Jump to content

Blackiel's Content

There have been 31 items by Blackiel (Search limited from 19-април 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#104364 Най-добрия албум на Епизод?

Posted by Blackiel on 13 май 2013 - 00:36 in Общ музикален форум

View PostSatyr, on 12 май 2013 - 12:52 , said:

Въх, та "Дошло е време" е полу-компилация.... Приблизително все едно любимият ти албум на Металика да е "Garage Days" или Садо-мазото...


Ъ? След 2000 г. и преди Manowar? Това неуспешна шега ли е?
Или за теб и Manowar "започват" с "Warriors of the World" :D :D :D
Имах предвид текстово ;) А за другото може да си прав, но въпреки всичко си е отделен албум ;)



#104342 Най-добрия албум на Епизод?

Posted by Blackiel on 12 май 2013 - 12:06 in Общ музикален форум

@Satyr
А О, Шипка? Това е Manowar преди Manowar :P



#104341 Най-добрия албум на Епизод?

Posted by Blackiel on 12 май 2013 - 11:59 in Общ музикален форум

Дошло е Време и Българският Бог. Не мога да реша между двата. Но любимата ми ресен е Старият Войн.



#103451 Забавни новини

Posted by Blackiel on 06 април 2013 - 11:14 in Общ музикален форум

Защо винаги съм мислил че Юзбаши е барабанист? А това е по-тъжно от Кен Лий, защото се има в предвид, че това е професионален изпълнител и при това е по телевизията.



#99784 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 21 октомври 2012 - 12:33 in Общ музикален форум

Козметичните промени на песните са добри в новото издание, има също и някой друг писък отгоре, но звукът пак е гаден. По принцип не бих се заял, но Джоуи разправя винаги как имат най-добрия звук. На моменти се чудя какво се случва с този човек, някой от решенията му напоследък са напълно безсмислени. Да си пусне презаписания Battle Hymns - ето това е перфектен звук и във фб и във форума на групата хората му го казват.



#99657 Stormrider (DE)

Posted by Blackiel on 14 октомври 2012 - 19:05 in Общ музикален форум

Албумът излиза на 26. Октомври от Pure Steel Records и е малко или много концептуален като се върти около Дантевия Ад. Вчера го прослушах внимателно от начало до край и най-много ми харесаха песните The Sentence Devine и Into the Light. Групата има и нов сайт:
http://www.stormride...al.de/index.php



#99450 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 08 октомври 2012 - 16:17 in Общ музикален форум

Новата песен, която я нямаше в предното издание.



#99259 Последният концерт на Led Zeppeilin с кино премиера в България

Posted by Blackiel on 27 септември 2012 - 18:44 in Общ музикален форум

Смятам да видя за какво става въпрос ако имам време тогава. Наблизо ще го пускат.
Иначе почти всяка група издала ДВД в последните няколко години прави допълнителни обработки а пък понякога има и допълнителни презаписи, някои от които са напълно незабележими. Пример, който мисля че почти никой не е открил: Manowar 2007 Kavarna. Изпълнение на Thor. Първо любителски запис. На 0:47 Eric Трябва да изпее His Chariot punding, но го смотва и абсолютно нищо не се разбира.

Запис от ДВД-то на същата песен. Същия момент на 0:43. Чува се точно и ясно, но все пак има разлика в звучението с предишния и следващия стих ;)



#98836 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 18 септември 2012 - 20:57 in Общ музикален форум

В последното интервю на Джоу за немския Metal Hammer той казва нещо от сорта "Аз нямам мениджър, никой не ме контролира" :P



#98663 Stormrider (DE)

Posted by Blackiel on 14 септември 2012 - 01:08 in Общ музикален форум

Както някои от вас знаят от известно време съм в Германия и се запознах с доста металяги и покрай тях и с някоя друга група. С тази конкретната се запознах покрай китариста на моята група. В средата на 30така са повечето а двамата китаристи, особено Ingo, са най-добрите, които лично познавам. А вокалистът Hebes по мнение на много хора има блендата на Matt Barlow. През октомври им предстои нов албум, носещ името The Path Of Salvation, който е безкомпромисен. Казва го човек доста отдалечен от класическия хеви пауър метъл напоследък. Може да се каже че са ъндърграунд и тази тема не е толкова да им прави реклама, колкото до това да запознае феновете с нова музика. По долу поствам една песен от Youtube (продукцията на новия албум е в пъти по-добра) и профила на групата във Facebook (Като натиснете Band Page има още 2-3 песни). Ако пък ги харесате няма да е проблем да ви снабдявам с най-нова информация.
https://www.facebook...StormriderMetal




#98659 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 13 септември 2012 - 23:52 in Общ музикален форум

View PostSatyr, on 13 септември 2012 - 22:13 , said:

