ти". Освен това той беше този, който на Пейн се опита да спре потока от хора с два барстола, върху които немалко хора щяха (а може и да са успели) да се пребият. Третият, пейстнат горе вляво, беше този, който с разпална усмивка а ла "тресе ме златната треска" и "ей, какъв съм късметлия", опита да си присвои трибют албума за Дио, който Ерик (ако не се лъжа) метна към публиката. Добре, че се намери някой по-висш да му нарпави забележка и да даде диска на хората, макар и не там, където беше метнат. И да отнесе заслужени аплодисменти за което.
И ще подчертая, че пиша само за неща, които съм видял. Какво е ставало в други краища на сцената, само мога да предполагам.
Блажени са полегналите.

#83 Iron Maiden

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 18 posts

Posted 24 June 2010 - 00:25 AM

За концерта имам да пиша страшно много, но честно казано не съм сигурна, че има смисъл да изпадам в подробности.На кратко-Рамщайн никога не съм ги харесвала особено и след тази вечер пак не ги харесвам особено.Нямам намерението да изпадам в спорове с върлите им фенове във форума-надявам се, че сте се изкефили.Мога да кажа, да, правят прекрасно шоу.Огньове, фойерверки и т.н. и т.н., но за мен нямаше никаква емоция в музиката.Да, ШОУТО ми хареса, но оттам нататък нищо...Освен това-за мен е изключително непрофесионално това, което направиха германците спрямо Меноуор.Значи това, което можа да кажа, че не Меноуор са си съкратили плейлиста и го знам със сигурност от абсолютно сигурен източник...Както и да е, това сега няма да го коментирам и няма да изпадам в някакви грозни коментари и спорове.За мен истината е, че Меноуор излязоха там и с едни простички 6 песни успяха да ме накарат да се почувствам точно така, както подобава за един такъв концерт.Много повече ме докосна речта на ДеМайо на толкова чист български от колкото каквито и да било ефекти.И наистина-ето така трябва да се почете някой толкова велик като Рони Джеймс Дио.
За Алис ин чейнс мога да кажа само една дума-ужасно.Не им харесвам музиката, ама никак, и това което успяха да направят е да ме накарат да се моля за слязат по-бързо от сцената.Лично мнение.
Като цяло-вчера беше Денят, днес...някак си до едно време ми беше истински кеф, след това цялото ми желание се стопи.
Айде със здраве :)

#84 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 00:26 AM

Аз си мислех, че съм сред малцинството за Alice In Chains. :worship:

Иначе Stone Sour щеха да са доста по-добре с усилен микрофон, чак пък толкова зле да му е станал гласа на Кори не вярвам.

Като изключим сцената, Rammstein ми бяха предимно досадни, никога не съм ги и слушал толкова, а и като чуя фойерверки по улиците много рядко вдигам глава. :)

#85 Тракторист-камикадзе

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 01:47 AM

View PostIron Maiden, on Jun 24 2010, 01:25, said:

Освен това-за мен е изключително непрофесионално това, което направиха германците спрямо Меноуор.Значи това, което можа да кажа, че не Меноуор са си съкратили плейлиста и го знам със сигурност от абсолютно сигурен източник...
Значи тва каква мъка е било от 5 часа да го докарат до 1 само мога да си представям. Колко ли зашеметяващи бас сола са паднали жертва на немското лицемерие? :worship:


Я и аз да си кажа двете думи:

Скречетири си отвориха доста добре. 5-6 парчета, всичките звучащи долу-горе еднакво. Пък и вокала им явно си харесва някои определени думички и ги пъха във всички текстове. Но, в крайна сметка, абсолютно същото може да кажем и за една от по-късните групи, тъй че няма кво да се сърдим на наще. :worship: Хубаво е, че дадоха шанс на такива групи, да ги види малко публиката, в крайна сметка, на никой не са натежали толкова за половин час.

