Jump to content

Metal Allstars в София! Loud Festival 201423.03.2014 г. - "Арена Армеец"


107 replies to this topic

#41 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 24 март 2014 - 10:04

Забравих да напиша, че нямаше дамски мърч?!??! Що за простотия? Не че щях да си купя, но имаше хора, които имаха желание.

#42 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 24 март 2014 - 10:33

Явно работата е доста зле, щом и WeRock не са пуснали никакъв репортаж до този момент (а обикновено още по време на концерта пускат отзиви).
Мога да не съжалявам че не отидох. А между впрочем би трябвало организаторите да знаят много добре кой идва и кой не...все пак има да се мисли за посрещане, настаняване, храна, саундчеци, репетиции и т.н...организацията на едно такова нещо (особено с такъв голям брой звезди) не е нещо което се случва от само себе си за 1-2 часа преди шоуто...пък и както стана ясно от репортажите, повечето участници са пристигнали по-рано в София...с изключение на някои хора.

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#43 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 24 март 2014 - 10:49

View PostGeddy, on 24 март 2014 - 10:33 , said:

Явно работата е доста зле, щом и WeRock не са пуснали никакъв репортаж до този момент (а обикновено още по време на концерта пускат отзиви).

Те по-добре да не пускат изобщо, че ще ги помете и тях лавината, макар че точно този ми се иска да го прочета. :D

#44 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2014 - 11:37

За бирата едва ли промоутъра има нещо общо, защото сделките със спонсорите са такива, че промотъра няма избор. Кетъринга се менажира от спонсора или от кетъринг компания. и много зависи какви инструкции са им дали на биропродавачите. но е доста селско изпълнение.
иначе феста беше леко досаден със закъснението и изчакването, особено когато е неделя.
Пожелавам на промотъра успех с gigа на God is an Astronaut, защото се носят слухове из ъндърграунд обществото на Казанлък да се бойкотира, Заради организатора.

#45 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 24 март 2014 - 12:30

Човек ако се замисли сериозно от определена гледна точка...може да си направи едни много неприятни изводи. А именно че цялата работа с това турне е малко нещо халтурка с цел да се вземе някой лев от феновете, без да се дава много. Защо? Ами защото може да се разчита на това, че Фил ще докара в залата фенове на Pantera и Down, Udo ще докара фенове на Udo и Accept, Menza ще докара фенове на Megadeth, Макс - на Sepultura и Soulfly, Ross the Boss - на Manowar, Joey - на Antrax и така нататък, но без на организатора (главния организатор, не Loud) да му се налага да плаща космически хонорари за всички тези големи (и скъпи) групи, от които идват въпросните "Звезди". Пък един нормален промоутър би могъл да си позволи да организира фестивал само с 1-2 големи имена (заради големите хонорари), тоест губи публиката на останалите банди.

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#46 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 24 март 2014 - 12:36

Аз пък си изкарах чудно. Размазах се тотално, макар че отидох главно заради Фил. Новината за неговото отсъствие скапа настроението, но вече бяхме в София и нямаше връщане назад. Може би, ако събитието бе обявено без него нямаше да присъствам, както и 80 % от публиката. Колкото до организацията, да имаше пропуски. Аз ще отбележа липсата на гардероб или по - точно липсата на достъп до него. За звука мога да кажа, че нямам оплаквания. Бях в зона терен и там се чуваше много добре. Изненада ме, че имаше толкова много хора, включително и на трибуните. Смятам, че подредбата на изпълнителите не беше много правилна. При отделните изпълнители трябваше да закрие Удо или Кавалера, като че ли хората се изкефиха най - много на тях. Джоуи и Зак щяха да бъдат по - добре приети, ако бяха излезнали в началото. Като цяло съм доволен, не съжалявам, че отидох, напротив.

П.С. Кобрата изкърти също. :D

#47 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 24 март 2014 - 12:46

Впрочем имаше ли Ross the Boss? В новините го споменаваха, но не му виждам името в официалния сетлист?

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#48 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 24 март 2014 - 12:48

Това ми беше първият концерт в Армеец, та да питам - звукът там по принцип ли е толкова зле, или снощи специално го бяха осрали, та да е в тон с цялостната картинка? :D

Макар че аз си се изкефих, не беше зле концертът сам по себе си (като изключим звука), но общо взето много шум за нищо. Всичко на сцената вече го бяхме виждали неколкократно (айде, без пича от Shadows Fall и Кобра "Метъл Шакира" Пейдж) и то на по-добри концерти, единственото, което не бяхме виждали беше Анселмо да пее песни на Пантера, но засега явно няма и да го видим.

Едит: Рос дъ Бос си беше там, в сетлиста са само имената на вокалистите.

Edited by Vaskes, 24 март 2014 - 12:50 .

