Jump to content

Български метъл бандиИма ли такива според Вас?


105 replies to this topic

#61 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 15 август 2007 - 16:37

View PostMo6no, on Aug 15 2007, 16:55, said:

И аз съм виновен затова - не съм купил и един български албум, но съм купил 10 чужди за последните 3 години. Ама просто не съм видял нещо, което да ми хареса.
Хех.
Ами как да видиш нешо, което да ти хареса, като не си си взел нито един български албум?
Тогава какво въобще ти дава право, да държиш сметка на бг рока?
Няма начин да има рок у нас, ако няма кой да го подкрепи!
Или си мислиш, че може да ни го подарят, като няколкото исторически "освобождения" от какво ли не?
Fuck!

До сега се опитвах да говоря конструктивно с теб.
Май вече нямам как да продължа по същия начин, така че по-добре да си млъкна.
Ама понеже се случи така, че да съм (донякъде) и от другата страна на барикадата, ще ти кажа, че ми се драйфа от такива "критици".
Next One Is Real

#62 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 15 август 2007 - 16:39

View PostMo6no, on Aug 15 2007, 16:55, said:

Чувал съм ги почти всичките песни и като изключим точно 5-6 яки песни, останалото е аматьорски боклук. Музикантите може и да имат голям потенциал, ама не го развиват.

Аз в началото казах, че основна причина да нямаме добра сцена е липсата на продъжби и ходене по платени концерти.
....е продал 250 000 копия...

а освен тези песни там, някой от които пратени преди 4-5-6 години, направи ли си труда да потърсиш други, за да излезеш със смелото твърдение, че не се развиват? Как се забелязва развитието на една група от една песен :crying:
Май момента с издания/продажби уточнихме, че няма да го споменаваме...или поне аз уточних, но също така и уточних за капаците.
Лично мнение: слушай си турския рок, премести се в Турция, там също можеш да си теглиш/купуваш това, което си теглиш/купуваш и тук, само дето ще си по-близо до любимците си.
P.S.: да не се счита за обида на турската сцена, слушал съм някой страхотни групи, даже съжалявам, че не успях да ида на, мисля двете, гостувания на Uck Grind.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#63 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 15 август 2007 - 17:13

Blacky - Ама не ми прейначавай думите. Нямам в предвид, че дадена група е добра\лоша според броя продадени копия, а че групата няма стимул да се развива и остава на аматьорско ниво, мъпреки големия си потенциал заради липсата на такива.

Няма да пиша повече в тази тема и без това ме предупредиха. Каквото съм имал да казвам съм го казал. Това, че никой не приема моето мислене е друг въпрос.


Баси. Ядосахте ме. Сега по-щастливи ли сте?

Edited by Mo6no, 15 август 2007 - 17:15 .


#64 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 15 август 2007 - 17:38

Всичко е въпрос на държавна политика - Турция се стреми да стане европейска светска република - поради тази причина се наливат пари в западно европейско ориентирано изкуство - музика етц.
България незнам кам какво се стреми ама тука се наливат пари от държавата в спортисти пияници несъществуващи паметници и чалгия.

За дали имало добри музиканти не коментирам.

#65 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 15 август 2007 - 17:53

View PostMo6no, on Aug 15 2007, 18:13, said:

Баси. Ядосахте ме. Сега по-щастливи ли сте?

Да. Всички умираме от радост и се смеем лицемерно зад мониторите.
Но Уви, младежо противоречиш си. Говориш за продажби и т.н., после за професионализъм, после пак за продажби, после пак за професионализъм, а на края и сме виновни, че сме те ядосали.
Я ми кажи сега ти що за музикант си, така че да оценяваш реално "професионализЪма" на нашите банди. Съгласен съм с теб, че едно 30% не струват - така е и по велика турция и по другите по-гламави държавици, че даже и в по-големи проценти.
И все пак коя крива квинта така те накара да мислиш, че "не струват"?

