Jump to content

Bon Jovi около БългарияЗагреб, Истанбул, Букурещ, Атина


86 replies to this topic

#21 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 08:38 AM

Florimel, и аз не съм бил никога от най-запалените фенове на групата, но концерта ме очарова тотално! И сега съм на работа без нито минута спане, но съм така зареден от емоцията, че въобще и не мисля за спането! Не мога да си представя по-страхотен сетлист, очарован съм и от заигравките със старите класики и от желанието на групата и себераздаването й! Така се създават фенове и групата вече създаде един неин верен фен само след този концерт! :yes:

П.С: Аз пък пророних сълза на "Always", защото след като изсвириха I'll be there for you, When we were beautiful & Bed of roses, не очаквах и нея да изпълнят, а и ми е сантиментално като я слушам ...

#22 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 11 July 2011 - 08:44 AM

Колко неща от Keep The Faith изпълниха момчетата от Джърси?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#23 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 09:23 AM

Приятелю, не успях да си запиша целия сетлист, затова ще карам по спомени:
1984 - Bon Jovi - Runaway
1985 - 7800 Fahrenheit - пас ... :D
1986 - Slippery When Wet - You Give Love A Bad Name, Livin' On A Prayer, Wanted Dead Or Alive, Raise Your Hands
1988 - New Jersey - Bad Medicine, Born To Be My Baby, Blood On Blood, I'll Be There For You
1992 - Keep The Faith - Keep The Faith, I'll Sleep When I'm Dead, In These Arms, Bed Of Roses, Dry County
1994 - Greatest Hits - Alway, Someday I'll Be Saturday Night
1995 - These Days - These Days
2000 - Crush - It's My Life, Captain Crash and the Beauty Queen From Mars
2002 - Bounce - пас ... :lol:
2005 - Have A Nice Day - Have A Nice Day, Who Says You Can't Go Home?
2008 - Lost Highway - Lost Highway, We Got It Going On
2009 - The Circle - We Weren't Born To Follow, When We Were Beautiful

и като добавка - Old Time Rock'n'roll & Twist and Shout - целите песни, не само откъси от тях ...
Поне за тези песни се сещам ... Беше невероятно ... :yes:

#24 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 11 July 2011 - 09:45 AM

View PostMinstrel in the Gallery, on Jul 11 2011, 08:12, said:

П.С: Според мен всеки 3-ти човек, присъствал на този концерт, беше българин! Аз чувах повече българска реч, отколкото румънска :yes:


Когато камерите даваха общият план на публиката, се виждаха пет български знамена и нито едно румънско - изключвам това, с което Джон Бон Джови се загърна и на което пишеше името на групата. Към края от публиката му подхвърлиха едно българско знаме на сцената, ама Джон не го взе - представям си какъв майтап щеше да стане да развее българското знаме.

#25 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 11 July 2011 - 09:58 AM

View PostMinstrel in the Gallery, on Jul 11 2011, 09:12, said:

П.С.С: Очаквам репортаж от страна на whiplash159 за това събитие, ще помагам ако има нужда от информация или суперлативи :yes:
Не знам все още дали ще има репортаж. Ако седна трябва да е тези дни докато още ми е прясно. Иначе:

Убийствен концерт - групата закова три часа на сцената и то без някакви солови изяви или дълги почивки между песните - 180 минути плътно хитове. Накрая бяхме останали без дъх. Джон пя страхотно като единствено към края (на "Always") се усети, че му падна леко гласа, но пък и въпросната песен не е никак лека за пеене. Чухме и разкошно изпълнение на "Dry County", която за мен беше един от върховете на концерта. Честно казано не знам какво повече би могло да се желае от концерта. Може би единствено "Blaze of Glory" или "Diamond Ring", но някак на фона на случилото се тези липси останаха абсолютно незабелязани.

Иначе имаше страшно много българи. Мисля, че по този показател (масово посещение на нашенци на концерт близо до България) шоуто на Bon Jovi в Румъния може да се мери с онзи концерт на AC/DC през 2009 в сръбско. В публиката имаше поне десетина БГ знамена, а на два пъти феновете се пробваха да хвърлят на Джон наши флагове, но не сполучиха. Добре, че от някъде се появи едно румънско знаме та да отсрами домакините. Във VIP (която всъщност беше тъй наречения Diamond Cyrcle, но просто не беше отбелязана правилно на схемата, по която си купувахме билети за концерта) частта пък имаше една група българи, които издигнаха лозунг, съставен от от отделни букви и гласящ "BULGARIA LOVES YOU!".

