Jump to content

Класация на форума 2010-та година!Място за обсъждане.


241 replies to this topic

#41 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 14 декември 2010 - 13:31

Във временното класиране водят Iron Maiden - The Final Frontier!
За мен учудващо, но явно албумът все пак се е харесал на много хора :rolleyes:

#42 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 14 декември 2010 - 13:35

Iron Maiden имат реалния шанс да спечелят, без да имат първо място в ничия класация :rolleyes:

#43 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 14 декември 2010 - 14:01

View PostJavor, on Dec 14 2010, 13:35, said:

Iron Maiden имат реалния шанс да спечелят, без да имат първо място в ничия класация :rolleyes:
Всъщност обикновено в подобни анкети печелят не албумите, които имат най-много първи места, а тези, които имат най-много участия в класациите. Maiden като изключително популярна група е нормално да се появяват в подрежданията на много съфорумници и от там - да станат бандата издала форумският албум на годината.
ПИСУК!

#44 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2010 - 19:51

Какво да кажа. Много албуми чух, малко ми харесаха и, общо взето, съм писал само тях. Сега ще драсна по няколко думи в обяснение...
Албум на годината:
1. Helloween - "7 Sinners" - ако ми прочетете десетина поста, няма как да не разберете пристрастията ми. Helloween е една от групите, с които съм проходил, и вероятно винаги ще ги харесвам. Още повече, че албумът е просто прекрасен, силен и въздействащ, тежък и напълно противоположен на предишното им издание - което също ми хареса много, но не съм го вписал в класацията поради разбираеми причини.
2. Accept - "Blood of the Nations" - ме израдва повече от почти всичко с Удо. Сори за богохулството, ама... Мощен, як, надъхващ и т.н. Всъщност поставих Helloween-ския албум над този единствено заради личните си пристрастия към групата. Великолепен албум.
3. Astral Doors - "Requiem of Time" - изненадата на годината. Прекрасен хеви метъл в класически стил. Не бях чувал за тази група, до преди да прочета ревюто на Малдорор. Знаех вокалиста покрай работата му в Lion's Share - група, която не харесвам особено, всъщност, и ми беше известно, че е твърде качествен, но именно покрай този албум наистина се влюбих в гласа му.
4. Sabaton - "Coat of Arms" - по-стегнат, по-прибран и по-малко епичен от предишния албум на групата, но мачка като валяк. Трябва да бъде чут от всеки. Гласът на Йоаким Броден ме радва страшно много, между другото, макар че строго погледнато надали е особено велик певец.
---
Уточнение - всеки от горните четири албума е напълно достоен за първото място, и ако пишех класацията по различно време, вероятно щеше да изглежда по различен начин. Просто да се знае. Така. Да продължим...
---
5. Masterplan - "Time to be King" - първият албум на тази група, който наистина ми хареса. Преди няколко години се запознах с Masterplan, но запознанството ни не протече както трябва - първият им албум се оказа и последният, който чух за един огромен период от време. Този, обаче ме накара отново да се пробвам - и резултатът беше много по-добър. Заслугата за това е на "Time to be King".
6. Godsmack - "The Oracle" - Godsmack са си Godsmack. Този път малко по-различни от обичайното еднообразие, страхотни песни и т.н. Да не говорим колко му се израдваха брат ми и сестра ми на този албум.
7. Lordi - "Babez for Breakfast" - още от същото. Но пък е готино. На който харесва групата, ще му хареса и този албум. Останалите по-добре да не го пускат.
---
Малко, но от сърце.

Група та годината:
1. Accept - защото отново съществуват и защото размазват.
2. Helloween - не само заради пристрастията ми, а и защото в рамките на една календарна година съумяха да издадат два коренно противоположни като идея и изпълнение албума - така мразения "Unarmed", в който старите класики бяха лишени от всичко, което би ги характеризирало като метъл, и "7 Sinners", в който всяка песен е облечена в блестящи метални доспехи... Най-лекият и най-тежкият им албум излязоха през няколко месеца.
3. Astral Doors - заради прекрасния албум и радостта да науча за нова и неизвестна за мен до сега група.
---

Бтв, мислех да включа и "Unarmed", но се отказах поради две причини - едната е, че въпреки че официалната му рилийз-дата е 25 януари тази година, се появи по тракерите още през ноември миналата, а другата - същата, поради която не включих и "Battle Hymns 2011" - колкото и да ми харесват презаписаните версии на песните, писани са в друго време и т.н.

Разочарованието ми, обаче, не е свързано с музиката на никоя група, затова и няма да го споделям сега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#45 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 17 декември 2010 - 11:33

Класацията на usaprogressivemusic за прогресив и метъл албуми на 2010. Радвам се, че някои мои мнения се подкрепят :D

http://www.usaprogmu...oomla/index.php
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#46 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 17 декември 2010 - 11:46

View Postincarnate, on Dec 17 2010, 11:33, said:

Класацията на usaprogressivemusic за прогресив и метъл албуми на 2010. Радвам се, че някои мои мнения се подкрепят :D

http://www.usaprogmu...oomla/index.php
Blind Guardian - At the Edge of Time и прогресив ....................... това някаква шега ли е или признак на нездрава психика!???




