Jump to content

Alan Parsons Project в София28.09.2013 г. - Зала 1 на НДК


37 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 август 2013 - 21:46

Ще кажа само, че при ценообразуването на разходите за концерт, стойността на наема на зала 1 в НДК е нищожен и представлява около четири лева от цената на всеки билет...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 24 август 2013 - 08:50

Не сте ли чували за най-новите маркетингови стратегии "ден година храни" и "да ударим кьоравото"?

#23 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2013 - 18:11

На братовчедите ми им е останал един билет от 80 лв. на хубави места на ръкава на първи балкон. Ако някой се е забавил да си купи да пише на лична. ;)
Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#24 marsim

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 18 posts

Posted 25 септември 2013 - 23:41

Май нещата отиват към доста празна зала...

Edited by marsim, 25 септември 2013 - 23:43 .


#25 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 26 септември 2013 - 09:06

http://www.eventim.b...atmap-selection

От тази схема се вижда точно обратното. Останали са единични бройки на партера и малко повече на втори балкон.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#26 marsim

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 18 posts

Posted 26 септември 2013 - 11:07

Така изглежда от схемата наистина :)

#27 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 26 септември 2013 - 12:52

  • Има още от 40 лева, ама са на майната си, а с тия цени отпред в нормалните държави хората си купуват билет за фестивал или в случая аз - грамадна софра ! Мерси !


#28 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 28 септември 2013 - 22:00

Violator Алексеевич Каренин ми зададе въпроса, след края на концерта: "Кое парче най-ми хареса?" :)

Аз съм пристрастен!!!

I would just say:

"From North Carolina, at guard, 6'.6", Michael "Air" Jordan":



Alan Parsons & Chigaco Bulls!!!
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#29 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 28 септември 2013 - 22:22

На мен пък най ми хареса изпълнението на двата инструментала Lucifer / Mammagamma. Страховита история!

Иначе, целият концерт си беше чуден :)

Там, където седях (блок 1), звукът беше като от компакт диск. А и залата пълна догоре. Абе, без забележки.
I don't know how I managed it...

#30 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 28 септември 2013 - 23:38

Прекрасен концерт. Нямам време да изброявам всички достойнства на групата и музиката, която свириха, докоснахме се до легенда. Изпълних една от последните си концертни мечти, останаха много малко любими групи, които не съм гледал наживо ...
:beach:

Кратка доза негативизъм за лека нощ:
1. Мисля, че трябва да се чувстваме специални, защото в рамките на 24 часа успяхме да станем свидетели на (вероятно) двете най-олигофренски изпълнения на Ammonia Avenue в историята. :secret:
2. Всички епилептици в залата трябва да се чувстват лично поздравени от осветителите на концерта, след края отпред трябваше да се предлага безплатна електроенцефалограма и консултация с невролог. А си мислех, че ФСБ са прекалили с мигащите лампички.

П.П. Чудесен, чудесен концерт!

Edited by Seaborn, 28 септември 2013 - 23:58 .

Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#31 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 септември 2013 - 07:38

^
Относно 1.: Аз ли нещо вече съвсем изперках? Защо ми се струва, че в шоуто на учиндолеца бе изпълнена "Eye In the Sky"?
Относно 2.: Че мигаха лампичките - мигаха. Ама чак пък толкова? Не ми пречеха на мен и изобщо не ми бяха в повече, но все пак аз не съм бил в оркестрината, а там усещането може да е било друго. Напротив, смятам, че осветлението на концерта беше на доста високо ниво и беше изпълнено много професионално.

Мен пък не ме издразни олигофренското изпълнение на "Ammonia Avenue" :lol2: Някак си придаде чар на концерта. Човекът не може да пее, но пък му се иска :lol2: И изпя трите си най-големи хита :lol2: И аз да бях на негово място - и аз щях да изпея точно тези три песни и изобщо нямаше да ме вълнува как звуча B)

Едно единствено нещо ми дойде в повече снощи - мега жизнерадостното и скокливо поведение на основния вокалист. ОК, разбрахме още на третата секунда, че е от другата страна на дъгата, ама чак пък толкова? :fool:

И аз да кажа: Чудесен, чудесен концерт! :yes:

А ако трябва да се върна на снощния въпрос на Violator, то освен изключителните инструментали "Lucifer" и "Mammagamma", задължително бих посочил и цялото изпълнение на "The Turn of a Friendly Card", което според мен се превърна черешката на тортата.
I don't know how I managed it...

#32 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 септември 2013 - 08:11


I don't know how I managed it...

#33 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 септември 2013 - 09:35

View PostOzzy, on 29 септември 2013 - 07:38 , said:


Относно 1.: Аз ли нещо вече съвсем изперках? Защо ми се струва, че в шоуто на учиндолеца бе изпълнена "Eye In the Sky"?


Изперкваш. :yes: Беше "изпълнена" и "Ammonia Avenue", с която оркестърчето на учиндолския селяк "поздрави" Алън Парсънс. След потресаващото изпълнение селяка се опита да замаже положението като обясни на Алън, че момчето зад микрофона, както и останалите с инструменти в ръце, се били притеснили от неговото присъствие в залата, иначе можели и по-добре да се справят. Абе, яка работа... И после му разказа за "Москвича", а Алън в началото въобще не разбра връзката... :shok:

View PostOzzy, on 29 септември 2013 - 07:38 , said:


задължително бих посочил и цялото изпълнение на "The Turn of a Friendly Card", което според мен се превърна черешката на тортата.


+1

Както се казва, черешката на тортата. Прекрасно изпълнение. Бих добавил и вокалното изпълнение на "Time", както и това на "Don't Let It Show". Академичен концерт, майсторска работа на сцената. Чувствата за за друг тип музиканти. Или по-скоро с чувствата наваксваше пъргавелкото "от другата страна на дъгата"? ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#34 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 септември 2013 - 09:43

View Postmarillion, on 29 септември 2013 - 09:35 , said:

Беше "изпълнена" и "Ammonia Avenue", с която оркестърчето на учиндолския селяк "поздрави" Алън Парсънс. След потресаващото изпълнение селяка се опита да замаже положението като обясни на Алън, че момчето зад микрофона, както и останалите с инструменти в ръце, се били притеснили от неговото присъствие в залата, иначе можели и по-добре да се справят. Абе, яка работа...

Ааааааа, това изпълнение се има предвид... Да, силно беше и то доста.
Относно москвича - учиндолеца почти не пропуска да припомни този велик момент от живота си, когато му гостуват рок музиканти от чужбина. Точно с Alan Parsons нямаше как да направи изключение :lol2:
I don't know how I managed it...

#35 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 03 октомври 2013 - 10:22

Аз предполагам, че и на себе си го припомня всяка сутрин пред огледалото. Нещо като началото на деня на героя от "Американски психар". Но вместо да прави упражнения и да се маже с лосиони (освен по голото теме), учиндолецът си рецитира "велики" моменти от кариерата си :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#36 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 03 октомври 2013 - 10:45

Май само аз не знам тази прословута история на учиндолеца за москвича
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#37 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 октомври 2013 - 10:54

То видеото го има във вибокса. Търси там "Слави", "Москвич", "Ник Мейсън" и ще намериш.
I don't know how I managed it...

#38 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 03 октомври 2013 - 10:57

http://vbox7.com/play:16b2ecc044
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users