Stone Sour отначало бяха малко като караоке. После май позасилиха микрофона на Corey и се пооправиха. Хубав сет, здраво свирене, прилично сценично поведение. С удоволствие бих ги гледал пак.

Alice in Chains са ебати яката група. :worship: Никога не са ми правили кой знае какво впечатление и общо взето ги приемах като бонус към Рамщайн, ама няма да се учудя ако в най-скоро време почнат усилено да се въртят из плейъра ми. Просто имат перфектното присъствие на сцена и си свирят като пичове. Освен всичко друго и DuVall прави страшно добро впечатление, сякаш по-добър избор за "певец" е нямало как да направят.

Manowar сякаш можеха да ни ги спестят. Тъкмо щяхме да се оттървем от един куп селяни, чието единствено удоволствие в живота е да се бутат между хората и след това да си подвикват един на друг "Е това е Меноуар бате, винаги смазват". Да не забравя да се похваля и с факта, че сефте видях мутри-метъли. Познайте с какви фланелки се бяха докарали :) Все пак групата не се задържа достатъчно дълго за да натежи, макар DeMaio да направи всичко възможно. Вдигнаха шум, малко пушилка и се прибраха. Няма лошо и тия си имат фенове.

За Rammstein каквото и да кажа все ще е малко. Страшно шоу правят, и по дивидита съм ги гледал, ама на живо е сто пъти по-яко. И звука и огиня, всичко си беше шест (или може би sechs). Единствената забележка е, че свириха твърде малко, ама в живота няма съвършени неща. :worship: Самият факт, че ги видяхме в България си е голяма работа, дано да не е за последно.

Edited by Тракторист-камикадзе, 24 June 2010 - 01:49 AM.


#86 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 24 June 2010 - 07:03 AM

View PostBarbarian_Brothers, on Jun 23 2010, 23:56, said:

Мanowar буквално убиха.

...от скука и пози, но нека да карам подред.

Скреч - Изненадващо, според мен, доста хора ги отразиха. Излязоха, пяха и си тръгнаха, единствено запомних нещо ала Made in China и до там.

StoneSour - Определено не са ми в плейлистата, но Кори Тейлър има страхотен глас. Жалко, че чак на края се сетиха да му засилят малко микрофона. Човека се раздаде и за малкото фенове, които бяха отишли специално за тях.

Alice in Chains - Перфектен вокал, чудесни изпълнения, но никога не съм им разбирала музиката.

Manowar - Не съм имала "щастието" да ги гледам преди вчера на живо и изобщо не съжалявам. Едва сега разбирам, защо ги наричат позьори, то нямаше други такива стойкаджии. Целия този маркетинг около смъртта на Dio ми дойде в повече. Единствената група, която се уби да приказва, все едно са отишли не на концерт, а на раздумка, и единствени, които от 50 мин. сет направиха 3 парчета на кръст.

Rammstein - Уникална музика и шоу, едното през цялото време допълваше другото. Ако не бяха те вчера, щях да отчета втория ден на фестивала като скучен. Без излишно приказване и други такива, момчетата с право разцепиха стадиона!

Фестивалът беше страхотен, надявам се и догодина да докарат такива групи, с удоволствие ще го посетя пак. Оплаквания от организация и охрана нямам, освен обичайните закъсненя за пускане, понеже бях на трибуните.

#87 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 08:12 AM

Manowar - шапка им свалям за отдадената почит към Дио. Наистина - браво! Така се прави.
От там нататък не мога да кажа за тях нищо хубаво. 15 минутно интро тип "чил аут"? Кому е нужно?! За това време съвсем спокойно си праскаха още поне две-три песни. При съкратеното време, което са им дали (1 час), можеха без НИКАКВИ проблеми да изпълнят 10-12 от най-добрите си парчета. А какво направиха те? Ненужно и дълго бас соло (ако изобщо може да се нарече бас соло), ненужни заигравки с публиката, ненужни подвиквания тип "Калко от вас са дошли специално за Manowar?" и накрая като теглим чертата какво се получава? 5-6 песни :)
Добре че не съм фен на групата. Ако бях дал 80-100 лева само заради тях, днес много сериозно щях да си удрям главата в стената. Преди години заведох баща си на концерт на Джери Лий Люис. Чивекът пя около 30 минути, а билета струваше 30 лева. Тогава си казах, че това е най-скъпия концерт на който съм бил и ще бъда през живота си - по левче на минута. Снощи Manowar надминаха това постижение. Какво се получава при тях? По около 20 лева на песен? Еваларка.
Ама им били съкратили сета, ама не знам си какво си... Имаха един час. Можеха да направят един що-годе нормален концерт. Справка: Megadeth, Slayer, Alice in Chains.
Вчера, след това изказване:

