Jump to content

Sting със Symphonicity в София7.06.2011, ст. "Георги Аспарухов"


254 replies to this topic

#41 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 23 февруари 2011 - 01:02

С тези заплати сме си просяците на Европа(румънците само зимат г/д колкото нас,но там е малко по-евтино да не кажа доста^^).А СМЕ са си бъзик от доста време насам.Аз лично ще си заплюя някоя друга дата в Европа.Предпочитам да дам малко повече пари,но да си гледам концерт на хубаво място,а не на стадион със столчета...това е просто смешно.

Edited by Carlsberg, 23 февруари 2011 - 01:03 .


#42 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 23 февруари 2011 - 02:41

Заплатите ни са гола вода. :rolleyes:
Такива концерти като на Стинг са с целева аудитория, хора, които ще идат на 1-2 подобни концерта през годината и са склонни да се бръкнат по 200 лева. Аз лично ще предпочета 5 концерта от по 40 лева - хем ще видя повече групи, хем повече ми харесва атмосферата на по-малките концерти.

Edited by HeathenHeart, 23 февруари 2011 - 02:42 .

Hedniska Blod

#43 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 февруари 2011 - 08:35

Той "Кико" вече го е написал "Все едно да идеш в Мерцедес и да кажеш "Еми мен заплатата ми е 600лв,затова ако може да ми продадете S-класата за 15 000,а не за 100 000."

Има две възможности. Или българина ще плаща повече за концерти или се връщаме на положението отпреди 10 години когато в България идваха по 2-3 групи на година. Сравнения с преди пет години въобще не може да става. Прелома в България с цените стана с концерта на Мадона. Ако той не беше успешен нямаше да има нито AC/DC нито Sonisphere щеше да го има в България и т.н. И в случая не пиша затова дали даден изпълнител е качествен или не. А за скъпи изпълнители. Когато един изпълнител като Стинг примерно може да продаде 43 000 билета в Полша, не знам тогава каква е била цената, но за сегашния който предстои са "Bilety na czerwcowy koncert w cenach 237, 265, 281, 336, 715 (VIP) i 814 (Pakiet Hot Tickets) " (в лева 116, 130, 138, 165, 352, 401). Е няма как да очакваме, че ще свали цената за нас (въпреки, че "Стинг много обича България и говори за нея. Има прекрасни впечатления от българската публика, а и неговите музиканти също.").

И на мен не ми е приятно, че в България имаме най-ниските доходи и не може да си позволим много неща, но за това надали са виновни нито производителите на скъпи марки (автомобили, дрехи и т.н.)1 нито скъпите артисти (музиканти, художници и т.н.). За всеки влак си има пътници. Ако ние не сме за първа каса ще се возим във втора за съжаление.

И на мен ми харесва Рембранд, но ще се задоволя само с репродукция.

#44 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 февруари 2011 - 08:59

Интересно, но никой не коментира най-важното според мен... Говорим за турнето "Symphonicity", което Гордън изнася вече втора година със своя бенд и със симфоничен оркестър. Предполагам, че става дума за симфоничен оркестър, който пътува със Стинг. Това не е еднократен акт, подобен на онзи изнесен от лидера на Jethro Tull преди години в Пловдив с местен оркестър. Логистиката на турнето и самото изпълнение с цял симфоничен оркестър е сложен и много скъп процес. Въобще не се опитвам да оправдавам организаторите за високите цени, опитвам се да ви наведа на размисъл относно спецификата на този концерт. Миналата година Peter Gabriel изнесе серия от ексцентрични представления със симфоничен оркестър в различни градове на Европа. Цената на билетите се движеше около 300 британски паунда. Не, далеч съм от идеята да сравнявам, просто излагам факти...

Според мен, далеч по-важен въпрос за почитателите на Стинг, е мястото на което ще се проведе това събитие. Определено не си представям концерт на когото и да е било със симфоничен оркестър, на който и да е било стадион по света. Нещо не ми се връзват нещата, откъдето и да ги погледна...

