Jump to content

Новият Батман детронира Кръстникът от н1 в IMDB


60 replies to this topic

#21 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 04 август 2008 - 09:19

Quote

институцията Батман е принизена до обикновен леко трагичен екшън/трилър

Да и аз останах с някво подобно впечатление.
Няма я мрачно-готическата атмосфера.
А и Жокера на Джак Никълсън беше доста по-идеен от тоя на Леджър, R.I.P.

Иначе като сюжет, динамика и развитие на героите, обаче, наистина това е най-добрият Батман.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#22 Braindead

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 04 август 2008 - 18:59

Въпреки че Batman Begins и самият Крисчън Бейл са ми крайно любими и много го очаквах, The Dark Knight много ме разочарова. Сюжетът е откровено хаотичен на моменти, объркан, сякаш е имало много идеи от различни места и всичко е омешано, любовната история се класира под всякаква критика също. Да не говорим, че играта на Джак Никълсън в невероятния филм на Тим Бъртън направи доста лоша услуга на всички бъдещи жокери. И, дори да звучи цинично, трагичният край на живота на Хийт Леджър успя така да напудри обстановката около филма.

#23 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 август 2008 - 00:42

Quote

Новият Батман детронира Кръстникът от н1 в IMDB
...и заслужено слезе на 3-то място отново.

иначе...горе-долу съм съгласен с мнението на Braindead

#24 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 12 август 2008 - 07:03

Че дори на мен с високите ми критерии за кино, филмчето ми допадна. Да, в никакъв случай няма да откриете в него добре замаскирани философски въпроси относно лайф, ди юнивърс енд евритинг елс, даже няма да откриете и незамаскирани философски въпроси. Като влизах в кино салона се бях подготвила за 2 часа мислене вурху това колко прости са англичаните да нямат хубав топъл бял хляб, но бях твърде приятно очарована. Като за комикс бейзд филм, и то Батманов му давам 10/10 - много екшън, добри ефекти, що годе добра историйка и много и добри актьори, били те само в епизодичните роли. Като филм-филм, му давам 2/10 :angry3: 2 часа и половина релакс - нито повече, нито по-малко. :angry3:
walk into the jaws of hell.

#25 Бай Ангел Пророка

    Annother Joker Who's A Rock'N'Roll Star

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts
  • Location:Viva Las Vegas!

Posted 12 август 2008 - 08:46

Огромен фен съм на комик мууви-тата и на Марвъл специално,но "Батман" винаги ми е бил супер противен(знам че не е техен,да не налетите пак ся :) ).
Обаче този филм приби рибата.Това не е филм за Батман-много по философски е погледнато на нещата.За мен героят на Бейл остава в сянка(колкото и парадоксално да звучи) и The Joker и Two Faces са истинските дълбоките персонажи.Леджър направо ме закопа.Не знам,дали защото нямаше по-дълбоки роли до сега,дали защото,по принцип,си е противен-но не го считах са качествен актьор.До този филм.От години не съм гледал токова добре пресъздадена роля-чак имаш чувството,че ако го видиш ще му забиеш ножа до дръжката,без да се замислиш.Не вярвах и,че съществува актьор,който ще изиграе по добър Жокер от Джак Никълсън.Тънкият момент е,че Леджър тази роля не я играе-живее я.Евала му правя на пича,да почива в мир.Наистина смятам,че ролята заслужава Оскар,въпреки,че ако му дадат-повечето хора ще кажат,че е посмъртен и незаслужен.
Не смятам,че филмът е за първо място в IMDB.Това е,все едно,сега някой да издаде албум като Reign In Blood.Но в топ 30 спокойно мога да го сложа,ако ще и само заради ролята на Леджър.


П.С."The Dark Knight" вече падна на трето място и,най-накрая,първи е филмът,който наистина заслужава!

( http://www.imdb.com/chart/top )
.:I HOPE I'LL DIE BEFORE I GET OLD:.

...fictional seduction on a black snow sky,sadness kills the superman,even fathers cry...

