Jump to content

Световно първенство по футбол 2010Южна Африка


202 replies to this topic

#181 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2010 - 16:32 PM

Няма нищо по-хубаво и искрено от това да станеш фен на даден отбор, когато си още дете (да кажем 8-12 годишна възраст). Поне според мен.

#182 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 July 2010 - 18:32 PM

View PostMinstrel in the Gallery, on Jul 9 2010, 10:31, said:

Абре важното е Холандия да стане шампион! Испанците от 6 мача имат 1 загуба и 5 победи с едно на мъка /2:1 срещу Чили също се брои като едно на мъка, но за статистиката може да го кръстим и две на една мъка ... / и не мисля, че заслужават мястото си на финала, но ... На европейското 2008 Испания бяха страхотен отбор, сега обаче не показват и 50% от играта си тогава и се надявам най-сетне Холандия заслужено да триумфира! Дори и сухата статистика е в полза на Холандия - Испания за 6 мача е вкарала 6 гола, а Холандия 14, Холандия има най-много точни удари във вратата от всички отбори на това световно, и най-важното /надявам се/ - холандците имат огромен потенциал, който все още не са разкрили докрай, дано да го направят на финала! :harhar:

Въпреки че подкрепям с всичките си крайници Испания, не мога да не се съгляся с теб!!!! Холандците правят великолепно световно! :harhar: Обаче октпода каза, че Испания е шампион и аз му вярвам! :) :harhar:

Insane in my brain

#183 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 11 July 2010 - 18:39 PM

Реално погледнато в момента Испания е по-добрият отбор, но аз силно се надявам Холандия да успеят да ги надвият.От както се помня, на всякакви равнища подкрепям Италия и Холандия.Винаги е било така и така и ще бъде.Дано тази вечер Робен покаже нагледно на испанците какво означава Летящият Холандец :harhar:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#184 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 July 2010 - 18:41 PM

View Postman on a mission, on Jul 11 2010, 19:39, said:

Реално погледнато в момента Испания е по-добрият отбор, но аз силно се надявам Холандия да успеят да ги надвият.От както се помня, на всякакви равнища подкрепям Италия и Холандия.Винаги е било така и така и ще бъде.Дано тази вечер Робен покаже нагледно на испанците какво означава Летящият Холандец :harhar:

Бе за Холандия те разбирам, ама Италия? :harhar: :harhar:

Insane in my brain

#185 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 11 July 2010 - 19:08 PM

View PostJoey, on Jul 11 2010, 19:41, said:

Бе за Холандия те разбирам, ама Италия? :harhar: :harhar:
А защо не?
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#186 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 11 July 2010 - 23:14 PM

Да си дойдем на думата! :harhar: Грозна игра, хубав гол. Испанияяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя!!!! :harhar:

Edited by BeerMe, 11 July 2010 - 23:29 PM.


#187 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2010 - 23:16 PM

View PostНещото което вие в нощта, on Jun 27 2010, 23:48, said:

Не знам дали проблемът на холандците е в психиката, но стигне ли се до продължения или дузпи изходът е предрешен в тяхна вреда, затова трябва да бият в редовното време.

Колко ми се искаше да ме опровергаят, но за съжаление отново не стана. :harhar: Поне финалът беше много хубав. Типичен пример, че головете далеч не са най-важното във футбола.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#188 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 July 2010 - 07:46 AM

Не съм убеден. Финалите през 1994 и 2006 красиви ли бяха? Аз си спомням ялови или почти ялови равенства за 120+ минути игра и определяне на шампиона чрез дузпи. Последното даже не мисля, че е много справедливо. Жалко, че програми, натовареност и т. н. вече не позволяват преиграване на мачове в такива случаи.
Снощи тъкмо виждах поредния ялов финал и падна гола. Далеч не мисля, че Испания става шампион незаслужено, но цялата фаза на елиминациите, вкл. финала, да печелиш само с 1:0.... Мъка...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#189 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 12 July 2010 - 11:30 AM

Сатире, абсолютно съгласен с теб! Още преди началото на световното си казах, че освен за любимата Холандия ще стискам палци и за Испания, пък да видим кой отбор докъде ще стигне. Е, двата отбора играха на финал, но въпреки че мача беше хубав и оспорван, щеше да е по-добре да завърши с дузпи, защото нито Испания доказа, че е по-добра от Холандия, нито обратното ... И наистина - шампион стана отбор, победил в 4 поредни мача с едно на мъка ... И след това някой ще ми обяснява, че испанците играели красив и резултатен футбол - смях в залата :harhar: Испанците играят прагматичен и ефективен футбол, еманация на изказването "Целта оправдава средствата" - безкрайно и безсмислено владеене на топката, редки атаки най-често през центъра, защото не ползват типични крила /резервата Навас все пак беше чисто крило де.../ и накрая хоп - малко съдийско рамо от английския полицай точно навреме и Испания е световен шампион ... Наистина слабо първенство, със слаби изпълнители, изстискан от пръстите световен шампион, а за мен поне това световно имаше едно име - Диего Форлан! Евалата му правя за играта, непримиримостта и класата!!! :harhar:

П.С: Разбира се, че и Томас Мюлер беше страхотно откритие, но за мен поне остана в сянката на големия Форлан! :harhar:

Edited by Minstrel in the Gallery, 12 July 2010 - 11:32 AM.


