Jump to content

Калиакра Рок Фест 20091-3.07.2009 г. - стадион "Калиакра"


456 replies to this topic

#421 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 02 July 2009 - 19:31 PM

Утре как ще е разпределението на двете групи?

#422 liquid

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 03 July 2009 - 15:31 PM

Някой знае ли дали ще има някакво медиино присъствие и дали нещо (или цалото) там ще бъде заснето?

#423 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 03 July 2009 - 15:46 PM

По прицип до колкото виждам всичко се заснема по един или друг начин, самоче след това не е задължително записите да излизат в публичното пространство. Това е мое виждане де, не съм абсолютно сигурен да ли е така, но специално Калиакрата я снимат :)
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#424 liquid

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 03 July 2009 - 18:37 PM

В такъв случай дано пуснат целия материал от днес в добро качество за стрийм :п

#425 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 03 July 2009 - 20:09 PM

Ако имаха подобни намерения щяха да го обявят отдавна така, че е малко вероятно :metal:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#426 liquid

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 82 posts

Posted 03 July 2009 - 21:10 PM

Е, може да направят както с билетите за по един ден. Ще видим, дано поне на видео този път имаме ДТ, че Порнтой си стиска аудио записите и не ги пуска, а никой от sound crew-то няма да се сети да направи един soundboard bootleg.

#427 Silentdeath

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 293 posts
  • Gender:Male

Posted 04 July 2009 - 01:46 AM

Нямаше Mysteria от Edguy и нямаше песни които бях убеден че ще чуя от Гардиън (Blood Tears, Bard's Song, Another Holy War ...), но не мога да ги виня, защото все пак времето си бе ограничено. То и Hansi прекъсваше скандиранията защото нямаше време, но какво да се прави, чакаме самостоятелен концерт. Въпреки липсата на определените песни химни за мен пак си оставам адски доволен от Edguy и бардовете и размазването си беше на макс!
За Scorpions няма смисъл да пиша. Въпреки че останах с впечатлението че гласа на Meine беше не толкова енергичен колкото очаквах, скорпионите са си легенди и очакванията бяха изпълнени. Перфектно изпълнение, супер дръм соло, нито една грешка, добър звук поне за мен. Много щях да се зарадвам ако бяха изсвирили и Always Somewhere но тя си е рядкост, хитовете си бяха налице и не би трябвало да се иска повече от тези великани завинаги оставили тежката си стъпка в рока. :metal:
До година пак, пък дано намажа и тридневен билет :D :beach:
Flip off the sky
With bleeding fingers till I die

#428 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 04 July 2009 - 12:44 PM

DREAM THEATER :metal: :beach: :D Накараха ме бързо да забравя за групите от предишните дни. Снощи за мен беше най-силният ден от целия фестивал, с най-адекватната публика, която знаеше какво да очаква. Нереално добри, виртуози, нечовеци - нищо друго не ми идва наум в момента :no: Ако бяха изсвирили и Pull Me Under, концертът щеше да е просто перфектен B)
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#429 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 04 July 2009 - 20:13 PM

