Jump to content

Ian Anderson в Пловдив01.09.2007, Античен театър


81 replies to this topic

#61 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 30 August 2007 - 15:57 PM

View Postviolator, on Aug 30 2007, 16:34, said:

Както и да е. По-добре така, отколкото да прекъснат концерта наполовина, ако беше в Античния и завали по средата. Така поне със сигурност ще има цял концерт и със сигурност няма да прогизнем като разградско село след порой.

Не знам, не знам... Лично аз предпочитам по-качествен звук, амфитеатрален "съраунд" и ВИП място, нежели да ходя на изложение. Пък и да подгизнем, кво толкоз, нали сме thick as a brick. <_<

Единственото оправдание е ако има реална опасност за техниката. Или ако призраците на амфитеатъра, които Ричката гонеше преди 8 години, са се нанесли наново.

Edited by cadaurus, 30 August 2007 - 15:59 PM.

violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#62 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 August 2007 - 16:07 PM

Местата ще са седящи. Ще се постараят да го направят по подобие на Античния театър, като запазят ценовите категории. По-скъпите билети /от 30 лв./ ще бъдат отпред. По-евтините /20 лв./ ще са отделени по-назад. Т.е. седенето на първия ред е напълно възможно и е обвързано с часа ви на пристигане там.
Палата 14:

Attached Files


Edited by Ozzy, 30 August 2007 - 16:10 PM.

I don't know how I managed it...

#63 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 August 2007 - 16:10 PM

В това чудо на социалистическото строителство акустиката ще е убийствена, а като си помисля и че на всичкото отгоре ще слушаме симфоничен оркестър наред с флейтата направо ми иде да зарева... <_<
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#64 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 August 2007 - 16:13 PM

Залата е тотално реновирана и обновена през 2006-та. Това разбира се не пречи звукът да е отвратителен, поради простата причина, че залата не е правена за концерти.
I don't know how I managed it...

#65 Lord Vickeron

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 58 posts

Posted 30 August 2007 - 16:15 PM

Зи Рок са свързани с Джазз ФМ, които пък се барат май организатори, което значи че инфото е вярно. Много ме е яд, дигам се дотам само заради акустиката, а то се оказва, че ще кънти пак на соц-бетон в панаирната зала!

Аве с пловдивската агитска ще обръщаме камъни по тепетата и ще крещим Slayer. И без тва трашът се завърна, кви флейти, кви оркестри, яко бира и метъл!

#66 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 30 August 2007 - 16:26 PM

View PostLord Vickeron, on Aug 30 2007, 17:15, said:

Зи Рок са свързани с Джазз ФМ, които пък се барат май организатори, което значи че инфото е вярно. Много ме е яд, дигам се дотам само заради акустиката, а то се оказва, че ще кънти пак на соц-бетон в панаирната зала!

Аве с пловдивската агитска ще обръщаме камъни по тепетата и ще крещим Slayer. И без тва трашът се завърна, кви флейти, кви оркестри, яко бира и метъл!

представи си да не завали?
или ей така да проръми едва, едва напук на всичките прогнози

#67 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 August 2007 - 16:26 PM

С последната редакция от Ozzy нещата леко се просветляват откъм удобства. Не че ми се седи на стол, но това ще е първият гиг на 11 г. ми син и ми се иска да успее да види, а не само чуе нещо...

Малко офф: На отиване към Пловдив /от София/ пътувам сам с кола. Ако някой иска превоз да свирка. Лошото е, че трябва да тръгна към 9ч. сутринта.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#68 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 30 August 2007 - 16:29 PM

View PostLord Vickeron, on Aug 30 2007, 17:15, said:

Зи Рок са свързани с Джазз ФМ, които пък се барат май организатори, което значи че инфото е вярно. Много ме е яд, дигам се дотам само заради акустиката, а то се оказва, че ще кънти пак на соц-бетон в панаирната зала!

Аве с пловдивската агитска ще обръщаме камъни по тепетата и ще крещим Slayer. И без тва трашът се завърна, кви флейти, кви оркестри, яко бира и метъл!

