Jump to content

Manowar - The Lord Of Steel2012


426 replies to this topic

#241 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 21 август 2012 - 09:23

^Надежда всякаква за майтапи остави! Сега ще дойде тру метъл уориърката, драгънслейърката idid и ще се видиш в чудо! :harhar:
Hedniska Blod

#242 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 21 август 2012 - 13:01

айде пак хейт...какво лошо има в това някой да обича до крайност дадена група и да го показва?...същото е като да харесваш ЦСКА/Левски/и т.н. или пък Фолксваген/Трабант/и т.н. - някои хора стигат до крайности, някои не...въпрос на вкус

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#243 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 21 август 2012 - 14:09

Това не е хейт, а майтап, има достатъчно емотикони и даже обяснения, че е закачка.
Колкото до крайностите, те лишават от трезва преценка, но това е друга тема.
Hedniska Blod

#244 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 21 август 2012 - 14:38

View Post2+2=5, on 20 август 2012 - 17:32 , said:

С това не съм съгласен. Дори най-качествените MP3 доста сериозно омазват звука. За lossless форматите това може да е вярно, но MP3-ките си вадят доста гаден звук.
С това пък аз не съм съгласен, но както и да е.

View PostGeddy, on 21 август 2012 - 13:01 , said:

айде пак хейт...какво лошо има в това някой да обича до крайност дадена група и да го показва?...същото е като да харесваш ЦСКА/Левски/и т.н. или пък Фолксваген/Трабант/и т.н. - някои хора стигат до крайности, някои не...въпрос на вкус
Има много голяма разлика между спортното фенство и музикалното. Априори в първото е залегнало, че ти подкрепяш отбора си (най-често обвързан с твоето родно място/местоживеене и др.), независимо дали той печели или губи. А музаката май беше изкуство. Не съм видял заклет фен на писател, който да се кълне, че и слабите му книги са върха, заклет фен на художник, който се кълне, че и кофти картините му са много добри и т. н.
Но явно при музиката талибанството е нормално :ninja:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#245 idid

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts
  • Gender:Female

Posted 21 август 2012 - 14:41

За какво по дяволите би могла да ми послужи трезвата преценка, когато опиянена се чувствам толкова щастлива :harhar:
I feel so tall I can touch the sky!

#246 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 21 август 2012 - 14:44

За да имаш представа за реалността. Ако го караш все опиянена и витаеща в облаците, рано или късно те блъска МПС с висока скорост, защото цвета на светофара за теб е нещо далечно, незначимо и нереално ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#247 idid

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts
  • Gender:Female

Posted 21 август 2012 - 15:10

Да бе! Първо: аз съм в МПСто с високата скорост и второ: аз съм immortal, забрави ли? :harhar:
I feel so tall I can touch the sky!

#248 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 21 август 2012 - 15:44

Ма-ньо-вар! Ма-ньо-вар! :D
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#249 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 21 август 2012 - 16:09

View Postidid, on 21 август 2012 - 15:10 , said:

Да бе! Първо: аз съм в МПСто с високата скорост
Това пък, без представа за реалността, е едно от най-опасните неща изобщо. Включително за теб.

View Postidid, on 21 август 2012 - 15:10 , said:

и второ: аз съм immortal, забрави ли?
Вярно. Забравих. После се замислих и осъзнах, че съм го забравил след като навърших 18 години :to_become_senile:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#250 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 21 август 2012 - 20:27

View PostGeddy, on 21 август 2012 - 13:01 , said:

айде пак хейт...какво лошо има в това някой да обича до крайност дадена група и да го показва?...същото е като да харесваш ЦСКА/Левски/и т.н. или пък Фолксваген/Трабант/и т.н. - някои хора стигат до крайности, някои не...въпрос на вкус

По-точно, на липсата на вкус.

Всякакви крайности са крайно лоши, а спортното неандерталство ми е сред най-дразнещите. И бих се надявала, в изкуството, както и в реалността, да се подхожда по-трезво. Което не ми пречи да съм непреклонна във вярването си, че някои творци нямат слаби произведения, но това е съвсем друга тема.

По отношение на Manowar, след въпросния Triumph of Steel, чиято "простота и изчистеност" беше една от основните причини да започна да се стремя да слушам музиката с възможно най-качествен звук, останалите им албуми ми се струват съвсем, съвсем еднакви. Макар че Warriors of the World беше някак по-ударно-хитов, и пуснаха някой и друг видеоклип по телевизиите.
Don't mistake lack of talent for genius.

