Jump to content

Какво направихте с колекцията си от касетки?


49 replies to this topic

#1 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 30 September 2007 - 11:54 AM

Голяма дилема, ко да ги правя бе мааму стара? уредбите и касетофоните отдавна са сдали багажа, аз даже незнам дали в новите уредби има tape. А имам едно поне 700-800 албума на касети, доста голяма част от тях лицензирани (уж...от Уизърд, ама май се оказа, че това си било живо пиратстване, като не са имали прави да издават на касети, а само да си внасят дисковете) или оригинални.
Заемат ми един шкаф, две торби, и една кутия за обувки :yes: Преди бяха по-малко, но един приятел, който очевидно търсеше отговор на въпроса как да се отърве от тях ми завеща онези две торби, от които някои ми се повтарят де. Това нито можеш да го продадеш, нито сърце ми дава да ги хвърля...
Вие по колко албуми на касети притежавате и какво правите с тях? :>

#2 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 30 September 2007 - 12:04 PM

Моите касетки винаги са се движели около бройката 100, така че не хабят кой знае колко много място. Отдавна при всяка отдала ми се възможност подарявам (по-точно подарявах) единични бройки на хора, които още имаха я уокмен, я използваха касетофон, така че са намалели достатъчно, за да заемат само един малък рафт от библиотеката.
Тъй или иначе, с времето лентите се размагнитват, рано или късно ще трябва да хвърляме. Или да си пазим само кутийките, но те пък пак ще заемат същото място :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#3 lizardman

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 30 posts

Posted 30 September 2007 - 12:06 PM

слушам си ги. за ходещчовек не сте ли чували? никой не знае как да слуша музика...касетките са супер яко нещо, бахти тъпите дискове. пък и няям дискмен

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 September 2007 - 12:08 PM

Много интересна тема...

Аз се отървах от огромната си колекция с касети още през 1996-98. Какво направих? Подарих ги на приятели. Оставих само около 50 касетки съдържащи записи на моите радио предавания, както и няколкото албума издадени от може би най-интересната българска група създадена след демокрацията Herman's Wolf Band (R.I.P. Духи, завинаги един от нас!)... Сега вече няма къде да ги слушам. Ако някой е навит да ми прехвърли касетите на mp3 ще го възнаградя богато...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 30 September 2007 - 12:24 PM

мда наистина касетките са супер, но после дойдоха мп3-ките и...касетките като идея умряха. Някак си си беше по готино да си я държиш в ръка, да гледаш обложката и да четеш имената на песните. Работата е, че има някои бройко, които са доста ценни, и трябва да намеря начин да ги прехвърля на мп3 преди записа да се скапе тотално от времето, както стана с Scapegoat - Starred, дорбе, че някой го пусна в замундата, сетил се е да го направи. Иначе може вместо кутийките да се събират само обложките... Аз съм подарявал около стотина касетки на приятели, а иначе...в момента не познавам някои сред моите приятели и познати, който да ползва архаичната технология. Имам един приятел, който все още има "ходещ-човек" :lol: но и той си има 200-тина касетки и не ще повече :> пък и той не го ползва много, ще хвана да му го взема, поне да си слушам някои неща аз.

#6 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 September 2007 - 12:39 PM

Пазя си ги. :yes:

И дори си ги слушам от време на време. Когато ме обземе носталгия...или просто когато ги бърша от прахта и се присетя за нещо разтапящо, почиствайки ги. :lol:

Пък и сред нещата, които притежавам на касетки, има такива, които посмъртно не можеш да откриеш на mp3. Ето, тези дни стана въпрос са албумите на Клас и Виолетов Генерал. Освен един бест на Клас - друго на mp3 не може да се намери. А аз си ги слушам на касетки.

Естествено, голяма част от касетките ми са изгубени, раздадени или просто изхвърлени. Но пазя около 100-150.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#7 stiff

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 30 September 2007 - 12:40 PM

Имам си ги. Слушам си ги. Не разбирам манията за "изхвъляне" на старите формати.

It's a cash & carry world, you pay as you go...
...sometimes you have to pay a little, mostly a lot, once in a while all you've got
STEPHEN KING (STORM OF THE CENTURY)

#8 ШureЯ

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 30 September 2007 - 13:07 PM

подложих я на холокост! :D
дори и десетината оригинални касетки дето имах - у кофата заминаха! :yes:
винилите - продадох. :lol:

да живей дигитала!
darkness, darkness be my pillow...

#9 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 30 September 2007 - 13:11 PM

ааа не хвърлям :lol:
Че аз ако си намеря някой готин албум на касетка купувам! Все още... друг е въпроса, че преди месец-два се скапа касетофона, ама... ще се оправи той :D
Слушам си ги, друго си е ей така да си го слушаш... да се потопиш единствено в музиката и прещракването на старата кутия "дрън, даааааааааааааай, дрън, сааафъкееееейшъъъъъъън, бум, прас.... ааааааайййй"
Ахм... мноооого е готино! :yes:
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#10 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 30 September 2007 - 13:11 PM

На концерта на Ахат подаряваха "Походът" на касета, новичка, в целофанче. Не мисля да я разпечатвам, спомен.
Имам около 150 касети, подредени в две кутии за обувки, не смятам да се разделям с тях, като снимките са, всяка една ми припомня различна историйка (изгризани болтчета, скъсани/намачкани обложки, пукнати и липсващи кутийки, нагънати ленти -> купони, вървящи, пийнали и куфеещи хора, нови приятелства, мъка, радост).

