Jump to content

JetAudioнай-добрия мултимедиен плеър (за мен)


45 replies to this topic

#21 Sleepwalker

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 04 ноември 2007 - 00:13

View PostBlacky, on Aug 13 2007, 10:20, said:

KMPlayer - даже няма нужда от никакви пакове за инсталиране - всичко си е в него, че ит от инсталация няма нужда :yes:
:metal: KMPlayer за мен си остава най-добрия плеър.Вече съм си свикнала с него и ми е страшно удобен. :wub:

#22 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 04 декември 2008 - 11:40

View PostSatyr, on Aug 12 2007, 11:41, said:

Реших да пробвам и хоп - flv-та не плейва :metal:

Хм,не знам защо ти се е получило така,но аз си ги плейвам 'кат пич flv-тата... както и .mkv, .m2v и секви други три-четирибуквени комбинации.За да звуча по-стегнато,ще пиша за плеъра по няколко точки.
1.Звук
Сигурно от около 15 години се вманиачих на тема звук. Откакто имам PC винаги ме е дразнил факта,че звукът му не може да се сравни с дека и усилвателя /разбира се при възпоизвеждане на lossless формати/,въпреки че съм с хубава звукова карта.Първо,разбира се, бях с Winamp.Дразних се. Изпробвах всички възможни plug-in -и за него,които успях да намеря.След това пробвах всички плеъри,които успях да намеря.Продължавах да се дразня.Тогава /преди 2-3 години/ един познат ме светна за джета.Сложих в началото безплатната версия и още с първата песен звукът ме удари по главата като чук.Беше нещо уникално,а дори не бях барнал настройките.Хубавото при него е,че благодарение на филтрите,може да се ползва както за PC колонки,така и за аудио система като се настройва по различен начин за двете.При възпоизвеждане на гореспоменатата категория аудио формати поддържа 32 битов изходен сигнал,много добра добавка за ценителите.За тези,които искат да гледат филми без да вдигат много 'шум' има Dynamic Range Control и Dynamic Limiter,които аз лично не ползвам,но някой може да ги намери за удобни.Еквалайзерът му е 20-лентов,на Winampa колко е ? Също много ценно качество е това,че филтрите ужасно успешно компенсират загубите от mp3 компресията в ниските и високите честоти.
2.Функции
Както вече се спомена,вътре има страшно много неща като записвачка/както на аудио дискове,така и на звук/,конвертор,audio-rip,вградени кодеци и т.н. Ще се спра по-подробно на конвертора.Понеже работата ми е свързана с телевизията, от много време си търсех добър конвертор.Повярвайте ми,пробвах всички възможни.Вече се бях отчаял тотално,когато ми падна джета.Честно да ви кажа, не съм виждал по-добър конвертор за .avi и .mpeg . Започнах да го ползвам в работата и всички много бързо се убедиха в качествата му.Това е единствения конвертор,с който успях да врътна един .mkv файл,който ми трябваше много.Не е за подценяване и функцията Power Management, която го прави чудесен избор за хората ползващи лаптоп.
3.Удобство,интуитивност
Някой спомена за лайбръритата,плейлистите и разните такива.Чудя се защо ви трябват такива неща.Има една отметка на плейлиста,коят го скрива от десктопа и когато докоснеш с курсура ръба му,той си излиза
Attached File  jet_1.jpg   555,44K   71 downloads
Всичко останало е в трай лентата.С един десен бутон имаш достъп до всички функции,които по мое мнение са много добре систематизирани и нещата не опират толкова до разучаване и свикване,колкото до това да разбереш какво може да прави.Не знам защо вкарвате всеки албум по отделно като го слушате.Плейлиста има ужасно много опиции за подреждане на файловете вътре .. по какъвто се сетиш показател.Аз лично съм си вкарал всичката музика в албум My Music.Толкова добре е подредена,че дори не ми се налага да ползвам търсaчка.Освен това след като сте задали в кой фолдър ви е музиката и албумът,в който да ви стои,програмката автоматично проверява за скоро добавени файлове и автоматично ъпдейтва плейлиста,като за операцията може да зададете до 3 различни папки едновременно.
Като заключение ще кажа,че е по-лека от Winamp 5 примерно.Заема по-малко RAM и щади процесора.

#23 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 04 декември 2008 - 11:50

View PostNew Age Messiah, on Dec 4 2008, 11:40, said:

Хм,не знам защо ти се е получило така,но аз си ги плейвам 'кат пич flv-тата... както и .mkv, .m2v и секви други три-четирибуквени комбинации.....
Може би защото моят пост е от август 2007 г. и току-виж са пуснали някоя и друга нова версия от тогава :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#24 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 04 декември 2008 - 21:06

View PostSatyr, on Dec 4 2008, 11:50, said:

Може би защото моят пост е от август 2007 г. и току-виж са пуснали някоя и друга нова версия от тогава :metal:
И тогава нямам спомен да съм имал проблеми,а аз лошите неща ги помня :lol:

#25 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 26 април 2009 - 21:00

Много добър плеър,на мен братовчед ми ми го показа и сега всички филми и клипове ги гледам през него.За музика съм си свикнал с good old Winamp :angel: :angel:

#26 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 08 май 2009 - 07:11

View PostAngelFrost, on Apr 26 2009, 22:00, said:

Много добър плеър,на мен братовчед ми ми го показа и сега всички филми и клипове ги гледам през него.За музика съм си свикнал с good old Winamp :pop: :)
Winamp-a е пълна боза. Разкарах го. Тъп интерфейс, тежък като изискване към системата, за всичко иска плъгини и на всичкото отгоре платен.
Вече втора година съм с Media Monkey. Много съм доволен. Софтуер с отворен код, рипването на CD е в градено, има си пълноценен експлорър с всички възможности, кът, копи, пейст и т.н. Да не говорим, че разните lossless формати, за които WinAmp искаше плъгини, това си ги плейва с вградени в него модулчета.