Ето го и пълния сетлист:

Bon Jovi
Live In Bucharest, Romania
10.07.2011 - Piata Constitutiei


01. Raise Your Hands
02. You Give Love a Bad Name
03. Born to Be My Baby
04. We Weren't Born to Follow
05. Lost Highway
06. It's My Life
07. In These Arms
08. Runaway
09. We Got It Goin' On
10. Captain Crash & the Beauty Queen From Mars
11. Bad Medicine / Happy Birthday / Hot Legs / Old Time Rock 'n' Roll
12. When We Were Beautiful
13. Bed of Roses
14. I'll Be There For You
15. Who Says You Can't Go Home
16. I'll Sleep When I'm Dead
17. Someday I'll Be Saturday Night
18. Have a Nice Day
19. Keep the Faith

Encore:
20. Dry County
21. Wanted Dead or Alive
22. Blood on Blood
23. Livin' on a Prayer

Encore 2:
24. Always
25. These Days
26. Twist and Shout (The Isley Brothers cover)

С ръка на сърцето мога да споделя, че изключително се радвам, че видях тази група точно в този момент - с това шоу и този сетлист защото както е добре известно след края на това турне групата ще излезе във временна почивка, така че не се знае кога ще имаме възможността да ги гледаме пак. А си заслужават. Заслужават си УЖАСНО много!
ПИСУК!

#26 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 11 July 2011 - 10:28 AM

ау ау ау, i can't wait!! 2 седмици до моя концерт :D)))) невероятен сетлист... :yes:

#27 marooned

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 324 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 10:38 AM

Напълно съм съгласен за Dry County :yes:
Изключително изпълнение - удължена концертна версия и страхотно соло на Ричи!!!

За концерта не мисля да се впускам в каквито и да било подробности.
Ще кажа - който има възможност и желание да види групата, да не се колебае в никакъв случай!

Що се отнася до българското присъствие, за мен няма никакво съмнение, че то многократно превишаваше българската публика, която беше в Белград на АС/ДС през 2009.
"He is an Ocean! I am just a fish in a pond!"
Carlos Santana about Miles Davis

"Fear builds walls!"
Roger Waters

"When the house is rocking, don't bother knocking!"
Stevie Ray Vaughan

#28 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 10:40 AM

View Postwhiplash159, on Jul 11 2011, 10:58, said:

Не знам все още дали ще има репортаж. Ако седна трябва да е тези дни докато още ми е прясно. Иначе:

Убийствен концерт - групата закова три часа на сцената и то без някакви солови изяви или дълги почивки между песните - 180 минути плътно хитове. ...

С ръка на сърцето мога да споделя, че изключително се радвам, че видях тази група точно в този момент - с това шоу и този сетлист защото както е добре известно след края на това турне групата ще излезе във временна почивка, така че не се знае кога ще имаме възможността да ги гледаме пак. А си заслужават. Заслужават си УЖАСНО много!

Май френд, шъ помагам ако се налага, впечатленията ми са страхотни! :yes:

#29 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 10:42 AM

View Postmarooned, on Jul 11 2011, 11:38, said:

Напълно съм съгласен за Dry County :yes:
Изключително изпълнение - удължена концертна версия и страхотно соло на Ричи!!!

За концерта не мисля да се впускам в каквито и да било подробности.
Ще кажа - който има възможност и желание да види групата, да не се колебае в никакъв случай!

Що се отнася до българското присъствие, за мен няма никакво съмнение, че то многократно превишаваше българската публика, която беше в Белград на АС/ДС през 2009.

Според мен българското присъствие на този концерт може да се сравнява само с българското присъствие на 2-та концерта на ЮтуДве в Загреб през 2009г. - тогава изнесоха информация, че между 10 и 12 хиляди българи са пътували до столицата на Хърватска само заради концертите на ирландците ... Дали е вярно не мога да преценя, но и тогава имаше страшно много българи, както и вчера ...

#30 Bledolik

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts

Posted 11 July 2011 - 10:43 AM

Концерта снощи беше НЕВЕРОЯТЕН !!! :yes:

Аз не съм от най-големите фенове на групата,

но това което преживях снощи,

не може да се опише с думи.

