Jump to content

Индианска музикаМузика от дивия Изток


27 replies to this topic

#1 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 13 August 2007 - 20:33 PM

Изключително голям фен съм на индианската музика.
По градовете се разкарват едни пичаги - индианци , които свирят на живо и става невероятно шоу.Продават и дискове с песните си.Купих си 1 от дисковете им и просто останах очарован.НЕВЕРОЯТНА музика правят тия бледолики вълци!
Колкото и да говорим , че пиратството е долна работа , няма какво да се лъжем - всички имаме нелегални mp3-ки..
Това казах във връзка с това , че на компютъра си имам охолна колекция от индиански песни , азиатски барабани и т.н.
Ако някой се интересува , мога да дам ИМЕНА на състави , песни и т.н. .. мога да препоръчам някои неща.
Надявам се , да има и други заинтересовани , за да не се окаже , че трябва сам да си говоря тук.
Дивото зове! :ninja: :victory:

#2 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 13 August 2007 - 22:12 PM

Обожавам всичко индианско...
Музиката им, историята, легендите, филмите, всичко (=
Ти ако не можеш да дадеш имена... аз бих могла да дам... едно... хъхъ.
Sacred Spirit... имах един диск, с доста песни, които направо ме съсипаха, само тях слушах по едно време.
Точно такива, каквито да си.. абсолютно традиционни мелодии, етц...
Индианците рулс пък..
(=

#3 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 August 2007 - 08:21 AM

View Postdfshwsh, on Aug 13 2007, 21:33, said:

Ако някой се интересува , мога да дам ИМЕНА на състави , песни и т.н. .. мога да препоръчам някои неща.
Надявам се , да има и други заинтересовани , за да не се окаже , че трябва сам да си говоря тук.
Дивото зове! :P :angry3:

Дай, мен много ме кефи индианската музика.

btw, тази група индиански музиканти май са вездесъщи: виждала съм ги в подлеза на Плиска и в Хелзинки :wizard:, но за жалост, много отдавна не съм срещала червените братя.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#4 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 August 2007 - 09:02 AM

View PostHard rock fan, on Aug 14 2007, 09:21, said:

btw, тази група индиански музиканти май са вездесъщи: виждала съм ги в подлеза на Плиска и в Хелзинки :P, но за жалост, много отдавна не съм срещала червените братя.
И мен ме кефят, след като гледах един репортаж за тях по телевизията. Към момента в тази "боливийска" група имаше всичко на всичко един индианец и двама българи :wizard:

P.S. Индианската музика не е ли от Дивия Запад :angry3:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#5 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 14 August 2007 - 09:24 AM

Мда, и аз знам, че не са индианци, а южноамериканци. Една позната се беше сприятелила с тях - твърдеше, че са перуанци(ако са същите, де). Навремето(1999) от тях си купих аудиокасетка - беше страхотна наистина.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#6 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 August 2007 - 09:55 AM

Може и перуанци да бяха, не помня точно. Те обикаляли света трима, идват тука, не единият му харесва и остава, привлича си двама българи да попълни бройката и така продължават из нашенско... :angry3: (нямаме емотикон за индианец, този е най-близко :P )
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#7 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 14 August 2007 - 10:25 AM

View PostSatyr, on Aug 14 2007, 10:55, said:

:angry3: (нямаме емотикон за индианец, този е най-близко :P )

не става, този е африканец, тцЪ
:wizard:

#8 Trivium

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 42 posts

Posted 14 August 2007 - 10:34 AM

Коренните жители на Америка (Северна и Южна) се наричат индианци :angry3: . Иначе тези тримата аз пък съм ги виждал в Пловдив и даже си бях купил от тях един тотем.
Присъединявам се към почитателите на индианската култура, но за музиката им не знам почти нищо. Така, че помагайте :P

#9 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 August 2007 - 10:40 AM

View Postwiktory, on Aug 14 2007, 11:25, said:

не става, този е африканец, тцЪ
:P
Именно, де - туземец за съответния континет. В тая връзка :P
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#10 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 August 2007 - 10:46 AM

View PostSatyr, on Aug 14 2007, 10:02, said:

P.S. Индианската музика не е ли от Дивия Запад :P

Тцъ, музиката от Дивия Запад е на Енио Мориконе :P
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#11 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 14 August 2007 - 10:57 AM

View PostSatyr, on Aug 14 2007, 11:40, said:

Именно, де - туземец за съответния континет. В тая връзка :P

но.... ако индианеца е - туземец за съответния континент, то тогава кви са преселниците американци, брЯ :P



@ Фенке, Мориконе и Дивия запад.... какъв филм ми напомня това?


по темата, харесвам индианските ритми
дори вплетени тук там ги предпочитам, едва ли бих издържала цял албум

#12 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 14 August 2007 - 11:08 AM

Въпросните перуанци също изпрогресираха напоследък. Последния път като ги видях в Созопол, ползваха разни семпли и музиката им звучеше като някакъв чил-аут, нежели уърлд мюзик.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#13 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 August 2007 - 11:22 AM

View Postwiktory, on Aug 14 2007, 11:57, said:

@ Фенке, Мориконе и Дивия запад.... какъв филм ми напомня това?