Невероятен фестивал. Страхотен звук, страхотни групи... е не всичките де.
Първа вечер:
Лорън Харис ми мина някъде встрани, почти не я отразих. Явно се е старало момичето, защото едно приятелче с мене каза, че му харесала. Аз обявих, че за такива като мене, дето не могат да карат мотор, по-добре да пуснат втора томбола: една вечер с Лорън. Момата има излъчване на фолк дива и ми предизвиква предимно еротични мисли :D
Мотлей Крю - страхотни, в добра форма. Е Винс Нийл малко мечеше на моменти, или не е закусил или не се е нашмъркал достатъчно. Но като цяло много добро изпълнение. Чух всички хитове, които си заслужава да се чуят. Томи Лий беше пиян като мотика и направи страшно шоу. Извода на нашата компания беше, че час и половина само той да беше на сцената и да дрънка глупости, пак щяхме да му се радваме и да го аплодираме. Един приятел по-късно заяви, че били съкратили сета с 4 песни. Може, не съм усетил. Бяха ми тръпка преди 20 години и след това не съм ги следил сериозно, та съм позабравил малко песните им. Но се изкефих.
След концерта се насладихме на дуо буфосинхронисти в лицето на съфорумника Whiplash и екс-съфорумника Illnd. Изпълниха The Bard Song. Очевидно са знаели, че Гардиън няма да я изпълнят на другия ден и решиха да ни доставят това удоволствие. Посмяхме се де, весело беше :no:
Втора вечер:
Цирк Балкански тия дни е в Бургас, но очевидно трупата клоуни ЕдгЕй са ги пуснали за малко до Каварна. Голем смех. Сценичното поведение на Тоби не ми се коментира, няма такова малоумие.
Blind Guardian - това беше групата на вечерта. Страхотна форма. Страхотно стегнато изпъление. Направо подлудиха публиката. Поне тази част от нея, която знаеше какво гледа. Щото около мен имаше много неадекватни фенове на Скорпиънс, дето не бяха разбрали очевидно, че на тоя фест ще свирят и други групи. Както казах Гардиън не изпълниха така очакваната The Bard Song, но пък с Valhalla направо взривиха стадиона. Чухме и новото парче на групата, написано като саундтрак към играта Sacred 2. Като не съм го чувал на студиен запис ми е трудно да го оценя като живо изпълнение, но ми хареса.
Scorpions - никога не съм си падал по тях и сега не успяха да ми харесат. Групата свиреше страхотно, нахъсано, но Клаус Майне сякаш беше от някой друг оркестър и в някой друг град. Като запееше и оставаш с впечатление, че нещо хич не е наред. Едва ги изтраях до 4-та песен и се изнесох.
Трета вечер:
Слушал съм Cynic, но само първият албум ми хареса. Новият не ме грабна някак си. Въпреки това ми допаднаха наживо. Като цяло обаче впечатлението ми е, че са идеални за джем сешън, не и за участие на стадион. Страхотни музиканти всеки един от тях. Вероятно като соло импровизации ще се разбиващи B)
Dream Theater :metal: :beach: :D
Метал Харт го е казала, какво да допълня... Само тях да бях гледал, пак щеше да е перфектното преживяване. Направо ни смазаха. Абе не може да се опише :metal:
За другото извън концертите какво да пиша. Срещи с приятели, с някои от които от години не се бях виждал. Плажове, пещери, снимки, разходки. Всичко беше идеално!
Чакаме Faith No More и догодина следващият Калиакра рок фест! :metal:

#430 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 04 July 2009 - 20:51 PM

За разлика от Свил аз бях на две от вечерите - 2 и 3-та. Немската вечер определено не беше моята, въпреки явно силното изпълнение от страна на всички групи. Подразних се от т.нар "фенове" на Скорпиънс, които припознават в тази група едниствено и само баладите. Ако не се лъжа, може би около 30 - 40 % бяха точно такива. Естествено те се размазаха на "онези" песни :metal:

А за третата вечер не знам дали може да се каже нещо друго освен - ВЕЛИКО! Това се отнася както за Синик, така и за Тиътър. Толкова много МУЗИКА за една вечер скоро не ми се беше събирала и едва ли скоро пак ще ми се случи. Както и да видя толково много музикални гении наведнъж...
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#431 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2009 - 23:06 PM

Беше нечовешко. Велико. Нямам глас (мъжът ми е доволен), почти не чувам (аз съм в щастливо неведение какво се иска от мен), вратът ужасно ме боли (сигурно възглавницата в хотела е била кофти) и не исках да си ходя, мамка му, не исках да свършва толкова бързо!
Моята група на този фест - Blind Guardian. Те са основната причина да нямам глас, въпреки че и Edgay допринесоха за това. За разлика от Свил аз съм им фен. Лекинко се издразних на стадо ситни фенки на Скорпиънс, които първо се пробваха да ме избутат, а после ме гледаха странно, но бях толкова еуфорична, че даже не можах да се ядосам като хората. :metal:
Omnia mea mecum porto

#432 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 04 July 2009 - 23:28 PM

Искрено съжалявам, че посетих концерта на Scorpions. Все съм ги пропускал през годините, а ме е гъделичкал чисто меломански интерес да подуша като как забива на живо една толкова именита банда.

