Jump to content

В момента слушам:


823 replies to this topic

#21 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 13 май 2009 - 18:42

Depeche Mode - Songs Of Faith And Devotion
Posted Image

И аз паля една свещичка за здравето на Dave...
ПИСУК!

#22 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 13 май 2009 - 21:37

Depeche Mode - "Music For The Masses" (1987).

Много личен албум.

Бъди здрав, Dave.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#23 Лора

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 126 posts

Posted 14 май 2009 - 03:05

JETHRO TULL - Upper Darby '87 - Wow, невероятен Ian Anderson!!!! :metal: :lol:

GENTLE GIANT - Hollywood Bowl 15/09/1972

HUMBLE PIE - Route 66

#24 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 14 май 2009 - 07:00

Posted Image
RIVERSIDE - Anno Domini High Definition (2009) :worship:

За сефте го пускам, голямо вълнение пада. :metal:
Метално начало, доста доста се кефя! :lol:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#25 STINGLOVER

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 14 май 2009 - 08:37

Първо впечатление за Riverside "Anno Domino High Definition" очаквано добър.Момчетата прогресират с всеки албум :metal:

#26 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 май 2009 - 08:42

In Flames - Take This Life

#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 май 2009 - 08:58

View PostSTINGLOVER, on May 14 2009, 09:37, said:

Първо впечатление за Riverside "Anno Domino High Definition" очаквано добър.Момчетата прогресират с всеки албум :yes:

Май по-скоро регресират, но както и да е... :D

Виждам, че "Anno Domino High Definition" е вече изтекъл, така че мога да си кажа мнението. Слушам го вече цяла седмица и според мен Riverside влязоха в цикъл. :harhar: Дали този цикъл е предизвикан от желание за налагане на собствен стил и звучене, или иде реч за тривиални менструални болки, тепърва ще разберем. На този етап не съм очарован от новото-старо лице на една група изгряла като метеор на музикалния небосклон преди няколко години. Може би именно прекалено високите очаквания към всеки следващ продукт на поляците, да е основната причина за критичните ми думи към последните два албума на Riverside... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 14 май 2009 - 09:09

Добро утро на всички! Megadeth-R.I.P. :D Posted Image
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#29 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 14 май 2009 - 09:13

Stratovarius - Polaris
Posted Image

... или що е то Stratovarius без Timo Tolkki?

Отговор: Как какво? Stratovarius без Timo Tolkki! :D
ПИСУК!

#30 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 14 май 2009 - 09:21

Posted Image
:D :harhar: :harhar:
Мерилиъне,чуй го,моля те :yes: :lol: :D
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#31 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 14 май 2009 - 09:35

View Postmarillion, on May 14 2009, 09:58, said:

Май по-скоро регресират, но както и да е...

Виждам, че "Anno Domino High Definition" е вече изтекъл, така че мога да си кажа мнението. Слушам го вече цяла седмица и според мен Riverside влязоха в цикъл. Дали този цикъл е предизвикан от желание за налагане на собствен стил и звучене, или иде реч за тривиални менструални болки, тепърва ще разберем. На този етап не съм очарован от новото-старо лице на една група изгряла като метеор на музикалния небосклон преди няколко години. Може би именно прекалено високите очаквания към всеки следващ продукт на поляците, да е основната причина за критичните ми думи към последните два албума на Riverside...

Да, изгряха като група, която в дебютния си албум гордо демострираше Флойдските си влияния. Тези влияния в последствие биват омешани с една камара други, за да се стигне до там, че Riverside категорично откриха своята идентичност. :harhar: Може ли някой, който ги е чул, да ги сбърка? Не може. :lol: "Anno Domino High Definition" за мен е най-прогресарският албум на поляците, най-метълският също! :harhar: Просто, някак си им личи, че са били на турне c Dream Theater... :yes: Това до някъде обяснява разочарованието на Жорж, тъй като всички знаем как влияе понятието "прогресив-метъл" на изтънчената му "прог-рок" особа. :P ;) На мен "Anno Domino High Definition" много ми харесва. :D Различен е, показва ги в друга светлина, много добре е пипнат, изобщо - класна работа. Това са впечатленията ми от едва три завъртания, а както знаем албумите на Riverside разгръщат пълната си красота все повече след всяко следващо слушане. :D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#32 STINGLOVER

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 14 май 2009 - 09:40

Коя е групата от обложката ако не е само за Mirillion.Иначе на фона на безидеиността на повечето групи последните два албума на Riverside ми харесват.

