Jump to content

Anathema в София20.11.2010г. - клуб "Blue box"


268 replies to this topic

#241 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 22 November 2010 - 10:00 AM

Аз си мислех, че само на мен ми е дошла богохулната мисъл, че звукът е бил сравнително гаден в тая зала и че са слабичка група на живо. Споделям и наблюденията за миризмите, но като има седалки се получава един обичаен не много приятен ефект. :beach: А със самите седалки чувството беше като в някакви клетки..

Иначе чух много любими песни и като цяло доволно, но примерно Antimatter ще си спомням по-силно.

#242 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 22 November 2010 - 10:47 AM

Да споделя малко снимки от телефона:
Were you there?
Posted Image

Natural Disaster
Posted Image

Judgement !!!
Posted Image
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#243 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 22 November 2010 - 13:15 PM

Scardust, ти явно си отявлен хейтър и ако ще в Royal Albert Hall да беше концерта пак щеше да мрънкаш нещо. :beach:

Песента Were you there? дето си я писал се казва Are You There?, което ме навежда на мисълта че, си стар фен на бандата.

Edited by Edwar_77, 22 November 2010 - 13:18 PM.


#244 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 22 November 2010 - 15:14 PM

View PostEdwar_77, on Nov 22 2010, 13:15, said:

Scardust, ти явно си отявлен хейтър и ако ще в Royal Albert Hall да беше концерта пак щеше да мрънкаш нещо. :yes:

Песента Were you there? дето си я писал се казва Are You There?, което ме навежда на мисълта че, си стар фен на бандата.


ЪЪъ, ти скобите чете ли?

Песента знам как се казва, в тоновете на снимката съм визирал Were You There? :beach:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#245 autumnsphere

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 13 posts

Posted 22 November 2010 - 17:31 PM

Гади ми се от тая тема.

(А сега ме баннете.)

#246 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 22 November 2010 - 19:07 PM

При гадене не банваме. Чак при повръщане :lol:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#247 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 22 November 2010 - 20:31 PM

От концерта оставам само с добри впечатления. Всичко беше организирано много точно и рядко се случва без проблемно да протече един концерт. Влизам, слушам, излизам. Съжалявам само, че не знаех на 100% песните на Аnathema, тъй като не съм много голям фен, но качествената музика си личи и куфях дори на песните, които не знаех - грабнаха ме. Peter имаше също добри песни, като не мога да не отбележа последните две изпълнения.

С концерта на Anathema се сложи край на една поредица от 3 концерта (Sabaton, Therion, Anathema), които протекоха напълно перфектно от моя гледна точка и нямам забележки (освен нормално мрънкане :lol: ). Не знам дали е било късмет или настройката, която съм имал е била позитивна, но се надявам това течение да не спира :D

Up The Firewind :)
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#248 Arven_Ve4ernica

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2010 - 22:33 PM

View Postviolator, on Nov 21 2010, 14:35, said:

Та, така! Това накратко е реалното ми мнение по въпроса за снощния концерт. Ако главите на хората от Тангра Мега Рок не бяха завряни дълбоко в задниците, щях вече да съм написал обзорен материал за сайта. Но той едва ли щеше да бъде толкова искрен. Да живее неформалността! :lol:

Към това само една реплика - твърде нечестно и непрофесионално е да се пише хвалебствено по задължение, никой не печели от това - нито организаторите, нито медията, нито читателите/слушателите/зрителите. В университета ни учеха, че медията е посредник и в тази си роля трябва да подхожда обективно в най-висока степен към всяко събитие. А от писанието по-горе се разбира единствено, че авторът не е особено "реален" в официалните си материали.

Що се отнася до концерта на Anathema... съвсем субективно си позволих да му се насладя на 200% и нито едно мрънкане не може да ми развали невероятното впечатление. Една 12-годишна любов най-сетне получи своя първи пламенен физически контакт. Не ми попречи нито звука, нито липсата на въздух, нито високата температура. Мислех си само за това тотално отдаване на музиката - дълбоко, силно емоционално, буквално разтърсващо. Думите от текстовете сами се изливаха и то не само от моята уста, цялата зала пееше, а това рядко се случва - почти всеки човек от публиката да е там не по странно стечение на обстоятелствата, а съвсем осъзнато. Странно ми е това, че се очаква на концерт песните да звучат също като в студийните записи - просто иде реч за различен аранжимент, не за тотално разминаване с реалността, това е тръпката на живото изпълнение.