Edited by MartinOwaR, 30 September 2007 - 13:12 PM.


#11 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 30 September 2007 - 13:32 PM

При мен касетите наброяват около над 300,всичките са прилежно прибрани в кутии,стилово разделени.Изобщо,ама по никакъв начин не мисля да се разделям с тях,те са част от мен.Всяка от тях е изстрадана,пазена и безценна.Най-голямото ми богатство сред тях са българските албуми,това са записи,които сигурно никъде няма да се намерят.Наистина Виолетов Генерал е едно от тях,сещам се и за Electric Shock,Disaster Area,къде ще откриеш такива на МР-3 ци.Единствената ми мъка е,че заемат много място и седят забутани в един шкаф,
Относно прехвалените дискове с МР-3-ки,ми че те се скапват доста по-бързо от магнитния носител.Мине се не мине известно време,пусна си някоя цедеарче и не тръгва,бъгнало се.Виж друго нещо си е касетата,надъвче я касетофона-пак свири,скъса се -залепиш я с тиксо и готово. :lol:

Лонг лив касетите!
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#12 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 30 September 2007 - 14:08 PM

Имах над 350 касетки. Тук таме някоя оригиналка / дали наистина бяха незнам, за мен навремето оригиналките бяха такива ако имаха дълга обложка с текстовете хаха /, повечето пиратски естествено.
Продадох на наистина символична цена тези които ставаха за продаване, други подарих и трети просто пуснах в контейнера зад блока. От около година и нещо няма и помен от тях и съвсем не съжалявам за стореното.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#13 slartibartfast

    fjordgestalter

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted 30 September 2007 - 14:22 PM

Засега стоят. Сърце не ми дава да ги хвърля, въпреки стеснената за целия формат честотна лента и неудобствата. Но май ще заминат, като ще си оставя ненамираемите засега неща до намирането им.
Even angels lose their wings, eventually..

#14 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 30 September 2007 - 16:03 PM

View PostREYAV, on Sep 30 2007, 14:32, said:

Относно прехвалените дискове с МР-3-ки,ми че те се скапват доста по-бързо от магнитния носител.Мине се не мине известно време,пусна си някоя цедеарче и не тръгва,бъгнало се.Виж друго нещо си е касетата,надъвче я касетофона-пак свири,скъса се -залепиш я с тиксо и готово. :yes:

Лонг лив касетите!
Не видях някой да прехвалва цедеарки с mp3 :lol: Вярно е, че в общия случай те се скапват по-бързо от касетките. За това - да живеят харддисковете с mp3 :D, а освен това аз винаги правя всеки аудио диск, който си купя на mp3, за да го слушам, а оригиналът остава като експонат на изкуството и за бекъп :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#15 REYAV

    Вездесъщо Неприсъщ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 30 September 2007 - 16:08 PM

View PostSatyr, on Sep 30 2007, 17:03, said:

Не видях някой да прехвалва цедеарки с mp3 :yes: Вярно е, че в общия случай те се скапват по-бързо от касетките. За това - да живеят харддисковете с mp3 :D, а освен това аз винаги правя всеки аудио диск, който си купя на mp3, за да го слушам, а оригиналът остава като експонат на изкуството и за бекъп :D

Аз изразявах мнение,не го адресирам и не ангажирам никого .
Иначе за бекъпа си адски прав,трябва да се прави непрекъснато. :lol:
Еб ендалгс и етиннилтсеч исрубмок
ахялрат ес и ахавцервс в етилп
месвъс инсалко ахяб кут етипрущ
и амто ахавтаспавар исрусарп
.

#16 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 30 September 2007 - 17:37 PM

И аз си ги пазя прилежно прибрани. Имам около стотина и не бих ги хвърлила, сантиментална стойност имат все пак... :lol:
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#17 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 30 September 2007 - 19:28 PM

Още от преди да се родя, баща ми е колекционирал касети, имаше близо 400...
Само че, къщата, в която живеехме преди няколко години изгоря и от великата колекция оцеляха само около 50, които бяха с изкривени кутийки, беше доста гадничко. Сега преобладават дисковете.. Иначе касетите аз си ги слушам... :]

#18 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 30 September 2007 - 19:42 PM

Голяма болка.Имам около 150 касети.Реших да намеря албумите и да ги запиша на CD.Лошото е,че признавам мр3 за музикален формат.Едно от удоволствията ми е слушането на качествено звучаща музика(все още имам грамофон).За съжаление немога да намеря много неща.Примерно Дуизъл и Ахмет Запа.Затовавсе още си държа касетите.

#19 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 30 September 2007 - 19:48 PM

Касетите ми са малко на брой и ги слушам на един касетофон,който ми е набор.Като изключим записите,които съм си правил от едновремешното радио Тангра,с гордост мога да заявя,че другите ми касетки са оригинални :huh: :blink:
Шоу да става!

#20 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 30 September 2007 - 20:24 PM

Касетките ми събират прах на рафта в къщи. Почти всичко имам вече на дискове, а и някои записи само ми дразнят слуха.
Касетките бяха хубаво нещо, но както се казва "Всяко нещо с времето си" :blink:
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users