Иначе, честито на феновете на Гордън Матю Томас Съмнър, лично аз пропускам този концерт - никога не успях да възприема самостоятелната кариера на Стинг, не че кой знае колко неща харесвам от годините му с Police...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#45 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 23 февруари 2011 - 09:10

View PostUgly, on Feb 23 2011, 08:35, said:

И на мен не ми е приятно, че в България имаме най-ниските доходи и не може да си позволим много неща, но за това надали са виновни нито производителите на скъпи марки (автомобили, дрехи и т.н.)1 нито скъпите артисти (музиканти, художници и т.н.). За всеки влак си има пътници. Ако ние не сме за първа каса ще се возим във втора за съжаление.
Веднага ще ти опонирам.
BMW X5 струва в Щатите около BGN 100 000, в България цените му започват от BGN 140 000 и растат според модела и екстрите. Това са цени отпреди около 5 години, когато ги следях. Айде сега обясни ми логиката?
За дрехи не ми се коментира, защото мога да ти дам пример за цените в магазина на Маркс енд Спенсър в Бургас и тези в официалния им сайт, примерно. Но те са толкова фрапиращи, далеч по-фрапиращи са разликите при нашумели марки като Адидас. Мисля можем да си поумуваме що ли така се получава.
Тук изобщо не говорим за цената, която иска производителя/изпълнителя. Хонорара на Стинг е едно, а колко искат СМЕ да лапнат от него е отделно. Разходите за един концерт се избиват от реклама, мърчандайз, продажба на бира и т.н. Като гледам у нас се избиват само от евтини стадиони и некачествено оборудване.

#46 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 февруари 2011 - 09:26

"BMW X5 струва в Щатите около BGN 100 000, в България цените му започват от BGN 140 000"

То за съжаление не е само тук проблема. Същото е положението и при бялата и черна техника (която въобще не е маркова или луксозна стока). Относно дрехите имам приятел маняк който си купува само маркови дрехи (на месец троши повече от 2 000 лв. за дрехи), като отиде в Милано на първа линия и реши да си купи нещо от там и се отчая о живота. Най-общо колкото по-малък е един пазар толкова по скъпо се налага да купуват хората. При мен на местата където имам по-големи обороти продавам по-евтино, за разлика от местата където има по-малко обороти там цените са по високи. Има места където се отказвам защото за да изляза на печалба цената става неоправдано висока.

Но по отношение на концертите, все още в България цените са по-ниски от тези на запад. Което означава, че тенденцията на повишаване на цените и през следващите години ще продължава нагоре, което не ме радва, но ще е факт.

#47 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 23 февруари 2011 - 09:43

Ugly, проблема се корени не толкова във високите цени на билетите, колкото в печалбата, която генерира промоутъра и която е на гърба на обикновения фен. Защото и на тези, които не са учили икономика е ясно, че СМЕ/БЕК ще покрият разходите си за концертите на Стинг и Джо Кокър примерно с продажбата на 4 000 билета, не повече, а всичко останало ще е чиста печалба за тях. И с проста математика е ясно, че 4 000 билета по 120 лева са равностойни на 8 000 билета по 60 лева /говоря за средната цена на билетите, не за най-евтините и най-скъпите/, а средна цена от 60 лева би била напълно поносима за средностатистическия фен и би докарала още повече хора на концерта. А всеки артист/музикант би бил неимоверно по-щастлив и доволен да изнася шоуто си пред възможно по-голяма аудитория. Но нашите промоутъри не се интересуват от това, те се интересуват от чистата печалба ... Въпреки многото концерти в последните години у нас, промоутърите ни все още са на принципа "ден година храни", а не на принципите "сега трупаме дивиденти и малко печалби, но те работят за нас и след време ще трупаме по-големи печалби, като увеличим количеството и качеството" ... :rolleyes:

#48 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 февруари 2011 - 09:53

View PostUgly, on Feb 23 2011, 09:26, said:

Но по отношение на концертите, все още в България цените са по-ниски от тези на запад. Което означава, че тенденцията на повишаване на цените и през следващите години ще продължава нагоре, което не ме радва, но ще е факт.
Тази тенденция неминуемо ще доведе до друга - намаляване на броя на публиката на всеки един концерт (при запазване на настоящия им брой). И кой ще е на далавера - организаторът ли, който продава по-малко, но скъпи билети и не може да си запълни залата/стадиона, или фенът, който ще отиде да даде същите пари за концерт в чужбина, но при по-добри условия? Това няма да доведе до добро концертния живот в България, защото ще се загуби естествения баланс за сметка на нечии интереси.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#49 fyrgi

