Jump to content

Форумла 1 Сезон - 2007Мнение за сезона. Всичко за този спорт.


86 replies to this topic

#61 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 03 август 2007 - 09:28

Мисля, че тъпите нападки са излишни. Щом са във формула 1 са добри пилоти. Ако не бяха добри нямаше да са там. Тъпите клишета и възхвалявания ги запази за себе си.
Rock n' Roll

#62 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 03 август 2007 - 16:52

И ти си ги запази за себе си :unsure: Не става дума "щом са във Формула 1", а за това, след като са там, какво могат и какви качества и манталитет имат, за да печелят :wacko:.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#63 NWOBHM

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 05 август 2007 - 20:31

Гледахте ли състезанието на Хунгаро Ринг?
На мен ми хареса независимо, че моите хора не триумфираха :orc: .
Наказанието на Алонсо беше малко безсмислено - все пак рейс инжинера му казва кога да тръгне. Наказанието на Макларън е малко по-логично, ама ще видим какво ще стане като го обжалват.
А за състезанието - не очаквах Райконен да изпревари бързият Ник на старта, но се случи и съм много доволен :blink: . Много добро състезание за него. След квалификацията неможех да повярвам, че изостава толкова малко от Хамилтън в първата фаза. Още по-изненадан бях, когато взе да го настига. Като цяло накрая беше най-бързият пилот на пистата, ама то не се изпреварва току-тъй. Хамилтън напрви добро състезание. Като че ли тактически се справи по-добре от Райконен. Хайдфелд заслужено стъпи на подиума. Алонсо направи няколко изпреварвания като по учебник, независимо от неудобната писта. Фелипе Маса ме разочарова тотално - да хваща записа на състезанието и да се учи от Алонсо. Това момче с това ферари да се пъне след такива слаби отбори...
Според мен Райконен е най-постоянен от догонващите първия в класирането :bomb: . Очаквам победа от него след няколко седмици :)

#64 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 05 август 2007 - 21:45

Задължително трябва победа на наш'те хора в Турция. Двоен успех ще е най-добре - няма значение дали Маса или Райконен ще е пръв. Трябва да се топи авансът на този етап и да се догонят Хамилтън и Алфонсо и при пилотската надпревара, и при конструкторите. Няма друг шанс. Има още 6 старта и нищо не се знае. Go Kimi, Go Felipe!!!
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#65 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 07 август 2007 - 12:35

Всичко е ясно-пребиваме ви и в Турция, продажника Кими ще гледа пак като натровен, Хамилтън първи, Алонсо 2-ри , дърпаме рязко в борбата при конструкторите и гласим шампанското за титлата на Хамилтън:yes:
Смятам , че варианта устройва всички фераристи;)хахахахахаах
www.etarfans.org

#66 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 07 август 2007 - 16:34

Никак не ни устройва, хахахаха :crazy: ... Само внимавайте пилотите ви да не се изтрепят на първия завой след старта, в 30-тата обиколка, в бокса, на подиума или в моторхоума, хахахахаха :D

Нищо все още не е ясно относно решението на ФИА за шпионския скандал. Така че, не бързайте да отваряте шампанското Мumm :blink:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#67 jija_

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 07 август 2007 - 21:30

Между другото в края на сезона Алонсо щял да напуска Макларън. (въпреки че договорът му изтича 2009) Причина били спорове относно Хамилтън... Завист :clapping:

#68 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 07 август 2007 - 21:33

Завист ли? Ако един отбор, не ти обръща вниманието което е нужно докато се състезаваш за него всеки ще иска да напусне. И разсъжденията на свободна тема за излишни. Това се говори още преди началото на сезона.
Rock n' Roll

#69 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 07 август 2007 - 22:58

Напротив. Денис вече му е посочил вратата. http://www.formula1.bg :P
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#70 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 07 август 2007 - 23:04

