Jump to content

"Metal Hammer" на български език!


100 replies to this topic

#41 Nespithe

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts
  • Gender:Male

Posted 25 July 2012 - 08:23 AM

When you find yourself in a hole - stop digging!

#42 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 25 July 2012 - 08:50 AM

Последно пиша по тая тема, защото явно сектантски се набира злоба към инакомислещите.
Ще си цитирам мнението, с което почнах:
1. Форматът - много неудобно за четене, вярно хартията изглежда луксозна, ама тая тухла накрая няма и 70 страници.
2. Е първи брой, но голяма част е просто някакъв превод. Нека има повече лично мнение. Стилът на всеки автор е много важен за мен, а не уменията му да преведе чуждото писание.
3. Авторите - ами голяма част от старият екип на ХАОС и Нов Ритъм, които отговаряха за екстремния сектор. Е, може да са професионалисти, но още от едно време тия няколко човека ме отблъснаха с надменното си отношение към читателите си и псевдоинтелектуалните си мнения. Със стари курви нов бардак не се прави. Новите за мен автори са се справили добре и им пожелавам успех, както и на членовете на екипа на сайта, които участват в Metal Hammer BG.
4. Ясно, че рекламите са важни за издръжката, ама да не се забравя, че много хора спряха да четат Ритъм именно, защото се превърна в "луксозно" списание на яка хартия и от 70-80 страници едва се събираха 30 за музика. Не го допускайте!

1 - явно това за формата е ебаси обидата и много агресивно! Ами преди да го напиша си позволих да го сравня с 7-8 други "женски" медии явно не искам да избровам, за не прилича на някакви реклами. Спрямо техните издания е по-голямо, но пък въпрос на вкус. Предпочитам малко по-малък да бъде формата, просто е по-удобно за четене.
2 - Къде е проблема. Лъжа ли е, че почти няма нещо, което да не е превод? Ясно написах, че разбирам, че е първи брой, но предпочитам да чета мнението и стила на автора, а не там някакъв си превод колкото и да е добър. И тук няма отговор май?
3. Израза го изяснихме, повече няма какво да добавя, че дискусията странно само около това се върти
4. Къде е и тука агресията? Списанието е 80 страници,а има всичко на всичко 7 статии. Да ги изброим ли? Това беше проблема на Ритъм - от 100 страници, я има, я не 5-6 музикални статии. Другото са рубрики, ревюта и яко реклами. Ами сори, ама аз искам повече музика и по-малко пълнеж. Ясно е, че пари трябват и това е основен начин, но като няма баланс дразни. Все пак и читателя си дава парите и иска да получи наистина добър продукт.

И за финал.
@HeathenHeart - Да чакам ли призовка? Яко се изложи! Откога идиомите станаха подсъдни?
@Satyr - и ти ми отговори частично и то на конкретна критика. Аз не създавам хипотетични ситуации, а ти искаш явно да си чешем езиците на други теми, което е ОК, ама мисля, че тука пишем за някакво списание, нали? Ако искаш направи си тема искрено и лично със Сатир и ще обсъждаме житейския опит, бардаци и всичко друго, което те вълнува.
@Yanni - Нито съм кореспондирал, нито ги познавам въпросните. Просто помня навремето материалите им и отношението към критиките, които получаваха и затова не ги харесвам като автори. Нищо лично, пич! Не търси под вола теле. Явно тук не можете да приемете, че човек може да харесва 10 и да не харесва 3 да речем. Или всички или никой така ли?

Айде със здраве!

#43 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 July 2012 - 09:27 AM

View PostDouble-D, on 25 July 2012 - 08:50 AM, said:

Ще си цитирам мнението, с което почнах:
1. Форматът - много неудобно за четене, вярно хартията изглежда луксозна, ама тая тухла накрая няма и 70 страници.
Явно говорим с човек, който е сляп или не познава цифрите.

Да, окей, за списание говорим. Дай да си направим искрено и лично състезание - аз ще направя списание със "стари курви", които имат богат опит в тази област, а ти - с пълни новаци. Да видим кой ще се справи по-добре. И, както говорим за списание, така можем да приложим същата схема и към абсолютно всякаква друга дейност. Но явно асоциативното мислене не ти е силна страна :(

Quote

Явно тук не можете да приемете, че човек може да харесва 10 и да не харесва 3 да речем. Или всички или никой така ли?