#190 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 12 July 2010 - 11:50 AM

View PostMinstrel in the Gallery, on Jul 12 2010, 12:30, said:

Сатире, абсолютно съгласен с теб! Още преди началото на световното си казах, че освен за любимата Холандия ще стискам палци и за Испания, пък да видим кой отбор докъде ще стигне. Е, двата отбора играха на финал, но въпреки че мача беше хубав и оспорван, щеше да е по-добре да завърши с дузпи, защото нито Испания доказа, че е по-добра от Холандия, нито обратното ... И наистина - шампион стана отбор, победил в 4 поредни мача с едно на мъка ... И след това някой ще ми обяснява, че испанците играели красив и резултатен футбол - смях в залата :harhar: Испанците играят прагматичен и ефективен футбол, еманация на изказването "Целта оправдава средствата" - безкрайно и безсмислено владеене на топката, редки атаки най-често през центъра, защото не ползват типични крила /резервата Навас все пак беше чисто крило де.../ и накрая хоп - малко съдийско рамо от английския полицай точно навреме и Испания е световен шампион ... Наистина слабо първенство, със слаби изпълнители, изстискан от пръстите световен шампион, а за мен поне това световно имаше едно име - Диего Форлан! Евалата му правя за играта, непримиримостта и класата!!! :harhar:

П.С: Разбира се, че и Томас Мюлер беше страхотно откритие, но за мен поне остана в сянката на големия Форлан! :)

Отново смислено и аргиментирано мниние от теб. Само не съм съгласен с това, че Испания не доказа, че е по-добра от Холандия. Испанците играха основно атакуващ футбол, а Холандците отбранителен. Лалетата пропуснаха чистите си голови положения, играха ЦЯЛО световно с 10 души, заради абсолютния фигурант Ван Перси!!! А относно съдийството, не забравяй, че съдията спести 1000% червен картон на холандците в първото полувреме. Те играха грубо и беше въпрос на време някой техен защитник да бъде изгонен. Иначе да, Испания с прагматични 1:0 стигна финала, тъпо!!!
Но това не ги прави по малко добри. Най-добрата халфова линия, великолепна защита, Икер Касиас и страхотно нападение. :D :worship:

Espana, Espana, Espana :fans: :fans: :harhar: :harhar:

Edited by Joey, 12 July 2010 - 11:51 AM.


Insane in my brain

#191 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 12 July 2010 - 12:06 PM

View PostJoey, on Jul 12 2010, 12:50, said:

Испанците играха основно атакуващ футбол, а Холандците отбранителен.
Само тук не съм съгласен, аз гледах страхотен мач, с множество атаки и положения и от двата отбора. Достоен мач за финал. Ако и да съжалявам за загубата на холандците, които подкрепям от години.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#192 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 July 2010 - 12:09 PM

Жалко, че Ози замина. И не можем сега да му кажем "твоите холандци да си броят вторите места без нито едно първо" :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#193 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 12 July 2010 - 19:13 PM

View PostSatyr, on Jul 12 2010, 08:46, said:

Не съм убеден. Финалите през 1994 и 2006 красиви ли бяха? Аз си спомням ялови или почти ялови равенства за 120+ минути игра и определяне на шампиона чрез дузпи. Последното даже не мисля, че е много справедливо. Жалко, че програми, натовареност и т. н. вече не позволяват преиграване на мачове в такива случаи.
Снощи тъкмо виждах поредния ялов финал и падна гола. Далеч не мисля, че Испания става шампион незаслужено, но цялата фаза на елиминациите, вкл. финала, да печелиш само с 1:0.... Мъка...

Мачове в които участват Италия и/или Франция трудно могат да бъдат красиви. :metal:
Имах предвид, че снощният финал беше много по-приятен за гледане от редица мачове, които са завършили с по 2-3 гола на фона на грозна и безидейна игра. Разбира се, че един сценарий при който Холандия и Испания си вкарват голяма част от чистите положения и завършват 2:2 в редовното време, 3:3 след продължения и шампионът се решава с дузпи би бил в пъти по-приятен за окото, но на мен ми доставя удоволствие и играта сама по себе си, а не само крайният резултат под формата на голове.
Иначе аз съм страхотен привърженик на дузпите. Със сигурност това не е най-справедливото решение на един оспорван двубой и дори се сещам как в Мексико, след като ги отстранихме през 94-та, лансираха предложение при равен резултат след 120 минути игра, победителят да се определя на база статистиката кой е изпълнил повече корнери. :worship: За мен обаче дузпите са най-вълнуващото нещо в един футболен двубой и въпреки, че любимите ми отбори в над 80% от случаите са губили когато се стигне до такъв етап, това не може да промени мнението ми. :metal:
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#194 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 12 July 2010 - 19:13 PM

Като не си вкарваш положенията, накрая те бият.

