Jump to content

Димо's Content

There have been 47 items by Димо (Search limited from 27-April 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#58381 Честит Рожден Ден, Димо!

Posted by Димо on 03 January 2010 - 18:58 PM in Поздравления

Благодаря, дружина! Честито ново десетилетие! Нека ви донесе много бира, мацки и слеяр! :D

Quote

Абе ти що си Димо, а не си Христо??? :D

Много просто – защото са ме кръстили Димо. :D Родителите ми са могли да изберат по-икономически целесъобразния подход и да ме нарекат Христо като си спестят средства за подаръци, но са избрали традицията и са ме назовали на единия от дядовците ми, който, между другото, е страстен почитател на пивото и, може би, единственият фен на Славия.



#52034 Какво наоколо се носи...

Posted by Димо on 25 July 2009 - 19:02 PM in Музика

Posted Image

Nick Drake - Bryter Layter

В горещия летен следобед музиката на Ник действа така опойващо, че леко се сливам с жегата и дори успявам да й се насладя... :o



#51743 Последният филм, който гледах...

Posted by Димо on 20 July 2009 - 20:23 PM in Кино

Като сме захванали пейзажните филми, бих ви препоръчал The Fall. Това е една импресионистична приказка за непорастнали дечица. :worship:

Posted Image



#51716 Crematory и Evergrey в София

Posted by Димо on 20 July 2009 - 14:23 PM in Концерти и фестивали в България

View PostSatyr, on Jul 15 2009, 22:58, said:

Без Crematory ще гледаме Evergrey пак в читалище, обаче, което въобще не е оферта.

В пловдивското кино си беше доволна оферта. :D



#51715 Последният филм, който гледах...

Posted by Димо on 20 July 2009 - 14:20 PM in Кино

View PostPinky, on Jul 20 2009, 13:22, said:

Posted Image

Не лош филм и не чак толкова уникален. Твърде много наподобява Baraka и Koyaanisqatsi, в което няма нищо лошо разбира се. Всичко щеше да е прекрасно, ако мацката не говореше толкова много, а ни бе оставила да се любуваме на прекрасните въздушни кадри и музиката. По едно време дори си помислих, че гледам поредното предаване на National Geographic. :D



#51638 Честито рождество Yanni-во!

Posted by Димо on 18 July 2009 - 10:38 AM in Поздравления

Честит празник, приятелю!



#51422 Какво слушам днес?

Posted by Димо on 14 July 2009 - 10:42 AM in Общ музикален форум

Posted Image

Black Mountain - In The Future

Много интересен психеделичен рочец подходящ за летните жеги. Да се приема с изстудена ментишка и още нещо зеленко. :metal:



#51186 Новостроящи се зали в София

Posted by Димо on 09 July 2009 - 11:18 AM in Концерти и фестивали в България

По-здравословно е да се ходи пеш на концерт. Прекомерната консумация на алкохол не влияе добре на шофирането. :metal:



#50985 Парламентарни избори 2009

Posted by Димо on 06 July 2009 - 14:44 PM in Общ форум

Вчера чух интересен коментар от една приятелка: "Бих гласувала за Синята Коалиция, но те нямат шанс и затова гласувах за БББ".

До каква степен статистическите проучвания повлияха на вчерашния вот?

Вчера не успях да гласувам и искрено съжалявам. Пътувах 10 часа на стоп от Каварна и изтървах "битката". Аз щях да гласувам за Зелените, не поради някакви тактически съображения (имат или нямат шанс), а поради идеи и политики, а и защото зеленото ми е любим цвят :yes: .

Все пак резултатите са доста обнадеждаващи. Остава да видим какво правителство ще ни спретнат.



#50145 ЧРД на Pinky!

Posted by Димо on 21 June 2009 - 10:35 AM in Поздравления

Честито, Pinky! И не забравай, че вече си пълнолетна и наказателноотговорна! :metal:



#49814 Да ни е честит!

Posted by Димо on 17 June 2009 - 12:44 PM in Поздравления

Честито и на двама ви! И да почерпите! ;)



#49547 В момента слушам:

Posted by Димо on 13 June 2009 - 23:41 PM in Общ музикален форум

View Postfantucho_, on Jun 13 2009, 22:19, said:

KYLESA - Static Tensions (2009)

Posted Image

B)

Страхотен албум! Там, пък, четирима пеят и има двама тъпанари. :D

При мен нещо по-лежерно: Oceansize - Frames



#49518 В момента слушам:

Posted by Димо on 13 June 2009 - 14:33 PM in Общ музикален форум

View PostSvil, on Jun 12 2009, 21:30, said:

Вокалчето обаче е много скръбно :D

Кое от всичките? B)

Мен още ме държи от снощи и дъня разни патънови изтрещялки. Смело мога да заявя, че Фейт са в страхотна форма и на 14-ти ще ни скъсат главите. :worship:



#49298 Най-дебилните филми ЕВЪР!

Posted by Димо on 10 June 2009 - 03:19 AM in Кино

View PostIce-9, on Jun 9 2009, 20:30, said:

:D

Чак пък да се гърмиш - няма нужда. Филмът е точно такъв. Показва в какво ще се превърне бъдещата Земя, в една безмерна пустиня, в която ще властват посредствени роботи, които ще могат да си четат мислите (програмите) и пр.