Quote

Авторите - ами голяма част от старият екип на ХАОС и Нов Ритъм, които отговаряха за екстремния сектор.

Да започнем уроците по асоциативно мислене сега!
Открий противоречието :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#44 cob

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 15 posts

Posted 25 July 2012 - 10:39 AM

Човекът е написал "голяма част от старият екип на ХАОС и Нов Ритъм", а НЕ "голяма част са от старият екип на ХАОС и Нов Ритъм".

#45 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 July 2012 - 11:32 AM

Да. По-точно - голяма част от екипите на "ХАОС" и "Ритъм", занимавали се с екстремни стилове. Преброихме от хората в екипа на Хамър-а трима души, писали за "ХАОС" и "Ритъм". Един от тях е Адриан Лазаровски. Той автоматично отпада от "занимаващите се с екстремни стилове". Остават един Ники Василев и една Бета. Първият пък никога не е писал за "Ритъм" и така тази "голяма част" се състои от около един човек и половина. За това говорим. Трябва повече прецизност. Нямаме против нормалната и конструктивна критика. Но тази не е такава :no:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#46 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 July 2012 - 13:27 PM

^ Недей сега да се оправдаваш. Човекът просто отправи "градивна критика". С други думи - веднага сменяйте формата на списанието, никакви преводи повече (ония, дето са дали лиценза, да си гледат работата), моментално уволнявайте дъртите пачи от Хаос, за да не провалят и Хамър-а, и на секундадата разкарайте всички рекламодатели. Така хем критиката наистина ще се окаже "градивна", хем Double-D ще е доволен, че сте се вслушали в напътствията му, ще си чете 80 стр. списание с 80 стр. текст (що не махнете и снимките, м/у другото?) и... току-виж след време ви дал още някой и друг безценен съвет, знае ли човек? Все пак винаги е полезно и "градивно" някой да се бърка в чуждата работа и да дава акъл без някой да му го е искал. :)

#47 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 July 2012 - 13:49 PM

Накара ме да се замисля, че може би не съм прав за страниците и за слепотата.
Понеже аз от 20 години следя пресата в България, когато навремето в-к "Стандарт" стана първият в историята вестник, излязъл в 64 страници, какво трябваше да направя...

Трябваше да седна, да изрежа всички реклами, както и останалите страници от вестника, да го пренаредя без рекламите, да пресметна и преномерирам и да напиша едно "градивно" писмо на редакцията:

Quote

Скъпи Стандарт, вашето уикендово "тухла" издание не е от 64 страници, а е от 53. И форматът му е един такъв неудобен - можеше да не е таблоид, а джобен
и т. н. ... :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#48 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 25 July 2012 - 14:32 PM

View PostDouble-D, on 25 July 2012 - 08:50 AM, said:

@HeathenHeart - Да чакам ли призовка?
Отговори си сам, но за целта е нужно да викваш в смисъла на отговорите, които са ти написани.

View PostDouble-D, on 25 July 2012 - 08:50 AM, said:

Яко се изложи!
Всъщност се изложи ти:
-държиш се грубо;
-не можеш да се изразяваш без да употребяваш цинизми;
-даваш съвети без да разбираш материята;
-хвърляш безпочвени обвинения;
-не познаваш законите;
-не четеш внимателно какво са ти написали и не го осмисляш;
-реагираш първосигнално и т.н.

View PostDouble-D, on 25 July 2012 - 08:50 AM, said:

Откога идиомите станаха подсъдни?
Щом са клевета, автоматично стават подсъдни.
Hedniska Blod

#49 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 25 July 2012 - 15:33 PM

View PostDouble-D, on 25 July 2012 - 08:50 AM, said:

Ясно, че рекламите са важни за издръжката, ама да не се забравя, че много хора спряха да четат Ритъм именно, защото се превърна в "луксозно" списание на яка хартия и от 70-80 страници едва се събираха 30 за музика. Не го допускайте!