Нямам какво да добавя към този пост :респект:
Тва са и моите планове за уикенда :angry3:
Тая история с местенето на концерта яко смуче - 14 палата съкс, гадната акустикат със сигурност ще унищожи звука <_< Но пък ще е по-яко като викаме Slayer между песните - ще се чува по-силно :) :P
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#69 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 30 August 2007 - 16:30 PM

View Postmarillion, on Aug 30 2007, 17:26, said:

С последната редакция от Ozzy нещата леко се просветляват откъм удобства. Не че ми се седи на стол, но това ще е първият гиг на 11 г. ми син и ми се иска да успее да види, а не само чуе нещо...


за - чуване - едва ли някой ще ти помогне, но за виждане - качваш го върху раменете

#70 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 August 2007 - 16:32 PM

View PostLord Vickeron, on Aug 30 2007, 17:15, said:

Аве с пловдивската агитска ще обръщаме камъни по тепетата и ще крещим Slayer. И без тва трашът се завърна, кви флейти, кви оркестри, яко бира и метъл!

Предлагам скандирането да е "Dream Theater или смърт!!!"

:angry3:
/(.)
//\\

<_<

...а бирата да се пие само от кубинка! Никакви глезотии с халби и прочие гейски чаши!

Edited by violator, 30 August 2007 - 16:33 PM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#71 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 30 August 2007 - 16:38 PM

View Postviolator, on Aug 30 2007, 17:32, said:

Предлагам скандирането да е "Dream Theater или смърт!!!"

:angry3:
/(.)
//\\

<_<

...а бирата да се пие само от кубинка! Никакви глезотии с халби и прочие гейски чаши!

В допълнение към това е редно организаторите да се погрижат за покаченото ниво на метан в река Метълица...., пардон Марица. Кат ще е трю гарга, да е трю гарга ъф стийл! :P
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#72 Димо

    The Green Reaper

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 248 posts

Posted 30 August 2007 - 16:54 PM

Аз предлагам да направим един молебен за суша и да сме си в Античния :angry3:
Така че хващайте бирите и крещете яко Слейър <_<

#73 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 30 August 2007 - 16:58 PM

View Postviolator, on Aug 30 2007, 16:34, said:


Както и да е. По-добре така, отколкото да прекъснат концерта наполовина, ако беше в Античния и завали по средата. Така поне със сигурност ще има цял концерт и със сигурност няма да прогизнем като разградско село след порой.
Концерти заради дъжд отлагат само в София :P
п.п Още си чакам предолжение за пиене преди концерта <_<
Казвайте кой кога пристига в Пловдив в Събота :angry3:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#74 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 August 2007 - 20:20 PM

View PostДжуджето_GIMLY, on Aug 30 2007, 17:58, said:

Концерти заради дъжд отлагат само в София :lol2:

Дъждът не е кой знае какъв проблем за един рок/метъл концерт на стадион. Всички ни е валяло, дори бури е имало, но това не ни е разваляло кефа. Дори понякога е гот! :lol2: Сещам се за великия концерт на Дио в Каварна, що нещо се изля. :fool: През цялото време валя. А и досега го помня като един от най-размазващите концерти, на които съм присъствал през живота си.
Но в случая мероприятието е от по-особен характер. Местата са седящи, голямата част от публиката няма да са върли фенове на Jethro или стари концертни песове като нас, готови стоически да изтърпят прищевките на Зевся :D , а просто заинтригувани от голямото име меломани. Както беше и на концерта 2004-та - преобладаваха хора, които искат да си седят на местата и да слушат. Една тьотка зад мен постоянно ме ръчкаше да не скачам и да не пея много силно, че искала да "чуе човекот със свирката". Представи си, ако ги и вали!? Ми, ще се изнесат на мига!
И не на последно място - класическите инструменти, Гимлич, се влияят от атмосферните условия. Ако влажността е голяма - това се отрязва на звука и настройката на цигулките, челата, виолите и прочие. Напълно нормално е да се премести или отмени концерт на от този формат /с класически оркестър, на открито/, в което е да е населено място.

Quote

п.п Още си чакам предолжение за пиене преди концерта :drinks:
Казвайте кой кога пристига в Пловдив в Събота :)

В ранния следобед! Организирай майните, аз съм във връзка с повечето от софийската агитка и някъде около 16-17 ч., викам да се видим в района на концерта да загреем с огнена вода, Фанта "ечемик" и обогатена с уран кока-кола.