There's a devil crawling along your floor

#49 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2014 - 15:19


"Hail and Kill" + блус...
Мисля, че ако Шон Пек беше на мястото на Кобра, щеше да е по-добре... Той барем може да пее Manowar.
Честно да си призная, като чета коментарите, направо се радвам, че не присъствах на шоуто вчера, макар че вероятно щях да се понакефя.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#50 tormentor

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 90 posts

Posted 24 март 2014 - 15:44

Някой може да знае, но ето как беше замислено първоначално :



Phil Anselmo -- Pantera
Tom Araya - Slayer
Rob Halford - Judas Priest
Joey Belladonna - Anthrax
Cronos - Venom
Udo - Accept & Udo
Max Cavalera - Sepultura
Ross the Boss - Manowar
Marty Friedman - Megadeth
Nick Menza - Megadeth
Brian Fair - Shadows Fall
Jon Daniels - Anthrax
Jasin Todd - Shinedown
Aaron Rossi - Ministry
Matt Banchard - Shadows Fall

Edited by tormentor, 24 март 2014 - 15:49 .


#51 marsim

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 18 posts

Posted 24 март 2014 - 15:49

Eто един доста подробен репортаж от концерта

#52 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 март 2014 - 16:45

Може би промоутърите (на турнето, не местните) нарочно са решили то да започне от България и Румъния. За да не може масовата публика да разбере първите отзиви поради езиковата бариера :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#53 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2014 - 16:48

^
:D

View PostBeerMe, on 24 март 2014 - 10:49 , said:

Те по-добре да не пускат изобщо

Как го виждаш това да се случи? Цък.
I don't know how I managed it...

#54 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 24 март 2014 - 17:10

View PostOzzy, on 24 март 2014 - 16:48 , said:

^
:D



Как го виждаш това да се случи? Цък.

Прочетох го вече. Умело сте минали по тъча :)

#55 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2014 - 17:20

^
Това е твое мнение. А моето е, че по-критичен репортаж на нашия сайт не е имало досега. Любопитен съм да прочета репортажите на другите медии. Ама ще трябва да почакам няколко дена... :(
I don't know how I managed it...

#56 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2014 - 17:38

Цък.
I don't know how I managed it...

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2014 - 17:42

Цък.
I don't know how I managed it...

#58 marsim

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 18 posts

Posted 24 март 2014 - 18:25

Ако приемем, че от медия като dnes.bg може да се очаква не особено компетентно отразяване и празни заучени фрази, то в случая Zrock наистина страшно са се изложили :(

#59 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 24 март 2014 - 18:34

View PostOzzy, on 24 март 2014 - 17:20 , said:

^
Това е твое мнение. А моето е, че по-критичен репортаж на нашия сайт не е имало досега. Любопитен съм да прочета репортажите на другите медии. Ама ще трябва да почакам няколко дена... :(

Да де, аз точно това имах предвид с "по тъча". Толкова критики от ваша страна не бях чела преди.

#60 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 март 2014 - 18:57

^
Вероятно причината е, че досега не е имало концерт, с толкова много на брой неща за критикуване ;)

Както и да е. Напълно разбирам реакцията на хората. Моята, като на фен, също не е кой знае колко по-различна. Но с такава реакция, онези, които са били на концерта, се озлобяват (не казвам, че няма основание за такова нещо) и съответно искат за този концерт да се говори САМО И ЕДИНСТВЕНО в отрицателен аспект. Една медия обаче, не може да си позволи такова нещо. Защото както е вредно да пишеш само за хубавите неща от даден концерт, така е вредно да пишеш и само за отрицателните. Някой ще отрече ли, че Зак свири и пя добре снощи (като изключим, че солата му идваха в повече на моменти, нещо, което е споменато в репортажа)? Някой ще отрече ли, че Удо пя на ниво, въпреки, че музикантите около него на моменти не знаеха къде се намират? Някой ще отрече ли, че Макс вдигна залата на крака, въпреки свръх куцото озвучаване по време на неговия сет? И така нататък, и така нататък... Няма как хубавите неща да не бъдат казани. А иначе, като се замисля, WeRock.bg си свърши добре работата покрай този концерт. Колкото и нескромно да звучи. Защото:
1. Уведомявахме читателите си своевременно за всички новини, свързани с концерта. Дори, ако не се лъжа (поправете ме, ако греша), съобщихме първи за него. Преди да съобщят самите организатори.
2. Взехме четири интервюта от участници в концерта за нашите читатели. Да, за нашите читатели, защото ние тези интервюта не си ги носим вкъщи. При това, интервютата са с най-сериозните имена сред участниците: Max Cavalera, Ross The Boss, Phil Anselmo и Zakk Wylde (скоро ще го прочетете на сайта).
3. Броени часове след концерта публикувахме около 100 снимки.
4. Броени часове след концерта публикувахме репортаж, в който са описани както положителните неща от концерта, така и отрицателните.
Всичко това се получава доста трудно и с усилията на немалко хора (поне пет-шест човека). Което не е оплакване - просто го казвам, за да се знае.
Вероятно, въпреки изброеното от мен, има недоволни хора. Както и такива, които искат още. Тяхно право. Аз лично обаче си мисля, че повече от това няма къде да намерят.
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users