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 38 posts

Posted 23 февруари 2011 - 10:20

Вчера медиите обявиха пред широката публика, че Стинг пристига в България, но възгласите от типа "уууу е***и високите цени - няма да отида!" бяха сравнително малко. Преобладаваха тези като "супер", "йее аз харесвам englishman in new york" и пр. Никъде никой не се запита "Стадион... Симфоничен оркестър? Sting?... Та не пуснаха ли на Коледа по телевизията негов концерт от Durham Cathedral? ". И да... тези хора сигурно ще отидат на концерта само заради една песен, но все пак ще е едно от малкото събития, които са ги впечатли помежду концертите на разни поп-фолк величия (естествено не слагам всички бъдещи посетители под един знаменател).
Говоря за общата маса, а не за рок/метъл феновете, които ще си кажат "Аз на кое по-напред? Guano apes ли, Blind Guardian, Children of bodom, sonisphere, kavarna, spirit, sting..."* и още много, които тепърва ще бъдат обявявани, +един, два (девет, десет) концерта в чужбина. Та само до тук са към 2-3 средни работни заплати (без да броя транспорта за тези, които не сме от София).
В крайна сметка всеки си преценява за себе си. Организаторите не са длъжни на никого (докато има от къде да си избиват разходите).


*Примерите са за концерти, които предстоят. Никъде не казвам, че някой има намерение да ходи на всички, но и такива хора се намират.

Edited by fyrgi, 23 февруари 2011 - 10:23 .


#50 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 февруари 2011 - 10:32

"Тази тенденция неминуемо ще доведе до друга - намаляване на броя на публиката на всеки един концерт "

Е точно тава и имах предвид, че или ще плащаме по-скъпи билети или ще имаме по 2-3 концерта на година (по скъпи за всички групи не само за по комерсиалните изпълнители). Минаха времената в които Sodom могат да направят рекорд на посещаемост на свой концерт в София. Едно е да организираш концерт в началото на 90 при липсата на посещение на други групи и съвсем друго в сегашната обстановка. При толкова много концерти които се провеждат е химера да си мислим, че посещението въпреки ниските цени ще бъде същото както преди 10 години. Тоест сметките от рода на сваляме билета и имаме повече посещаемост не винаги ще са верни. Интересно защо при равни условия на запад промоутърите не са печалбари, а тука са. Нима и там ден година храни?

Който му стиска да стане промоутър след като ден година храни. На мен не ми стиска.

#51 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 февруари 2011 - 10:53

View PostUgly, on Feb 23 2011, 10:32, said:

[i]Тоест сметките от рода на сваляме билета и имаме повече посещаемост не винаги ще са верни. Интересно защо при равни условия на запад промоутърите не са печалбари, а тука са. Нима и там ден година храни?

Който му стиска да стане промоутър след като ден година храни. На мен не ми стиска.
Определено на запад условията не са равни :rolleyes: Нито население, нито доходи, нито съотношението им с цените.
Нормалната пазарна логика е при силна конкуренция цените да падат, а не обратното. Но при нас всичко е наопаки.
Щом не им пука, че ще загубят потенциална публика, какво да ги мислим. Направили са си сметката, ние - също. И тук не става въпрос за първа и втора класа публика, а за познаване на аудиторията. Бях на концерта в Несебър и не видях нашествие на мутри, дори нямаше навалица на стадиона. Цената беше в пъти по-ниска. Въпрос на време е да разберем какво ще се случи в София.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#52 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 февруари 2011 - 11:18

"Определено на запад условията не са равни"

Съгласен съм, че не са равни. На запад конкуренцията сред промоутърите е по голяма, населението (пазара) е по голям, доходите са по високи, цените са по високи.

Е тогава защо очаквате, че при тези не равни условия нашите организатори са облагодетелствани. Като изключим по-голямата платежоспособност (което е плюс), всички останали фактори предразполагат на запад да има по-ниски цени от колкото при нас.

#53 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 февруари 2011 - 11:25

View PostUgly, on Feb 23 2011, 11:18, said:

"Определено на запад условията не са равни"
Е тогава защо очаквате, че при тези не равни условия нашите организатори са облагодетелствани. Като изключим по-голямата платежоспособност (което е плюс), всички останали фактори предразполагат на запад да има по-ниски цени от колкото при нас.
Ами то има :rolleyes: Гледах MUSE на стадион Wembley за стотина лева, Ozzy написа колко е дал за концерт на Sting на друго място. Това са фактите и далеч не са единични случаи. И какво излиза? Че не е евтино да гледаш концерти в собствената си страна. Само ние ли сме малка държава? Къде другаде има по-високи цени? С кои държави да се сравняваме?