И ми прати номера на телефона си на лична бележка!
-----------------------------------------
Слушай силно!

#75 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 30 August 2007 - 21:10 PM

View Postviolator, on Aug 30 2007, 21:20, said:


Но в случая мероприятието е от по-особен характер. Местата са седящи, голямата част от публиката няма да са върли фенове на Jethro или стари концертни песове като нас, готови стоически да изтърпят прищевките на Зевся :) , а просто заинтригувани от голямото име меломани. Както беше и на концерта 2004-та - преобладаваха хора, които искат да си седят на местата и да слушат. Една тьотка зад мен постоянно ме ръчкаше да не скачам и да не пея много силно, че искала да "чуе човекот със свирката". Представи си, ако ги и вали!? Ми, ще се изнесат на мига!
И не на последно място - класическите инструменти, Гимлич, се влияят от атмосферните условия. Ако влажността е голяма - това се отрязва на звука и настройката на цигулките, челата, виолите и прочие. Напълно нормално е да се премести или отмени концерт на от този формат /с класически оркестър, на открито/, в което е да е населено място.
Е виж за инструментите не се бях сетил :drinks:
А иначе това за публиката ми хрумна малко след като написах мнението :D
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#76 clear

    калпазанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 118 posts

Posted 31 August 2007 - 07:17 AM

View Postwiktory, on Aug 30 2007, 17:26, said:

представи си да не завали?
или ей така да проръми едва, едва напук на всичките прогнози

ще, ще
аз ще шаманствам - д Ъ ъ ъ ъ ж д! .. за капчица в сърцето ме болииии
ти само наглеждай джанката. фотоапарата на Сатир. и Викерона да не разлее кубинката))

@ Вайли, специално е. и в случая няма по-подходящо място от залата, в която бяха Евъргрей).

#77 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 31 August 2007 - 08:00 AM

View Postclear, on Aug 31 2007, 08:17, said:

ти само наглеждай джанката. фотоапарата на Сатир. и Викерона да не разлее кубинката))

@ Вайли, специално е. и в случая няма по-подходящо място от залата, в която бяха Евъргрей).

е, смея ли да я пусна.... тя ми е фундамента в живота, ей така чочната върху нея редя пъзела на концерта
клати я, клати, да дойде Озиту с брадвата <_<

залата, в която беше концерта на Евъргрей има много добра акустика, мдам
но най-вероятно решението за палатата е съобразено с капацитета, продадените билети и тн. :(

#78 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 31 August 2007 - 09:09 AM

View PostOzzy, on Aug 30 2007, 15:04, said:

Концертът се мести в Панаирна палата 14

Гадно! Много по-подходяща от гледна точка на акустика би била концертната зала в Партийния дом. Много ме е яд, че не са се спряли на нея <_<.
Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#79 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 31 August 2007 - 09:19 AM

View Postviolator, on Aug 30 2007, 21:20, said:

Организирай майните

Да докладвам ли, че от някакво обедно време в събота съм чистокръвна майна :D. Да ви се обадя някъде около посочените от вас часове, за да се разберем дали и къде да се видим?

ПП: на концерта ще съм с една пуфкава руса тьотка (избра си Андерсън вместо Понти, хитрушата), така че да не ме заговаряте с тези тежки метали в кръвта :( , че ще си ме отзове в Майналандия с мотив "вирееща в неблагонадеждна среда -> опасност от натравяне с олово" <_<

ППП: сИриозно вече, ще ми е драго да ви видя :lol:
Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#80 Lord Vickeron

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 58 posts

Posted 31 August 2007 - 11:06 AM

View Postclear, on Aug 31 2007, 08:17, said:

ще, ще
аз ще шаманствам - д Ъ ъ ъ ъ ж д! .. за капчица в сърцето ме болииии
ти само наглеждай джанката. фотоапарата на Сатир. и Викерона да не разлее кубинката))

@ Вайли, специално е. и в случая няма по-подходящо място от залата, в която бяха Евъргрей).


Ти недей дава акъл, ами скачай в колата и пристигай. Обещавам да не разливам бира....или поне не много. Slaayyyeeerrrr! Ще има софийско нашествие под тепетата, така че пазете Альоша.....





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users