Била съм на много концерти в последните десетина години и с ръка на сърцето мога да кажа, че този на Anathema е един от най-магичните и спиращи дъха, може би заради самото великолепие на музиката им. Благодарна съм за всеки невероятен миг от това тотално сливане на мелодията и духа, на моменти си мислех, че кръв ще ми потече от ръцете от пляскането и пак нямаше да съжалявам и за секунда, че съм там. Тръгнах си с пияна от екстаз душа, заредена с енергия и с усещането, че съм обичала тези хора на сцената и че съм ги накарала да се почувстват специални и да ми предадат на свой ред любовта си. В едно съм сигурна - това е началото на много срещи с тези невероятни британци!

Edited by Arven_Ve4ernica, 22 November 2010 - 22:52 PM.

We Are Just A Moment In Time

#249 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 November 2010 - 23:17 PM

View PostArven_Ve4ernica, on Nov 22 2010, 22:33, said:

Странно ми е това, че се очаква на концерт песните да звучат също като в студийните записи - просто иде реч за различен аранжимент, не за тотално разминаване с реалността, това е тръпката на живото изпълнение.

Мнението ти не е конкретно насочено към мен, но тъй като аз също си позволих да сравня концертното и студийното изпълнение на групата, ще си позволя да взема отношение по този въпрос. Няма истински меломан, който да отива на концерт с предварителната нагласа да чуе 100% точно изпълнение на студийните творби. Ако беше така, по-добре да си стоим вкъщи и да слушаме дисковете и плочите. Съвсем естествено, а в определени музикални жанрове и задължително, е разчупването на рамката от музикантите при живото изпълнение и представяне на собствените им композиции в съвършено нов аранжимент. Този тип "живо" музициране аз подкрепям и всячески поощрявам, като винаги отбелязвам подобни моменти, които поне за мен правят разликата между слушането на стерилен студиен запис и живо изпълнение на една и съща композиция. В конкретния случай с концерта на ливърпулци бяхме изправени пред друг проблем и той няма абсолютно нищо общо с казаното от мен дотук. Проблемът се наричаше лош звук, а причините за този проблем могат да бъдат най-различни - лошо озвучаване, неправилно извършен "саундчек", липса на баланс и синхрон между музикантите на сцената, техническа невъзможност да бъде изсвирена тази музика на живо, включително и неумение да се стори това и т.н. и т.н. Така че нека да не бъркаме желанието на всеки меломан да се наслади на възможно най-добър звук по време на концерт с желанието на някой да чуе достоверно копие на студийната творба в присъствието на публика в концертна зала...

Иначе по първата част на мнението ти съм напълно съгласен. Жалко е ако в днешния почти изцяло виртуален свят съществуват музикални журналисти, които да не осъзнават основната роля на медията за която пишат, а именно да информира максимално обективно своите читатели за всяко музикално събитие на което присъства акредитиран журналист. Доколко един журналистически материал може да бъде "максимално обективен" е съвсем отделен въпрос, но нека да не навлизаме в тази сложна материя. В конкретния случай, както вече всички разбрахме, по обективни и независещи от нея причини, настоящата медия е нямала акредитиран представител на събитието. В този смисъл всичко казано тук във форума от всеки един член на екипа на "Metal Katehizis", би трябвало да минава под графата "лично мнение", поради което забележката ти от по-горе се явява неоснователна...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#250 Arven_Ve4ernica

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2010 - 23:52 PM

View Postmarillion, on Nov 22 2010, 23:17, said:

В конкретния случай, както вече всички разбрахме, по обективни и независещи от нея причини, настоящата медия е нямала акредитиран представител на събитието. В този смисъл всичко казано тук във форума от всеки един член на екипа на "Metal Katehizis", би трябвало да минава под графата "лично мнение", поради което забележката ти от по-горе се явява неоснователна...

Нещо не сме се разбрали - говорех по принцип, което няма нищо общо с акредитациите или липсата на такива. Като човек, който вече 8 години се занимава с журналистика и PR, чистосърдечно си признавам, че не искам да чета хвалби за събития, на които знам, че сме се издънили с организацията. Такива писания за мен лично отиват в кръглата папка, защото не помагат на компанията ни да подобряваме качеството на работата си. Не виждам нищо неоснователно в забележката си - не може да си мислиш едно и едва ли не по принуда да пишеш друго, защото така трябва или от благодарност. Но не искам да обсъждам проблемите на бърлгарската журналистика тук, неподходящо е, дълго е и твърде тъжно.