View PostТигър, on Jun 23 2010, 13:52, said:

не бих отишъл да ги гледам как свирят съкратен сет помежду групи, с които нямат нищо общо стилово
мислех да кажа на Тигър, че нещо се е побъркал. Ако го бях направил, днес щях да му се извинявам. :worship:

Rammstein - за мен са разочарованието на вечерта и на феста. Добре че отидох да ги гледам в Белград. Сега поне знам, че съм видял истински концерт на групата от това турне. Гледал съм ги и след албума "Mutter". Имам представа за какво става въпрос.
Кратка справка: Белград - 2 часа; София - час и 15-20 минути. 4 песни по-малко у нас, а някои от останалите съкратени. Сцената - нищо общо с това в Белград. Групата не е виновна - тук са все пак на фестивал. Звук - нищо общо с този в Белград. Изобщо, за мен вчера представянето на Rammstein беше чисто и просто отбиване на номера. Да, може би за тези, за които това е първи концерт на групата, нещата изглеждат по друг начин. Не и за мен.

Alice in Chains - направиха концерта на вечерта. И като музика, и като поведение, и като звук. Супер съм доволен, че успях да ги гледам и искрено се надявам да ги видим пак, но този път със самостоятелен концерт. Една единствена забележка към тях (аз пък като че ли мога да раздавам забележки :worship: ) - много малко песни от новия албум, който е прекрасен. Можеха да го представят по-добре.

Публиката - колко хора имаше вчера? Я имаше 25 000, я не. Лошо. При това положение ще има ли догодина Сонисфиър у нас? Дано да не зависи от тазгодишната посещаемост, защото ако зависи, може и да ни се размине.
I don't know how I managed it...

#88 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 24 June 2010 - 08:32 AM

View PostOzzy, on Jun 24 2010, 09:12, said:

Rammstein - за мен са разочарованието на вечерта и на феста. Добре че отидох да ги гледам в Белград. Сега поне знам, че съм видял истински концерт на групата от това турне. Гледал съм ги и след албума "Mutter". Имам представа за какво става въпрос.
Кратка справка: Белград - 2 часа; София - час и 15-20 минути. 4 песни по-малко у нас, а някои от останалите съкратени. Сцената - нищо общо с това в Белград. Групата не е виновна - тук са все пак на фестивал. Звук - нищо общо с този в Белград. Изобщо, за мен вчера представянето на Rammstein беше чисто и просто отбиване на номера. Да, може би за тези, за които това е първи концерт на групата, нещата изглеждат по друг начин. Не и за мен.

Чак разочарование не са били за мен, но с другото се съгласявам. Но определено според мен не в тях беше проблемът. Имаше и доста тру брадърс ъф стийл, които псуваха по тях, защо не си бяха тръгнали, след като не искат да ги гледат, аз така и не разбрах, както и да е. Добре, че бях в Белград, че да знам на какво са способни. И все пак и вчера си умрях от кеф с тях, а хората, които ги гледаха за пръв път бяха така :) :worship:

Определено 22 беше по-силният ден, въпреки любимостите на 23.