За над 10-те ми години опит в предимно печатни медии (като не броим стажовете ми преди това) не мога да не се посмея на това изказване. Защото Metal Hammer Bulgaria е едно от малкото списания, в които съотношението статии-реклами е "престъпно високо" (забележете иронията) в полза на статиите. Единствена конкуренцията в това отношение могат да бъдат само фензините, излизащи в PDF или HTML формат, които очевидно нямат нужда от издръжка от реклама, защото не плащат за печат и разпространение. А Metal Hammer UK направо трябва да се скрие и да се срамува в ъгъла поради изключителната си претовареност с реклами...
Останалите забележки и критики на г-н Double-D няма да ги коментирам, не са ми интересни.

#50 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 25 July 2012 - 16:45 PM

View Postcob, on 25 July 2012 - 10:39 AM, said:

Човекът е написал "голяма част от старият екип на ХАОС и Нов Ритъм", а НЕ "голяма част са от старият екип на ХАОС и Нов Ритъм".

Я, човек с аватар на Bathory! Браво, бе! :drinks:
Може ли да потвърдите/отхвърлите нещо, преминало из съзнанието ми? Стоян Цонев беше редактор на списанието, или се лъжа?
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#51 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 July 2012 - 16:58 PM

View PostValtyr, on 25 July 2012 - 16:45 PM, said:

Може ли да потвърдите/отхвърлите нещо, преминало из съзнанието ми? Стоян Цонев беше редактор на списанието, или се лъжа?

На кое списание? Ако питаш за МХ - да, главен редактор е. Ако питаш за Хаос/Ритъм/Нов Ритъм - не, не е бил редактор в никое от тези списания.

#52 cob

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 15 posts

Posted 26 July 2012 - 10:32 AM

В последния брой на ПРО-РОК ми направи впечатление че почти няма реклами. Само 6, от които 3 са на кориците. Всички са на цяла страница, което не пречи на четенето на статиите. Освен това са за концерти, което си е и вид информация. По принцип не харесвам списания с много реклами, но определено американските и германските са с най-много. Още незнам как е МЕТЪЛ ХАМЪР БГ, тъй като не открих първия брой. Сега ще взема втория и дано да остана доволен от статиите и материалите. Рекламите не ми пречат, все пак благодарение на тях го има списанието. Въпреки, че не съм виждал още списанието, ще си позволя да дам един съвет на хората които го правят: слагайки много реклами, тяхната стойност се обезценява. Всеки рекламодател би предпочел да плати повече, но неговата реклама да е една от малкото, отколкото да е една от многото, пък макар и по-евтина. В крайна сметка и за издателите и за читателите е по-добре. По-малобройните рекламни места ще съсдадат по-голяма конкуренция сред рекламодателите и това ще вдигне цената.

Понеже имам опит в тази сфера, ще споделя на читателите, че в зависимост от списанието и тиража, обикновенно една реклама на цяла страница струва около 500-1000 лв. Естествено крайната цена се сформира от обема и местоположението. Цената от към 3 лв (4-5 е крайната продажна), вероятно едва покрива печатните разходи, там не съм толкова запознат.

Edited by cob, 26 July 2012 - 10:35 AM.


#53 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 July 2012 - 10:45 AM

В един "Форбс" цяла страница струва 5-6000 лв., има и всякакви вариации по-надолу, че и по-нагоре :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#54 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 26 July 2012 - 11:28 AM

@cob - ами прецени за рекламите и пълнежа. 2 цели страници реклама на Мазда, 1 цяла на новия Manowar, 1 цяла корица З-Рок, 1/2 страница Rock It Bar, 1 цяла София Рокс, 1 Nuclear Blast, 1 Batman, 1 Spider-Man, 1 - тениски+бар+Метъл Хевън, 1 Корн, 1 Каварна Рок. Това са 11 и 1/2 реклами.
И сега цели страници снимки на музиканти (не плакати) - 5 и 1/2 Мерилин Менсън !!!, 2 Аксел Роуз + Корицата, 1 Мат Хийфи, 1 Адриан Смит и Мики Гудман, 1 Кери Кинг + 1 само надпис Slayer 25 години властване в кръв, 2 Годсмак, 1 Дио, 1 на ревютата на Kreator, 1 Zakk Wylde, 1 Marduk. Тотал 17 и 1/2.
И тук мисля, че не включвам множеството снимки заемащи 1/2 и 1/3 от страница.
Цели три рубрики блиц от типа "кой е най-якия ти албум?" с Мат Хийфи, Татуси със Сакис и "Кой е по-по-най? с Глен Бентън, 1 за пиене със Скот Иън и 1 Лафче между Адриан Смит И мики Гудман. Това са още 5 страници.
Та до тук 1/2 списание е това. Добави си 2 страници съдържание, 1 за обръщение от главния редактор,1 с представяне на екипа, и около 10 с ревюта.
И така до достигане на целия обем от 80 страници. Накрая има няма 20 страници за четене.

