Jump to content

Търся стари аудиокасети


14 replies to this topic

#1 Awaken

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 05 September 2011 - 19:25 PM

Ако имате стари метъл албуми на касети, които все още да са горе-долу в добро състояние (да се разбира поне коя песен върви) и сте готови да се раделите с тях, пишете коментар в темата. Ако преценя, че си заслужава, ще се свържа с вас чрез ЛС. Бих могъл да купя някои от тях (на приемлива цена, разбира се), а ако просто искате да се отървете от тях (в което се съмнявам :metal: ), още по-добре. Предпочитам албумите да са в хеви, траш или дет стилистиката. Благодаря ви предварително! :harhar:

#2 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 September 2011 - 22:41 PM

Мога ли да попитам за какво са ти?
I don't know how I managed it...

#3 Awaken

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 06 September 2011 - 07:59 AM

View PostOzzy, on Sep 5 2011, 23:41, said:

Мога ли да попитам за какво са ти?

Ами ... да кажем, че си започвам колекция. Вече разполагам с 40-50. Разбира се, имам и дискове, но касетите са по-олдскул, ако мога така да се изразя. :) Това е моят начин да покажа колко ценя хубавата стара музика.

#4 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 06 September 2011 - 13:07 PM

Добре си се захванал,само че тежката музика в голяма степен е издавана на не особено благонадеждни нискокачествени ленти.Става дума за що годе официалните заглавия на Рива саунд и Кингс рекърдс от началото на 90 те. Те тогава издаваха траш и дет.В последствие Уизърд издаваха,но техните тиражи не бяха толкова големи.
Иначе касетите вървят тънко, по около 50ст.до лев за втора ръка (с някои изключения).
От време на време ми изпадат и нови ,но това е рядко.От един магазин изкупих всичките нови касети ,които ставаха за слушане за по 1 лев.
Лично аз имам няколко стотин,които от време на време прослушвам на един стар руски дек.
Добре е ако ти попаднат чужди вносни касети.Ако са запазени звукът им е жесток.
Иначе ако търсиш не лицензни,не знам дали има смисъл,защото може да се натъкнеш на всякакви гаври като обложка и звук.......,е има и изключения но те са от преди 2002 година примерно.

#5 Awaken

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 06 September 2011 - 18:46 PM

Търся лицензни, разбира се ... Имам достатъчно копия на разни албуми и доста се изненадах, когато разбрах, че някои от тях все още могат да се слушат. Бихте ли ме ориентирали за някакъв такъв магазин? За адреса става дума.

#6 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 08 September 2011 - 01:56 AM

Такова животно като магазин за траш и дет касети НЕМА.
Може да провериш в Рок Айлънд ,ако все още функционира ,но и да има не знам каква цена може да ти поискат...
Той се намира в посока от славейков към попа в дясно и по скоро е нещо като стаичка натъпкана с плочи списания и касети.
Отвън имаше изписан телефонен номер,звъниш и питаш,но беше преди няколко години.

#7 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 08 September 2011 - 02:20 AM

Всъщност магазина на Сони в подлеза на НДК съществува ли още?????????
Продаваха техника дискове и касети ?????????

#8 Awaken

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 08 September 2011 - 17:22 PM

Не съм от София и зор се оправям там. :lol: Но мога да пратя един приятел да провери. Благодаря за инфото.

#9 Zrak

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 26 posts

Posted 08 September 2011 - 20:07 PM

A някой да има плочи с дет метъл които да са добро качество?

#10 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 09 September 2011 - 00:35 AM

Е това вече е наистина крайно ,хахахаха.
Ако говориш за стари издания ,имам предвид.
Аз имам една на Bolt Thrower,човека ми я подари и каза че не иска да вижда повече плочи.
Иначе може да си поръчаш бая преиздания и нови албуми.
Виж в СМФ и Уизърд.

#11 Blitz

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts

Posted 09 September 2011 - 00:48 AM

Имам около 200-250 касетки от старите времена някъде у нас. Има доволно количество на Уизърд, малко от Унисон и Рива, както и една торба 'самоделки' - записи от метълските студиа :lol: Следващия път като се прибирам, ще погледна дали мога да ги изкопам и ще ти драсна някакво списъче.

О, да - основно дет и траш, във всякаквите му разновидности :)

#12 Zrak

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 26 posts

Posted 09 September 2011 - 06:41 AM

За колко си съгласен да дадеш тази на Bolt Trower?? Пиши ми на лично ако искаш!

#13 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 09 September 2011 - 09:58 AM

Е не я давам.

#14 Awaken

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 09 September 2011 - 17:05 PM

И аз не бих я дал. :D

#15 Zrak

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 26 posts

Posted 09 September 2011 - 21:33 PM

Все пак ще съм много благодарен ако някой има такива плочи и ми пише да се разберем.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users