#26 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 август 2008 - 16:36

View PostPinky, on Aug 12 2008, 08:03, said:

Че дори на мен с високите ми критерии за кино, филмчето ми допадна. Да, в никакъв случай няма да откриете в него добре замаскирани философски въпроси относно лайф, ди юнивърс енд евритинг елс, даже няма да откриете и незамаскирани философски въпроси. Като влизах в кино салона се бях подготвила за 2 часа мислене вурху това колко прости са англичаните да нямат хубав топъл бял хляб, но бях твърде приятно очарована. Като за комикс бейзд филм, и то Батманов му давам 10/10 - много екшън, добри ефекти, що годе добра историйка и много и добри актьори, били те само в епизодичните роли. Като филм-филм, му давам 2/10 :D 2 часа и половина релакс - нито повече, нито по-малко. :)
с високи или не критерии бая си се оплескала с анализирането на филма, всъщност има доста повече философски в социален аспект теми от повечето не-комиксови филми, което като един комиксов филм не може да не му прави чест. Единствения проблем е, че сюжета в един момент става адски хаотичен, както каза Braindead.

Много се хайпнах по този филм. Целия свят се хайпна ффс. "Батман това, батман онова" Както и очаквах, бях малко разочарован, този филм го гледах с известно закъснение. Май последен във форума кеке.
Не, естествено, че филма е много добър. Много МНОГО добър, но след всичкия шум около него вече имах чувствотот, че ме чака едва ли не един от най-добрите филми на всички времена, а той просто не е такъв. не и за мен, и то не защото е по комикс (въпреки, че в 21-ви век някво педалче с рогца и наметалце ми звучи адски инфантилно. сириъзли... Rolling Eyes За това и не обичам филми по комикси с "маскирани" полуидиоти дето спасяват света. Само дето тук май наистина на самия батман се набляга по-малко от колкото на другите елементи. Бтв, яко ме дразни как батман говори с онзи прегракнал, тежък глас, когато е с костюма, все едно за да не го разпознае някой по гласа, само дето той така говорише и пред неговите хора, Алфред, Луциус. Да не би да има няква хай-тек джаджа към костюма дето да му променя гласа, че не съм запознат много. ама беше на места много смешно.
другия минус беше оная пача Maggie Gyllenhaal която са избрали да играе Рейчъл. Кво беше това лелче бе да му еба мамата? Преди да гледам филма се чудих какво толкова я критикуват, ама и мен грам не ме накефи. баси.. поне (спойлер)гушна букета*споикер* накрая кекек. Филма е доволно брутален. Не си спестяват нищо (не говоря в смисъл на "кървища", а по скоро като циничност, иначе кръвчица ако имаше малко повечко нямаше да е зле). Жалко, че Харви Дент пукна, аз мислих, че той ще е основния злодей за следващия филм, както беше и в преdи в Бъртънската серия. Както и да е.
Филма е адски добър наистина. Има няколко неща, които лично на мен не ми харесват обаче.
1. Тим Бъртън има по-добра идея за това как трябва да изглежда Готъм Сити. Старите части градът беше някак по-мрачен и изглеждаше обречено направо само заради едната визия деба.
2. Също и батмобила. Новия е много култов, но не е батмобил.
3. Кийтън е по-добър Уейн/Батман от Бейл, въпреки, че Бейл по принцип също ми е много любим.
4. Джак Никълсън... някак си от една страна е по-добър Джоукър от Леджър. Не знам защо, но някак си повече ми пасва. Може би щеше да е по-добре да бяха измислили друго име за героя на Леджър. Трудно ми е да обясня точно, и двамата са много култови.
Иначе Хийт Леджър прави най-добрата си роля. Ролята на краткия му живот, но такава, за каквато много актьори играли в стотици филми ще завиждат. Никога не съм го смятал за много добър актьор. Обаче тук направо Shocked няма кво да говорим. Аз до преди дни си мислих, че възхваляванията се дължат най-вече заради смъртта и целия хайп, който последва ранната му кончина. Уви, бъркал съм. Адски добре играе тук ффс. Точно за това ми е трудно да преценя кой Жокер ме кефи повече, Леджър е един твърде различен Джоукър от Никълсън.
Но за мен филма не трябва да седи на първо място в имдб, и все повече започвам да си мисля, че това е някаква форма на маркетинг. Може да е за темата за конспирациите, но никога не съм изключвал възможността, някой да е платил на някой друг за да може този филм да седи за определен период от време #1 в Топ 250. А че той няма да е дълго на 1-во място мисля, че е ясно на всички. Дори вече оценката пак му падна на 9,2 (а беше стигнала до 9,6 ако не се лъжа) и сега е на едно ниво с тази на "Изкуплението Шоушенк".