Относно лошия звук - там където седях аз, в средата на редовете, близо до пулта, се чуваше добре. В други точки на залата може би не е било толкова ясно, не мога да кажа. Вярно е, че имаше заглъхвания на моменти, но като цяло беше ок. Все пак не беше толкова ужасно като на Kamelot например, за който, въпреки любовта ми към творчеството им, не мога да кажа, че бях възхитена. А и нека бъдем реалисти - колко зали в България разполагат с перфектна акустика? От опит знам колко е трудно намирането на подходящо помещение за очакван брой хора, което да има определени характеристики. Освен това се знае, че Дани Кавана е перфекционист и има много изисквания към залите. Пред възможността да не ги видя за втори път, само заради липса на подходящо помещение, предпочитам на 100% този концерт, такъв какъвто беше.
We Are Just A Moment In Time

#251 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 23 November 2010 - 08:05 AM

Аз бих поговорил за българската журналистика и "журналистика", но не му е тук мястото.

За това ще бъда пределено кратък:

НЯМА случай за концерт, на който звукът е бил ушевадно калпав, да сме написали, че е бил перфектен или дори много добър.
НЯМА случай на концерт, на който са присъствали 5-6000 души, ние да сме написали, че е имало "над 10 000 луди фена", нещо което може да се срещне из масовите (и професионални (!?!) български медии) след всеки по-значителен концерт.
НЯМА случай концерт да е закъснял два часа, ние да сме писали, че е започнал почти навреме.
НЯМА случай в наш репортаж да сме казали на черното "бяло".
И така нататък.

И извън гореописаните и подобни обективни критерии, всичко останало е резултат от субективната преценка на автора. Тъй като почти винаги от големи концерти репортажите ни излизат от 2 до 12 часа след края на събитието, често пъти в тях присъстват и непосредствените емоции на автора от него. Нещо, което почти винаги би изчезнало, ако той пише репортажа няколко дни по-късно.

И така нататък.

Няма друг сайт и изобщо медия, а и да се появи, ще е започнал/а да го прави след нас, който/която отразява по-големите рок концерти в Българи така, както ние ги отразяваме :lol:

И на фона на всичко това - дали пръдните в залата са били в повече от нормалното, групата е изпълнила или не любимата ти песен, някой потен и гол до кръста шишко се е опитал да те ползва за хавлия и т. н. НЯМА НИКАКВО значение :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#252 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 23 November 2010 - 10:30 AM

View PostArven_Ve4ernica, on Nov 22 2010, 22:33, said:

Към това само една реплика - твърде нечестно и непрофесионално е да се пише хвалебствено по задължение, никой не печели от това - нито организаторите, нито медията, нито читателите/слушателите/зрителите. В университета ни учеха, че медията е посредник и в тази си роля трябва да подхожда обективно в най-висока степен към всяко събитие. А от писанието по-горе се разбира единствено, че авторът не е особено "реален" в официалните си материали.

Като знам нивото на обективност на българските медии, списвани от университетски кадри, точно тази лекция не е била най-популярната! :D

В университета /о, боже!!/ очевидно обаче не са Ви учили, че едно нещо може да се каже /напише/ по няколко различни начина. В зависимост от нивото на трибуната, от която ще прозвучи. :)

Когато пишеш лично мнение във форум, можеш съвсем спокойно да кажеш "Едни животни около мен миришеха на клошари и отбелязваха началото на всяка песен с радиоактивна пръдня. Това дори ме принуди да напусна чудесните си места".
Тази обаче лична среща с третия вид няма никакво място в статия, която ще прочетат най-малкото присъствалите на концерта. Защото не на всеки някой му е вонял на главата и това по никакъв начин не кореспондира с качествата на самото шоу.

Когато пишеш лично мнение във форум, можеш съвсем спокойно да кажеш, че звукът е бил под всякаква критика и това е развалило индивидуалната ти представа за изпълнението на съответната група. Примерно защото си ходил на още безброй концерти и чудесно знаеш какво е добър, какво е перфектен и какво е посредствен и претупан звук. Когато обаче слагаш името си под материал, който трябва да е представителен, ти ще отчетеш факта, че огромата част от публиката на концерта очевидно е била възтрогната от общото звучене. Куфяла е, ревала е, пяла е, бърсала е сълзи и сополи. И тогава няма да използваш:

Вариант 1 - "Шибаният звук ми скапа удоволствието, чудя се как е възможно хората да имат толкова ниски критерии по отношение на това, при положение че концертите у нас вече не са по два на година, та да се кефи на куцо и сакато."