#66 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 15 август 2007 - 18:34

и аз ще се съглася с няколко от вас , които заявиха , че за да има български метъл , трябва да има български фен на този български метъл.Единствения начин , българските банди да се развиват е , да им се КУПУВАТ албумите , не да се ТЕГЛЯТ от интернет.Колкото и гадно и материално да звучи , парите са много важни за развитието на 1 група.Така е ... по-хубави инструменти , апаратура ... ако щете консултации за вокалистите със специалисти , лекари и т.н. .. всичко това са пари .. пари за албум , пари за репетиции , пари за ВСИЧКО трябват .. от къде да дойдат тези пари?От феновете ... защото за това сме феновете - за да подкрепяме любимците и сънародниците си!
Аз много се радвам за I Killed The Last , които се развиват много добре и без пари (защото са в началото на своето развитие естествено) , но разбира се , по-късно ще са им нужни такива , за ВСИЧКО .. транспорт ако щете , най-малкото което е , за да идат в Мелник ако трябва , за да изнесат концерт..ЕВАЛА им правя на I Killed The Last за труда и настойчивостта ... за другите групи не мога да говоря , защото не съм запознат от близо с работата им , но от I Killed The Last имам приятели .. както и да е.
ПОДКРЕПЕТЕ БЪЛГАРСКАТА МЕТЪЛ ГРУПА - КУПУВАЙТЕ , НЕ DOWNLOAD-ВАЙТЕ ТРУДЪТ ИМ!!!!

#67 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 15 август 2007 - 20:00

Абе тука всичкси говорят как българските банди само се сваляли и никой не си купувал трудът им. На мен ми е направило впечатление, че български албуми, които се качват в нета са или на стари банди или ако е на някоя млада то го качва някой от бандата или някой приятел. Истината, е че към нашите банди просто няма никакъв интерес. Хората не свалят и не купуват, защото не се интересуват от бандите :crying: Повочето хора, които харесват български банди си купуват албумите и е много малък процента хора, които ще ги свалят. Обаче това са към 3-400 души, че и по-малко сигурно :harhar:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#68 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 15 август 2007 - 20:13

View Postdave, on Aug 15 2007, 10:42, said:


Абсолютно си прав и надали има човек в този форум, който не споделя твоето мнение. Само искам да вмъкна обаче, че в целия спор ставаше дума за "липсата" на качествени музиканти и групи в страната ни, а не за липсата на пазар, съответно тяхната реализация. Темата за музикалния пазар у нас наистина е адски обширна и можем да изпишем много по нея, но трябва да се внимава, щото от прочетеното до сега намесването й тук може да накара провокатора на този спор да си помисли, че всъщност го признаваме за прав. :crying: И да сме се хабили да пишем нахало.

едит: Всъщност на кого му пука. :harhar:

Edited by Jimmy Pop, 15 август 2007 - 20:27 .


#69 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 15 август 2007 - 21:39

View PostJimmy Pop, on Aug 15 2007, 21:13, said:

ставаше дума за "липсата" на качествени музиканти и групи в страната ни, а не за липсата на пазар,

Опитах се да подходя конструктивно, като заподозрях, че чиляка визира под липса на качествени музиканти, липса на признати и утвърдени рок групи. И то вън от БГ.
А тя таз работа без пазар не става.
....
На кого му пука ли, викаш?
Мислех, че съм непукист, ама след откровението, че не купувал бг музика, па искал качество от нея, наистина ми стана отвратително :crying: ...

Edited by dave, 15 август 2007 - 21:40 .

Next One Is Real

#70 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 15 август 2007 - 22:18

View Postdave, on Aug 15 2007, 21:39, said:

Опитах се да подходя конструктивно, като заподозрях, че чиляка визира под липса на качествени музиканти, липса на признати и утвърдени рок групи. И то вън от БГ.
А тя таз работа без пазар не става.

Това се опитах да кажа. Ясно се видя, че опитите за конструктивен подход към убежденията на този младеж удрят на камък и затова заподозрях, че твоят пост може да го накарa да се почувства оправдан и защитен от теб (което естествено съвсем не е така, но следвайки логиката му дотук :crying: )

Quote

На кого му пука ли, викаш?
Мислех, че съм непукист, ама след откровението, че не купувал бг музика, па искал качество от нея, наистина ми стана отвратително

Тоже.
Точно заради това откровение осъзнах, че всъщност не бива да ни пука за това как ще възприеме момъкът думите ти и си редактирах поста с тази добавка.

Edited by Jimmy Pop, 15 август 2007 - 22:28 .


#71 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 16 август 2007 - 07:51

View PostMo6no, on Aug 15 2007, 18:13, said:

групата няма стимул да се развива и остава на аматьорско ниво, мъпреки големия си потенциал
ъ-ъ-ъ, Posted Image това как го върза с некадърните, некачествени български музиканти, дето само ламтят за продажби?

View PostMo6no, on Aug 15 2007, 18:13, said:

Баси. Ядосахте ме. Сега по-щастливи ли сте?
Да. Световната конспирация срешу теб е на път да излезе наяве...скъпи ми Джери Флетчър
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#72 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 16 август 2007 - 10:20

Ти просто не си човек.
Най-мразя репликата "Аз ви казах", ама това е моя реплика, нека аз да я кажа! :)
Най-великите са Anal Dissected Angel, Shambless, Staro Zlo, Group X и някои други.Точка. :angel:

#73 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 16 август 2007 - 11:12

Проверете и Н.И.Е. - пичовете са много готина група,макар и не метъл,и смея да търдя - една от малкото адекватни банди за България в този стил.

http://nie-band.com/

http://www.myspace.com/nieband

:)

#74 simantex

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 16 август 2007 - 11:56

View PostJimmy Pop, on Aug 15 2007, 21:13, said:


едит: Всъщност на кого му пука. :)
Всъщност това обобщава всичко.