Колкото до Manowar - за пръв път ги гледах, но ако Рамщайн са били попретупани според някои мнения, то Manowar направо не знам как да ги определя. А накрая можеха и по едно чао да кажат, но явно нещо бяха обидени....Освен това намирам за крайно непрофесионално да питаш хората за кого са тук, като очакваш вероятно да докажеш на Света, че ти си най-желан и е трябвало да бъдеш хедлайнер.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#89 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 24 June 2010 - 08:35 AM

View PostOzzy, on Jun 24 2010, 08:12, said:

Публиката - колко хора имаше вчера? Я имаше 25 000, я не. Лошо. При това положение ще има ли догодина Сонисфиър у нас? Дано да не зависи от тазгодишната посещаемост, защото ако зависи, може и да ни се размине.
по-интрересно ми е кои групи имат предвид за другата година за да си мислят, че ще направят нещо толкова грандиозно

Edited by Abadon, 24 June 2010 - 08:35 AM.

Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#90 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 08:38 AM

View PostAbadon, on Jun 24 2010, 09:35, said:

по-интрересно ми е кои групи имат предвид за другата година за да си мислят, че ще направят нещо толкова грандиозно
Е, за това е рано... Въпреки, че вече чувам слухове за Мейдън, а румънските медии преди няколко седмици написаха, че догодина през юни месец концерт в Букурещ ще имат Бон жовИ :)
I don't know how I managed it...

#91 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 24 June 2010 - 08:40 AM

View PostOzzy, on Jun 24 2010, 09:12, said:

Публиката - колко хора имаше вчера? Я имаше 25 000, я не.

Не че нещо, ама откъде ги вадите тия данни за посещаемостта? :) Не само за Сонисфеър, по принцип?
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#92 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 08:44 AM

View PostJorko_Beliata, on Jun 24 2010, 09:40, said:

Не че нещо, ама откъде ги вадите тия данни за посещаемостта? :) Не само за Сонисфеър, по принцип?
На око. То не е чак толкова трудно. Снощи половината терен долу беше празен. По трибуните имаше доволно количество свободни места. А сектор Б я се напълни до половината, я не.
I don't know how I managed it...

#93 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 09:04 AM

А мен ако питате, най-силното нещо от този двудневен фестивал е ето това :)
I don't know how I managed it...

#94 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 24 June 2010 - 09:06 AM

View PostOzzy, on Jun 24 2010, 09:44, said:

На око. То не е чак толкова трудно. Снощи половината терен долу беше празен. По трибуните имаше доволно количество свободни места. А сектор Б я се напълни до половината, я не.

Ами не мисля, че бяха чак пък толкоз малко хората! 25000 души не мисля, че е бройката. Разбира се винаги може да попитаме, който трябва. Аз мисля, че вчера имаше поне 35000 души, трибуните, като изключим 3000-4000 места в Б сектор си бяха пълни, а долу до пулта на озвучителите беше нечовешки фраш. Наистина назад беше рехаво и имаше доста празни пространства. Абе стана шоу, Рамщайн малко се поокъкаха с продължителността на концерта си, но чак пък с 4 песни да са го посакратили :worship:

Това е сета от Белград, който сте побликували:
1. Rammlied
02. B********
03. Waidmanns Heil
04. Keine Lust
05. Weisses Fleisch
06. Feuer frei!
07. Wiener Blut
08. Frühling in Paris
09. Ich tu dir weh
10. Du riechst so gut
11. Benzin
12. Links 2 3 4
13. Du hast
14. Pussy
Бис 1:
15. Sonne
16. Haifisch
17. Ich will
Бис 2:
18. Engel


Вчера изпълниха почти същия сетлист, без Angel :) Иначе след твойте думи и това, което видях от тях, първите свободни средства ще бъдат пренасочени към техен концерт нейде из Европа!!!