сега прочетох и мнението на INXS и съм съгласен на 1001% с думите му. Само дето няколко поста по-нагоре постнах, че вече Черния Рицар не е на 1-во място. Като цяло обаче, цялата истерия относно Топ 250 все ми се струваше, че може да е маркетингов подход. Някой платил на някой друг и тн. Защо иначе всеки топик във форума под филма който се появяваше "Dark Knight #1 in Top 250? NO WAY!" се триеше моментално?

Edited by Nosferatu, 12 август 2008 - 16:44 .


#27 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 12 август 2008 - 21:47

На мен ми 'ареса. Предния не ме изкефи толкова. Имаше и тъпи моменти, но жанра е виновен :P И ролята на Леджър много ме изкефи, отдавна не се бях кефил толкова на нечия игра. 6-те кинта за кино си струваха :D

Edited by Blackiel, 12 август 2008 - 21:51 .

\m/

#28 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 13 август 2008 - 15:16

все повече си мисля, че цялата маневра е била хитро организирана от феновете на Шоушенк :metal: :D :P

#29 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 13 август 2008 - 16:47

View PostNosferatu, on Aug 12 2008, 17:36, said:

с високи или не критерии бая си се оплескала с анализирането на филма

Не искам да влизам в тъпи спорове, най-вече заради толкова, поне ЗА МЕН, безличен филм. Анализирането на дадено нещо е строго индивидуално. Доколкото разбирам, и според теб филма не трябва да е на първо място, въпреки че ти е харесал. Окей, за мен и на 250 не трябва да е. Ама айде моля те, следвашия път се замисли малко преди да тръгнеш да ми обясняваш как не анализирам правилно - едни хора ще намерят Отговора в този филм, аз няма да го направя. Щот секи е различен все пак, нал тъй ? :D
walk into the jaws of hell.

#30 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 14 август 2008 - 14:21

View PostPinky, on Aug 13 2008, 17:47, said:

Не искам да влизам в тъпи спорове, най-вече заради толкова, поне ЗА МЕН, безличен филм. Анализирането на дадено нещо е строго индивидуално. Доколкото разбирам, и според теб филма не трябва да е на първо място, въпреки че ти е харесал. Окей, за мен и на 250 не трябва да е. Ама айде моля те, следвашия път се замисли малко преди да тръгнеш да ми обясняваш как не анализирам правилно - едни хора ще намерят Отговора в този филм, аз няма да го направя. Щот секи е различен все пак, нал тъй ? ;)
по принцип тук си права, само че не си в следното изказване:

Quote

Да, в никакъв случай няма да откриете в него добре замаскирани философски въпроси относно лайф...
защото:
1. Всъщност точно в този филм, за разлика от многото подобни има такива елементи, каквито ти не си открила. Което, в случая, не е чак толкова строго индивдуално, обективно погледнато.
2. Сега казваш, че хората са различни и ти не си открила нищо във филма, а тогава написа "В никакъв случай няма да откриете..." Как така? Ти откъде знаеш за това "никакъв случай" за другите хора?

#31 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 17 август 2008 - 18:13

Добре де, обясни ми тогава къде беше дълбоката философия във този филм, след като съм толкова ограничена, че да не я откривам ?