#33 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 14 май 2009 - 09:47

View Postmarillion, on May 14 2009, 09:58, said:

Виждам, че "Anno Domino High Definition" е вече изтекъл, така че мога да си кажа мнението. Слушам го вече цяла седмица и според мен Riverside влязоха в цикъл. :harhar: Дали този цикъл е предизвикан от желание за налагане на собствен стил и звучене, или иде реч за тривиални менструални болки, тепърва ще разберем. На този етап не съм очарован от новото-старо лице на една група изгряла като метеор на музикалния небосклон преди няколко години. Може би именно прекалено високите очаквания към всеки следващ продукт на поляците, да е основната причина за критичните ми думи към последните два албума на Riverside... :D

Да. Riverside страдат от един извънредно рядък музикален синдром - прескочиха максимално вдигната летва още с първия си скок. Ако трябва да направим аналогия със спорта, това е все едно атлет да постави световен рекорд още в първото си състезание. Шансът да поставя нов и нов във всяко следващо е нищожен.

Пръкналият се преждевременно феномен "Out Of Myself" ги лиши от преминаване през естествените стадии на развитие на една група. При нормални обстоятелства този албум трябваше да се появи в средата на кариерата им.
Това не е непременно негатив за тях. Що банди за десетки години активност не могат да достигнат и миниатютна частица от общото внушение на музиката им.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#34 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 май 2009 - 09:59

Сигурно сте прави, както казах, мнението ми е изцяло субективно и почива на прекалено високите ми очаквания към поляците... :D

Сега обаче ще направим рязък завой към последната творба на музикант, който по дефиниция не може нито да изненада, нито да разочарова феновете си, сред които съм и аз... :harhar:

Bob Dylan
Together Through Life

Posted Image
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#35 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 14 май 2009 - 10:01

Gojira - Art Of Dying
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#36 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 май 2009 - 10:24

Posted Image :D

#37 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 14 май 2009 - 10:51

Posted Image

Уникален, невероятен! :D

Edited by Minstrel in the Gallery, 14 май 2009 - 10:52 .


#38 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 14 май 2009 - 11:06

View PostYanni, on May 14 2009, 08:00, said:

Posted Image
RIVERSIDE - Anno Domini High Definition (2009) :yes:

Е-хааа, от около седмица дебна всеки ден из торентите за този албум! Ето, че вече е наличен. Страхотно!!! :D :harhar: :harhar:

#39 Димо

    The Green Reaper

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 248 posts

Posted 14 май 2009 - 12:05

View Postmarillion, on May 14 2009, 09:58, said:

Май по-скоро регресират, но както и да е... :D

Виждам, че "Anno Domino High Definition" е вече изтекъл, така че мога да си кажа мнението. Слушам го вече цяла седмица и според мен Riverside влязоха в цикъл. :yes: Дали този цикъл е предизвикан от желание за налагане на собствен стил и звучене, или иде реч за тривиални менструални болки, тепърва ще разберем. На този етап не съм очарован от новото-старо лице на една група изгряла като метеор на музикалния небосклон преди няколко години. Може би именно прекалено високите очаквания към всеки следващ продукт на поляците, да е основната причина за критичните ми думи към последните два албума на Riverside... :harhar:

Хубав е новият Ривърсайд. Едва ли има някой, който може да обърка звученето им. Да, изградили са си своя ниша, зациклили са. Изненади почти няма. Мисля, че това ти е болката. Искаш нещо различно от тях. Аз - не. Точно такива ми харесват. :harhar:

Иначе в момента слушам нещо по-пролетно: The Cranberries - Bury The Hatchet :lol:

Posted Image

#40 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 14 май 2009 - 12:09

View PostSTINGLOVER, on May 14 2009, 10:40, said:

Коя е групата от обложката ако не е само за Mirillion.Иначе на фона на безидеиността на повечето групи последните два албума на Riverside ми харесват.
Разбира се,че не е само за него,но той е изявен прогресар и за това му го препоръчвам.Групата се казва Ad Infinitum :D :harhar: :harhar:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users