#251 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 21 август 2012 - 23:36

Ако говорим за хейт, под тази думичка аз не разбирам само да нахраниш директно, колко е зле някоя банда...под хейт разбирам и това някой да обяви силната си привързаност към дадена банда и да му се подиграят, както в случая. Не ме разбирайте погрешно - нито мисля да защитавам, нито да нападам някого, просто изразявам някаква гледна точка, която според мен е правилна (то всяка гледна точка е правилна, според човека, който я изразява, хаха :D ). Разбира се има хора всякакви - едни са вманиачени фенове и го показват, други са вманачени фенове и не го показват, трети пък само се правят на вманиачени фенове, но това е само поза за пред другите и т.н....
Познавам доста фенове на една или друга група, отбор и т.н., които държат непременно да просвещават околните - приемам ги и ги уважавам, приемам желанието им (освен ако не стане досадно) и го смятам за ок...и в същото време аз самия не виждам смисъл да просвещавам когото и да било, за каквото и да било - в случая говорим за Manowar - за мен са велика банда, но нито ми пука кой какво мисли за тях, нито виждам смисъл да убеждавам някого че са велики - ако намираш нещо в тях, което да харесваш - ок, ако не - има безкрай много други банди, нали?


View PostSatyr, on 21 август 2012 - 14:38 , said:

Има много голяма разлика между спортното фенство и музикалното. Априори в първото е залегнало, че ти подкрепяш отбора си (най-често обвързан с твоето родно място/местоживеене и др.), независимо дали той печели или губи....
малко офф - отдавна съм се отказал да подкрепям родния футбол защото такъв просто не съществува, но от друга страна си мисля че колкото по запален фен си на дадено нещо (писател, отбор, група...) и колкото повече подкрепяш това нещо (посещавайки мачове и подкрепяйки отбора или купувайки книги/музика от любимите си творци), толкова повече имаш право на критика и толкова повече в критиката ти има смисъл.

Edited by Geddy, 21 август 2012 - 23:44 .

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#252 Parabellum

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 58 posts
  • Gender:Male

Posted 21 август 2012 - 23:56

Не смятам, че има нещо лошо в това някой да обича до крайност дадена група и да го показва, понякога дори заслужава уважение. Нонкомформизмът въобще заслужава уважение. А и мисля, че с последните си постове idid просто се шегува.

По темата: The Lord of Steel няма как да ми стане любим албум, лично за мен е недостатъчно добър, макар че е доста по-сносен от някои предходни албуми. На тази банда любими са ми `87, `88 и `92 (особено The Triumph of Steel).

Винаги съм се впечатлявал, как Меноуър съумяха да си създадат вярна и безкритична фен-база, това също е умение!

#253 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 22 август 2012 - 08:11

View PostParabellum, on 21 август 2012 - 23:56 , said:

А и мисля, че с последните си постове idid просто се шегува.
За последните е ясно за всички, че се шегува. На мен ми е по-интересно в първия си дали го прави :)
Ако с моята реплика към Idid съм провокирал поредната Manowar тема, от която сигурно на всички ни е втръснало - извинявам се. Коментарът ми беше съвсем добронамерен, нецелящ обида или конфронтация. Аз, честно да си призная, не познавам метъли на 30+ години, които в един или друг етап от живота си да не са слушали/харесвали Manowar.
... Through dreams I influence mankind...

#254 idid

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts
  • Gender:Female

Posted 22 август 2012 - 08:14

View PostParabellum, on 21 август 2012 - 23:56 , said:

А и мисля, че с последните си постове idid просто се шегува.
Ех, най-накрая се намери един, който да може да чете. Благодаря!

View PostParabellum, on 21 август 2012 - 23:56 , said:

Винаги съм се впечатлявал, как Меноуър съумяха да си създадат вярна и безкритична фен-база, това също е умение!
Не съм съвсем безкритична. Просто The Lord of Steel не е сред нещата, които не ми харесват. Надявам се, че няма да намерите нищо лошо в това, освен че според някои може да съм лишена от всякакъв вкус, но какво ми пука?! Ще гледам 6 концерта от турнето им в Европа през октомври и вярвам, че ще бъде поредното невероятно преживяване за мен и приятелите ми, които дойдат, пък останалите да си мислят каквото искат. Все тая.
I feel so tall I can touch the sky!

