Jump to content

"Рокът синоним ли е на бунт?"


361 replies to this topic

#361 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 21 февруари 2014 - 17:33

View Postsatanicart, on 21 февруари 2014 - 17:15 , said:

Не е нужен ченгел, просто не съм завършил специалност "дървена философия" и затова бързо ми доскучава и губя интерес. Особено когато от мен се искат доказателства там, където дори малките деца нямат нужда от тях.
Така, като те гледам, си завършил специалност да наричаш "доказателство" нещо, което на теб ти харесва, а другото - не. Точно това е дървената философия. Значи, пак лъжеш.

View Postsatanicart, on 21 февруари 2014 - 17:15 , said:

Всеки от дадените от теб примери е отворен за свободна интерпретация и различно тълкуване. Абсолютно всеки. Този не е.
Глупости на търкалета. Пример за потрошаване на киносалон е отворен за интерпретация и различно тълкуване, а такъв за палеж на църква - не е. Просто защото на теб така ти харесва. Това сигурно е желязна философия.

View Postsatanicart, on 21 февруари 2014 - 17:15 , said:

Колкото до палежите, в Уикипедия доста надлежно са цитирани и почти всичките 50 изгорени "църкви" :lol: Около половината всъщност. И още веднъж - девет десети от посочените в почти пълния списък на Уикипедия "църкви" са на практика никому неизвестни и също така на практика са параклисчета с размер метър на два. Колкото до източника, т.нар. норвежки кинематографи много, много отдавна станаха за смях в норвежките блек метъл среди (включително точно тези от тях, които лежаха в затвора за такива палежи) с удивителните простотии във въпросния "документален" филм. Накратко казано (не от мен) - филмът е правен от една доста гнусна твар, чиито цели и лъжи бяха изобличени много, много отдавна. Та още един път, лично аз не бих ползвал подобни не съвсем сигурни източници за нещо, с което изобщо не съм запознат.
И гнусната твар е излъгала за броя на църквите, така ли? И с това е накривила нечия шапка, може би най-много твоята. И какъв е броят? Тридесет и пет цяло и четири десети? Или палеж на параклис, ако се спомене в цифрата - край - всичко приключва? И какво променя това?


View Postsatanicart, on 21 февруари 2014 - 17:15 , said:

Между другото, по всичко личи, че много сериозно съм подценил бунтарството в рока - явно е много по-разпространено отколкото мислех. Може би просто усилената ти и всеотдайна работа по доказването на това, че рокът е бунт е причината, знам ли. Резултатите от анкетата тук показват, че грубо казано цяла една трета от рокаджиите-потребители в този форум се бунтуват против общоприетата теза, че рокът е бунт. Това е много повече отколкото очаквах. Чудя се само, какви са останалите, тези които не са се разбунтували против установената практика рокът да бъде приеман за синоним на бунт? Водещи се по течението и съответно неистински рокаджии? Може би по-подходяща музика за тях би бил например джазът?
По висчко личи че, както сам ти я наричаш, установената практика рокът да бъде приеман за синоним на бунт ти бърка някъде много дълбоко :( Абсолютно необяснимо... Резултатите от анкетата са всъщност много по-показателни. Защото тя е направена в държава и време, в което вече връзката между рок и бунт е много малка. Но въпреки това 2/3 от гласувалите приемат и знаят за тази връзка. Независимо от нескопосаните ти опити да я отречеш.

View Postsatanicart, on 21 февруари 2014 - 17:15 , said:

Отивам да си взема пуканки и ще следя дискусиите по темата с интерес, но отстрани (този път наистина). Моля да ми простите, че за разлика от други потребители във форума на мен не ми се спори само и единствено заради самия спор. :)
Е това вече сме го чували. И за пореден пък видяхме разликата между думи и действителност при теб. Живей си в твоя собствен свят, където не е важно дали рокът е бунт или не е. Там е важно да е това, което на теб ти харесва и отърва. Но, уви, в истинския свят не е така. Извинявай :(
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#362 Dimitresko

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 63 posts

Posted 04 април 2014 - 15:08

Лично за мен тази музика не е синоним на бунт, а по-скоро на начин на изразяване. Малко по-нестандартна гледна точно относно заобикалящият ни свят. Лично мен до известна степен тази музика ми донесе много положителни емоции.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users