Jump to content

"Тотална омраза" или "Кои групи/стилове не харесвам"


243 replies to this topic

#41 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 20 май 2011 - 15:24

Не е ли по-добре всеки да слуша любимата си музика и освен да не пречи на своя съсед да слуша неговата любима музика.......................................................


Не само че е по-добре, ами задължително така трябва да бъде. Поне при нормалните хора така трябва да се получава.

#42 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 май 2011 - 15:37

View Postmarillion, on May 20 2011, 16:21, said:

квалифицирате почитателите на определена група/артист/стил в рок музиката и т.н.?

+1. Също да квалифицират НЕпочитателите й.

View Postmarillion, on May 20 2011, 16:21, said:

Не е ли по-добре всеки да слуша любимата си музика и освен да не пречи на своя съсед да слуша неговата любима музика, също така да не прави излишни опити за психологически портрет на семейството на своя съсед, или пък да квалифицира непонятната музика, която се разнася от неговия хол?

Обаче за целта някой трябва да не се идентифицира с музиката, която слуша и да допусне, че друг може и има правото да не харесва дори т.нар. култови групи. Времената се менят, менят се вкусове, моди, техника...
Hedniska Blod

#43 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 15:40

Всъщност "култовата" група за едни може изобщо да не е възприемана като такава в друг тип среди.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#44 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 20 май 2011 - 15:43

Нехаресването е нещо много далечно и съвсем различно от омразата, включваща и обидни квалификации.

#45 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 май 2011 - 15:51

Според мен омразата е много силно чувство, включва някакъв личен мотив и дълбоко засягане, за да се изпитва към някого или нещо. Някак си не ми се връзва с непознати хора, които си ги чул, видял на сцена и евентуално бегло си се ръкувал с автограф, които нищо не са ти сторили. За група "не харесвам" е достатъчно и по-уместно отрицание. Пък наричането с обидни думи е въпрос на култура.
Hedniska Blod

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 16:05

View Postmarillion, on May 20 2011, 16:21, said:

а в нейния край се стига и до съвсем директни обиди към почитателите на определена група/артист/стил в рок музиката и т.н.
Е, нали това е тема за хейтване? Не можеш да искаш в тема, която специално е направена за да може всеки да си хейтва наволя, да искаш да не се хейтва :harhar: :worship:
I don't know how I managed it...

#47 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 май 2011 - 16:10

Аз нямам проблем с чужди квалификации към групите, които харесвам или групите, които не харесвам. Още по-малко пък имам проблем с квалификации относно прогресив рок музиката, която преимуществено слушам. Имам проблем с квалификации на почитателите на тази музика от хора, които очевидно не я слушат и не я харесват. Когато наричам определена група "ненужна", аз влагам в тази дума освен изцяло субективното си (правилно или неправилно) мнение, така също изразявам и личното си отношение към музиката създадена от същата група. Това обаче в никакъв случай не означава, че слагам знак за равенство между групата и нейните почитатели. Ето, това последното, по мои наблюдения обикновено се забравя и в хода на дискусията нещата се принизяват до съвсем елементарно ниво на възприятие. Затова никога и за нищо на света не си позволявам коментар за група/артист/стил и т.н., които не познавам, не разбирам и не слушам! Елементарно правило, което ме предпазва от евентуални обиди към почитателите на въпросната група/артист/стил и т.н. А, това последното, твърде често се вади от контекста на изречението и все се намира някой, който да реши, че е кръвно обиден от отношението на друг към любимата му група/артист/стил и т.н. Въобще, забавата е пълна, но ако се опитаме да се придържаме единствено към "познатото" и се ограничим от даване на компетентни мнения за "непознатото", нещата ще бъдат на съвсем поносимо ниво и ескалацията на напрежението ще бъде сведена до минимум. Не е никак трудно, опитайте... :worship:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#48 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 май 2011 - 16:13

^

View PostJurisprudent, on May 19 2011, 22:07, said:

2. Да се плюят групи или стилове/подстилове, но не и конкретни почитатели и потребители. Т.е. да няма "ти си тъп, щото слушаш Х"

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#49 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 май 2011 - 16:14

View PostJurisprudent, on May 20 2011, 17:13, said:

^

Да, бе, ясно, всяко начало е изтъкано от добри намерения... :worship:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#50 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 май 2011 - 16:22

Абе между другото, мнение в смисъл "не харесвам стил Х заради феновете му" си е напълно валидно и не виждам защо да не бъде казано. Не е същото като лична обида към някаква категория фенове. Взимам за пример мнението на Тигър, където той много добре е аргументирал как лично за него поведението и мненията на определени фенове на стилове се пренася върху мнението за стиловете. Нормално. И аз не харесвам пънк като една от причините е контакти с фенове на този стил и, дълбоко не-очарован от тях, се пренася върху стила, макар да не е това единстева причина, а фактор да не харесвам. Не се засягай от коментари за прога. На мен потенциално тука ще ми охулят, ако не я охулиха вече, цялата музика, която слушам. Не се притеснявам, ще спя спокойно довечера.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#51 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 18:17

View PostJurisprudent, on May 20 2011, 17:13, said:

^
все ми се струва, че е безсмислено да се правим, че не виждаме, заради някаква измислена толерантност, че това каква музика ти въздейства е сериозна индикация за интелектуалния капацитет, не казвам, че е абсолютна, но в много голяма степен е значна! Ако се направи изследване на интелигентността на феновете на Мановар и ДиСи, от една страна, и интелигентността на фенове на Йес и Джетро, от друга, групите са съвсем произволни, има ли някой, на който не му е ясно какъв ще е резултатът....