BON JOVI свириха, сякаш това е последния концерт в кариерата им.

Сетлистът бе убийствен и нашата групичка от български фенове

/с малкото българско знаме/ не можахме да си поемем дъх

от първата до последната песен.

Dry county и за мен беше песента, която ме размаза тотално

а на Аlways всички около мен затвориха очи

и я изпяха и изживяха по невероятен начин.

ЕДИН НЕВЕРОЯТЕН КОНЦЕРТ, ЕДНО УНИКАЛНО ПРЕЖИВЯВАНЕ,

КОЕТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПИШЕ, ТО ТРЯБВА ДА СЕ ИЗЖИВЕЕ !!!

Attached Files



#31 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 14:15 PM

Този концерт се нарежда автоматично в топ 5 след двата на AC/DC и двата на Metallica. Групата е в страхотна форма, който може да я види да не се колебае. Осъзнах и защо всички групи толкова много се радват на публиката в България. Аз по-умряла 50-60 хилядна тълпа не съм виждал през живота си :( Само това беше минусът на невероятното шоу. Стискам палци да имат някога концерт в България!
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#32 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 14:23 PM

View Postdani1948, on Jul 11 2011, 15:15, said:

Осъзнах и защо всички групи толкова много се радват на публиката в България. Аз по-умряла 50-60 хилядна тълпа не съм виждал през живота си :( Само това беше минусът на невероятното шоу. Стискам палци да имат някога концерт в България!
Това си е стандарт за концертите в Румъния. След като съм виждал здрав метъл, с коса до кръста, да прави забележка на руса мадама, която си беше позволила да го докосне с косата си, докато се опитваше да куфее... нищо не може да ме учуди от съседите :( Идеално място е там ако искаш без много зор и пот да се натикаш най-отпред.

#33 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 11 July 2011 - 15:07 PM

View Postdani1948, on Jul 11 2011, 15:15, said:

Аз по-умряла 50-60 хилядна тълпа не съм виждал през живота си :(
Ако не беше споменал в същия пост концертите на DC и Metallica щях да си помисля, че наистина не си виждал 50-60 хилядна тълпа. Защото тази бройка ми се вижда поне двойно завишена от реално присъствалите на събитието.
ПИСУК!

#34 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 15:49 PM

@whiplash159, Bon Jovi в началото на концерта спомена, че имало 55 000 човека, а той най-вероятно знае цифрата :( От друга страна имаше АДСКИ много хора и съм склонен да вярвам, че наистина бяха към 55-60 000. Публиката беше леко заспала, но това е защото повечето бяха с тениски "I don't belong here!" :(

Впечатлен съм! След Trans-siberian Orchestra и Roger Waters си мислех, че трудно нещо ще ме остави без дъх. Концерта снощи беше като изваден от учебник за класически рок концерт - без пироефекти, без тематичен декор, а само групата и няколко големи екрана и разбира се фантизиран тълпа от фенове! Радостен съм, че успях да бъда свидетел на такъв концерт. Кефи ме как Jon е винаги усмихнат и позитивен, но когато трябва (Bed of Roses, Always) може да извади душата ти. Не че съм плакал, но видях как действат тези песни на окръжаващите ме :)

Също така прави впечатление, че Bon Jovi уважават местата където не са свирили преди, с повече песни. Примерно в Турция и Англия са изпълнили по 24.

Надявам се, че догодина Marcel Avram (с чиято помощ беше организиран този концерт) ще спомогне и за концерт на Bon (Bon) и тук. И дано да не е такъв пек, че в Букурещ се опекохме :)
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#35 glimpse