#255 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 22 август 2012 - 08:28

View Postidid, on 22 август 2012 - 08:14 , said:

Ще гледам 6 концерта от турнето им в Европа през октомври

Hendy, ти ли си? :lol2:
I don't know how I managed it...

#256 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 22 август 2012 - 08:31

Изказването ми за това, че много от слушащите метъл са минали в даден етап през Manowar ми напомни, че макар да признавам, че не следя отдавна творенията им, в имената на последните такива съществува известен хаос и повторения, които биха объркали неследящите отблизо групата. Имам предвид, че тук непрекъснато има теми за Manowar, надълго и нашироко се разискват албуми, концерти и т.н., а аз, въпреки че чета къде по-внимателно, къде не толкова, тези теми често не мога да се ориентирам кой албум кога горе долу е издаден. Просто имената на албумите са толкова сходни, че не мога да ги разгранича. Понеже стана малко объркано ще дам пример:
Повторение в изпозлването на Steel и производни: The Lord of Steel, The Triumph of Steel, Kings of Metal
Повторение в изпозлването на Lord и производни: The Lord of Steel, Gods of War, Kings of Metal
Повторение в изпозлването на War и производни: Gods of War, Battle Hymns, Fighting the World, Warriors of the World
Повторение в изпозлването на Glory и производни: The Triumph of Steel, Into Glory Ride.

Знам, че Manowar са пословични с разчупените си текстове и разностранната тематика, която засягат, обаче на мен това ми идва в повече. Не губят ли хората нишката при толкова сходни имена, а самите песни, донакъде, своята индивидуалност?
... Through dreams I influence mankind...

#257 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 22 август 2012 - 08:39

View PostGeddy, on 21 август 2012 - 23:36 , said:

малко офф - отдавна съм се отказал да подкрепям родния футбол защото такъв просто не съществува,
Ако си направил/направиш това и с някоя група, нещата си идват на мястото :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#258 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 22 август 2012 - 08:41

View PostGeddy, on 21 август 2012 - 23:36 , said:

някой да обяви силната си привързаност към дадена банда и да му се подиграят
Има разлика между подигравка и шега, закачка. Подигравката е злобна, шегата е иронично "приземяване". В случай аз видях само шеги.

View PostParabellum, on 21 август 2012 - 23:56 , said:

Нонкомформизмът въобще заслужава уважение.
Не винаги. Положението е като с прочутия пример (даван и другаде от мен) с дозата и лекарството. В малка доза лекува - в голяма - убива. Та така и с нонкомформизма - в малка доза е смелост и нестандартно мислене, в голяма - психопатия и вандалщина.

View PostЗмей Горянин, on 22 август 2012 - 08:31 , said:

Знам, че Manowar са пословични с разчупените си текстове и разностранната тематика, която засягат
Сега ти се шегуваш. :harhar:
Hedniska Blod

#259 idid

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 25 posts
  • Gender:Female

Posted 22 август 2012 - 08:48

View PostOzzy, on 22 август 2012 - 08:28 , said:

Hendy, ти ли си? :lol2:

Не. Приятелите ми ми казват Диди.
Сега трябва да изчезвам да си заработя парите за дизела и хотелите през октомври.
I feel so tall I can touch the sky!

#260 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 22 август 2012 - 10:32

View PostЗмей Горянин, on 22 август 2012 - 08:11 , said:

......... Аз, честно да си призная, не познавам метъли на 30+ години, които в един или друг етап от живота си да не са слушали/харесвали Manowar.

Ако това е правило, аз съм изключение, доколкото в определен период в живота ми се преценявам като „метъл” (преди години, както се разбира). Гледам да не минавам някаква здравословна за мен граница, зад която композиционната, стилова и въобще музикантска инфантилност ми идва в повече. Държа да кажа, че последното го казвам само на база бегли впечатления от групата, които е възможно да са грешни или поне непълни, както и да добавя, че не смятам, че съм стъпил някъде по-високо от феновете на Manowar, ако някой го е почувствал така.

Горното не пречи, обаче да се възхищавам на тази банда отстрани, по други причини. Тя е не само разпознаваем бранд, тя си е извоювала (поне в България, нямам наблюдения в чужбина как е, ако някой знае да каже) статут на някакъв социокултурен феномен сред метъл феновете – настоящия топик е още едно потвърждение. Тази група е просто митична – за нея се носят легенди от уста на уста, от всякакъв характер. Да не говорим за свръхотдадените фенове. За мен остава загадка как е постигнато това. При всички случаи това е повод за възхищение. Използвам случая да го изразя. :)
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users