Jump to content

HammerFall и Sabaton в София10.04.2009г. - зала "Универсиада"


90 replies to this topic

#61 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 11 April 2009 - 09:10 AM

View PostEvil14, on Apr 11 2009, 01:46, said:

които иска да си говори врели некипели обаче hammerfall отнесоха Sabaton като нищо
Айде стига глупости. Не отричам, че Хамърфол се представиха на много високо ниво, но и по реакциите на публиката на двете банди си пролича отвсякъде, че Сабатон направиха концертана годината и макар и подгряващи размазаха всички присъстващи :crying:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#62 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 11 April 2009 - 09:54 AM

Концертът на годината досега :crying: :crying: :crying:

Основните виновници за написването на предния ред са Sabaton. След сета им стояхме до щанда с мърчандайза на Sabaton и Bloodbound заедно с Риков, Gimly и Cadaurus и уж по традиция трябваше да обсъждаме видяното, а никой не обелваше и дума. Е, как да кажеш нещо след такъв сет? Няма начин просто. Все съм очаквал Sabaton да бъдат искрено изненадани от посрещането им в България, но такова чудо не съм виждал много отдавна. Залата се тресеше и експлодираше след всяка песен, скандираше името на шведите, а Йоаким Бродин и компания не можеха да повярват на случващото се. ЛУДНИЦА!!! Убеден съм, че думите на вокалиста , че това най-страхотната публика, пред която са свирили бяха истина. Адреналинът, който секстета ми вкара за тези има-няма 50 минути ме държи и тази сутрин. То не бе "Ghost Devision", "The Art of War", "Price of a Mile", "Primo Victoria" - целият сет беше убиец!!! Без грам отпускане, без секунди, в които да си поемеш дъх.

Тук е мястото да отбележа и (както Gimly я обяви) най-запомнящата се гледка за вечерта, която всъщност въобще не се случи на сцената, а точно до нас. Това беше многоуважаваният ни съформуник Cadaurus, който подскачаше, куфеееше и припяваше на някакви хеви метълисти ;) :D :harhar: Това не знам дали ще го видя друг път (освен на следващ концерт на Sabaton) и затова съм оставил специално кътче в съзнанието си, за да увековеча този момент :D

Няколко кратки думи (не че не заслужават повече, но за мен Bloodbound и HammerFall бяха просто бонус към Sabaton) и за останалите две банди.
С Bloodbound се срещнах за сефте няколко дни преди концерта когато реших да прослушам двата им излезли досега албума. Това, с което ме впечатли тяхната част от вечерта бяха страхотните вокални изпълнения на Urban Breed - прекрасен певец. В последствие се оказа и много готин пич, който не отказа нито един автограф или снимка на пожелалите на щанда с мърчандайза. От там пък можеше да се купи и предстоящия да излезе официално на 24.04 нов албум на бандата "Tabula Rasa".

Сетът на HammerFall го изгледахме от гълъбарника (да се разбира най-високите места на трибуните) предимно в седнало положение с временни ставания за любимостите от "Renegade" и "Crimson Thunder", но трябва да се признае, че са големи професионалисти и имаха чудесни светлини ефекти, кристален звук и обложка залегнала върху артуорк концепцията от последния албум. Чух почти всички неща, които очаквах от бандата с единственото изключение на "The Dragon Lies Bleeding", но то не може всичко да е перфектно.

В заключение ще кажа само три думи: SABATON, SABATON, SABATON!!! Чакаме ги на хедлайнерски концерт какъвто съм убеден, че ще има :yes: А дотогава:

Through the gates of hell
As we make our way to heaven
Through the Nazi lines
PRIMO VICTORIA


P.S. Скоро на основния сайт трябва да се появят и големи и много готини интервюта със Sabaton (с Pär и Daniel Mullback) и с HammerFall (с Pontus и Anders), така че се оглеждайте :)
ПИСУК!

