Jump to content

Концертният живот у нас през 2010г.Говорилня...


106 replies to this topic

#41 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 декември 2010 - 14:50

View Postmarillion, on Dec 12 2010, 13:48, said:

За теб е ясно, ти мечтаеш за реюниън на "Дивите Ебачи", то се знае... :)
Той Overhate-а е лесно прогнозируем... Ще наблегне в анкетата си на Elton John, Placebo и Bob Dylan, ще посочи Art BG за промоутър на годината (заради няколкото спектакъла на Lord of the Dance и Boney M), ще си пожелае за догодина Jethro Tull, Yes и Marillion и е готов :)
I don't know how I managed it...

#42 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 12 декември 2010 - 14:53

Разкрит съм :)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#43 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 12 декември 2010 - 15:11

View PostOzzy, on Dec 12 2010, 09:22, said:

Ти остави това, ама виж в колко часа е пуснал... До 5 е учил по наказателно право, след което е намерил още сили в себе си и е попълнил анкетата, при това с чувство за хумор. Как да не го обичаш? :)

Криминалистика. :worship:

Разчепкването на трупове ми напомни, че ако ще умирам, трябва да е под съпровода на ето такава погребална музика.

Енв, радвам се, че си съгласен с мен за липсата на Мастодон на Сонисферата. :)
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#44 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 декември 2010 - 15:22

View Postcadaurus, on Dec 12 2010, 15:11, said:

Енв, радвам се, че си съгласен с мен за липсата на Мастодон на Сонисферата. :)
Естествено. Знаеш, че за Мастодон съм готов дори да вляза гол под душа.

#45 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 13 декември 2010 - 20:43

Айде, пуснах си списъка, Ози казвай ся колко позна? :rabbi:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 13 декември 2010 - 22:38

View PostOverhate, on Dec 13 2010, 20:43, said:

Айде, пуснах си списъка, Ози казвай ся колко позна? :rabbi:
Като гледам прогнозата, която пуснах тук - май не е много :pop:
Шегата настрана - очаквано за мен си наблегнал на Сонисфиър и ДиСи. Предполагах обаче, че денат на Рамщайн ще ти е номер едно в първия въпрос.

А за тази официалност има ли конкретна причина:

View PostOverhate, on Dec 13 2010, 20:39, said:

1. Организаторът на Sonisphere
2. Oрганизаторът на Sabaton&Alestorm
:D
I don't know how I managed it...

#47 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 13 декември 2010 - 22:54

Причината е, че не им знам имената, в смисъл рядко следя кой какъв концерт организира :pop:

Иначе, за да съм напълно откровен, на АЦДЦ не съм бил, по репортажи, снимки и видеоматериал съм го класирал. :rabbi:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#48 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 декември 2010 - 23:00

View PostOverhate, on Dec 13 2010, 22:54, said:

Иначе, за да съм напълно откровен, на АЦДЦ не съм бил, по репортажи, снимки и видеоматериал съм го класирал. :rabbi:

В такъв случай да беше класирал ФСБ, защото със сигурност това, което те представиха тази вечер от техническа гледна точка, не отстъпва кой знае колко на австралийците от шотландски произход - единствено мащабите и пироефектите бяха по-малко... :pop:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#49 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 00:25

В тази връзка с недоумение гледам, че много хора класират първия ден на Сонисфиър пред втория по втора точка.
Айде, по първа ясно, фен си на Металика, не си фен на Рамщайн. Ама като ефекти, сцена, осветление.........при обективно оценяване, каквото би трябвало да бъде точка 2 (за разлика от субективната точка 1), конкуренцията би трябвало да е само между Рамщайн и АЦДЦ.
Любопитно ми е да чуя аргументация от колегите. :unsure:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#50 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 15 декември 2010 - 04:44

И за мен българските концерти са на заден план след размазването по чужбината. Първите ми концертни места в тазгодишната ми класация всъщност представляват това:

1) Shadow Gallery - изключителни любимци, които (по разбираеми причини) до тази пролет не съм се и надявала да видя на живо. И тъй като поради въпросните причини с течение на годините не са успели да изградят концертна рутина, а само бляскав инструментален професионализъм, станахме свидетели на нещо изумително. Великолепните им композиции, които аз лично намирам за най-разчупени и музикантски в рамките на цялото прогресив метъл течение, поднесени по изключителен начин, сцена, неспособна да побере хлапашкия ентусиазъм на музикантите, искрен и интензивен контакт с публиката. Като добавим начина, по който превърнаха това направо в подарък за рождения ми ден (който се падаше на следващия ден :angry3: ), дължината на сета и отворения за всички присъствали на концерта m&g, получаваме чистото олицетворение на това, което аз разбирам под "концерт, перфектен във всяко отношение". На по-добър всъщност не съм била.
2) Transatlantic feat. Daniel Gildenlow - Концерт в рамките на фестивала High Voltage. Сбъднах мечтата си да ги видя на живо, а и самия Нийл Морз всъщност. Стена от звук и бодра разходка из дебрите на музикантския Олимп - това е една от групите, които в най-пълна степен заслужават прозвището "супергрупа". След час и половина, докато прогресарите чакаме с кръстосани погледи бисът да започне и свърши, че да отидем и кротко да си умрем под някое дърво във Victoria Park, заедно с музикантите на сцената се качва не кой да е, а Стив Хакет!! И започва The Return of the Giant Hogweed - песен от най-любимия ми албум на Genesis и нещо, което не съм се и надявала да гледам някога на живо! Ако някога ми се наложи да попълвам класация за любими концертни моменти, този бис ще е един от тях!
3) Eric Clapton & Steve Winwood - казала съм доста в специалната тема за концерта.
4) Emerson, Lake and Palmer - :unsure: Абсолютен mindfuck. :(
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 09:02