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Female

Posted 11 July 2011 - 16:08 PM

Направо ми е странно като чета... :( Май само нашата компания остана доста разочарована от концерта...
Първо пропускателния режим беше пълна скръб и мъка....Пуснаха ни чак на It's my life!!!!! Мачкаха ни жестоко - всички потни и вонящи и не мърдаме от едно място, ужас беше влизането!!! И ни пуснаха чак на 6-тото парче, кошмар.
Като си бяхме на местата вече бяхме супер изнервени, концерт на светло и в такава жега........еми...няма как да те възпламени, дори и Бон Джоуви, на които съм фен от много години и чаках с огромно нетърпение.
Bad medicine започна добре, имаше и мултимедия и мислех, че вече започват нещата по същество, но това се оказа нещо като кулминация на концерта всъщност...а и с Happy Birthday се разводни съвсем. По нататък поне се стъмни и разхлади, но пък сетлиста се скапа....Не ни хареса, определено - "Captain Crash & the Beauty Queen From Mars", "When We Were Beautiful", "Who Says You Can't Go Home " (WTF?? - не, че не видях, че ги има от преди в другите сетлистове, но....), че дори и "Have a Nice Day " с човечето на стената, чак беше малко смешно, но както и да е. Сетлиста в Истанбул е бил доста по-добър - Blaze of glory, Diamond Ring...
Звука също не беше добър, особено след 6-та песен когато ние влезнахме, после се пооправи и на Always също имаше едно дразнещо зззз на моменти в китарите.
Публиката беше като с ниско кръвно, според мен за това беше и момента на "игра с публиката" с пляскането и викането еееееееооооо....малко да ни събуди, защото видя, че позаспахме. Когато ги викахме на бис беше толкова вяло, че чак можехме да си говорим и да се чуваме по между си...
Българските знамена обаче ми пълнеха сърцето и всъщност бисовете спасиха концерта!
Във всеки случай мисля, че повече в Румъния на концерт няма да ида. Организацията им е доста по-зле от това което съм видяла в БГ, а и идеята за този площад и тези временни паянтови трибуни нещо не ми допадна.
Все пак момчетата свириха и пяха страхотно, дълго време, бяха в много добра форма и въпреки жегата се справиха супер, но не беше тръпката която исках :( :)
When I was a child, I caught a fleeting glimpse, out of the corner of my eye...

#36 McVicar

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 11 July 2011 - 16:11 PM

Няма какво да добавя - писалите по - горе съвсем точно са описали и нашите емоции - уникален концерт. Миналата година ги гледахме в Париж и ме изненадаха с 2 и половина часов сет, мислех си ,че сега няма с какво да ме изненадат - и те взеха че го направиха - свириха 3 часа. Само да добавя - терена пред румънския парламент е с естествен наклон и нямаше проблем с виждането отвсякъде, въпреки че сцената не беше много висока. Освен това високото качество на изображенията на екрана зад сцената (HD) - достатъчно добре да се вижда и от терасата на парламента, която беше доста далеч... Също така организацията - ние влезнахме около 5 мин преди да излезнат Bon Jovi без почти никакви проверки, както и купуването на бира - за около минута (на JUDAS се редихме около 40 мин). Накратко - в топ 5 ми е (и то не на пето място... :( )

Edited by McVicar, 11 July 2011 - 17:02 PM.


#37 fyrgi

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 38 posts

Posted 11 July 2011 - 16:37 PM

Едва ли има второ мнение... концертът беше жесток.
Хит след хит, след хит, след хит...
Дъх не ни оста. Бяхме обиколени предимно от българи които бяха не по-малко "заспали" от румънците", така че не знам какво точно се очаква от публиката.
Всъщност румънската публика е малко по-напред от нашата в едно отношение - там е, за да гледа концерт, а не да се бута от началото до края на концерта. По екраните нон стоп се виждаха хиляди ръце във въздуха. Групичката около нас пя само на припевите на най-големите хитове, но пък никой не ни направи забележка, че пеем дори когато не сме сигурни какво точно. :( На 2 пъти разни девойки се оплакаха, че им заемем мястото, на което били от 2 часа. Аз, като виден гражданин на република България си казах, че никъде по плочките няма табелка с имената им и че разместването по концерти е съвсем в реда на нещата (което бе посрещнато от "Shame for your country" или нещо подобно. :( Както и да е.

2 приказки за организацията ми се иска да кажа... много бързо влизане и кратко чакане на щандовете за жетони, с които си пазаруваш храна и напитки от концертната зона. Имаше много щандове с бира, вода, храна, мърч, както и доста тоалетни (не ми се наложи да ползвам, така че не съм наясно дали се е чакало). Не се получаваха километрични опашки, а имаш всичко от което се нуждаеш. На входа не ми направиха проблем за бутилката с вода, нито видях да изхвърлят капачките на някого (въпреки че е напълно възможно и това да се е случило). В концертната зона ти даваха и... хм... възглавничка(?), на която да се разположиш (вместо на земята) в очакване на групата за вечерта (доста хора използваха въпросния атрибут, за да се скрият от слънцето или да си повяват).

