Jump to content

Max Payne - The movieвпечатления


5 replies to this topic

#1 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 21 август 2008 - 16:37

Днес гледах трейлър на филма Max Payne. Играта беше една от любимите ми, с особено убедителна атмосфера, хубава история и една от първите с bullet time, ако не и първата. Артистът за Макс ми изглежда подходящ, въпреки че можеше малко по-обречен и смазан вид да има. Така си го представях. Има и фентъзи елементи. Надявам се филмът да е хубав, мярнах 1-2 известни лица. Но Мона Сакс ми се струва много грозна, а в играта ме кефеше страшно :D Какво очаквате от този филм и по принцип харесвате ли филми по игри?
... Through dreams I influence mankind...

#2 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 21 август 2008 - 19:15

View PostЗмей Горянин, on Aug 21 2008, 17:37, said:

Днес гледах трейлър на филма Max Payne. Играта беше една от любимите ми, с особено убедителна атмосфера, хубава история и една от първите с bullet time, ако не и първата. Артистът за Макс ми изглежда подходящ, въпреки че можеше малко по-обречен и смазан вид да има. Така си го представях. Има и фентъзи елементи. Надявам се филмът да е хубав, мярнах 1-2 известни лица. Но Мона Сакс ми се струва много грозна, а в играта ме кефеше страшно :ninja: Какво очаквате от този филм и по принцип харесвате ли филми по игри?


Аз глдах трейлъра преди месец. Изключиетлно резервиран съм към продукцията. Преди година, две също се говореше за филм по играта, но нещо се разсъхнаха нещата (бирата явно е свършила) и актьорите бяха много лошо подбрани. Сега ми изглежда доста по-добре, но главния актьор не ми вдъхва доверие. Ще почакаме и ще видим!

За играта нямам думи. Игра създала свой собствен жанр, който никой не повтори, поне за мен. Имаше един сериал по него време (1 част на играта) с Клайв Оуен. Героите от сериала и играта много си приличаха, и в продължение на месеци ме бяха обсебили, заедно с една касетка която мъкнех в уолкмен-а пълна с Блек Сабат. Беше култово :D. Надявам се да не ме разочероват.


P.S. Упасявам се, да не е от типа на Хит-Мен ;), не го гледах дълго време, защото си мислех, че ще ми развали впечетлението от играта. За съжаление кошмара се збъдна и филма ме разочерова тотално.
Rock n' Roll

#3 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 06 февруари 2009 - 10:51

По Нова Телевизия в момента върви заставка за някакво предаване, в момента не се сещам точно кое, но музикалния фон е основната тема от Max Payne, която ми донесе половината от удоволствието на играта. Мисля, че от втората минута нататък е използвано.
... Through dreams I influence mankind...

#4 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 08 февруари 2009 - 12:21

Преди няколко месеца гледах филма и мога само да кажа, че Марк Уолбърг /главният актьор/ списява положението. Мисля, че е перфектният избор за ролята. Иначе като цяло филмът е свежарски - не е като останалите екшънчета-еднодневки, има си фентъзи елемент, интрига и т.н. Създава уникална атмосфера, която не мога да кажа със сигурност дали е като в играта, защото не може да се каже, че съм я играл. С 2 думи - заслужава си !

#5 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 09 февруари 2009 - 14:01

View PostЗмей Горянин, on Feb 6 2009, 10:51, said:

По Нова Телевизия в момента върви заставка за някакво предаване, в момента не се сещам точно кое, но музикалния фон е основната тема от Max Payne, която ми донесе половината от удоволствието на играта. Мисля, че от втората минута нататък е използвано.
Да, музиката е използвана за лигавото предаване на Венета Райкова, специално броя за Георги Стоев.
... Through dreams I influence mankind...

#6 Shellshock

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 17 posts

Posted 16 февруари 2011 - 01:10

За филма, силно съм разочарован, има атмосфера от играта колкото една прашинка, а историята е реализирана смехотворно и със много промени. Лично аз изобщо не харесах филма.





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users