1. Аз, щот съм готов на големи саможертви, ще отнеса боя и ще ме гони цялото общество в името на половинката на голямата ми любов ?
2. Аз нема да те трепа, щот ние сме еднакви, само че в 2те противоположности, и нема да ми е интересно, ако те утрепа ??
3. ... ???

Хайде, моля те сериозно - обясни ми, къде е дълбокото послание ? :)
walk into the jaws of hell.

#32 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 17 август 2008 - 19:18

{: Няма такова. Филма е много силен екшън с малко повече смисъл и нищо повече..
С повечко маркетинг и едно тъжно, но много на място стечение на обстоятелствата предизвика ненужна полемика този филм.
Да видим времето какво ще покаже.

#33 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 18 август 2008 - 00:41

View PostPinky, on Aug 17 2008, 19:13, said:

Добре де, обясни ми тогава къде беше дълбоката философия във този филм, след като съм толкова ограничена, че да не я откривам ?

1. Аз, щот съм готов на големи саможертви, ще отнеса боя и ще ме гони цялото общество в името на половинката на голямата ми любов ?
2. Аз нема да те трепа, щот ние сме еднакви, само че в 2те противоположности, и нема да ми е интересно, ако те утрепа ??
3. ... ???

Хайде, моля те сериозно - обясни ми, къде е дълбокото послание ? :D
мразя когато ми изкривяват думите, а ти пресили всичко точно във всяко изречение.
whatever :)

#34 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 18 август 2008 - 17:50

Голяма философия и голямо послание няма, просто съществува там нещо, което да погъделичка самочувствието на средностатистическия една идея по-претенциозен, но не чак толкова, кинофен.

Като изключим горната маса хора другите положителни впечатления идват от ултрасите на Леджър и хора, които използват изразите "подобен род филми", "този жанр" и т.н.

Няма по какъв друг начин да си обесня цялата истерия по тоя филм. :)

#35 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 20 август 2008 - 11:58

View PostPinky, on Aug 17 2008, 19:13, said:

Добре де, обясни ми тогава къде беше дълбоката философия във този филм, след като съм толкова ограничена, че да не я откривам ?

1. Аз, щот съм готов на големи саможертви, ще отнеса боя и ще ме гони цялото общество в името на половинката на голямата ми любов ?
2. Аз нема да те трепа, щот ние сме еднакви, само че в 2те противоположности, и нема да ми е интересно, ако те утрепа ??
3. ... ???

Хайде, моля те сериозно - обясни ми, къде е дълбокото послание ? :angel:

Ауууу, леле! Не че съм гледал филма, де, обаче по такъв начин може да се пише за АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ФИЛМ. Абсолютно, един вид, всеки. Тъй де...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#36 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 20 август 2008 - 14:02

View PostТигър, on Aug 20 2008, 12:58, said:

Ауууу, леле! Не че съм гледал филма, де, обаче по такъв начин може да се пише за АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ФИЛМ. Абсолютно, един вид, всеки. Тъй де...
+1

#37 br0d3qu1n

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 18 posts

Posted 18 февруари 2009 - 15:05

Няма такава роля като на Леджър, още не мога да му се наситя :)

#38 motorheadbanger

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 01 април 2009 - 15:44

Не обичам филми за супергерои, а тези правени по комикси направо ме вбесяват. The Dark Knight не е лош. Разбира се да се твърди, че заслужава 1во място в IMDB е безумно. Цялата еуфория покрай него беше породена единствено от смъртта на Леджър.

#39 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 01 април 2009 - 15:52

Таз тема още ли мърда? :lol:
Posted Image

#40 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 02 април 2009 - 14:09

View Postmotorheadbanger, on Apr 1 2009, 16:44, said:

Не обичам филми за супергерои, а тези правени по комикси направо ме вбесяват. The Dark Knight не е лош. Разбира се да се твърди, че заслужава 1во място в IMDB е безумно. Цялата еуфория покрай него беше породена единствено от смъртта на Леджър.
...и от факта, че филмът е безумно добър.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users