Jump to content

James Cameron - Avatar


206 replies to this topic

#61 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 06 януари 2010 - 12:35

Minstrel in the Gallery, идеята ти ми стана ясна още първия път. :)
Съвсем не си единственият, който не е запленен от филма. Това, което ме подразни (съвсем мъничко) е позата на високомерие, която личеше от постинга ти. Аз го разбрах така: филмът не струва, а тези които го харесват, са инфантилни индивиди с ниски критерии.

Явно, колкото и да се изживявам като тотален непукист, не съм готова да бъда подредена в графа "инфантилен индивид". :)

Edited by Файона, 06 януари 2010 - 12:38 .

Omnia mea mecum porto

#62 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 06 януари 2010 - 13:54

Не виждам кой знае какво има за оплакване на историята. То ако беха натъпкали и нещо по-сериозно и завързано нямаше да може да се гледа. На мозъка ми му беше достатъчно да се напъва на 3д-то. Друг е въпросът, че при мен събитията и представянето им не ми оказваха никакво въздействие. Май съм давал пример за друго нещо, но Куарон направи ебаси филма без наличието на кой знае какъв сюжет.
Визията.. шарено, шарено, чак до кич стигаше на моменти, като че ли гледах някаква реклама на телевизор да се покаже колко много цветове има. А Пандора една идея ъпгрейдната от нормална околна среда, кой знае каква фантазия не видях.
Не ангажирам никого с мнението си, просто в тоя филм ми подейства визуално само сцената в началото, когато излизаше нашето момче от някаква камера ли беше, не си спомням.
Филмът ме отказа още преди средата, по едно време спрях да му обръщам внимание, дори гледах и без очила, пишех смси. :)

#63 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 06 януари 2010 - 15:01

Файона, тук не си права - никога не съм казал или намекнал, че на който му е харесал филма е малоумник или инфантилен. Аз казах, че филма е инфантилен, а не зрителите му /все пак и аз го гледах, а имам прилично високо мнение за себе си :) /. Това, че дадени хора харесват дадени филми не ги прави инфантили и никога няма да направя подобно заключение, просто очаквах повече като сюжет, диалози, послания и внушение от този филм, а се оказа филм само за наслада на окото и спец-ефекти, но не и за наслада на душата или за наслада на сивото вещество :)

#64 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 06 януари 2010 - 15:31

View PostФайона, on Jan 5 2010, 23:46, said:

Всъщност като сюжет филмът много повече напомня "Покахонтас"
Цък.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#65 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 06 януари 2010 - 16:20

Не съм съгласен и с още нещо.

„Разликата с това, което направи "Матрицата" преди 10 и малко повечко години е, че онова беше революция в спец-ефектите и работата на камерата ..............., но не са най-невероятното нещо на света, а работата на камерата не е по-различна от нивото на всеки екшън с бюджет от поне 50 милиона долара.

Има филми които са революция в киното и то не защото страшно съдържателни, а защото поставят киното на съвсем различна плоскост. Такъв филм навремето беше „Междузвездни войни”, който преди години като го пуснах на племенниците ми, казаха, че „това е най-тъпия филм който са гледали”. Съгласен съм, че такъв филм е и първата част на „Матрицата” (въпреки, че и за него съм слушал колко е елементарен). Сред тези филми се нарежда обаче и „Аватар”, не трябва да се забравя, че в основата си е анимационен филм. И революцията не е в работата на камерите даже и в използваната технология за създаване на 3D анимацията „performance capture” (както и някои други съвременни технологии), а по скоро в мащабите в които е са използвани и резултата който е постигнат. Няма толкова реалистична анимация правена до сега. Както и самия Камерън казва той е възабновил проекта след като е видял изцяло компютърния образ на Ам-гъл във "Властелинът на пръстените 2". Разликата обаче от "Властелинът на пръстените 2" е, че Камерън не прави само един образ той създава цял един свят. Така, че в случая да се говори за актьорска игра и камери не е най-удачно, това все пак в по-голямата си част е 3D анимация.

А иначе със сигурност ще има след "Аватар" подобно направени филми, които даже ще са по-добри 3D анимации, но те няма да са революция. Ако на някой му се чете нещо повече за 3D и не от лаик като мен цък, или поне да разгледа картинки.

#66 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 06 януари 2010 - 19:39

View PostMinstrel in the Gallery, on Jan 6 2010, 15:01, said:

Файона, тук не си права - никога не съм казал или намекнал, че на който му е харесал филма е малоумник или инфантилен.
Знам, че не си. Аз така го разтълкувах. Вероятно като резултат от свръх-екзалтираната ми реакция след филма. Или на това, че в момента си пия сока от чаша "Аватар", с нещо като преспапие отгоре й, в което има птица. От тези, дето нашите хора ги яздеха. И като го разтърсиш, вътре вали сняг.
И изобщо даже не съм инфантилна. :lol:

Абе страхотен филм си е отвсякъде и никой не може да ме разубеди! Историята била стара, актоьорската игра била слаба. Мрънкала такива. :worship:
Omnia mea mecum porto

