Jump to content

Абсурдните "Оскар"-и


14 replies to this topic

#1 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2010 - 13:34

Мисля, че е ясно какво искам. Вдъхновението ми дойде от съседната тема, очевидно. Тъй. Споделете филмите, актьорите, режисьорите и т.н., наградени със съответната награда, но без да я заслужават според вас. Споделете, естествено, и защо мислите така. Ще помоля, обаче, да не се обсъждат тазгодишните награди. Правете го в съседната тема.
Започвам аз.
Всичките "Оскар"-и на "Влюбеният Шекспир" и особено този на Джуди Денч за поддържаща женска роля. Сега, директно, този филм си беше някаква приятна романтична комедийка, но без звездния каст и името на Шекспир в заглавието просто щеше да бъде подминат. Историята как любовта побеждава всичко и т.н. сме я виждали достатъчно пъти преди това между телевизионните игрални филми на "Дисни" и други подобни. Само дето тоя път е наблъскан сериозен бюджет. Що се отнася до Джуди Денч - нищо против актрисата, страхотна е, очевидно. Само че това дори да я предложат за номинация за осем минути екранно време, през по-голямата част от които само стои и гледа царствено, е пълен абсурд.
Холи Бери - "Балът на чудовището". Първо да споделя, че не съм гледал филма. Въпросът е, обаче, че Бери е ужасна актриса. Недоволствате от наградата на Сандра Бълок, обаче тя поне може да играе. Холи Бери не може. Тя се провали гръмовно дори в "Жената котка", където трябваше само и единствено да излъчва сексапил и имаше природните дадености за това, пък какво остава за сериозна роля.
Бих добавил и Анджелина Джоли по същите причини, обаче да спомена цели два филма, които не съм гледал, ще бъде грубо. Затова ще спра.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#2 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 11 март 2010 - 13:45

Титаник - най-надценения филм евър! Нито спец ефектите му са особено впечатляващи(вероятно технически са сложни за изпълнение, но като визия във филма, не можаха да ме грабнат), нито интригата във филма. Само по себе си потъването на този кораб е достатъчно драматично и наситено с действие и събития, така че нямаше нужда филма да се превръща в блудкава история за любов и ревност. Камерън просто е изместил основното за сметка на някаква боза. А Ди Каприо там ми е толкова мъжествен, колкото и мис Свят.

Edited by Svil, 11 март 2010 - 13:46 .


#3 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 март 2010 - 14:36

Хи-хи страхотна темичка.

Започвам първо с филмите взели незаслужени Оскари през последните години:
На първо място и безпорен лидер по тъпота и надцененост е антикино изпълнението на братя Коен, а именно "Няма място за старите кучета". Филм лишен от смисъл, филм правен от критици за критици, филм без музика или иначе казано ПЪЛНА ДУПКА!!! Разбира се в него блясна звездата на Хавиер Бардем, чиято роля е единственото положително нещо, което мога да каза за това абсурдно кино творение.
На второ място победителят през 2004 г. "Момиче за милион долара"! Или казано иначе типична американска тежка драма. В присъствието на филми като "Авиаторът", "Рей" и "Отбивки", драмата на Клинт Истууд издиша отвсякъде. Ама така си е Холивуд му се радва не него.
За накрая оставям отново филм на Клинт Истууд "Непростимо". Уестърн, уестърн много сълзлив ,този уестърн. :)

А относно актьорите и актрисите, според мен Холивуд рядко прави издънки, но най-голямата от тях е определено Гуйнет Портноу за "Влюбения Шекспир"! Ужасно надценен филм! Елементарна романтична историйка и 7 Оскара, просто....... :harhar: :)

Както и един от най-странните за мен Оскари за "Форест Гъмп". Оскар за специални ефекти :) , странна работа. Освен няколко чудесни монтажа и масови сцени, аз лично в този не виждам причина дори да бъде номиниран в тази категория. Филма е шедьовър, но Оскар-а за специални ефекти е прост абсурден.

Edited by Joey, 11 март 2010 - 14:40 .


Insane in my brain

#4 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2010 - 14:46

"Оскар"-ът на "Форест Гъмп" за ефекти си е доста резонен, всъщност - по онова време да се направи физиономията на съвременен актьор неотличима част от автентични записи на исторически събития не е било никак лесно.
За другите не знам. Не съм ги гледал, не за друго.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#5 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 март 2010 - 15:59

View PostТигър, on Mar 11 2010, 14:46, said:

"Оскар"-ът на "Форест Гъмп" за ефекти си е доста резонен, всъщност - по онова време да се направи физиономията на съвременен актьор неотличима част от автентични записи на исторически събития не е било никак лесно.
За другите не знам. Не съм ги гледал, не за друго.