една група достигне ли критичната точка на творческата немощ, е почти невъзможно да се възроди отново :(
Това не е точно така. Има доста групи, които са се възраждали буквално от пепелта, тук там с помощта на нов член или продуцент. Точно преди няколко дена гледах филм за Aerosmith и въпреки че в началото на 80-те са ги отписали буквално след някоя друга година се връщат с гръм и трясък. На пъво четене се сещам за подобни моменти в историите на Alice Cooper и Black Sabbath след Never Say Die, както и феновете на Megadeth твърдят че от The System has Failed групата е в добра серия (не съм голям фен и познавач, така че не е лично мнение). За мен Manowar бяха на правилния път с Thunder In The Sky, албум който ако беше завършен, може би щеше да е най-доброто от Kings Of Metal насам. Дори имам съмнение, че Rightous Glory e била от него.



#98517 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 10 септември 2012 - 11:16 in Общ музикален форум

Твърде вероятно е да е лично, защото тук няма разни ПиАри, а всичко е под строгия контрол на Джоуи ;)



#98509 Продавам чисто нова Godin Freeway Classic

Posted by Blackiel on 10 септември 2012 - 01:35 in За музиканти

Не че имам интерес, но когато казваш Gibson е по-добре да уточниш какъв искаш. LP ли, SG ли, Explorer ли, Firebird ли ;)



#98508 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 10 септември 2012 - 00:37 in Общ музикален форум

Между другото нещо интересно натъкнах се на човек, който твърди че има демота (без записани вокали) останали от Hammer Of The Gods. Не мога да твърдя автентичност, но друг качва текстовете и на моменти в солата се усеща техниката на Logan. Ето каналът:
http://www.youtube.c...L9V3mdcW1ZPM8Ow



#98426 "Kavarna Rock 2012"

Posted by Blackiel on 07 септември 2012 - 19:45 in Концерти и фестивали в България

Сега като видях темата, реших да споделя информация отпреди десетина дена. Бях на Meet & Greet с James Rivera (Helstar). Приятел на приятел организира негови концерти тези дни и беше уговорил среща с фенове в една кръчма в Дортмунд. Не познавах групата или него и отидох заради купона общо взето. След доста пиене тръгнахме да говорим за живота и като стана въпрос откъде съм, той каза: "ааа, България, един ваш кмет се свърза с мен миналата година, за да правим трибют към Дио (понеже той има кавър и група на Sabbath и Priest, която се казва Sabbath Judas Sabbath), нали знаеш там където има статуя на Дио, но не можаха да съвпаднат графиците.".



#97864 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 18 август 2012 - 14:23 in Общ музикален форум

Нямах това в предвид ;) Ставаше въпрос за сложността на композициите и ако разделиш отделните части на Ахил излизат песни, които се пишат за 10 минути, голямото предимство идва като Ерик Адамс си отвори устата.



#97862 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 18 август 2012 - 14:00 in Общ музикален форум

Всъщност ако говорим чисто инструментално и Triumph и Louder са доста по-прости, но това не ги прави по-слаби. Може би искаш да кажеш че ToS e по-хитов, защото не винаги сложна композиция гарантира хит ;)



#97809 Последният филм, който гледах...

Posted by Blackiel on 14 август 2012 - 17:39 in Кино

Forever и Batman & Robin бяха направени прекалено много за деца, и това в следствие на алчността на Уорнър Брос. Поради фактът че Батмън се завръща не успя да достигне успехът на първият филм поради прекалената си мрачност всички решиха че е добре филмът да е насочен към децата и малко или много заради Джим Кери и заради child-friendly визията беше успех. След това Уорнър се полакомиха и казаха "добре, нека да го направим още по масивно" избързаха и направиха филмът Батмън и Робин само 2 години след Завинаги и всички коли и костюми бяха направени за да се продават после като играчки. Играта беше слаба, диалозите бяха слаби, както и сценарият. Историята на Фрийз наистина е много готина и в анимациите от началото на 90те наистина беше представена едва ли не като история на Шекспиров герой, беше красиво, а във филма тотално го прецакаха. Ето две ревюта които се припокриват с моето мнение за филмите на Шумахер:
Batman and Robin от Nostalgia Critic

и Batman Forever от Jeremy Jehns:



#97796 Последният филм, който гледах...