#27 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 08 май 2009 - 07:46

Не си прав за Уинампа, бе :)
Не и когато, като мен, си пазиш и не мърдаш повече от версия 2.91, излязла през 2003 г. ;)
Разбира се, за някои формати ще са необходими добавки. Но и твоята "маймуна", ако не я ъпгрейдваш, след две-три години ще почне да иска добавки за новите формати :pop:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#28 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 08 май 2009 - 07:53

Winamp-a за мен е страхотна.. и единствената програма за слушане на музика, нищо друго не признавам :)
1. Има си безплатна и платена версия. Безплатната си има всичко, необходимо ти за слушане на музика, няма досадни съобщения, че ти е изтекъл trial периода или нещо такова, или рекламни банери.
2. Тежка е, ако си с тежкия интерфейс. Връщаш го на класическия и си свиркаш.
3. Не съм забелязал да ми иска плъгини, ако можеш да поясниш, Svil.

#29 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 08 май 2009 - 08:24

За Flac формата WinAmp-a ме наплю, че не можел да го плейва, прати ме на някаква страница да си свалям плъгин. Media Monkey си го просвири без проблеми.
Класически, некласически интерфейс, тежък е. Зацикля често и тогава започва да гълта страшно много ресурс. Маймуната това нещо за 2 години, не ми го е правила нито веднъж.
Сатире, не си прав. Тогава бях с последната версия на WinAmp, платената при това. Не можа да се справи. За кво ми е такава тъпотия...

#30 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 08 май 2009 - 09:43

Аз Winamp ползвам повече от 10 години и никога не ми е зациклял и товарил компютъра :(
Все едно, де.
Ако се спрем на конкретен формат, винаги ще има едни плейъри, в които е вграден и други, в които не е и търсят плъгини. Това имах предвид.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#31 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 08 май 2009 - 10:38

Съгласен :yes:
Ама просто не ме кефи вече, морално остаря WinAmp-a :(

#32 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 08 май 2009 - 20:54

Е да,но пък с Winamp може песните да се използва и last.fm (С Media Player също ама .. не ме кефи)

#33 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 10 май 2009 - 09:10

Е да ама, от написаното от теб излиза, не че на другия му липсва екстрата, просто теб не те кефи, а това определено не е недостатък. :yes:

#34 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 18 май 2009 - 19:16

Да питам само откъде може да отворш папки с музика?Защото на мен само отделни мп3-ки ми изкарва. Преди 2 дена го инсталирах и не мога да му свикна още :comando:

Edited by cliffburton, 18 май 2009 - 19:17 .

Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#35 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 19 май 2009 - 01:30

Ако разбрах какво каза .. опитай да обясниш по-подробно за какво иде реч.

#36 liquid

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 19 май 2009 - 02:14

Аз пък преди бая време вече минах на Foobar. Winamp ме издразни с калпавата поддръжка на лослес и .cue файлове и забиването на големи плейлисти. От алтернативите, които тествах Foobar (с малко повече зор и настройки) ме грабна. Не бих го сменил с нищо.
За видео и т.н. си имам мпц.

#37 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2009 - 19:18

View PostNew Age Messiah, on May 19 2009, 02:30, said:

Ако разбрах какво каза .. опитай да обясниш по-подробно за какво иде реч.
Смисъл отваря ми само файлове(мп3 и т.н.), а не примерно фолдъри(папки).
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#38 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 21 май 2009 - 13:54

Ето този бутон отваря необходимия прозорец:
Posted Image

JetAudio доста ми харесва, държа си го като паралелен плейър за по-редки формати. Напълно "за" многото функционалности съм. Интерфейсът е лекичко недодялан, но му свикнах бързо.

Иначе, търся алтернативи на WinAmp, което се оказа по-трудно, отколкото очаквах. В момента слушам със Songbird - освен, че работи без проблеми, изглежда лъскаво и има най-най-сладурската иконка на света. Само, на свой ред, ще запитам, ако някой друг е запознат, дали има в него някакъв начин за преместване на песен в плейлиста с drag & drop? :)

P.S. Във foobar всичко друго ОК, но защо имам постоянното усещане, че сякаш е програма, която аз съм си събрала от случайни части? :)
Don't mistake lack of talent for genius.

#39 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 22 май 2009 - 11:50

Аз от години си карам с Foobar, върши ми идеална работа, лек е и с опростен дизайн. Много си го харесвам. А за видео ползвам VLC.
Колкото до JetAudio - преди време го пробвах, никак не е лош плейъра, само че изобщо не можах да му свикна и затова не го ползвам. Но пък имам познати, дето без него не могат. Май опира и до навик всичко.
Ето едно руско чудо - AIMP - много добро решение и според мен идеален заместител на Winamp.
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#40 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 29 май 2009 - 18:53

Не знам не можах да свикна с този плеър. Ще си карам на АIMP2, може и някоя по-стара версия на уинампа да си изтегля. :)
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!







4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users