Свилка, не си сбърканият ти. Ние, които се тровим с дистопии сме такива. Накому са нужни подобни филми, когато можеш и сам да видиш заобикалящата ни среда? Друго си е да гледаш филми като: Голямата риба, Аризонска мечта, Падението и т.н. :P



#49273 В момента слушам:

Posted by Димо on 09 June 2009 - 16:28 PM in Общ музикален форум

View Postwhiplash159, on Jun 9 2009, 13:07, said:

На random принцип бъркам в торбата наречена "King Crimson" и вадя това:

King Crimson - In the Wake of Poseidon
Posted Image

На рандом принципа си взел, че си нацелил най-силния Кримсън. Играй лотария! :D

При мен от вчера звучи новата хава на "най-лудите луди от лудата лудница за лудите луди" (лаф на един вечно напафкан приятел), а именно - Волтажите. Маняците, изглежда, са си сменили дилъра и това доста е повлияло на музиката им. Octahedron е станал много интровертен, а пеенето на Седрик може да разплаче и морж.



#49136 Най-дебилните филми ЕВЪР!

Posted by Димо on 07 June 2009 - 22:14 PM in Кино

Кин-дза-дза не осмива онзи строй само, той осмива всички! Филмът е изключителен. Най-свежата и идейна антиутопия за мен.

Скоро гледах THX 1138 и ми се стори скучен. Лукас доволно си е краднал от "Ние" на Замятин. Книгата ми е адски любима и въпреки това въпросният филм никак не ми се понрави. Докато Кин-дза-дза мога спокойно да си го гледам с бутилка водка и кисели краставички, забавлявайки се на дебилиите, и пак нещо да ме разчовърка между ушите.

Ку! :blink:



#48941 Честит рожден ден, Svil!

Posted by Димо on 03 June 2009 - 12:00 PM in Поздравления

Честито, батка! Фактът, че си роден в един ден с Кери Кинг, не е случаен. Това е знак от Великата съдба, че скоро морето ще се превърне в кръв и карантия. ;)

SLAYEEEER! :no:



#47752 В момента слушам:

Posted by Димо on 18 May 2009 - 17:31 PM in Общ музикален форум

Posted Image

:comando:



#47661 Как се подготвяме за концерт?

Posted by Димо on 17 May 2009 - 21:49 PM in Общ музикален форум

Пия. :P

Поне месец преди дадения концерт, особено на любим изпълнител, си създавам музикален глад. Не слушам музиката на въпросния изпълнител и не гледам сет листове. После насладата от самия концерт е в пъти по-голяма. :harhar:



#47417 В момента слушам:

Posted by Димо on 14 May 2009 - 12:05 PM in Общ музикален форум

View Postmarillion, on May 14 2009, 09:58, said:

Май по-скоро регресират, но както и да е... :D

Виждам, че "Anno Domino High Definition" е вече изтекъл, така че мога да си кажа мнението. Слушам го вече цяла седмица и според мен Riverside влязоха в цикъл. :yes: Дали този цикъл е предизвикан от желание за налагане на собствен стил и звучене, или иде реч за тривиални менструални болки, тепърва ще разберем. На този етап не съм очарован от новото-старо лице на една група изгряла като метеор на музикалния небосклон преди няколко години. Може би именно прекалено високите очаквания към всеки следващ продукт на поляците, да е основната причина за критичните ми думи към последните два албума на Riverside... :harhar:

Хубав е новият Ривърсайд. Едва ли има някой, който може да обърка звученето им. Да, изградили са си своя ниша, зациклили са. Изненади почти няма. Мисля, че това ти е болката. Искаш нещо различно от тях. Аз - не. Точно такива ми харесват. :harhar:

Иначе в момента слушам нещо по-пролетно: The Cranberries - Bury The Hatchet :lol:

Posted Image



#47415 Последният филм, който гледах...

Posted by Димо on 14 May 2009 - 11:52 AM in Кино

View Postdarksorrow, on May 14 2009, 01:07, said:

Posted Image

Рон Фрике е гений.

Да.
Koyaanisqatsi ми хареса много повече. :D



#46876 Последният филм, който гледах...

Posted by Димо on 10 May 2009 - 12:36 PM in Кино

На Миядзаки съм гледал само "Spirited Away". Изключителна анимация. Алиса на чудесата по будистки тертип. Много красиво нарисувана, истински мехлем за окото. :yes:

Тези дни може да се поровя и за други негови филми, че ми е едно анимационно такова. :metal:



#44180 Горд, съм че съм БЪЛГАРИН!

Posted by Димо on 25 March 2009 - 15:51 PM in Общ форум

View PostТигър, on Mar 25 2009, 13:37, said:

Шопската салата.

:harhar:

Бяло като сирене, зелено като краставица и червено като домат, що е то? :metal:



#44059 Happy Birthday Marillion!

Posted by Димо on 23 March 2009 - 11:56 AM in Поздравления

Честито, колега! Айде и от мен един поздрав: :harhar:



#43920 Какво разцепва тишината...

Posted by Димо on 19 March 2009 - 13:04 PM in Общ музикален форум

View Postwhiplash159, on Mar 19 2009, 12:57, said:

Isis - Wavering Radiant
Posted Image

Пореден интересен нов албум. Тоя месец станаха доволно много :metal:

Тъкмо и аз му надавам уше. Много е хубав на първо слушане. Отнесен и изящен. Китарите на Адам Джоунс добавят и онова типично туулско звучене, което лесно те запокитва в 4-тото измерение.