Insane in my brain

#95 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 09:21 AM

Да си кажа и аз мнението за епичния концерт :)
Първо, преди хората да почнат да ме плюят, искам да кажа, че харесвам Металика до AJFA, слушах усилено Slayer до Seasons in the Abyss, Manowar до Fighting the world, и Rammstein до Mutter :worship: Останалите групи са ми повече от безинтересни.
За първия ден влязох за Megadeth, уж смятах, че влизам за Anthrax, но явно не ме бива в сметките :worship:
Не знам как беше на другите места, но при мен звукът беше много зле. Можа и на това да се дължи факта, че Мъстейн ми звучеше като едно постоянно скимтене и мяукане, а песните - супер скучни. Очаквах с голямо нетърпение Slayer, тъй като не ги бях гледал досега. Звукът и при тях беше много зле. Непрекъснатите пропадания и двете вечери си ги обяснявам с вятъра, който духайки изкривяваше картината, но инструментите, като цяло не ми се струваха балансирани. Любимата си песен Chemical Warfare познах на 25-тата секунда.... Все пак честото усмихване на Том Арая ми направи много приятно впечатление, мисля, че остана доволен от нас, а и публиката като че ли се посгъсти тогава.
Голямото шоу все пак направиха Металика - бих казал с един от възможно най-оптималните сетлистове. Прекрасно поведение и отношение към публиката, видимо се забавляваха, свириха чудесно, въпреки че отново звукът не беше на нужното ниво, макар и подобрен). Общото изпълнение и прегръдки бяха трогателни, но и аз не видях Tom Araya сред излезлите на сцената. Както и да е, стана прекрасно шоу, на което не липсваше нищо.
Вторият ден се класирах едва за Manowar и май подраних. За първи (и последен) път посещавам шоуто на тази група. Другите вече го казаха, но не мога да се стърпя. То не беше чупене на стойки, то не беше безсмислено скрибуцане по инструментите, то не беше игра с публиката. Това беше шоу за 13 годишни хлапета, а такива нямаше много. За това време можеха да изсвирят поне още 2-3 песни. Не знам как са ги издържали феновете им да свирят 5 часа. Вокалът, като че ли, повече лаеше, отколкото пееше. В крайна сметка почитта, която оказаха към Дио, и усилието, което направиха, да поговорят на български пооправи нещата. Както каза Rebel - да питането към публиката за кого били дошли тази вечер беше супер нелепо и детинско. Малко по-късно се видя за кого са дошли хората.
Rammstein направиха истинско шоу. Бих казал, че по ефекти, хореография и илюминации е най-доброто шоу, на което съм бил (не бях на AC/DC...). Гледайки тяхното представление си помислих колко постно изглеждаше преди това Manowar, с номерата си от средата на осемдесетте... Искаше ми се да има повече песни от първите албуми, но предварително се бях настроил, че ще има преобладаващо нови неща, които в интерес на истината, като че ли звучаха по-тежко на концерт. В крайна сметка мисля, че на всички стана ясно публиката на кое се изкефи най-много - Du Hast и Sonne - моите фаворити. Искаше ми се да бъде по-дълго шоуто, да изпълнят още няколко песни, още повече, че паузата след Manowar беше доста дълга, а и до 23:00 часа оставаше още време. Предполагам, обаче, че всичко е било пресметнато и обмислено предварително, така че нямаше как да изкопчим нещо допълнително.
Като цяло съм доволен от фестивала, още повече, че нямах големи очаквания. Огромни забележки имам към качеството на звука, което съм склонен да отдам (без да го оправдавам) на мястото, на което седях. Не знам защо Ози каза, че имало 25000 души. По мои груби сметки имаше към 50000 на хедлайнерите.
В крайна сметка едно е важно - на този фестивал се пишеше история и всеки, който милее за метъла беше добре да присъства, защото така се изгражда име на подходяща метъл дестинация, пък и няма да провалим ДВД-то на Металика я. Публиката беше страхотна.
... Through dreams I influence mankind...