Е, видях, чух....и никога повече няма да повторя! :metal: Голямо им е името. Нищо друго!

Разочарованието ми в никакъв случай не е подклаждано само от аматьорския звук /Blind Guardian звучаха в пъти по-добре/. Доста повече ме смутиха тъпунгерският сетлист /балада, милиционер, балада, милиционер.../, асинхронът в свиренето, примитивните аранжименти и дисбалансът между вокалите и музиката. Клаус определено е машина, пее повече от добре за възрастта си, но гласът му се развяваше като зле пришита кръпка в разкривената музикална картина.
Единственото по-любопитно нещо в този концерт се оказа трибютът към Майкъл Джексън по време на бас солото. Но дори и интрото на "Bad" бе изсвирено неточно.

Мястото на Cynic не беше на този фестивал. Вярно е, че на панаирджийските събори има някакъв шанс бъркотията им, колкото и да е различна, да достигне до по-широк кръг от Потенциали, но пък отегчените прозявки и пълните с досада погледи на мнозинството влизат в противоречие с вглъбената й неестественост. Музиката на Cynic е крайна и недружелюбна. Тя вирее пълноценно във влажни и мрачни дупки, пред просветени малцинства и надвисналите над главите им осмооки паяци. Не я усетих добре на стадиона в Каварна.

Инак свириха перфектно, но ми се чини, че Pantommind щяха да сторят далеч по-адекватна подгрявка в случая. Организаторите трябваше да намерят начин да качат родна банда на сцената на кръстниците на стила. За нашите момчета това щеше да е едновременно чест, безценен опит и невероятен шанс да наврат способностите си под носовете на самите Богове.

Фен съм на Dream Thearer от средата на 90-те. До 2002-ра, когато ги видях за пръв път в Зала 1, съм смятал James LaBrie за слабото звено в групата. Не защото е лош вокал. Напротив - той е разкошен и многолик певец. Просто е единственият във формацията, на когото от време на време му личи, че е човек от плът и кръв. Та, след първия им концерт у нас ме хвана срам, че съм разсъждавал по този начин.
Снощи не ме беше просто срам. Изпитах вина, че съм продължавал да се съмнявам в този феноменален талант. Той изпя великата "Voices" по-раздвижено дори от студийния запис. А височините на вокалните партии в тази пиеса са сериозно предизвикателство и за изпечен тенор алтино.

Останалото по въпроса с Theater е ясно като бял ден - такова феноменално музициране не е имало, няма, никога няма и да има! Синхронът между тези същества е на невидими с просто око нива. Възнесох се с първия риф и още не съм стъпил на земята. Странното в случая е, че до снощи не бях събрал парчетата, на които Marillion ме разпокъсаха преди две-три седмици, та в момента приличам на размачкан пластелин - безформена купчина, в която неравномерно са се врязали дълбоки и много любими отпечатъци от пръсти.

Един единствен недостатък имаше концертът - дойде кратичко за възможностите и обичайното времетраене на Театралните представления. Искаше ми се да продължат до сутринта. Ако може даже изобщо и да не спират. Исках цялата "A Change Of Seasons"! Исках "Space Dye Vest"! Исках "Surrounded"! Исках "Peruvian Skies"! Исках "Wait For Sleep"! Исках "Misunderstood", "The Glass Prison", "Ytse Jam", "Home", "Through Her Eyes", "Lifting Shadows Off A Dream"....
Исках да изсвирят всичките си шибани албуми поред на номерата и да ми пръснат очните дъна и тъпанчетата. За какво ли щяха да са ми нужни повече след това!?
-----------------------------------------
Слушай силно!

#433 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 05 July 2009 - 11:38 AM

Мислех си, че ще съжалявам за всичкия тоя път, дето бих за два дена и изхарчените така бързо, трябващи ми пари, но Theater оправдаха всичко.