Не става преди следващия, а в средата на Настоящия сезон. Мисля, че ситуацията е ясна около Макларън - напрежението вътре в тима е огромно и това, сигурен съм, ще изиграе лоша шега и на Хамилтън, и на Алфонсо... Интересно и любопитно е. До последния старт в Бразилия на "Интерлагос" ще бъде напрегнато. Не отписвайте Скудерия Ферари. Последната дума не е казана все още.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#71 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 14 септември 2007 - 11:40

http://www.clubf1.ne...vina.php?n=3636

Ето,че Макларън са наказани.Въпреки че съм фен на отбора,не знам дали наказанието е справедливо що се отнася до това,че няма да ги спрат от състезание,но иначе паричното наказание си е повече от солено.Макар че съм далеч от мисълта,че Ферари не са нарушавали по подобен начин правилата през годините,но явно някои хораса си затваряли очите.
Шоу да става!

#72 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 15 септември 2007 - 10:36

Цялата работа е като допинга в индивидуалните спортове - всички зобат, въпросът е кой ще го хванат и около кой ще се вдигне големият шум. Честито на Ферари за спечелената титла - да и се радват, мислейки си, че ако не ги бяха "шпионирали", щяха да си я спечелят и без отнемането на точките на McLaren.

#73 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 15 септември 2007 - 11:25

аз съм си ферарист, но не съм доволен от така стеклите се обстоятелства, сега Ферари стават шампион по лесния начин. За какво да гледам до края на сезона състезанията?! Другото - все повече си мисля, че наистина Ферари и шефчетата от ФИА са прекалено гъсти и си действат в комбина... Както каза Флавио Бриаторе, във формула 1 има повече корупция от колкото във футбола...

#74 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 15 септември 2007 - 19:26

Е, когато си има виновен, ФИА си го наказва.Така се случи и с Михаел през 1997 г.
Бриаторе се беше изказал също, че Макларън са си виновни и е крайно време да се разобличат преди няколко седмици, пък и плъзна слух, че и Рено може да са замесено в шпионски скандал. Ферари никога не са били особено гъсти с ФИА, с Макс Мозли или пък с Бърни Екълстоун. Напротив. Последната новост е, че Бриаторе и шефът на Формулата чичо Бърни ще купуват заедно английския славен някога футболен тим К.П.Р. като съдружници, така че ...

Наказанието си е наказание. Но мен ме учудва една малка подробност. След като отборът ти е наказан и са му отнели точките, защо тогава тези на пилотите си важат?Та, нали те са донесли актива и на самия отбор, нали и Алонсо, де ла Роса бяха замесени в скандала, че дори и Хамилтън даваше обяснения? Днес на квалификацията се случи резонното. "Спа" е подходяща за Ферари и според мен ще завоюват двойната победа утре. Нищо не е решено все още.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#75 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 16 септември 2007 - 08:10

View PostSailing Ships, on Sep 15 2007, 20:26, said:

Е, когато си има виновен, ФИА си го наказва.Така се случи и с Михаел през 1997 г.
Бриаторе се беше изказал също, че Макларън са си виновни и е крайно време да се разобличат преди няколко седмици, пък и плъзна слух, че и Рено може да са замесено в шпионски скандал. Ферари никога не са били особено гъсти с ФИА, с Макс Мозли или пък с Бърни Екълстоун. Напротив. Последната новост е, че Бриаторе и шефът на Формулата чичо Бърни ще купуват заедно английския славен някога футболен тим К.П.Р. като съдружници, така че ...
само дето въобще не е така. Публична тайна е, че Ферари и Фиа много си помагат още от както Шумахер влезе в тима.

