Jump to content

Riverside в София09.05.2011г. - зала "България"


114 replies to this topic

#101 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 11 May 2011 - 10:55 AM

View PostScardust, on May 11 2011, 10:27, said:

А и не знам как при 140 продадени билета за балкона е имало 400 души. Уж с моята група правим концерти и определено никак не ми се струва че едва 250 човека имаше долу, защото толкова се събират и в малкия Фенс спокойно.... :lol:
До последния ден можеше да се види схемата на залата с продадените билети в ticketstream.bg и eventim.bg. Заетите места бяха някъде до 15 ред на партера, а свободните - стотици.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#102 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 11 May 2011 - 10:58 AM

View PostScardust, on May 11 2011, 11:27, said:

останалите дребнави коментари

Вероятно и ти си чул кавър на "YYZ" онази вечер! :harhar:

Предлагам да се преброите. ;) Ако са го чули повече от 20 човека, ще приемем служебно, че са свирили именно нея. :lol: И няма да правим дребнави забележки. :lol:

Които всъщност бихме запазили за себе си, ако наоколо специално за случая не се появяваха разни потребители със съмнителен слух и музикална грамотност, които да ни натрапват насила нечия светлост.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#103 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2011 - 11:22 AM

View PostMetal Heart, on May 11 2011, 11:55, said:

До последния ден можеше да се види схемата на залата с продадените билети в ticketstream.bg и eventim.bg. Заетите места бяха някъде до 15 ред на партера, а свободните - стотици.
За да приключиме тази тема - към 12:00 часа на 9-ти май продадените билети бяха 370. Около 90 от тях (87, ако трябва да сме точни) чрез Тикетстрийм, останалите чрез Ивентим.
Аз се интересувам от тези неща и ги следя. Както каза Metal Heart, когато билетите са с места е лесно да се види колко от тях са продадени. Всъщност, по-точно казаното е ОТПЕЧАТАНИТЕ билети. Защото част от тях може да са покани, а друга част да са в Билетен център НДК (примерно - ако за въпросния концерт там се продават билети) и още да не са продадени. В момента мога да ви кажа с почти абсолютна точност колко са отпечатаните билети за концерта на Стинг. Ама то не е и голяма философИя - влизате в Тикетпро, отваряте схемата и виждате.
Така че, мокрите сънища на някой (и тук ИЗОБЩО не визирам автора на репортажа ;) ) нямат особено значение. Фактите са други. Същото е и за предишния концерт на Ривърсайд - всеки, който е бил в Блу Бокс знае, че 800 е максималния му капацитет. Демек - пръска се по шевовете. Самите ТМР са обявявали за други тяхни концерти, че в Блу Бокс пускат в продажза 750 билета, а около 50 човека ще бъдат тяхните гости. Просто това е капацитетът на клуба. И при положение, че той миналата година на Ривърсайд беше наполовина празен / наполовина пълен, няма как да е имало 800 човека.
Около 400 миналата година и 400 сега. Останалото са фантасмагории. :harhar: В което няма лошо, апропо. Човек винаги може да сбърка. Но едно е да сбъркаш и да кажеш, че на даден концерт е имало 45 000 души, а те всъщност са били 40 000. Това е грешка от около 10 %. Когато обаче грешиш със "само" около 100 %, грешката някак си не изглежда неволна :lol:

И пак апропо - на мен лично концертът ми хареса много. С изключение на новите песни на Ривърсайд. От там нататък - раздадоха се, скъсаха се от свирене, звукът беше дъбър и публиката остана доволна. А какво по-хубаво от това? :lol:
I don't know how I managed it...

#104 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2011 - 11:28 AM

Ами нем, аз бях от хората които не се подведоха от пражкия сет-лист, че дори познах парчето и прошепнах името му на приятелката си :harhar:

Но коментарите за такъв концерт според мен са дребнави ;)

Ози, инфото ми е от един радиоводещ :lol:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#105 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2011 - 11:30 AM

View PostScardust, on May 11 2011, 12:28, said:

Ози, инфото ми е от един радиоводещ :lol:
А, сигурно. Не се и съмнявам :harhar:
I don't know how I managed it...

#106 iko

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 11 May 2011 - 12:01 PM

Много хубав концерт, ще ги гледам отново с удоволствие. За мен публиката беше страхотна. :lol:

#107 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 11 May 2011 - 13:48 PM

View PostMinstrel in the Gallery, on May 11 2011, 08:59, said:

П.С: В залата имаше не повече от 400 човека и според мен, но най-красивите, готините и симпатичните се видяхме и си полафихме :lol:

Кастът на красавците не е бил пълен - един очевидно е липсвал, (аз също се въртях наоколо :harhar:), но губещият е той и никой друг ;). Не съм очаквал да дойдат повече хора и всякакви словоблудства на тази тема са... словоблудства. Говорихме си скоро, че глад за такива групи няма.
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#108 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 May 2011 - 13:50 PM

View PostOzzy, on May 11 2011, 12:22, said:

За да приключиме тази тема - към 12:00 часа на 9-ти май продадените билети бяха 370. Около 90 от тях (87, ако трябва да сме точни) чрез Тикетстрийм, останалите чрез Ивентим.
Аз се интересувам от тези неща и ги следя. Както каза Metal Heart, когато билетите са с места е лесно да се види колко от тях са продадени. Всъщност, по-точно казаното е ОТПЕЧАТАНИТЕ билети. Защото част от тях може да са покани, а друга част да са в Билетен център НДК (примерно - ако за въпросния концерт там се продават билети) и още да не са продадени.

