Jump to content

Как се подготвяме за концерт?


43 replies to this topic

#21 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 18 май 2009 - 11:41

View Postmarillion, on May 18 2009, 12:32, said:

Това определено ме развесели... :good:

Честит Рожден Ден, бъди много здрав и както се казва таз година блек, догодина уайт... :rolleyes:
А по-догодина - Black & White :clapping:
... Through dreams I influence mankind...

#22 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 18 май 2009 - 18:32

Слушане на песни от сетлиста им(ако е ясен преди концерта),гледане на лайв записи и т.н. Няма кой знае каквпа подготовка. :comando:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#23 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 18 май 2009 - 19:21

Винаги си представям как се хвърлям в погото и умирам от кеф, когато се хвърля. :comando:
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#24 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 18 май 2009 - 19:44

View PostNEVERMORE, on May 17 2009, 23:12, said:


Как се подготвям ли? 5-6 бири

Може и повече, но в повечето случаи твърдото гориво е за предпочитане с оглед на необходимостта да се ходи до тоалетна :angry3:

Сетлист се гледа понякога, но като цяло ако групата ми е любима не правя нищо повече по случая! Ако не знам много добре песните които ще слушам гледам да се запозная малко повече с групата и творчествтото и. След концерт задълже се утолява жаждата с още бири и тежко ми и горко ми на следващия ден, особено ако е работен :comando:
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE

#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 май 2009 - 20:06

Купил съм си тапи за уши и трикрако рибарско столче. Последното, когато на големи концерти снимащите ги извеждат от залата между групите и обикновено няма къде да се седне, та висиш като разпран. Баста!
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 май 2009 - 20:30

А рибарски ботуши и стръв носиш ли или разчиташ на късмет? :comando:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#27 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 18 май 2009 - 22:01

To сред толкоз шарани в публиката няма начин някой да не захапе :comando:
You Rock! ™
I Rock! ®



#28 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 19 май 2009 - 07:34

Ден преди концерта си пера фланелката с която ще ходя.На следващия си мия зъбите,набивам жената и излизам усмихнат и в приповдигнато настроение :metal:
Сериозно,трудно ми е да слушам нещо на групата/изпълнителя на който ще ходя на концерт.По-скоро се надъхвам с нещо любимо(най-често Гама Рей или Стикс)
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#29 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 19 май 2009 - 13:49

Дни наред въртя дискографията на бандата, нищо необичайно.
Няколко дена преди, друга мисла в глава нямам - нищо необичайно.
Необичайно е, че нищо не пия, понеже...ябе ясно що.

А помня концерта на Гардиън го сънувах преди това, яко - бях два пъти на концерт с почти един и същи сет :metal:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#30 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 19 май 2009 - 20:55

Сетих се допълнение. След като на Def Leppard кибичихме толкова часа на тъпия стадион, където имаше само за пиене, вече си приготвям една торба с храна. На Металика си носех: 2 двойни сандвича, кроасани - 2 или 3, ядки, 2 корнита и още нещо, не помня какво. Всичко си изядох :D

#31 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 май 2009 - 20:58

View PostSvil, on May 19 2009, 21:55, said:

Всичко си изядох :D

Добро момче... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#32 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 19 май 2009 - 21:00

View Postmarillion, on May 19 2009, 21:58, said:

Добро момче... :harhar:
От малък е много послушен :D

#33 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 19 май 2009 - 21:50

View PostSvil, on May 19 2009, 22:00, said:

От малък е много послушен :D

храна и аз си нося, винаги!
и тонове вода

веднъж припаднах, повече не мисля да повтарям :harhar:
който му пада кръвното знае как е

#34 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 19 май 2009 - 23:16

Аз пък все се заканвам да започна да си нося гривната с много и остри шипове за троловете, които започват да газят наред преди да започнат основните групи, ама пусто, че съм много добра... :D

А иначе: след кошмара от миналата година, когато хванах Лепърд, а батериите на фотоапарата ми бяха припаднали, целия ден преди всеки концерт минава в зареждане на батерии. :harhar:

И да, пране на фанелката, много на място казано :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#35 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2009 - 08:23

Като Свил спомена концерта на Деф Лепърд - човек няма как да се подготви подобаващо за това, което се случи - дъжд, забавяне, лигаво изпълнение на чичко Дейвид и компания ... Но сета на Лепърд беше страхотен и си мисля, че и Джо Елиът и мократа му компания много се изкефиха на отношението и чакането на публиката ... Дано дойдат пак, при това сами, без други банди /и без Тома от МА2 да подгрява, че това беше ужасно!/ ... :D

#36 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 20 май 2009 - 09:03

Когато ще ходя на концерт, не се подготвям специално, все едно се готвя за изпит :harhar: Отивам ей така, за кеф и досега не съм се озовала на концерт, на който да се чудя защо съм там. Приятната изненада за мен е част от преживяването. А да се надъхвам с неспирно слушане на песни от сетлиста дни преди концерта ми се струва кощунствено – имам спомени как ни продъниха ушите с Аморфис по време на пътя до Скопие и когато групата излезе на сцената, не изпитах почти никаква тръпка от музиката им, колкото и да ми е любима :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#37 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 20 май 2009 - 10:01

View PostMetal Heart, on May 20 2009, 10:03, said:

имам спомени как ни продъниха ушите с Аморфис по време на пътя до Скопие и когато групата излезе на сцената, не изпитах почти никаква тръпка от музиката им, колкото и да ми е любима :D
Хех, сигурно сме били в един автобус :harhar:
Someone's gonna love me...

#38 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 20 май 2009 - 10:30

View Postreader, on May 20 2009, 11:01, said:

Хех, сигурно сме били в един автобус :)
Възможно е, макар че тогава от София тръгнаха два автобуса и не знам в другия как е било. Нашият пристигна последен, понеже в него раздаваха безплатна бира и автобусът спираше за пиш пауза кажи речи на всеки час :D Да не говорим колко часа след концерта чакахме да се събере групата и пак имаше зачезнали. Оттогава не съм ходила организирано на концерт в чужбина, а нямам и желание... Друго е да си направиш екскурзията сам :harhar:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#39 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 20 май 2009 - 20:10

View PostSvil, on May 19 2009, 21:55, said:

Сетих се допълнение. След като на Def Leppard кибичихме толкова часа на тъпия стадион, където имаше само за пиене, вече си приготвям една торба с храна. На Металика си носех: 2 двойни сандвича, кроасани - 2 или 3, ядки, 2 корнита и още нещо, не помня какво. Всичко си изядох :P
По мои спомени имаше цели две колички за хот-дог. За около 17 000 души. В паузата между групите прекарах известно време редейки се за по една минута ту на едната, ту на другата опашка, според която ми изглеждаше с един-два километра по-малка в момента :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#40 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 20 май 2009 - 20:38

Да си призная, не съм ги видял, но и да съм, при така описаните опашки, едва ли ще ми се чака. Все пак на концерт съм отишъл :)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users