View Postforeigner, on Dec 15 2010, 04:44, said:

Мислех, че след Кадауруся друг няма да има, ама съм се излъгал... Това младите сте опасна работа - хормонът ли ви удря, сесия ли е в момента, че учите, що ли? Да си пуснеш анкетата в 4 без 10, след което да я редактираш в 5? Респект!!! :unsure: :angry3:
Вие в нормалната част на денонощието какво правите? :(
I don't know how I managed it...

#52 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 09:13

View PostOverhate, on Dec 15 2010, 00:25, said:

Любопитно ми е да чуя аргументация от колегите. :unsure:
Понеже аз съм такъв случай, ще ти отговоря. Дори по този показател съм класирал Elton John преди Rammstein :angry3:
Ти чисто технически си абсолютно прав - би трябвало конкуренцията по втория въпрос да е главно (ако не и единствено) между AC/DC и Rammstein. Аз обаче съм разсъждавал по следния начин: за Rammstein е ясно, че като ефекти са на светлинни години пред другите. За тях е очаквано, а и след като ги гледах в Белград, не можеха да ме изненадат толкова. За Metallica аз лично не очаквах да са се постарали толкова - имаше явна разлика в представянето им преди две години и сега. Причината е ясна - заради ДВД-то дадоха максимума от себе си. И понеже това беше неочаквано за мен, а и ми направи голямо впечатление - сложил съм ги преди Rammstein. С Elton John положението е подобно - там просто отново не очаквах на какво върховно професионално ниво протичат концертите. То при него явно си е традиция, но аз просто не знаех и също бях доста впечатлен.
Към това трябва да добавя и съкращаването на част от ефекстите в шоуто на Rammstein у нас. Липсваше бисера в турнето им - "Engel" - Till излиза на сцената с огромни ангелски крила, които в края на парчето избухват в пламъци. Грандиозно е на живо...
Та това са моите аргументи :(
I don't know how I managed it...

#53 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 декември 2010 - 09:41

View PostOverhate, on Dec 15 2010, 00:25, said:

Любопитно ми е да чуя аргументация от колегите. :unsure:

Лично аз съм го написал. Ако не беше онзи замазан звук на трибуните, щях да посоча концерта на AC/DC на първо място в конкретната категория. Аз поне така възприемам тази категория за "най-добър концерт провел се у нас през 2010-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?"

За мен в това отношение представлението на ФСБ изпълни всяко едно от условията в скобите, разбира се, говоря само и единствено за концертите, които аз съм посетил през годината...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#54 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 10:36

@Ozzy: Тоест ти отговаряш не на въпроса "Кой беше най-добрият концерт в техническо отношение?", а на "Кой концерт най ви впечатли в техническо отношение?". Не би ли следвало тогава да се измени формулировката му в анкетата?

Щото и мен Меси отдавна е спрял да ме впечатлява, ма т'ва не му пречи да си е най-добрият :unsure:

пп. някой да не реши, че се заяждам - лафя си просто :(

Edited by Overhate, 15 декември 2010 - 10:39 .

Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#55 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 10:42

Както казах - има логика в думите ти, но въпреки чисто обективния въпрос, не е възможно да не се влага малко субективизъм при отговорите. За това и ще има хора, които ще сложат групи преди ДиСи и Рамщайн по този показател. В крайна сметка и самият въпрос започва с "Кой е за Вас" :unsure:
I don't know how I managed it...

#56 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 декември 2010 - 10:46

Той, Оуви, подхожда като изпечен статистик, щом класира в тази категория концерт на който не е присъствал дори... :unsure:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#57 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 10:51

View PostOzzy, on Dec 15 2010, 09:02, said:

Вие в нормалната част на денонощието какво правите? :(
И в нормалната и в ненормалната пишем КУРсови :lol:
Или поне археолозите, де :unsure: За другите не мога да твърдя нищо със сигурност :angry3:

Edited by Джуджето_GIMLY, 15 декември 2010 - 10:54 .

Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#58 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 10:52

View PostДжуджето_GIMLY, on Dec 15 2010, 10:51, said:

И в нормалната и в ненормалната пишем КУРсови :angry3:
Или поне археолозите, де :unsure: За другите не мога да тъврдя нищо със сигурност :(
Аха... Демек и твоята анкета да я чакаме между 3 и 5 часА сутринта? :lol:
I don't know how I managed it...

#59 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 10:56

Между 3 и половина и 5 по-скоро и то след Firewind :unsure:
От 3 до 3 и половина в последните 2-3 дни обикновено псувам и роня горчиви сълзи :(
А моята класация и без това е почти ясна :angry3:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#60 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 10:58

View PostДжуджето_GIMLY, on Dec 15 2010, 10:56, said:

От 3 до 3 и половина в последните 2-3 дни обикновено псувам и роня горчиви сълзи :unsure:
Е, ти си знаеш графика :angry3: :(
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users