Posted by Blackiel on 13 август 2012 - 18:47 in Кино

"The Dark Knight Rises"

Без Спойлери:

Гледах го още преди около 2 седмици, но сега след като ми се посъбраха мислите реших да пиша. Какво да ви кажа Батман най-накрая получи трилогията която заслужава. Въпреки че в края на 80те, началото на 90те беше близо (МРАЗЯ ТЕ ШУМАХЕР!), тогава имаше само 2 добри филма режисирани от Тим Бъртън. После дойде г-н Бат Кредитна карта и разруши всичко, което пък от своя страна разруши кариерата му. Само да кажа че не съм фен на комиксите, а по-скоро фен на Батман. Всички Срайдермени, Айрънмени пък и дори Отмъстителите не са ми по вкуса. Може би единствено Тор ми беше харесал, но на него гледам маалко като на митологичен филм, а не толкова като на комиксов. А Отмъстителите скоро се насилих да ги гледам и заспах по едно време. Не е за мен просто въпреки че спечели толкова пари.
Сега малко за трилогията. В интерес на истината като започна не бях особено заинтересован, бях израстнал с фимите на Бъртън и някак си тези нинджи от Батман: Началото ми се сториха някак си не на място. Въпреки това имаме страхотен актьорски екип: Christian Bale, Liam Neeson, Michael Kane, Katie Holmes, Gary Oldman и Morgan Freeman. Някак си ми вървеше бавно самият филм имаше много история и малко екшън. С вторият филм нещата се бяха подобрили. Повече екшън, повече завързана история, страхотен сценарии и невероятния Жокер. Филмът се представи на много високо ниво и заслужено направи големи пари.
И сега идва ред на The Dark Knight Rises. За мен лично филмът като качество е някъде по средата между предните два. Нещото, което го спира от това да бъде на нивото на Черния Рицар е сценарият, в който има няколко дупки, но предполагам Нолан е решил да го направи така, за да е по-интересно за хората, а не да запълва с излишно време, което да ги отегчава. Единствено можеше да се извлече повече от момента в затвора. Филмът е динамичен и се връща към различни моменти от предните два филма. Том Харди се справя невероятно. Наистина зъл е и най-накрая Батман се среща с по-силен от него противник. Ан Хатауей също е страхотна и по-реалистична жена котка, а не такава, която се ближе :P Не ме разбирайте погрешно, харесвам изпълнението на Мишел Пфайфър. Може би тези двама персонажи частично успяват да запълнят дупката оставена от Жокера. Преди да излезе филмът направих грешката да прочета какво ще се случи, защото историята просто беше толкова интересна и не можах да се спра. Въпреки всичко имаше много емоционални моменти, особено последните 15-тина минути. Ако по някакъв начин сте привързани към този герой си пригответе кърпички. Не вярвах че Нолан ще направи такъв край на филма. Но предполагам, това е което прави един добър филм успява да те сръчка малко на емоционално ниво.
В заключение ще кажа, дори и да не сте фенове на комиксите и Батман в този филм не всичко е толкова концентрирано върху него, затова хвърлете едно око по възможност ;)



#97388 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 18 юли 2012 - 13:42 in Общ музикален форум

Не е малко. Първият концерт го обявиха на 9 май (имам Р.Д. тогава), а концертът беше на 30.6.



#97202 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 15 юли 2012 - 11:28 in Общ музикален форум

View PostGeddy, on 15 юли 2012 - 10:38 , said:

Виж що се отнася до програмираните...въпросната група (Sixx:A.M.) не ги познавам - те имат ли си барабанист и той справя ли се добре наживо?
Само за живи участия наемат барабанист. Но при тях е повече проект отколкото група.



#97191 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 15 юли 2012 - 00:27 in Общ музикален форум

Мерси за пояснението Алекс! Какво ти е мнението като специалист за Black List например. В нея някак си барабаните звучат доста естествено за разлика от другите песни. Дали са използвали друг метод? С толкова много нови технологии понякога човек трудно прави разлика, така например една от любимите ми групи си признава че използва програмирани барабани, но като ги чух за първи път дори не обърнах внимание. Става въпрос за Sixx:A.M.



#97001 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 10 юли 2012 - 18:55 in Общ музикален форум

Не. Сега попитах и името е Thomen Stauch.



#96934 Manowar - The Lord Of Steel

Posted by Blackiel on 09 юли 2012 - 17:53 in Общ музикален форум

Оооох, отварям да прочета мненията на хората от GnR и пак на глупости попадам. Не плюя по Manowar, харесвам ги. Набий си го в главата. Не съм написал че това което правят е престъпление, а че с толкова много електроника прецакват звука. Никъде другаде не съм изказвал мнение за албумът, освен тук и в официялния форум на Manowar. За барабаните инфото е от човек, свирил с тях на една сцена, сериозно забравих му името. Дебел германец с очила свирил в Blind Guardian и записал последния албум на Stormrider, който предстои да излезе. За барабаните в студиото прилагам следното видео:

В дясно - това не е истински барабанен сет.



#96821 Sofia Rocks 2012

Posted by Blackiel on 08 юли 2012 - 13:21 in Концерти и фестивали в България

Интервю с DJ ще има ли?