"Имало едно време на Запад", ама принципно като чуя музика и Див Запад в едно изречение и се сещам за Енио Мориконе.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#14 Suffer Me

    Passenger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 14 August 2007 - 11:43 AM

Има разлика в музиката на южноамериканските нейтиви и северноамериканските. Южните братя са сякаш по-сладникави и кичозни и техния ембиънт е сдъвкан и лесносмилаем. Докато в музиката на северноамериканските нейтиви атмосферата е по-бойна, по-смела и одухотворена. Строго и напрегнато е звученето на шаманския тъпан, а болно и мъчително това на песните, в които възспоменават избиването на жените и децата си...

Майката на една от най-добрите ми приятелки имаше индиянска кръв и пееше под името "Cherokee Rose" в Sacred Spirit. Невероятна жена, с див и мъдър поглед. Дъщеря й, чийто баща е американец с ирландски корени, имаше същия необуздан дух, но нея я вълнуваха келтите и Стоунхендж, заради татко... :P

Помня тези два албума от късните си тийнейджърски години, когато зарибявката ми беше голяма:

Posted Image Posted Image

Оливър Шанти , ню айдж музикантът, който работи с кой ли не, има добри албуми с индиянска музика. Ето едно клипче на Oliver Shanti and Freinds:

Water - Four Circles of Life


Помня само един негов албум - Medicine Power. Там какви побъркващи шамански ритми има... :P
Още малко ориентири в Аmazon

#15 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 14 August 2007 - 11:52 AM

View Postwiktory, on Aug 14 2007, 11:57, said:

по темата, харесвам индианските ритми
дори вплетени тук там ги предпочитам, едва ли бих издържала цял албум


... като например последния албум на Tomahawk с лудетината Патън :P

#16 Suffer Me

    Passenger

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 14 August 2007 - 13:34 PM

View Postcadaurus, on Aug 14 2007, 12:08, said:

Въпросните перуанци също изпрогресираха напоследък. Последния път като ги видях в Созопол, ползваха разни семпли и музиката им звучеше като някакъв чил-аут, нежели уърлд мюзик.
Мда. :P Баш чил-аут си е. Даже компилации от няколко диска се продават в пакет на ниски цени, в супермаркетите на белите държави, под заглавието "music for meditation".

Има и индианска чалга... :P Аз си падам по традиционните работи. ;)

#17 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 14 August 2007 - 13:45 PM

View PostArthurDent, on Aug 14 2007, 12:52, said:

... като например последния албум на Tomahawk с лудетината Патън :P


О, Артъре пак съм пропуснала...
хехе, и името си го бива - Томахавка, хаха

@Suffer Me - скоро разпитвах за Шанти, тъй като бях чула, че свързват
много от изпълненията му със сектантски такива
и някак се отказах да слушам Оливър :P
а ми харесваше
и ми харесва все още много

#18 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 14 August 2007 - 14:00 PM

View PostSuffer Me, on Aug 14 2007, 12:43, said:

Докато в музиката на северноамериканските нейтиви атмосферата е по-бойна, по-смела и одухотворена. Строго и напрегнато е звученето на шаманския тъпан, а болно и мъчително това на песните, в които възспоменават избиването на жените и децата си...

:P
Само чуйте hidden track-овете в Dublin Death Patrol - там ми се струва, че Чък Били е поканил някой от неговия род да попее малко шамански песни :P
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#19 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 14 August 2007 - 17:40 PM

okay .... да видим какво индианско имам в компютъра за тези , които се интересуват..
Разбира се , ще започна с , вече познатите ви , Sacred Spirit .. имам 1 албум техен.
Legends , Wolves и Indians Memory's (тези , дето се разкарват по градовете .. те по-скоро нямат име , но на диска пише нещо от сорта..).
(аз съм имал много малко бе!)
Сега като се сещам , гледам , че имам asian drums дето имам само имената на песните , но не и изипълнителите ... и едни дръпнати пак - Yamato , които пак са Asian Drums и са невероятни.Даже имам техен концерт - нещо грандиозно...не само музиката , все едно са актьори на сцената ... невероятно шоу правят просто!
Индианската музика е някак отпускаща , релаксираща ... готина!Не е толкова натоварваща , текстове почти няма .. само се клатиш така лекичко и от време на време препяваш "Ly o lay ale loya" (това е песен на тия Indians Memory's :lol: )...страхотна музика просто!Диво е ... натурално , това му е хубавото ... събужда в теб първичното - онова , от което сме тръгнали - маймунското ако щете го наречете .. природното , натуралното , вроденото от природата на ЖИВОТНИ .. защото ние сме животни , макар и мислещи.....невероятно просто ... невероятно!

#20 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 15 August 2007 - 16:49 PM

Благодарности на Suffer me, както и на автора на темата!

В момента се отнасям някъде далеч из прериите със Sacred Spirit - Indian's Sacred Spirit - Vol.2
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users