Това, което казах след концерта беше, че се радвам, че гледах този концерт в Румъния, а не в България. Трудно ми е да допусна, че тук щях да се насладя на добра организация, каквато северната ни съседка предложи. Страхотни бяха кадрите по големия екран към тълпата на фона на парламента, а българското присъствие бе толкова силно, че се чувствах като у дома си. Нищо не ми липсва.

Пожелавам на всеки да види, това което Bon Jovi направиха в Румъния. Енергията, която вляха и безупречното изпълнение на песните. Просто си заслужава!

ПС. в някоя медиа се появи коментар от присъствал, че Jon два пъти споменал България наедно с Румъния. Това аз не го чух и според мен не е вярно. Нека някой от присъствалите потвърди.

Edited by fyrgi, 11 July 2011 - 16:39 PM.


#38 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 11 July 2011 - 16:52 PM

Всъщност, проблемът с влизането на концерта беше само от северният вход - по не знайна за мен причина там се беше събрала огромна тълпа, докато на южният вход почти нямаше хора и там влязохме за секунди без въобще да чакаме.

На входа ни прибраха един дезодорант - направо го конфискуваха, както и едни шоколадови бонбони. Напитките и всичко останало се купуваше с жетони, имаше достатъчно будки за това и поне аз не чаках - голяма чаша кока-кола беше 5 леи, приемаха кредитни/дебитни карти и леи (без евро и прочие валути). На баровете не се чакаше чак толкова много - минута максимум - поне там, където аз бях.

Концертът го гледах точно пред ВИП-ложата вдясно на около, ъм, може би 50-ина метра от центъра на сцената, и да си кажа честно звукът не ми хареса особено. Не казвам че беше лош, но определено не беше върхът на сладоледа. Мой приятел музикант, с който се видяхме, каза че по-централно и напред се е чувало по-добре, но имаше доста хора там и не ми се блъскаше. Като цяло звукът замазваше и доста носеше, а в началото наистина беше зле, но след втората песен го пооправиха. На Kiss озвучаването на "Академик" беше доста по-добро, както и на AC-DC в Белград - там също бях назад/встрани.
За сметка на това сцената и по-точно HiDef екрана зад нея и камерите, които снимаха, бяха поразителни като качество.

Като цяло за мен организацията беше на ниво. Дето се вика - тоя път имахме фестивална култура. :(
В началото имаше малко недоразумение, понеже аз бях на южният вход, а човекът с билетите ми беше на северният и се опитвах да разбера от охраняващите полицаи дали той не може да прекоси отвътре и да ми го донесе или аз трябва да обиколя отвън и да си го взема. На английски без проблеми се разбирахме с охраняващите румънски полицаи, за разлика от нашите полицаи примерно - пробвайте да говорите с някой полицай в София на английски да ви упъти за нещо и после споделете резултата... за езиковите им познания по Черноморето да не говоря - пълна трагедия.

Въпреки всичко това и огромната жега, не съжалявам. Ако искам да го гледам и слушам перфектно, ще си го пусна на DVD или Блурей и готово. Нищо не може да замени емоцията на живо.

П.С. не съм чул Джон да споменава България.

Attached Files


Edited by eddie, 11 July 2011 - 17:08 PM.


#39 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 18:21 PM

@eddie - Не е. Колегите от Eventim искаха да кажат, че имаше много българи там :(
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#40 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2011 - 21:13 PM

View Postwhiplash159, on Jul 11 2011, 16:07, said:

Ако не беше споменал в същия пост концертите на DC и Metallica щях да си помисля, че наистина не си виждал 50-60 хилядна тълпа. Защото тази бройка ми се вижда поне двойно завишена от реално присъствалите на събитието.
Не съм виждал по-умряла 50-60 хилядна тълпа...

Наистина, за мен публиката не беше на нивото на групата. Не мисля, че пазенето на плочка на площада 2 часа преди, по време и след концерта е ОК. Ако искаш да си гледаш и да си слушаш на спокойствие си пусни DVD у дома... Това си е концерт, live, купон, веселба, не знам, така го разбирам аз.

Edited by dani1948, 11 July 2011 - 21:13 PM.

When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users