Jump to content

Marillion в София21.02.2009г. - зала "Универсиада"


120 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 September 2008 - 17:06 PM

http://www.eventim.bg/portal/bg/muzika/rok...arillion/40759/

http://www.marillion.../tour/index.htm

По моя информация организатор на събитието е Wonder Music Agency
I don't know how I managed it...

#2 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 September 2008 - 17:59 PM

Това събитие е било договорено буквално снощи. Не само, че ежедневно следя официалния сайт и форум на Marillion, но съм и във връзка с Луси Джордаш - мениджъра на групата. Когато преди половин чак, скъпата ни съфорумничка wiktory ми се обади с радостната новина я посъветвах да не купува билети докато не проверя как стоят нещата директно от извора.

Е, вече съм спокоен. Ето отговора на Луси от преди минути:

It’s on our website so it’s official!

Have fun

Lucy
x

----------------------------------------
Lucy Jordache - lucy@marillion.com
Communications Manager
----------------------------------------
Marillion
http://www.marillion.com
----------------------------------------


Сега мога само да завиждам на онези от вас, които не са виждали Marillion на живо. Предстои ви необикновена среща с петима необикновени музиканти, предвождани от един чаровник, един пианист с поглед на луд ирландец, басист, който не пропуска никога по време на концерт да изрази почитта си към Бийтълс, барабанист започнал кариерата си не къде да е, а в Steve Hackett Band и едно божество в чиито пръсти с форма на кебапчета отпреди девети, китарата изглежда досущ като в ръцете на Големия B.B.King... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#3 Gillan

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 66 posts
  • Location:Plovdiv

Posted 18 September 2008 - 21:39 PM

Супер!
А дали свирят неща от Фиш ерата?
A bout of deep depression.
Can't seem to move it forward.
My lying eyes lie awake.
Not sure what I am after.
I never died before.
Can't live what happened yesterday.
I never stoned the crow, no.

#4 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 18 September 2008 - 21:45 PM

Искам да поздравя себе си, marillion и wiktory (която ме уведоми за това :worship: ) с тази новина, която вярвам е възвърнала усмивките ни след гадния 15ти... :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#5 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 September 2008 - 21:47 PM

По принцип не свирят нищо от Fish ерата. В последния тур групата направи жест към феновете си и по случай двадесет годишнината от издаването на албума Clutching At Straws в сетлиста на някои от концертите присъстваше песента Sugar Mice. Както обикновено обаче, H не пееше, а оставяше публиката да изпълни сама Sugar Mice на фона на музика, което създаваше невероятна атмосфера в залите. Предполагам, че тук в София това няма да се случи и слава богу, обожавам новия Marillion, но отдавна съм казал, че Н не бива да изпълнява песни на Fish...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#6 Gillan

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 66 posts
  • Location:Plovdiv

Posted 18 September 2008 - 21:59 PM

И така си е супер новината.....
Важното е да дойдат все пак,че много време има.
A bout of deep depression.
Can't seem to move it forward.
My lying eyes lie awake.
Not sure what I am after.
I never died before.
Can't live what happened yesterday.
I never stoned the crow, no.

#7 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 19 September 2008 - 07:24 AM

Чудесна нвина!!! Аз съм най-щастлив от факта,че в България се обръща все по -сериозно внимание на прогресив рока.Мерилиън с Хогарт не ми е най-силната част,но концерта не е за изпускане, дори само заради щастието да видя двама от най-любимите си музиканти - Стивън Ротъри и Пийт Трюавас.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#8 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 19 September 2008 - 08:04 AM

Хубава новина :)

Ози, не знам какво ти става с тая осма година :worship:
Someone's gonna love me...

#9 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 September 2008 - 08:45 AM

View Postreader, on Sep 19 2008, 09:04, said:

Ози, не знам какво ти става с тая осма година :D
А, де?! :) :worship: :P
I don't know how I managed it...

#10 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 19 September 2008 - 09:46 AM

Когато става въпрос за това предстоящо жизнеутвърждаващо културно-масово мероприятие, имам едно-единствено опасение. :) Да не ми се пръсне сърцето, чувайки на живо най-любимия си китарист. :worship:

Споменавал съм не един път - за мен F-Marillion и H-Marillion са два абсолютно равнопоставени разкоша. Може би това е така, защото никога не съм правил грешката да ги сравнявам.

Говорейки за действащи групи - концерт на Marillion винаги е бил в челото на събитията, сбъдването на които съм определял като "най-големи свои мечти". През февруари ще дойде като балсам за измръзналите ми мозъчни клетки!
-----------------------------------------
Слушай силно!

#11 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 September 2008 - 11:54 AM

Концертът е потвърден и от българска страна:

http://www.katehizis...ct.php?nid=8833
I don't know how I managed it...

#12 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 September 2008 - 12:25 PM

Преди десет минути купих два билета - правостоящи от по 30 лева. В продажба са и седящи от по 50 лева, а тези от по 40 лева все още не са активни. Явно ще бъдат пуснати в продажба след изчерпване на лимитираното количество от билетите по 30 лева.