#63 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 11 April 2009 - 10:06 AM

Другата гледка, която се запечата в съзнанието ми завинаги е и леко учудената физиономия на Йоаким Броден когато му подарявах книгата :crying:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#64 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 11 April 2009 - 11:23 AM

На мен ми направи впечатление как вокалистът на Блъдбаунд разрита мониторите отпред на сцената, защото пречеха на оператора на БНТ да снима.
Респект! :crying:

А ето и 50-ина снимки на Сабатон, Сабатон, Сабатон!

http://www.katehizis...n2009.php?id=70
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#65 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 11 April 2009 - 11:36 AM

View Postwhiplash159, on Apr 11 2009, 10:54, said:

Концертът на годината досега :crying: :crying: :crying:

Основните виновници за написването на предния ред са Sabaton.
тамън и аз мислех да напиша нещо подобно
вечерта беше на Сабатон, сгазиха ни като танк. ХамърФол също се представиха много добре, но просто след това всичко бледнееше.
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#66 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 11 April 2009 - 13:44 PM

Снимки и на Hammerfall:

http://www.katehizis...l2009.php?id=71

С последните добавки - Сабатон и Хамърфол на Katehizis.com има вече над 100 фотогалерии и над 4000 снимки :crying:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#67 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 11 April 2009 - 14:00 PM

Винаги ще съжалявам,че не отидох на този концерт.Не бях напълно решен да отида само заради Hammerfall,но чак сега откривам за себе си Сабатон и наистина съжалявам адски много.Вече смея да кажа,че ги чакам за втори концерт.Както и Hammerfall :crying: :crying: :crying:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#68 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 11 April 2009 - 14:49 PM

Както всички знаем няма нищо лошо в една шведската тройка. Е надали това ще е концерта на годината за мен, но беше много добър концерт. За съжаление Sabaton и Bloodbound бяха ощетени откъм звук, като звукът на Hammerfall бе доста по добър, което е мако обидно за двете групи особено за Sabaton които не са случайна група. На Bloodbound им се наложи да пеят и пред празна зала (при положение, че беше разпродадена залата), тъй като хората все още се опитваха да влязат в залата. Иначе стана хубав концерт който си заслужаваше да се види. Bloodbound са добра група и вокала им притежава мноко качествен глас. Групата определено е едно от приятните открития за мен за тази година. Но според мен им липсва сценично присъствие (за разлика от Hammerfall, и Sabaton). Sabaton дадоха всичко това което техните почитатели очакваха (с изключение на късия сет). Така и не разбрах дали те наистина пеят пред празни зали, че бяха толкова впечатлени от нас или Joakim е голям артист (защото при Hammerfall силичеше, че си е част от сценария). Hammerfall определено на живо се представят много добре и правят добър спектакъл. Тези които присъстваха снощи на концерта определено ще запазят добри спомени от тази вечер (е имаше един младеж мъртво пиян, паднал на входа който го изнесоха в средата на концерта, който определено нищо няма да помни).

#69 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 11 April 2009 - 16:47 PM

Не пеят пред празни зали, а просто в по-малко на хедлайнерските си концерти. 3500 истерично крещящи фенове няма как да не направят впечатление на млада банда като тях и то при първо посещение :bomb:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#70 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 April 2009 - 23:57 PM

View PostSatyr, on Apr 11 2009, 12:23, said:

На мен ми направи впечатление как вокалистът на Блъдбаунд разрита мониторите отпред на сцената, защото пречеха на оператора на БНТ да снима.
Респект! :bomb:
Т. е. БНТ са записали концерта? Защото поради ред причини ми се наложи да го изтърва и... Да му се не знае. Какъв е шансът да го излъчат по телевизията?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#71 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 12 April 2009 - 09:02 AM

Ох, всичко ме боли още. То не бе размазване, то не бе чудо. :D
Много, много, много добър концерт, може би най-добрият за мен през тази година.
Невероятно шоу! :) :) :D
И си мисля, че удоволствието беше взаимно. Ние се накефихме максимално на групите, както и те на нас!
Оффф, искам да напиша толкова много неща, ама пусто като още не мога да си събера мислите. :D

П.П Верно ли от БНТ са снимали концерта? :bomb:

Edited by Rozanna, 12 April 2009 - 09:02 AM.

Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#72 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 12 April 2009 - 11:34 AM

Не е сниман целия концерт. Стандартно пускат камери за първата песен на всяка група. Никой от ранга на Хамърфол няма да позволи да се снима повече, еле пък от национална телевизия.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#73 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 12 April 2009 - 14:59 PM

View PostSatyr, on Apr 12 2009, 12:34, said:

Не е сниман целия концерт. Стандартно пускат камери за първата песен на всяка група. Никой от ранга на Хамърфол няма да позволи да се снима повече, еле пък от национална телевизия.
E, де, не ни попарвай надеждите. :bomb: Нали преди време излъчиха концерта на Джо Лин Търнър от София?

Edited by Тигър, 12 April 2009 - 14:59 PM.

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#74 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 12 April 2009 - 17:02 PM

Те и други бяха записвани целите по-отдавна, но от една страна това свърши, от друга Джо Лин Търнър е явно по непретенциозен изпълнител в това отношение и/или покрай Николо Коцев България е "с връзки".
За петъчния - гаранция, че няма легален качествен професионален видеозапис...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#75 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 12 April 2009 - 23:01 PM

Още снимки на Hammerfall. Как щях да ги забравя за една бройка, не е истина :bomb:

http://www.katehizis...ws.php?id=11108
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#76 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 13 April 2009 - 07:12 AM

Концерта беше супер. Хамърфол бяха на ниво, но се чу много добре за кого бяха дошли повечето хора ;)
Минавам само да нахраня организаторите - не съм бил на друг концерт, на който повече от половината народ да изпусне първата група (щото почнаха да пускат късно), а някои хора и началото на Сабатон не видяха...
Добре, че на Лорди бяхме по - малко хора в това отношение, като се замисля и там можеше да има пропуск :D

Та, така - Леголастията (на организаторите) ще си остане Леголастия, а ни е ще си ходим по концерти със загубена организация...

Амин :harhar:
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#77 NWOBHM

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 13 April 2009 - 08:39 AM

Концерта беше размазващ!
Упсях да хвана само 1-2 песни на Блъд Баунд... такива дупки в организацията са много дразнещи. Не ме бърка да чакам да ме пуснат в залата, но да чакам да ме пуснат и групите да са започнали да свирят леко ме изнервя.
Сабатон бяха невероятни! Много харесвам такива първични групи! Направо си плачат за самостоятелен концерт който със сигурност ще е супер разкъртващ!
Хамърфол се представиха много добре! Излязоха пред много добре подгряна, та дори прегряна, публика. След мощното излизане на Сабатох адреналиа беше поддържан по перфектен начин от Хамърфол!
Направо нямам думи!

#78 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 13 April 2009 - 09:11 AM

В заключение, какво на Hammerfall/Sabaton беше по-хубаво от колкото концерта на In Flames, че този път изпуснах (не, че и слушам много Хамърфол де)/ :harhar: Ама чак пък го наричате "Концерта на годината" та ми е странно :>>

#79 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 13 April 2009 - 09:42 AM

Тези неща са относителни, разбира се. Примерно на някой ултрас на тема Kreator трудно ще го убедиш, че концертът на 10.04 е бил по-добър от този на 08.02, но що се отнася до мен отговорът на въпросът ти е:

Да, това е концертът на годината досега

Обаче до края на 2009 г. има още доста вода да изтече, така че ще видим...
ПИСУК!

#80 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 13 April 2009 - 09:51 AM

View PostNosferatu, on Apr 13 2009, 10:11, said:

В заключение, какво на Hammerfall/Sabaton беше по-хубаво от колкото концерта на In Flames, че този път изпуснах (не, че и слушам много Хамърфол де)/ :harhar: Ама чак пък го наричате "Концерта на годината" та ми е странно :>>
Sabaton-а :D ;) B)
аз пък изпуснах In Flames, но от концертите които посетих тази година досега този беше най-добрия. и то единствено заради Sabaton
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users