Да както отбелязах, тези нещо правят впечатление, но все пак говорим за 1994 г., а не за 1984 г. А и тези сцени имат по-скоро отличен монтаж (където филма не взима Оскар), отколкото някакви уникални специални ефекти.

Insane in my brain

#6 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2010 - 16:48

не съм съгласен с мненията за Unforgiven И Million Dollar Baby, не знам .. може би харесвам такива филми, може би харесвам Eastwood зад кадъра ..
ако си говорим номинации при безумно кратки роли обаче - тогава
Ruby Dee за American Gangster (майката на героят на Дензъл) - около 4 минути екранно време
William Hurt за a history of violence - не знам точно колко, но имаше 1 сцена с него в края на филма, ако не ме лъже паметта ..

Сър Anthony Hopkins печели единственият си оскар при първата си номинация (Мълчанието на Агнетата), след 16 мин. екранно време..
главна роля, не подържаща ... като конкуренция все пак му е DeNiro за Cape Fear .. не отирчам страхотната роля на Сър-а, но стана въпрос за
сравнително кратки участия
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#7 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 11 март 2010 - 17:48

View PostJoey, on Mar 11 2010, 14:36, said:

А относно актьорите и актрисите, според мен Холивуд рядко прави издънки, но най-голямата от тях е определено Гуйнет Портноу за "Влюбения Шекспир"! Ужасно надценен филм! Елементарна романтична историйка и 7 Оскара, просто....... :harhar: :)
Чакай, чакай... Не съм се интересувал изобщо от Оскарите, но наистина ли този филм е бил оценен със 7 такива!? :) А до сега си мислех, че не му е обръщано особено внимание от страна на критиката, пък то какво било. Чудно.

#8 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 март 2010 - 17:57

View Postfantucho_, on Mar 11 2010, 17:48, said:

Чакай, чакай... Не съм се интересувал изобщо от Оскарите, но наистина ли този филм е бил оценен със 7 такива!? :blink: А до сега си мислех, че не му е обръщано особено внимание от страна на критиката, пък то какво било. Чудно.

:yes: :yes: :yes:

Insane in my brain

#9 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 11 март 2010 - 18:49

Има филми, които харесваш веднага. Пасват ти. Правени са като за теб самия и вкуса ти.

Има филми, които оценяваш след време.

Има и филми, които съжаляваш, че си гледал. Било е загуба на време. Последното в моя случай се отнася за "Американски прелести" ("American Beauty", за да се придържаме към оригиналното заглавие). Напълно достатъчно, за да недолюбвам и Kevin Spacey.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#10 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2010 - 19:14

View PostSvil, on Mar 11 2010, 13:45, said:

А Ди Каприо там ми е толкова мъжествен, колкото и мис Свят.
Ди Каприо го гледай в "Кървав диамант", ако случайно си го пропуснал. Поне на мен адски много ми се вдигна в очите с ролята там.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#11 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 11 март 2010 - 20:46

View PostТигър, on Mar 11 2010, 19:14, said:

Ди Каприо го гледай в "Кървав диамант", ако случайно си го пропуснал. Поне на мен адски много ми се вдигна в очите с ролята там.

Също така и "Авиаторът", "Хвани ме ако можеш" и "От другата страна". Колкото и да ми е неприятен, просто е много добър актьор.

Insane in my brain

#12 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2010 - 21:42

не знам каква беше тази световна мания покрай Титаник да не се харесва ДиКаприо, понеже беше млад и полулярен и се шумеше около него ли? не знам .. гледайте го в What's eating Gilbert Grape там прави страшна роля .. освен споменатите от Joey - Body of Lies също ...

Edited by stormbringer, 11 март 2010 - 21:43 .

Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#13 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2010 - 22:08

На мен неприязънта ми към него нямаше общо с "Титаник", `щото не съм го гледал, просто ми беше лигав.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#14 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 11 март 2010 - 22:18

Абе стига сте ми рекламирали Ди Каприо! Ок, добър артист е. И това какво общо има с това, че в Титаник любовната история е не на мястото си?

#15 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 11 март 2010 - 23:27

View PostSvil, on Mar 11 2010, 22:18, said:

Абе стига сте ми рекламирали Ди Каприо! Ок, добър артист е. И това какво общо има с това, че в Титаник любовната история е не на мястото си?
нищо общо .. филма е супер надценен ... ама то ако не се лъжа нямаше кой знае каквa кокнуренция .. и огромния бокс офис май си каза думата ..
кои бяха силните през онази година - Колкто Толкова и Поверително от Л.А.? те си взеха статуетки за актьорска игра ...
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users