#67 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 януари 2010 - 20:12

С "Delgo"-то наистина има прилики, но на около 50% от показаните картинки. Останалите 50% са скалъпени и/или могат да се намерят в още 30808383783 филма.
Бъзикът с "Покахонтас" е готин, но да не забравяме, че, ако не се лъжа, историята за Покахонтас си е отколешна легенда, та все едно някой направил митологичен филм да го обвиним че крал от историята на "Троя" :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#68 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 07 януари 2010 - 10:41

Ugly, няма как да не се съглася изцяло с казаното от теб и след напълно аргументираното ти изказване да променя и посмекча малко тона относно филма. Въпреки че пак повтарям - филма ми хареса /все пак обичам анимациите :lol: /, просто очаквах повече откъм сюжет, диалози, послания и внушение :worship:

#69 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 януари 2010 - 22:05

View PostMinstrel in the Gallery, on Jan 7 2010, 10:41, said:

просто очаквах повече откъм сюжет, диалози, послания и внушение :ninja:
То така, докато си чакаш и живота си минава и накрая ти остава една пълна кошница, с ... очаквания!

#70 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 януари 2010 - 09:12

И Дио харесва "Аватар" :rolleyes: :harhar:

Quote

Ronnie and Simon Wright went to see 'Avatar', which [Ronnie] thought was amazing!

WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#71 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 17 януари 2010 - 11:34

И критиците харесват "Аватар" (щото знаят в коя категория да го разгледат :metal:)

http://avtora.com/news/nowini/avatar_i_ing...iticite_w_sasht
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#72 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 януари 2010 - 18:37

И още: Филмът остава на върха на класациите в Америка за пета поредна седмица, получава Златен глобус за най-добър филм, а Камерън - за режисура :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#73 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 19 януари 2010 - 02:29

И Сандра Бълок за актриса дори..

#74 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 20 януари 2010 - 15:50

Във връзка с така обсъждания "Аватар" вече ще е интересно ако може да се види на такова кино :D Ароматизирането на цяла планета си е предизвикателство!
Искам и да поздравя най-вече Свил с придобивката за Бургас :D Само дето се чудя за какво ми е кино, в което усещам и миризмите, представям си каква отврат ще е на определени сцени от някой филм, като например "Седем" :harhar:
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#75 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 20 януари 2010 - 20:08

View PostRebel, on Jan 20 2010, 15:50, said:

Искам и да поздравя най-вече Свил с придобивката за Бургас :harhar:
Ъ??? Аз ли изтървам нещо? :D

#76 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 22 януари 2010 - 08:26

View PostSvil, on Jan 20 2010, 20:08, said:

Ъ??? Аз ли изтървам нещо? :)

предполагам, че става дума за новото 5D кино, което откриват в Бургас. освен, че платформата се движи, като допълнителни ефекти за съпреживяване с това, което се случва на екрана пускат миризми, също вятър или пръски вода нещо такова. един вид провокация за обонянието и осезанието..

#77 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 22 януари 2010 - 10:43

View Postwiktory, on Jan 22 2010, 08:26, said:

предполагам, че става дума за новото 5D кино, което откриват в Бургас. освен, че платформата се движи, като допълнителни ефекти за съпреживяване с това, което се случва на екрана пускат миризми, също вятър или пръски вода нещо такова. един вид провокация за обонянието и осезанието..

Именно, дала съм и линк към статията, ама явно не е достатъчно видим :)
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#78 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 януари 2010 - 15:27

View Postwiktory, on Jan 22 2010, 08:26, said:

предполагам, че става дума за новото 5D кино, което откриват в Бургас. освен, че платформата се движи, като допълнителни ефекти за съпреживяване с това, което се случва на екрана пускат миризми, също вятър или пръски вода нещо такова. един вид провокация за обонянието и осезанието..

Хм, на такова кино "драгия зрител" трябва да ходи с предварително прегледан "сториборд" на филма, защото в противен случай рискува да бъде порядъчно намокрен или пък добре окаден, да не говорим за други "овкусявания", предизвикани от разни палави вентилатори, санитарни и канализационни помещения... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#79 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 23 януари 2010 - 13:55

View Postmarillion, on Jan 22 2010, 15:27, said:

Хм, на такова кино "драгия зрител" трябва да ходи с предварително прегледан "сториборд" на филма, защото в противен случай рискува да бъде порядъчно намокрен или пък добре окаден, да не говорим за други "овкусявания", предизвикани от разни палави вентилатори, санитарни и канализационни помещения... :D

хаха, привет, да ти кажа имам горе долу представа за усещанията в такова кино от шоуто на Хайникен в Дам. почти същата подвижна платформа, омирисители, ефекти, разбъркваха ни, утаяваха ни, втасвахме, отпред екрана бумти.. мамка му и бира.. хората бяха предвидили включително и стая за релакс след това преживяване))



#80 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 февруари 2010 - 12:28

"Много шум за нищо", но не по Шекспир, а по Камерън и с невидимата помощ на Роджър Дийн......или, както предложи синът ми (14г.), веднага след като филма приключи: "Татко, нека си пуснем "Империята отвръща на удара".
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users