#52 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 18:36

View PostStavrogin, on May 20 2011, 19:17, said:

Ако се направи изследване на интелигентността на феновете на Мановар и ДиСи, от една страна, и интелигентността на фенове на Йес и Джетро, от друга, групите са съвсем произволни, има ли някой, на който не му е ясно какъв ще е резултатът....
Какъв ще е?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#53 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 18:49

View PostТигър, on May 20 2011, 19:36, said:

Какъв ще е?
Kakъвто ще е резултатът, ако се направи подобно изследване между читателите на Гришам и Бердяев, например!

#54 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 май 2011 - 18:54

View PostStavrogin, on May 20 2011, 19:17, said:

Ако се направи изследване на интелигентността на феновете на Мановар и ДиСи, от една страна, и интелигентността на фенове на Йес и Джетро, от друга, групите са съвсем произволни, има ли някой, на който не му е ясно какъв ще е резултатът....
Точно тази подборка е с неясен резултат. Виж ако сравняваш фенове на Токио Хотел и фенове на Йес и Джетро, тогава резултатът е предвидим. :worship:
Hedniska Blod

#55 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 18:55

Пич, току-що потвърди онзи мой пост, дългият, с пример. 10х.

Впрочем, аз и Jethro Tull харесвам. Не колкото Manowar, ама ги харесвам... И сега?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#56 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 май 2011 - 18:55

View PostStavrogin, on May 20 2011, 18:49, said:

Kakъвто ще е резултатът, ако се направи подобно изследване между читателите на Гришам и Бердяев, например!

Абе Гришам има и добри книги, смени го някой по-долен да се получи сравнението
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#57 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 19:03

View PostТигър, on May 20 2011, 19:55, said:

Впрочем, аз и Jethro Tull харесвам. Не колкото Manowar, ама ги харесвам... И сега?
Лошо, мнооого, лошо.....

#58 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 20 май 2011 - 19:05

View PostStavrogin, on May 20 2011, 19:17, said:

Ако се направи изследване на интелигентността на феновете на Мановар и ДиСи, от една страна, и интелигентността на фенове на Йес и Джетро, от друга, групите са съвсем произволни, има ли някой, на който не му е ясно какъв ще е резултатът....

Не, няма. Резултатът ще бъде абсолютно равен. Единствената разлика ще бъде в това, че огромен процент от вторите ще провъзгласяват изключителния си "интелект" и възвишения си "вкус" пред всеки който им обръща внимание, а повечето от първите няма да го правят.

Обобщенията винаги са грешни - това го казвам дори аз, а аз много често поставям под един общ знаменател големи групи хора. Сред феновете на всяка от четирите изброени групи ще намериш както изключително интелигентни хора, така и пълни тъпанари. Вторите разбира се ще преобладават. Същото важи за всяка една произволно избрана група или стил.

Edited by satanicart, 20 май 2011 - 19:06 .


#59 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 19:17

View Postsatanicart, on May 20 2011, 20:05, said:

Не, няма. Резултатът ще бъде абсолютно равен. Единствената разлика ще бъде в това, че огромен процент от вторите ще провъзгласяват изключителния си "интелект" и възвишения си "вкус" пред всеки който им обръща внимание, а повечето от първите няма да го правят.

Обобщенията винаги са грешни - това го казвам дори аз, а аз много често поставям под един общ знаменател големи групи хора. Сред феновете на всяка от четирите изброени групи ще намериш както изключително интелигентни хора, така и пълни тъпанари. Вторите разбира се ще преобладават. Същото важи за всяка една произволно избрана група или стил.
лично аз фенове на Йес и Джетро пълни тъпанари никога не съм срещал, но виж пълни тъпанари фенове на другите две банди съм срещал и то не малко.... друг е въпросът, че не мога да отрека, че и сред феновете на ДиСи и Мановар има интелигентни типове това е факт, но взето средно..!

#60 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 19:24

Взето средно...
Твърдението ти е логически неиздържано, защото допуска, че феновете на Jethro Tull* и AC/DC са непресичащи се множества. А това категорично не е вярно. Всъщност ще се учудя, ако по-голямата част от феновете на Иън Андерсън и компания не харесват поне малко австралийците. Съответно имаш хора - много хора, т.е. прекалено много, за да бъдат статистическа грешка - попадащи и в двете категории. Което е - логически, т.е. според математическата логика - напълно невярно, предвид факта че "интелигентните" и "тъпанарите" по дефиниция са непресичащи се множества.
Впрочем, аз познавам пълни тъпанари фенове на почти всяка група, за която съм чувал. Изключенията са статистическа грешка.

---
*Впрочем, основно защото отношението ми към Jethro Tull е доста положително, не включих прогресив рока в списъка с жанрове, които не харесвам. Ограничих се само до прогресив метъла.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users