Jump to content

Евтино, скъпо или достъпно е ходенето на концерт в чужбина?


127 replies to this topic

#121 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 21 февруари 2011 - 13:43

Бе то ако Metallica,Iron Maiden и т.н. идват веднъж месечно пак ще ходя.Не че примерно на металика не им знам песните на изуст вече ама на живо са зверове :).
Пък ако ми се случи да ме поканят на гости в чужбина и да съвпада с някой фестивал цена няма да има(бях в Ибиза на гости преди 2 години и се разбивах всяка вечер под звуците на хаус,нищо че не слушам такава музика :P ).

#122 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 10 март 2011 - 13:35

След като така пламенно защитавах тезата, че ходенето на концерт в чужбина излиза около 2 пъти по-скъпо от посещението на концерт от София в Каварна, то сега с оглед на цените на едноневния Сонисфиър в Банкя, трябва публично да призная, че що се отнася до посещението на фестивал в чужбина сметката е съвсем различна. :P Простата ми сметка за посещение на тридневния Новарок в Австрия, с хедлайнери Iron Maiden, SOAD и Linkin Park и още куп групи, излиза на около 350 лева твърди разходи за билет и пътни при 4 човека в колата. А това разделено на 3 и сравнено със 150-те лева за билет пред сцената на Сонисфиър е по-евтино като дневна цена.

#123 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 10 март 2011 - 13:44

Аз пък ще се включа отново в тази тема, като обявят за Каварна дедо Ози и Гъзове и Рози и цената на билетите за там... :P

#124 fyrgi

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 38 posts

Posted 10 март 2011 - 13:57

View PostJavor, on Mar 10 2011, 13:35, said:

Плюс десетките други групи, които ще гледаш там, тъй като тук интересът към тях е минимален (чух го някъде в пресконференцията, а и не мога да го отрека).
И все пак едва ли и нашият... хмм... фестивал (или концерт на 5 групи в един ден) ще е пълният провал, който доста "врачки" вече предсказаха. :P)

А това, което очаква мен (и може би съгражданите ми) долу-горе е:
90 - 150лв. билет +30лв. път от Варна до София + някакъв престой и храна там са си едно близо 200лв. - 230лв. :-D

Като се замисля офертата ти не е никак лоша ;) Има ли място в колата? :-D

Edited by fyrgi, 10 март 2011 - 13:58 .


#125 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 10 март 2011 - 22:55

View PostJavor, on Mar 10 2011, 12:35, said:

е да ама престоя в Австрия се очаква да е по-скъп :)
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#126 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 март 2011 - 00:11

Така... Дължа на другаря Ози едно искрено и лично извинение :D Стоте страници тема се получиха от начина, по който ме провокира коментарът му, че да отидеш на концерт в чужбина не било по-скъпо от това да отидеш на концерт тук. Това може и да не беше така до края на миналата година, но началото на тази ни открива в едно чисто ново измерение, което дори не е паралелно, а е перпендикулярно на предишното, в което сме живели. Прости ми, Ози, че не притежавам твоя остър поглед в бъдещето и ограниченият ми смъртен мозък не е осъзнал кога сме преминали в новото измерение! Оттук-нататък всичко вече е възможно! Тази година 150 за Сонисфиър, другата - 500 :)

@stormbringer - за couchsurfing не си ли чувал? :D Това велико изобретение на човешкия гений ми спасява живота, никога вече пръснати напразно пари за нощувки!! :lol:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#127 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2011 - 08:47

View Poststormbringer, on Mar 10 2011, 22:55, said:

е да ама престоя в Австрия се очаква да е по-скъп :)
Престоя е на палатка, която е включена в цената на фестивала. Аз нямам притеснения от това :lol: И всъщност ако взема, че добавя и цената на паркинг и палатка към цената на нашия Сонисфиър - в Австрия изглежда още по-примамливо, тъй като там всичко е включено в билета.

#128 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2011 - 09:12

View PostJavor, on Mar 10 2011, 13:35, said:

След като така пламенно защитавах тезата, че ходенето на концерт в чужбина излиза около 2 пъти по-скъпо от посещението на концерт от София в Каварна, то сега с оглед на цените на едноневния Сонисфиър в Банкя, трябва публично да призная, че що се отнася до посещението на фестивал в чужбина сметката е съвсем различна.

View Postforeigner, on Mar 11 2011, 00:11, said:

Така... Дължа на другаря Ози едно искрено и лично извинение :)
...........................................................
Прости ми, Ози, че не притежавам твоя остър поглед в бъдещето и ограниченият ми смъртен мозък не е осъзнал кога сме преминали в новото измерение!

Простено да ви е, деца мои. :pop:
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users