а ще напишеш:

Вариант 2 - "Дори лошият звук, честото прекъсване на двете китари и неприятните резонанси на попречиха на феновете на Anathema да споделят хипнотичния транс на любимата си група"

И в двата случая отбелязваш, че звукът не е бил никак добър, но разликата в нивото на текста е от земята до небето. Но вероятно сте пропуснали тази лекция. В университета!

Ще си позволя да представя на Вашето внимание още един конкретен пример. Можете да го ползвате, ако станете преподавателка в университета някой ден.

В деня, в който отразявах гостуването на Ministry за katehizis.com, буквално половин час преди шоуто ме лепна някакъв грипен вирус. Температура, разстройство, повръщане - пълна програма. Прекарах по-голямата част от концерта в тоалетните на залата. Обаче спестих това на читателите. :lol: Също не намерих за нужно да упомена факта, че вместо да се лекувам, нощта след шоуто я прекарах, редувайки писане и повръщане.
Е, не бях максимално честен с потребителите, но пък материалът задоволи и презадоволи нуждите им. И съвсем не вонеше както зала "България" в събота вечерта. :)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#253 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 23 November 2010 - 10:37 AM

Баси, трябваше ли да се стига до там...

Edited by Ozzy, 23 November 2010 - 10:40 AM.

What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#254 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 November 2010 - 10:41 AM

View PostScardust, on Nov 23 2010, 10:37, said:

Всеки знае къде може да прочете отговора на ТМР. Моля, нека да не е тук...
Още веднъж - коментирайте си на воля концерта. За нас другото нещо вече е приключило.

Между другото, подобни мнения:

View PostScardust, on Nov 23 2010, 10:37, said:

Баси, трябваше ли да се стига до там...
имаше и при отделянето на сайта от ПроРок. И то в огромни количества. Времето обаче показа, че това отделяне е било за добро - и за ПроРок и за Катехизис.
Така че - няма драми :lol:
I don't know how I managed it...

#255 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 23 November 2010 - 10:44 AM

Оки, сори.
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#256 Arven_Ve4ernica

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2010 - 11:09 AM

Предлагам да спрем с излишното трупане на оффтопик.
Заставам изцяло зад мнението си за концерта и още веднъж дебело подчертавам ПОДХОЖДАМ ИЗЦЯЛО ФЕНСКИ!
А сега поздрав: Anathema live in Sofia - A natural disaster

Edited by Ozzy, 23 November 2010 - 11:48 AM.

We Are Just A Moment In Time

#257 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2010 - 14:59 PM

Ето и нещо наистина хубаво по темата "Анатема в София". :D

#258 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 25 November 2010 - 17:25 PM

^^ за фен като мен, за когото Анатема = Serenades, Crestfallen, Silent Enigma... е тъжно да прочетe признание, че никога не са били метъли... макар и да е истина ...
иначе, макар и да ми се стори много клиширан и форматен, концерта беше страхотен. може би ми хареса, защото отидох с доста резерви и песимистични очаквания или защото го гледах от висотата на втория балкон, високо над всякакви миризми ..) с добър звук (макар и доста тих и с пропуски в звученето на барабаните по време на първите балади, които бяха коригирани) и чудна свръх-реалистична гледка в рамката на полилеите на залата :harhar: особено в моментите със запалките или с блица :D
през цялото време очаквах Дани да засвири на органа, би подхождало на целия драматизъм и патос:)
само че, след като за втори път гледах на живо тази ... версия на Sleepless, започнах да се чудя, не би ли било по-добре всъщност да не я свирят

някой ходи ли на афтърпартито, за което се говореше?
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#259 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 25 November 2010 - 19:18 PM

View PostVelvet Thorns, on Nov 25 2010, 17:25, said:

през цялото време очаквах Дани да засвири на органа, би подхождало на целия драматизъм и патос:harhar:
Тия дни с говорих с един познат как такова нещо ще излезе на организаторите колкото наема на залата и пак не е сигурно, че управлението на залата ще позволи на някакви "от ония" да се докоснат до органа.
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#260 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 10 December 2010 - 20:10 PM

^^най-вероятно не биха позволили, днес гледах по тв проф. Нева Кръстева, корифей в композирането, обучението и свиренето на орган, която каза, че и на нея не й давали, не знам каква е причината, но каквато и да е, надали биха дали на някакви си...
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users