#96 Krasipeace

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 24 June 2010 - 09:25 AM

Значи това бе първият метъл концерт на който отидох и концерта си беше доста якичък. В началото публиката се подгря със Skre4 - доста добре се справиха тези хорица макар и отвън чакайки на кпп-то ги чувах как дънят "скреч, скреч" и си беше доста надъхващо и стоплящо.
Stone Sour си бяха втората група за мен , която направиха този концерт велик.
AIC си бяха добри но ги подреждам на трето място, просто незнам защо така, обаче звука им беше много слаб. А и не съм им много голям фен.
Manowar си бяха велики, невероятни, изумяващи, страхотно интро направиха и накрая почетоха своите братя на бг език, което си беше страхотно. На Manowar самата публика се накефи изключително много на почти всички песни. В моя сектор пред мен нямаше никой който да снима снимки или клипове на всички ръцете им бяха горе а главите им пружинираха в различни посоки, може да нямаха такова шоу като на рамщайн, обаче си бяха върха. Ако дойдат пак в българия ще ги посетя 100%, както и Stone Sour.
Рамщайн много лошо представяне незнам заради звука ли, заради тъпите изрази на вокала ли, заради наблягането на ефектите, отколкото на музиката ли, си бяха много отегчаващи, дори публиката ги намери за скучна, на тях разбрах че е можело без проблем да си вкараш фотоапарат/камера на концерта, те хората просто не им се накефиха изкараха си фотоапаратите/камерите и просто си снимаха клипове, никаква енергичност, нищо.

Жалко, наистина жалко че manowar изпълниха толкова малко песни, но те си бяха фаворита ми на концерта.

#97 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 09:27 AM

Странна работа, как може толкова противоположни мнения да имаме за един и същ концерт :worship:
Аз пък мисля, че звукът на Manowar беше под всякаква критика.... :) Чувах един бас и едни барабани. Туй то!
... Through dreams I influence mankind...

#98 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 24 June 2010 - 09:32 AM

View PostЗмей Горянин, on Jun 24 2010, 10:21, said:

Да си кажа и аз мнението за епичния концерт :)
Първо, преди хората да почнат да ме плюят, искам да кажа, че харесвам Металика до AJFA, слушах усилено Slayer до Seasons in the Abyss, Manowar до Fighting the world, и Rammstein до Mutter :worship: Останалите групи са ми повече от безинтересни.
За първия ден влязох за Megadeth, уж смятах, че влизам за Anthrax, но явно не ме бива в сметките :worship:
Не знам как беше на другите места, но при мен звукът беше много зле. Можа и на това да се дължи факта, че Мъстейн ми звучеше като едно постоянно скимтене и мяукане, а песните - супер скучни. Очаквах с голямо нетърпение Slayer, тъй като не ги бях гледал досега. Звукът и при тях беше много зле. Непрекъснатите пропадания и двете вечери си ги обяснявам с вятъра, който духайки изкривяваше картината, но инструментите, като цяло не ми се струваха балансирани. Любимата си песен Chemical Warfare познах на 25-тата секунда.... Все пак честото усмихване на Том Арая ми направи много приятно впечатление, мисля, че остана доволен от нас, а и публиката като че ли се посгъсти тогава.
Голямото шоу все пак направиха Металика - бих казал с един от възможно най-оптималните сетлистове. Прекрасно поведение и отношение към публиката, видимо се забавляваха, свириха чудесно, въпреки че отново звукът не беше на нужното ниво, макар и подобрен). Общото изпълнение и прегръдки бяха трогателни, но и аз не видях Tom Araya сред излезлите на сцената. Както и да е, стана прекрасно шоу, на което не липсваше нищо.
Вторият ден се класирах едва за Manowar и май подраних. За първи (и последен) път посещавам шоуто на тази група. Другите вече го казаха, но не мога да се стърпя. То не беше чупене на стойки, то не беше безсмислено скрибуцане по инструментите, то не беше игра с публиката. Това беше шоу за 13 годишни хлапета, а такива нямаше много. За това време можеха да изсвирят поне още 2-3 песни. Не знам как са ги издържали феновете им да свирят 5 часа. Вокалът, като че ли, повече лаеше, отколкото пееше. В крайна сметка почитта, която оказаха към Дио, и усилието, което направиха, да поговорят на български пооправи нещата. Както каза Rebel - да питането към публиката за кого били дошли тази вечер беше супер нелепо и детинско. Малко по-късно се видя за кого са дошли хората.
Rammstein направиха истинско шоу. Бих казал, че по ефекти, хореография и илюминации е най-доброто шоу, на което съм бил (не бях на AC/DC...). Гледайки тяхното представление си помислих колко постно изглеждаше преди това Manowar, с номерата си от средата на осемдесетте... Искаше ми се да има повече песни от първите албуми, но предварително се бях настроил, че ще има преобладаващо нови неща, които в интерес на истината, като че ли звучаха по-тежко на концерт. В крайна сметка мисля, че на всички стана ясно публиката на кое се изкефи най-много - Du Hast и Sonne - моите фаворити. Искаше ми се да бъде по-дълго шоуто, да изпълнят още няколко песни, още повече, че паузата след Manowar беше доста дълга, а и до 23:00 часа оставаше още време. Предполагам, обаче, че всичко е било пресметнато и обмислено предварително, така че нямаше как да изкопчим нещо допълнително.
Като цяло съм доволен от фестивала, още повече, че нямах големи очаквания. Огромни забележки имам към качеството на звука, което съм склонен да отдам (без да го оправдавам) на мястото, на което седях. Не знам защо Ози каза, че имало 25000 души. По мои груби сметки имаше към 50000 на хедлайнерите.
В крайна сметка едно е важно - на този фестивал се пишеше история и всеки, който милее за метъла беше добре да присъства, защото така се изгражда име на подходяща метъл дестинация, пък и няма да провалим ДВД-то на Металика я. Публиката беше страхотна.