View PostSailing Ships, on Sep 15 2007, 20:26, said:

Наказанието си е наказание. Но мен ме учудва една малка подробност. След като отборът ти е наказан и са му отнели точките, защо тогава тези на пилотите си важат?Та, нали те са донесли актива и на самия отбор, нали и Алонсо, де ла Роса бяха замесени в скандала, че дори и Хамилтън даваше обяснения? Днес на квалификацията се случи резонното. "Спа" е подходяща за Ферари и според мен ще завоюват двойната победа утре. Нищо не е решено все още.
ами ясно е, ако бяха отнели и точките на пилотите нямаше да има грам интрига и половината сезон (е..по-малко де) НИКОЙ няма да го гледа. По този начин се опитват да разделят титлите по отборите, за да се запази поне малко драма :>

#76 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 16 септември 2007 - 18:42

Quote

само дето въобще не е така. Публична тайна е, че Ферари и Фиа много си помагат още от както Шумахер влезе в тима.
- Несериозно е.
По тази логика ФИА помага на всички отбори, в които е карал Михаел и той е едва ли не богопомазан. Съвсем не е така! Инцидентът с Вилньов е показателен, както и квалификацията в Монако през 2006 г. С какво толкова са си помагали? Шумахер беше в Скудерията от 1996 г. и стана шампион едва през 2000 г. - за сезон '97 бе дисквалифициран, имаше и хегемония на Макларън....
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#77 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 07 октомври 2007 - 14:18

:D

Отпадането на "шампиона" днес беше най-тъпото нещо откакто гледам Формула 1. Толкова тъпо отпадане аз не бях виждал. На един преди години му свърши бензина в последната обикола и само това може да е конкурянция. Незнам за вас, но аз съм удовлетворен. След като ФИА помилва Хамилтън, съдбата не го стори. Нямам нищо против него (страхотен пилот е) но мисля, че му е рано да става шампион. Определено си личи липсата на опит от битките и железните нерви. Изтърканите гуми и мокрия асфалт казаха думата си, но един ШАМПИОН не изпуска нервите си по толкова тъпашки и елементарен начин. Основната грешка от това което видях беше прекалено високата скорост с която подходи към бокса. Райконен направи много хубаво състезание! И най ме е яд за Кубица направи състезанието на живота си, но отпадна нещастно. Дано поляка да има по голям късмет другия сезон. След инцидента в Канада, това което прави този човек е невероятно.

Следващият старт ще е много интересен за радост на всички фенове!
Rock n' Roll

#78 NWOBHM

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 13 октомври 2007 - 14:47

View PostCode187, on Oct 7 2007, 15:18, said:

Отпадането на "шампиона" днес беше най-тъпото нещо откакто гледам Формула 1.
...
Райконен направи много хубаво състезание!
Много обичам състезания на мокър асфалт. Много се смях на отпадането на Хамилтън. Такава грешка мога да очаквам от отбори като Супер Агури, но явно и големите се излагат понякога.
Райконен кара много добре за разлика от Маса. Напоследък хич не ми харесват изявите на бразилеца. Прави 1-2 супер добир обиколки, после се отпуска и всичко отива на кино. Няма да критикувам отделни детайли от карането му, ама не е за отбор като Ферари. Много непостоянен. Обективно погледнато, той е далеч от класата на Райконен, Хамилтън, Алонсо, Хайдфелд...

Прогнозата ми за следващият старт е, че в квалификациите първите три места ще са окупирани от
1. Райконен, 2. Хамилтън, 3. Алонсо. Състезанието ще започне нормало, без инциденти за тримата в първият завой. Ферди ( Фернандо...) ще се изнерви, че неможе да изпревари Хамилтън и ще го подпре отзад. Двата макларъна взаимно се изкарват от състезанието и Райконен триумфират :D :D :D :) .

#79 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 14 октомври 2007 - 00:39

Quote

1. Райконен, 2. Хамилтън, 3. Алонсо. Състезанието ще започне нормало, без инциденти за тримата в първият завой. Ферди ( Фернандо...) ще се изнерви, че неможе да изпревари Хамилтън и ще го подпре отзад. Двата макларъна взаимно се изкарват от състезанието и Райконен триумфират

И аз се надявам да стане така :) GO KIMI! GO SCUDERIA FERRARI!
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#80 Димо

    The Green Reaper

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 248 posts

Posted 21 октомври 2007 - 20:08

Тук звучи We are the Champions :)
Поздравявам всички, които повярваха в успеха тая вечер. Честита победа, Райко! И СЛЕЙЪЪР! :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users