Макар и не да не преброявам с точност продадените билети в интернетските схеми, аз също следя тези процеси виртуално. Продажбите, конкретно за този концерт, проверих за последно в понеделник сутрин. Лично аз купих своите билети през Ивентим и затова само там проверявах периодично как вървят продажбите. В понеделник сутрин, няколко часа преди концерта, лявата половина на партера (тази която беше пусната в продажба през системата на Ивентим), изглеждаше наполовина свободна. Реалното положение в залата същата вечер беше подобно, а се оказа, че ситуацията с дясната половина на партера е идентична...

Така и така отворихме тема, мен лично друго ме притеснява и дори го споделих преди концерта с Minstrel in the Gallery. Погледни ситуацията с продажбата на билети за предстоящите концерти на Канзас и особено този на Шинейд О'Конър. Дано опасенията ми не се окажат верни, но имам лошото предчувствие, че нещата не вървят на добре и за двата концерта, или поне за този на ирландката...

View PostOzzy, on May 11 2011, 12:22, said:

Около 400 миналата година и 400 сега. Останалото са фантасмагории. :lol: В което няма лошо, апропо.

Не само, че няма нищо лошо, ами напротив! Публика от 400 зрители на концерт на полска прог рок група в България е една внушителна цифра. Да прибавим и това, че поляците идват за втори път в рамките на една година. Аз съм твърдо убеден, че с малки изключения, повечето съвременни прогресив рок групи обикновено свирят в клубове и зали в Европа пред толкова или дори по-малко на брой публика. В този смисъл, Riverside могат да отчетат два супер-успешни концерта в България, както от гледна точка на посрещане от публиката, така и от гледна точка на посещение на представленията...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#109 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 May 2011 - 17:30 PM

View Postmarillion, on May 11 2011, 14:50, said:

Погледни ситуацията с продажбата на билети за предстоящите концерти на Канзас и особено този на Шинейд О'Конър. Дано опасенията ми не се окажат верни, но имам лошото предчувствие, че нещата не вървят на добре и за двата концерта
Недей така :lol: :harhar:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#110 milenamr

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts
  • Gender:Female

Posted 12 May 2011 - 21:00 PM

Да споделя и аз мнението си от ГОЛЕМИЯТ концерт, който определено се оказа, че ме омагьоса и все още съм потопоена в тази невероятна полска магия.
Концертът лично за мен беше изключително преживяване, което надмина очакванията ми.Идея си нямам кое точно на Жорж му се вижда дървено в поведението на тези кипящи от енергия, страст и изкуство момчета, но лично според мен сценичното им присъствие е просто покъртително-особено на Мариуш. От него(а също и от групата) лъха голямо количество позитивизъм, стил, добронамереност, всеотдайност и адски много професионализъм, който се вижда и чува най-добре в музиката им.
Само ще кажа, че Riverside са група, неотстъпваща по нищо на световните величия в прог сцената.
Те са зверски добри музиканти със собствен стил и звучене.

Не мога да опиша колко много ме размаза и факта, че решиха прецедентно да ни направят подарък с едно от любимите ми The Curtain Falls, въпреки че не бе предвидено в сет листата.Тайничко се надявах да направят този жест за нас. Позволих си да им пиша преди концерта с молба да го изсвирят, доколкото видях и Жорж им е писал :D). Е, явно са ни чули поне малко :harhar: , а то е напълно достатъчно :D

Каквото и да кажа, все ще е малко.Очарована съм до безкрай и от това очарование няма как обичта ми към поляците да не ескалира. Определено има защо!
А новото им EP ми откъсна главата направо, Forgotten Land го слушах много пъти преди концерта и вече бях запленена, а другите 2 парчета все още не, Living in the past не успях да го почуствам на самия концерт, но сега след като от 3 дни само това слушам (на 90%) и се чувствам потопена в приказка от очарование и магнетизъм. EP-то звучи, както в стила на добре познатите ни Ривърсайд през всичките тези години, плюс солидна доза зрялост, наместена по един много фин и и висококачествен начин.
А музиката им продължава да звучи все така перфектно балансирана, стикована и изящна.
Едва 3 композиции , а усещане и магия като за 15 :
Ето чуйте ги, ако все още не сте:
(умишлено не съм им добавила имената в клипчетата, защото EP-то все още не е издадено официално)

Riverside-Goodbye my sweet innocence

Riverside-Living in the past

И 3-тата, която може би вече сте слушали :
Riverside-Forgotten Land
Прогресив рокът е чувство!

#111 autumnsphere

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 13 posts

Posted 14 May 2011 - 01:46 AM

Младежи, ето моето интервю с г-н Дуда:

http://autumnsphere.blogspot.com/2011/05/i...-riverside.html

#112 windowpane

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male

Posted 14 May 2011 - 02:57 AM

View Postautumnsphere, on May 14 2011, 02:46, said:

Младежи, ето моето интервю с г-н Дуда:

http://autumnsphere.blogspot.com/2011/05/i...-riverside.html

Яко! Доста по-подробно от това, което излезе в "Пари". И все пак беше доста забавно преживяване да прочета интервю с Дуда в такава бизнес ориентирана медиа :rolleyes:

#113 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 May 2011 - 09:23 AM

View Postautumnsphere, on May 14 2011, 02:46, said:

Младежи, ето моето интервю с г-н Дуда:

http://autumnsphere.blogspot.com/2011/05/i...-riverside.html

Чудесно интервю! Много професионална работа, поздравления. Особено впечатлен съм от въпросите и паралелите свързани с Riverside и самостоятелния проект на Дуда Lunatic Soul...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#114 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 15 May 2011 - 00:50 AM

Най-сетне и аз успях да го прочета, много добро интервю наистина :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#115 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 August 2011 - 12:57 PM

Pre-order, Due on release on: 5.09.2011

С доставка до София излиза точно 32.69 евро
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users