Най-силно впечатление обаче ми направи видът на самите билети. Те са със старото лого на групата от периода с Фиш, дело на Марк Уилкинсън. В тази връзка бих искал да бъда до Луси и момчетата, когато видят с очите си как е изписано името на Marillion... :worship: Дано някой подскаже на организатора Wonder Music Agency да не допуска подобна грешка, когато реши да отпечатва и плакати за събитието... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#13 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 19 September 2008 - 13:01 PM

Драги батко Мерилиън,
може ли да провериш дали ще са със собствена апаратура
или ще се разчита на местна ?

Благодаря!

#14 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 September 2008 - 13:18 PM

View Postmarillion, on Sep 19 2008, 13:25, said:


А новото лого това, което виждаме тук, ли е? :D

Posted Image
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#15 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 September 2008 - 13:34 PM

Това е логото изработено от Марк Уилкинсън в началото на осемдесетте и използвано от групата до албума Холидейз ин Идън, излязал през 1991 година:

Posted Image

Следват няколко различни вариации по темата, като понастоящем не се използва точно определено лого. Това което обаче е константно за новия период е, че името на групата се изписва изцяло с малки букви... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#16 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 19 September 2008 - 19:00 PM

Случка от ежедневието или как се почувствах като пенсиониран библиотекар на Прачет:

Днес се отбих в един слънчев и тучен GERMANOS, за да закупя чинно два билета за Marillion.

Зад щанда, повдигната на пръсти, ме посрещна дребничка симпатична продавачка на мобилни устройства, спретната в синята си пионерска ризка и с пиърсинг на веждата и нослето.
„Здравейте, казвам аз ведро, искам да си закупя два билета за Мерилиън!” Старая се да звуча приповдигнат и тръпнещ в очакване.
Тя включва компютъра, сякаш казва на куче да седне. С идеята, че може и да не загрее.
Отваря системата на Eventim, написва името…enter.

„Няма.”

„Хм”, казвам си аз и поглеждам по-внимателно екрана. В зелената клетка за сърч е изписано:

Merilion

Усмихвам се скришом (а мислено се хиля). Все пак – готина ситуация. Случва се де, не е задължително да си експерт по прогресив рок, за да живееш добре. Откъде накъде съм решил пък аз, че всеки трябва да знае как се пише Мерилиън на ингилизки. Засрамвам се, че не съм го продиктувал по букви.
Казвам колко мога по непринудено:

„Пише се с „а” и двойно ”L”

Тя вече не се усмихва. Поправя го, enter – ”Няма, нещо друго?”

Merillian

„Ъъъъъъъ”, казвам аз, и продължавам с инструкциите. След няколко опита свещеното (Хоги, не е за теб) име е написано и принтерът изплюва заветните хартийки.
Докато ги сгъвам надлежно съзирам старото лого на „Истинския” Мерилиън, избродирано от лазерните езици върху ценната хартийка. Затварям очи и си представям апокалиптичната картина, ако Луси разбере за това безочие. Намислям си, когато му дойде времето, да подам билета на входа, затулил предателското лого с палец, дори опитвам дали ще се получи. Получава се.
Обръщам се да излизам и съзирам посъбралата се клиентела от хора на средна възраст. Те бързат да заграбят новия Sony Ericsson, недоволстват и сумтят. Имам чувството, че след малко ще ме погнат с „Другарю, тук да не вий билетен център!”. Решавам да ги подразня, като полюбопитствам още малко. Тъкмо сега е моментът да проверя един друг концерт, в Белград през октомври.

„Прощавайте, а може ли да проверите една друга група в международната мрежа - QUEEN”

тап, тап, тап, enter…..

„Няма” отсича тя.

„Как така?” – учудвам се аз и поглеждам. На екрана пише:

”quin” :D

Набързо поблагодарявам за услугата и се отдалечавам с бърза стъпка към изхода. Потискам напиращите чувства и избухвам в смях едва зад следващия ъгъл.

#17 kaya

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 19 September 2008 - 19:15 PM

Da бяхте задали по-лесни задачки - като Ивана, Петкана и прочие:)))))))
Не че е смешно, ама... :D

#18 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 19 September 2008 - 20:06 PM

Вокала не ме кефи.Едно време с другия бяха много яка група...И музиката им беше много различна.Сега са просто една от многото групи.Не се отличават с нищо.Ама евала,честито на тия които ще ходят.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#19 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 19 September 2008 - 20:10 PM

Ех, нека сме по-търпеливи и снизходителни с младежта - сигурно и ние някога не сме знаели как се пише Merillian :D За изключително световно неизвестната група Quin да не говорим... :D
Благодаря, duende, развесели ме твоята поетична хумореска :)

#20 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 19 September 2008 - 20:31 PM

View Postcygnusx86, on Sep 19 2008, 21:06, said:

Вокала не ме кефи.Едно време с другия бяха много яка група...И музиката им беше много различна.Сега са просто една от многото групи.Не се отличават с нищо.Ама евала,честито на тия които ще ходят.

Ами какво да кажа, ти го каза цялото само с три изречения! :) :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users