Jump to content

MEGADETHKilling Is My Business... and Business Is Good!


56 replies to this topic

#41 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 18 August 2009 - 23:17 PM

Ми аз имам само един - този:

Attached File  cover.jpg   26.18K   42 downloads

Доста добра компилация.
Мисля че имат и други акустични изпълнения, но не и издадени като албум. :metal:

Edited by Jorko_Beliata, 18 August 2009 - 23:17 PM.

Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#42 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 31 August 2009 - 22:50 PM

The Endgame е достъпен за, хммм, слушане - от -до. :blink:

Като го преслушам няколко пъти ще пиша много подробно, засега съм на средата и съм доста доволен, но ми се струва по - слаб от United. :D
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#43 Zakk Wylde

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 01 September 2009 - 10:39 AM

Жорко, бате, умирам да ти чета коментарите за Мегадет!!! Като се има предвид, че повечето ми познати ме обвиняват, че сигурно съм най-верния им фен в БГ, но ти просто ме удряш в Земята...много радваш и ти, и начина ти на писане. Чакам с нетърпение да видя как ти се е сторила тавата... :metal: :metal: :metal: :) :worship: :worship: :worship:

#44 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 01 September 2009 - 10:50 AM

:worship:
Скоро, скоро, но той и Davidian не пада по долу, интересно дали ще ни се разминат впечатленията за The End Game. :)
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#45 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 01 September 2009 - 10:56 AM

Поласкан съм,че и аз влизам в графата на трю Мегадет фен :)

Аз пак казвам,обширен материал ще пиша за албума,само да му се наслушам,че вече 20 пъти го въртя..Да ми мине периода на зарибения фен,та да почна да го слушам като дървен философ :worship:

#46 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 01 September 2009 - 10:57 AM

На мен лично, много ми харесва:)
. . . And Justice For All

#47 untraceableone

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 9 posts

Posted 02 September 2009 - 11:55 AM

И аз като голям фен на групата искам да изкажа своето мнение за новата им творба,а именно Endgame.Понеже в момента нямам много време и да изпадам в подробности,ще кажа само няколко неща.
Първо-за мен Мегадет не са това,което бяха или по-точно са били(все пак съм 92-ри набор,а качествените албуми според мен са издадени именно до 2-рата ми година).И аз като предполагам повечето от вас бях тръгнал с огромна надежда да слушам албума,но уви адски много се разочаровах.От първото до последното парче(с изключение на Headcrusher) целия албум ми се стори толкова монотонен,неенергичен и заспал,че имам чувството,че не са го правили Мегадет,а някаква съвременна бандичка,която просто отбива номера с пускането на еднообразен албум.Но според мен пълна вина в това няма чичо Дейв,ами новите попълнения-Крис Бродерик и Джеймс Ломенцо.Сякаш съставът на групата определя и самия албум-лош или добър,ефектен или слабо въздействащ,монотонен или разнообразен и т.н.И за да не кажете,че съм песимист ще дам единствено добра оценка на песента Headcrusher,която според мен единствена трябваше да бъде в албума.Надявам се следващият път Мегадет да направят нещо стойностно.Далеч съм от мисълта,че то може да бъде с успехите и класата на Rust in Peace,но все пак надеждата умира последна,знаете...

Edited by untraceableone, 02 September 2009 - 12:10 PM.


#48 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 07 September 2009 - 10:41 AM

Endgame
(2009)

Posted Image

Знаете ли, никога не съм се вълнувал особено от това дали някой харесва или не харесва нещо. Далеч по-интересно ми се струва защо някой харесва или не харесва нещо.

Е, тук ще обясна защо новия албум на Мегадет по-скоро не става! :)

За мен "Endgame" е нещо средно между "Youthanasia" (добрите му страни) и "The World needs A Hero" (лошите). Повечето парчета са тежки (но не достатъчно), бавни и мелодични, но това, което считам за "запазена марка Megadeth" - бързите, разнообразни рифове, които спокойно могат да се нарекат "шред върху дебелите струни", в повечето случаи липсва.
Много добре знаете за какво става въпрос - парчета като "Rust in Peace", "Holy Wars", "Wake Up Death", "Kick The Chair" и "The World Afire", които изковаха неувяхваща слава на Мегадет.