#75 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 16 август 2007 - 13:04

View Postsimantex, on Aug 16 2007, 11:56, said:

Всъщност това обобщава всичко.

Кое всичко?
Пак да разясня, че това беше във връзка с младежа, който твърди, че нямаме добри музиканти, а в никакъв случай не към родната рок музика и отношението ми/ни към нея. Оставам с впечатлението, че грешно си ме разбрал.

#76 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 16 август 2007 - 16:23

View PostДжуджето_GIMLY, on Aug 15 2007, 20:00, said:

Истината, е че към нашите банди просто няма никакъв интерес. Хората не свалят и не купуват, защото не се интересуват от бандите
Това е вярно. Истината е, че 99% от родните банди не успяват поради няколко причини и една от всички е тази. И това е един много кофти омагьосан кръг - бандите не се развивет, защото не са мотивирани достатъчно, а и финансово положението е зле, а феновете не се интересуват, защото в повечето случаи групите са в началото на развитието си и не достигат дори до първи или втори албум за да изградят специфично звучене и стил и т.н. :dwarf:

#77 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 16 август 2007 - 21:24

View PostMo6no, on Aug 15 2007, 18:13, said:

Няма да пиша повече в тази тема и без това ме предупредиха. Каквото съм имал да казвам съм го казал. Това, че никой не приема моето мислене е друг въпрос.
То не е забрана да пишеш.
А в следния смисъл:
Излагаш теза А.
Някой излага теза Б.
Посочват се примери и теза Б опровергава твоята теза А. Недей се инати повече по нея. Като в случая с какви чужди музиканти били работили турци и българи.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#78 lascoyt

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 20 август 2007 - 15:48

Аз пък мога да кажа - стига сте се оплаквали, покажете нещо добро и успеха няма да закъснее. Ако не става в България - опитайте навън. Ние, The A.X.E. Project отидохме чак в Украйна и свирихме на Death Metal фестивал - колкото и да не се връзваме със стила публиката хареса шоуто и се изкъртихме от кеф. У нас не е по-различно - голям кеф беше и на BerkRock'2007, когато след последната ни песен публиката скандираше "още! още!". Така че всичко е на 6 и на никой не му дреме за стиснатите БГ продуценти, издатели и прочее шматароци. Ще търсим лейбъл навън, защото публиката ни убеждава, че това което правим е стойностно...

Edited by lascoyt, 20 август 2007 - 15:49 .


#79 dfshwsh

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Location:Land of the Mushroomhead
  • Interests:Mushroomhead!!!!!!

Posted 20 август 2007 - 22:12

аз исках да вметна , че I Killed The Last имат нови парчета пуснати официално на myspace профила им:
http://myspace.com/ikilledthelast
това е начина да се "зарибиш" по някоя група ЛЕГАЛНО през интернет.Слушаш това , което бандата ти позволява..ако ти харесва - чакаш сингъл/албум и купуваш.Т'ва е!
Наслаждавайте се, парчетата са мноо здрави и са все още демо.
Респект!

#80 Jim Crow

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 101 posts
  • Gender:Male
  • Location:Transylvania 90210
  • Interests:exotic pets

Posted 22 август 2007 - 12:30

View PostMo6no, on Aug 14 2007, 16:43, said:

Няма качествени групи. То в България никакви камествени музиканти няма, но в метъла е още по-зле положението, тъй като хората, които слушат тази музика са по-малко, а и всичките до един си теглят от нета (включително и аз).
Тук съм ама абсолютно НЕСЪГЛАСЕН с теб - The Revenge Project, Enthrallment, Symbolic, Past Redemptiob, Vomit Erection, CHAINSOUL, Bolg, Грях..., Zaplaxa... Anal Dissected Angel, да продължавам ли... това са все групи, които в доста случаи са по-добри от западните си колеги. И второ на второ, това, че ти яко точиш български групи от нета не значи, че и ние всички го правим - да дърпам яко, но на българските групи винаги съм гледал да купя някое друго албумче, просто защото западните са по 20-25 лв., а тукашните рядко надхвърлят 10лв.
"Some people never go crazy, what truly horrible lives they must lead" Ch. Bukowski





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users