Честито на всички фенове на La Furia!
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#195 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 July 2010 - 08:13 AM

View PostНещото което вие в нощта, on Jul 12 2010, 20:13, said:

О, да, че кой не обича дузпи, освен ако не участва любимия му отбор и няма да си докара инфаркт.
Когато съм повече или по-малко неутрално настроен към някой мач, стигне ли до продължения, се моля да не излезе победител от тях. Единствено за определяне на Световен шампион ми се вижда малко неправилно, но съзнавам и че няма как другояче в наши дни...

Красива игра без голове не остава нито в паметта ми, нито в историята.
А грозен мач с много голове не се сещам да съм гледал, освен ако не е бил нагласен.
Дали Германия - Уругвай беше "грозен" мач не се наемам да определям, но за мен той бе много по-голямо зрелище от финала. С тези обрати в резултата - още по-голямо.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#196 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2010 - 08:31 AM

Сатире, прав си за Уругвай - Германия, но все пак и двата отбора бяха психически по-облекчени, играейки мача за третото място, отколкото ако играеха финал и това се видя - много атаки, много възможности, открита игра и красиви голове /въпреки че 2 от германските голове бяха чисти грешки на вратаря на Уругвай Муслера - аз да бях на вратата единия от головете поне нямаше да го пусна! :worship: /. А на финала е различно - двата отбора бяха нервни, холандците откровено груби, испанците откровено провокативни /лежаха по земята все едно са им откъснали крайниците ... :metal: /, малко голови ситуации за 120 минути - 2 за испанците и 2 за холандците и един случаен гол ...
Но съм съгласен и с Джоуй, че Ван Перси беше абсолютен фигурант, съгласен съм, че испанците имат най-страхотната халфова линия и най-страхотния вратар сега, за нападението не съм много съгласен, защото и Вия и Торес са страхотни футболисти, но на това световно не показаха истинските си възможности /на Вия 3 от головете му бяха абсолютно случайни!/ :metal:

#197 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 July 2010 - 08:44 AM

Да, разбира се, че е така с "психологическия момент". Ето и още един довод против премахването на мача за 3/4-о място. Както казаха и коментаторите - в последните първенства на тези мачове се вкарват минимум четири гола. Психическата освободеност (освен ако не играе България с единствена цел да се подаде на Стоичков за гол) прави тези мачове в повечето от случаите приятни за окото и резултатни. Което на фона на "головата стагнация" в другите важни срещи е несравним бонус.

А трябва ли да е така? Трябва ли 90 или 120 минути да играеш с единствената цел да си заложил на сигурно, да не загубиш и да се надяваш на случаен гол? Това е директна елиминация, равенство няма, единият отбор трябва задължително да загуби, а другият - да спечели. Т. е. независимо, че играеш стегнато и с основна цел да не получиш гол, ето като в неделя - накрая пада някакъв повече или по-малко случаен в твоята врата, и пак губиш.
Не е ли по-добре да се откриеш, да създадеш 10-ина чисти голови положения, да вкараш 3-4 и да се надяваш противникът да реализира по-малко от своите 10? Не знам :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#198 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2010 - 13:46 PM

View PostSatyr, on Jul 13 2010, 09:44, said:

А трябва ли да е така? Трябва ли 90 или 120 минути да играеш с единствената цел да си заложил на сигурно, да не загубиш и да се надяваш на случаен гол? Това е директна елиминация, равенство няма, единият отбор трябва задължително да загуби, а другият - да спечели. Т. е. независимо, че играеш стегнато и с основна цел да не получиш гол, ето като в неделя - накрая пада някакъв повече или по-малко случаен в твоята врата, и пак губиш.
Не е ли по-добре да се откриеш, да създадеш 10-ина чисти голови положения, да вкараш 3-4 и да се надяваш противникът да реализира по-малко от своите 10? Не знам :worship:
Ти си за треньор на бразилците отпреди 15 години :metal:
... Through dreams I influence mankind...

#199 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 13 July 2010 - 15:39 PM

View PostЗмей Горянин, on Jul 13 2010, 14:46, said:

Ти си за треньор на бразилците отпреди 15 години :metal:

Даже отпреди 25 години, по времето на Зико, Сократес, Фалкао и компания ... :worship: Те играеха супер красиво и впечатляващо, но не постигнаха интернационален успех ...

Иначе и аз съм "ЗА" премахването на мача за 3/4 място, но от друга страна съм съгласен с теб - тези мачове са резултатни и приятни за гледане, по-добре да си ги гледаме тях, отколкото мъката на финала /въпреки че този финал беше равностоен и интересен!/

#200 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 13 July 2010 - 21:40 PM

View PostSatyr, on Jul 13 2010, 09:44, said:

(освен ако не играе България с единствена цел да се подаде на Стоичков за гол)
Бях се притеснил че само аз съм на това мнение.
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users