ПС. Знам, че сега ще ми наскочат много хора, че няма как, и че всички списания са такива. Но това трябва да е предимно списание за музика според мен, а не нещо от типа дето ни го пъхат по пощите. Та така...

#55 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 July 2012 - 11:44 AM

Ти много сериозно бъркаш "списание" с "алманах" / "енциклопедия" / "реферативен журнал" и т. н.

За 15 години сериозно колекциониране на първия вид издания трябва да си разбрал, че едно съвременно списание е много повече от текст и "вестникарски" снимки. Обаче нещо ми подсказва, че няма смисъл да ти обяснявам...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#56 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 26 July 2012 - 11:50 AM

И много повече от рекламна брошура би трябвало да бъде нали? Предлагам да престанем с дребнавите спорове. Още повече, че постинга ми не е адресиран до теб и не разбирам защо ми отговаряш, че чак и правиш жалък опит да иронизираш.
Ясно ми е, че трябва да защитаваш списанието със зъби и нокти, но начина не е като плюеш по тези, които като мен са си го купули нали?

#57 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 July 2012 - 12:16 PM

То е много повече от рекламна брошура. Вземи го, отиди във ФЖМК, намери някой преподавател по периодичен печат и го помоли да ти го анализира, моля.

Quote

Още повече, че постинга ми не е адресиран до теб и не разбирам защо ми отговаряш
Това е форум.
Пишейки във форум, "рискуваш" всеки, който прочете постинга ти, да ти отговори. Такова е естеството на този вид виртуално общуване. Ако искаш да си говориш само с конкретни хора - има чатове, скайп-майп и прочие средства :)

Да, в случая аз споря с теб и защитавам списанието. Но, генерално, споря с всички и защитавам която и да е теза, когато е правилна, а отсрещната страна говори некомпетентни неща със самомнението за последна инстанция :)


П.С. Ако искаш да вадиш довода "ама аз съм си го купил" - върви във форума на "Metal Hammer" - http://metalhammer.bg/forum/index.php
Това е форумът на "Metal Katehizis" и този довод е някак нерелевантен.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#58 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 26 July 2012 - 12:32 PM

Ама те преподавателите ли са го одобрили? ОК, тогава! Щом толкова авторитетни хора са казали, че трябва да има 5 страници снимки на Менсън, кой съм аз да питам?
Казах, че те разбирам защо се заяждаш, но за пореден път те призовавам да прекратиш хипотетичните ситуации и да спреш да ме пращаш ту да правя списания, ту бардаци. Коментирам някакви факти, а ти като комунистите просто сляпо нападаш ли, нападаш...
Може да се чувстваш по-велик пред форумистите по този начин, ама нещо форума е доста позамрял напоследък и скоро може да се превърне от форум на блог или личен сайт на Сатир.

#59 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 July 2012 - 12:43 PM

Не, нали ти думам, че не розумямаш що е то "списание" и има ли почва у нас, та се опитвам да те пратя да се образоваш малко.

Извинявай, ако се чувстваш нападнат :(
Може би на твоето нахакано поведение трябва да се отговаря свръхвежливо и да ти се предлага тортичка и кока-кола, та да не се фръцкаш после... Но тук това просто няма как да стане :no:

Не се притеснявай за форума - интелигентните и нормални хора са винаги по-малко като количество, отколкото отворковците и "разбирачите", а тук е място, в което вирее предимно първата порода :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#60 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 26 July 2012 - 12:52 PM

А основният критерий е да са послушни и съгласни теб ли? Това определя и нивото на интелигентност ми се струва. Може би над 90% от старите потребители се оказаха с годините нискоинтелигентни и нахакани? Или пък "разбирачи"?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users