Но, поред на номерата:

"Bite the Hand", "How the Story Ends", "The Right to Go Insane" - Добре изпълнени, приятни парчета, "The Right to Go Insane" е май вдъхновена от не-любимата ми "Architecture Of Aggression", но изпълнена къде-къде по-добре. Към тази група може да причислим и "Bodies", макар да не ми допадна толкова. Доста добри парчета, но не достатъчно за да станат хитове. :clapping: Някак ми напомнят звученето на "Youthanasia", като цяло.

"Head Crusher" и "This Day We Fight!" - бързи стъргалки, не ми направиха особено впечатление. Следващия! :D

"44 Minutes" спокойно можеше да се казва "The day that never came". Добро е, ама идва в повече, да не говорим че доста прилича на въпросното друго парче на другата група. :clapping:
"The Hardest Part of Letting Go...Sealed With a Kiss" и особено "Dialectic Chaos" не разбрах за какво са ги записали - особено инструментала. Доколкото съм чувал, цялата идея да имаш инструментал в албум е парчето да е особено интересно и добро, а това не е. :metal:

Едноименната "Endgame" ми допадна особено много - тежко, бавно парче, гарнирано с типичния сарказъм на Мъстейн! Густо! :clapping:

"1,320'" за мен е най - доброто парче в аблума! Направо лъха на "Killing is my Business..."! Надъхани, разнообразни рифове, интересни сола - всичко си има! Но една птичка пролет не прави! ;)

Та, толкова за Endgame. Добър албум, но не много добър. И Крис Бродерик е добър китарист, но не особено добър - много техничен, но като че му липсват интересни идеи. Само по инерция ще допиша, че нищо от този албум няма да ми влезе в "учебната програма" :clapping:

Ама вие се забавлявайте, албума никак не е лош. ;)
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#49 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2009 - 08:15 AM

На мен пък 44 minutes супер много ми харесва. Въпреки малко комерс звученето. Тя, 1320 и How the story ends са ми любими. :P МЕГАДЕЙВ напред :D
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#50 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 10 September 2009 - 13:23 PM

Само Dialectic Chaos ми хареса.

1/10
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#51 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 12 February 2010 - 09:47 AM

Е това не е истина!


Quote

February 10, 2010 - DAVE MUSTAINE ON LOMENZO'S DEPARTURE & ELLEFSON'S RETURN


Quote

February 11, 2010 - DAVID ELLEFSON: "IT IS GREAT TO BE BACK IN MEGADETH!"

"Младши" се е върнал в Мегадет! При това - изглежда - "безкръвно"! :unsure:
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#52 madeoffire

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 66 posts

Posted 14 February 2010 - 11:35 AM

Многоооо яко (: Страшен бас е, спор няма (: Малко кофти ми стана за JLo, ама ще ми мине xD

Edited by madeoffire, 14 February 2010 - 11:35 AM.


#53 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 26 January 2011 - 16:40 PM

Бааааааааххаехахахахаххахахааааааа!
Яко! :harhar:
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#54 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 26 January 2011 - 16:44 PM

http://www.katehizis...s.php?id=17552

:harhar:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#55 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 27 January 2011 - 21:18 PM

Ама, като се замислиш, пак добре, че не било Мегадет, щото можеше да се случи на She-Wolf и току виж вълците вместо да го ядат, да вземат да го нае*ат... :metal:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#56 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 January 2011 - 10:07 AM

View PostBlacky, on Jan 27 2011, 21:18, said:

току виж вълците вместо да го ядат, да вземат да го нае*ат... :metal:
Щеше да е силна новина :)
I don't know how I managed it...

#57 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 26 February 2011 - 03:15 AM

Endgame е приличен албум за мен слаби песни няма ... безпорни фаворити са Dialectic Chaos Endgame Headcrusher и 1 320





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users