Змеьо, както винаги си стъписващо прав!

Insane in my brain

#99 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 09:36 AM

Така да обобщя и аз за двата дни:
Anthrax - стегнат кратък сет който много ми се понрави, както и самата група.
Megadeth - може би дъжда който започна с тяхното участие малко скова публиката, бяха статични и протоколни.
Slayer - SLAAAAYYYEEERRRRGGGHHH! Еми те са машини какво да кажем повече, просто ни удариха както само те си могат.
Metallica - хубаво се представиха(абе май не само на мен на няколко места пообъркваха?), емоционално беше с изключение на That was just your life и Cianide които не ми харесаха и протоколното изпълнение на Nothing Else Matters. Общото изпълнение беше приятна изненада, наистина историческо. Само Слеър не излязоха, ама както знаем те балади не свирят :)

Stone Sour - не ги бях слушал много, но бяха свежи и се раздадоха.
Alice in Chains - не съм им фен, не ме и направиха с този концерт.
Manowar - на знам защо излязоха все едно имат 3-4 часа, вместо да карат по-стегнато. Ако бяха изсвирили химна може би щяха да нахъсат поне малко повече от речите, а Heaven and Hell също не ми хареса в тяхно изпълнение.
Rammstein - като цяло ми харесаха, те са повече шоумени по концертите си, останах с впечатление че останаха доволни от публиката. Не знам защо беше съкратен сетлиста, Металика първия ден си свириха 2 часа.

Обобщение: Първия ден беше по-добър за мен. Издразниха ме тъпите назобани животни и от феновете на Меноуор(те поне им знаеха песните) и от тези на Рамщайн(какви фенове те само Du Hast знаеха), които застинали в развитието си някъде в долните класове, явно си мислеха че се намират в някъв обор. За съжаление, когато концерти от този ранг са в София в публиката има хора които съвсем не са за там. Нищо, идва време за Каварнене.

#100 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 June 2010 - 09:39 AM

View PostJoey, on Jun 24 2010, 10:06, said:

Рамщайн малко се поокъкаха с продължителността на концерта си, но чак пък с 4 песни да са го посакратили :)
Да, не са 4, а са 2. И Weisses Fleisch не пяха. Но ти сам си направи сметката от двучасов концерт как се сваля на час и 20-25 минути макс.
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users