View Postincarnate, on Dec 17 2010, 11:33, said:

Класацията на usaprogressivemusic за прогресив и метъл албуми на 2010. Радвам се, че някои мои мнения се подкрепят :harhar:

http://www.usaprogmu...oomla/index.php
сори то не било за прогресив албум!

#47 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 17 декември 2010 - 12:22

View PostSvil, on Dec 14 2010, 13:31, said:

Във временното класиране водят Iron Maiden - The Final Frontier!
За мен учудващо, но явно албумът все пак се е харесал на много хора :harhar:

За мен даже още по-учудващо :D

#48 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 декември 2010 - 09:47

Нещо тегаво върви тая година класацията. Още първа страница не сме запълнили...

#49 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 23 декември 2010 - 09:55

Бтв, класация на десетилетието ще се прави ли?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#50 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 23 декември 2010 - 10:08

View PostSvil, on Dec 23 2010, 09:47, said:

Нещо тегаво върви тая година класацията. Още първа страница не сме запълнили...
Аха - и аз забелязах нещо такова. По принцип очаквам колкото хора са пуснали концертна анкета толкова да пуснат и за албуми, но тази година първата върви доста повече от втората. Може пък хората да искат да чуят още някой и друг албум или да не са я оформили. Аз поне друго обяснение нямам.

Иначе по отношение на моята класация, аз мислех да пускам малко коментари обаче покрай подготовката за празниците тези дни все не ми остава време. Но ще драсна нещичко кратичко покрай Коледа.

P.S. На който му е любопитно ето тук съм сложил моите класации от 2010 г. назад във времето та чак до 1983. И продължавам да попълвам. Да видим до къде ще го докарам :)
ПИСУК!

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 декември 2010 - 10:29

View Postwhiplash159, on Dec 23 2010, 10:08, said:

Може пък хората да искат да чуят още някой и друг албум или да не са я оформили. Аз поне друго обяснение нямам.
Аз пък имам... Толкова куца година откъм албуми аз лично не помня.
I don't know how I managed it...

#52 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 23 декември 2010 - 10:40

Имаше доста албуми, издадени през 2010 г., които си заслужаваха, но на фона на последните 3-4, доста силни, години тази наистина се очертава като слабичка като цяло. Но дори и ти (както не слушаш кой знае колко много нова музика) си изнамерил 10 албума, които да класираш, така че си мисля, че причината не е точно описаната от теб.
ПИСУК!

#53 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 декември 2010 - 11:02

Абе баш това си е причината да ти кажа. Аз лично още се чудя въобще да правя ли класация. Изслушах маса музика, но само 5-6 заглавия мога да определя като добри. За толкова добри, че да са албум на годината, никой не може да претендира :)

#54 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 23 декември 2010 - 11:35

View PostOzzy, on Dec 23 2010, 10:29, said:

Аз пък имам... Толкова куца година откъм албуми аз лично не помня.

:) По принцип помня много такива години, но и аз съм на мнение, че наистина качествените албуми за годината са изключително малко. Вероятно бих могъл след дълго замисляне да направя лична класация до към десето място, но самият факт, че на прима виста се сещам за не повече от 3 албума, които наистина са ми харесали много е показателен...

#55 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 23 декември 2010 - 12:29

View PostOzzy, on Dec 23 2010, 10:29, said:

Аз пък имам... Толкова куца година откъм албуми аз лично не помня.

То на мен зат'ва списъка ми бъка с български и руски заглавия :)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#56 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 23 декември 2010 - 13:50

View PostOzzy, on Dec 23 2010, 10:29, said:

Аз пък имам... Толкова куца година откъм албуми аз лично не помня.
Абсолютно. Дори повечето от албумите, които не са толкова лоши са си слабички пък наистина силни има 3-4 метъл заглавия и като сложа и индъстриъл тресните стават 8-9 албума, които наистина да са ми харесали.
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#57 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 23 декември 2010 - 14:36

Аз пък едва ги побрах в топ 20. Явно е силна за heavy-то само :)
I will win but never fight
That's the Art of War

#58 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 23 декември 2010 - 14:39

То пък едно хеви и пауър излезе тази година :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#59 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 23 декември 2010 - 14:45

View PostEarl Of Black, on Dec 23 2010, 14:36, said:

Аз пък едва ги побрах в топ 20. Явно е силна за heavy-то само :)
Ти много ме изненада с това, че не си включил Kamelot...
ПИСУК!

#60 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 декември 2010 - 15:03

View PostДжуджето_GIMLY, on Dec 23 2010, 14:39, said:

То пък едно хеви и пауър излезе тази година :)
Абсолютно! Много зле. Повечето албуми са просто посредствени или дотолкова преповтарят старите, че няма смисъл да ги слушаш, все едно deja vu. В тази категория е новия Allen - Lande, не че е лош, но просто не ми казва нищо ново, отделно, че нито една песен не ме грабва от гледна точка мелодия, припев, нито една не става да си я тананикаш.
Изобщо не ми се коментира примерно прехваления Avenged Sevenfold, който ако не беше смъртта на барабаниста и участието на Портной в него нямаше и половината от успеха си да има. Един съвсем безличен за мен албум, без никакви идеи в него :worship:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users