Edited by Metal Heart, 23 февруари 2011 - 11:29 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#54 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 февруари 2011 - 11:41

Къде другаде има по-високи цени?

Почти на всякъде в западна Европа.

С кои държави да се сравняваме? - С които искате. Ако имате данни може да се сравнявате и с Албания не мен ми е все тая.

#55 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 23 февруари 2011 - 11:43

View PostMetal Heart, on Feb 23 2011, 10:53, said:

концерта в Несебър .............. Цената беше в пъти по-ниска.

Не е баш тъй. Цената за сектора "пред сцена" тогава беше 150 лв. Абсолютен рекорд за стадионен /правостоящ/ концерт по онова време.
Вече друга работа е, че въпросният сектор бе пуснат в продажба от калпавите организатори едва броени дни преди концерта. И единици бяха тези, които се изръсиха с подобни билети. Запалените фенове вече си имаха отдавна. Но се оказаха за отзад, хехе...Ивайла Бакалова е голяма! :)
Поради тази причина въпросната VIP зона, която си беше доста мащабно пространство пред сцената, остана полу-празна и се наложи да я запълнят с фенове с регулярни билети. Късметлии се оказаха тези, който бяха на стадиона по-отрано.

Лично аз тогава успях да се вмъкна под блажената муцуна на Гордъня с голяма доза късмет и няколко хитри контрабандни хода, но персоналният ми успех не ме успокои и манекенката отнесе бая клетви.

Quote

Въпрос на време е да разберем какво ще се случи в София.

Ще бъде фраш! И 300 лв. да беше билета, отпред пак ще е пълно. Туй е Sting. Това не е име, а статукво в съвременната световна поп култура. Такива като него ще видят непълни зали само на оня свят. Когато Лукаваго си ги дръпне надолу, да му свирят на оребрената опашка. :rolleyes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#56 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 февруари 2011 - 11:46

След като видяхме цените в Румъния, ето ги и за Сърбия: 172 лв. (ВИП), 115 лв., 105 лв., 86 лв., 67 лв., 63 лв. и 57 лв.
I don't know how I managed it...

#57 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 23 февруари 2011 - 11:54

View PostOzzy, on Feb 23 2011, 11:46, said:

След като видяхме цените в Румъния, ето ги и за Сърбия: 172 лв. (ВИП), 115 лв., 105 лв., 86 лв., 67 лв., 63 лв. и 57 лв.


Аз отивам в Сърбия. Хем ще гледам Гордъня в Лачената Београдска арена, хем ще се налюпам с плескавици, хем ще си изпия после една блага крушова ракия с белени доматки в ресторант "При Капитана" на брега на Дунава, сред успокояващия шум на потракващи една в друга рибарски лодки и ромолящо течение.
В Земун има чудесни хостелчета по 30 лева за вечер, таксито до Арената е пет лева.

Да го духа говеждия стадион.

#58 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 23 февруари 2011 - 11:57

View PostUgly, on Feb 23 2011, 11:41, said:

Къде другаде има по-високи цени?

Почти на всякъде в западна Европа.

С кои държави да се сравняваме? - С които искате. Ако имате данни може да се сравнявате и с Албания не мен ми е все тая.
Но нали се разбрахме, че не можем да се сравняваме със западна Европа. Там стандартът е друг.
Ако се сравним с някоя близка държава, ние сме тези с по-скъпите билети. На какво отгоре? Материална база ли, доходи ли. Няма логика и това е!

Edited by Metal Heart, 23 февруари 2011 - 11:57 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#59 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 23 февруари 2011 - 12:10

View PostMetal Heart, on Feb 23 2011, 11:57, said:

На какво отгоре? Материална база ли, доходи ли. Няма логика и това е!
В сравнение със Сърбия - да. Нашият стандарт е по-висок. Заплатите им - по-ниски от нашите. Виж, за Румъния и Хърватска не мога да ти дам смислен отговор.
I don't know how I managed it...

#60 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 февруари 2011 - 12:11

"Ако се сравним с някоя близка държава, ние сме тези с по-скъпите билети. На какво отгоре?"

То цените винаги са ни били съизмерими само с тези на Сърбия и Румъния. В случая са една идея по високи. А разликата е в населението на трите държави (тоест в пазара). Всички се гласят това лято за Ozzy, но ако концерта не е в Каварна ще настане същия рев.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users