Cynic наистина не стояха много добре на подобно място и някои хора им пляскаха може би от уважение като група, все пак нали тази публика е идея по-интелигентна. То и на мен ми дойдеха в повече след последните си песни. Но пък вокалите от новия албум, изпълнени чисто, ми допаднаха повече. По едно време се сетих за стария виц как никой не знае какво свири в известна метъл група и обикалящия разпитващ, ама пък на тях толкова добре им се получаваше.

После излязоха и Те и направо бях изненадан как двучасовия сет въобще не ми дотегна, подобни настроения минаха само през изпълнението на новото парче. Краката ме боляха, врат, гръб, главата, но можех да слушам още много. Щеше ми се и повече импровизации и заигравки да има. Почти всички чакаха и Pull Me Under, все ми е тая дали една група ще изсвири най-известната си песен, но аз си я харесвам и предвид обявения сет имах нагласата, че ще чуя. Та малко недовършено ми остана накрая.
Интересно как и голяма част от публиката се съживяваше видимо на вокалните части.
Много симпатични са всичките, особено каква сценично неадекватна машина е Петручи и как Портной не можеше да си хване палките, не знам дали не нарочно де. :yes:

#434 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 05 July 2009 - 17:19 PM

Искам да попитам нещо, ако някой от тук пребиваващите е наясно със случая.

По време на концерта на Dream Theater, някъде в средата на сета, един човек в близост до мен колабира. Това стана на петнайсетина метра от сцената, почти фронтално. Момчето падна на земята. Около него образувахме широк кръг, за да не бъде стъпкан случайно в еуфорията и някой веднага му оказа първа помощ. Охраната проби тълпата и го изнесе доста бързо /поздравления за което, поздравления и за адекватната реакция на публиката в гъчканицата отпред/.

Та, някой случайно има ли информация дали всичко с този фен е наред?
-----------------------------------------
Слушай силно!

#435 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 05 July 2009 - 18:46 PM

Всичко е наред, момчето бързо се освести и дори тръгна на собствен ход. :yes:
Omnia mea mecum porto

#436 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 05 July 2009 - 18:53 PM

View PostФайона, on Jul 5 2009, 19:46, said:

Всичко е наред, момчето бързо се освести и дори тръгна на собствен ход. :)

Това е чудесно! :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#437 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 05 July 2009 - 21:06 PM

Бях само за втория ден на фестивала.
ЕDGUY- Като раздаване добре, но определено не ми хареса сетлиста им.Първо, че нямаше нито една класика от старите албуми(любимата ми Vain Glory Opera я нямаше).И цели 3 песни от последния албум, който за мен си е бозица.Вместо тях можеше да сложат и Vain Glory Opera,Mysteria. Но кой съм аз да определям. :D Тобиас Самет мало прекаляваше с лигавщините, но целия беше изпълнен с енергия и я придаде на голяма част от публиката.
BLIND GUARDIAN - Невероятно представяне, много ми харесаха. Не им бех голям фен, може би защото не ги слушал достатъчно.Но на този концерт се раздодадоха. Страхотни бяха, а на Валхала и Мирър Мирър се разбих :metal:
SCORPIONS - Какво да кажа за една от най- любимите групи. Раздадоха се и те, чух доста любими песни.Желаех много да свирят Dynamite,Always Somewhere,The game of life и др., но и на този сетлист бях доволен. Полудявах от кеф на почти всички техни песни, гласът на Клаус още си го бива. Барабинистът Джеймс Котак направи невероятно соло, бута чинели, въобще раздаване до край. Истински легенди в музиката. :yes: :)

Публиката - една немалка част беше дошла само за баладите на Скорпиънс, ама какво да се прави. Имаше някой които не знаеха къде се намират, стояха шашнати на Едгай и Гардиън. На Металика също беше така.
За пръв път бях на концерт в Каварна и обстановката ми хареса. Кофти беше, че има малко химически WC , супер бавното излизане от стадиона. Звукът беше добре, само на Скорпиънс ми се струваше в малко повече баса.
Един незабравим концерт и страхотни спомени от Каварна и нос Калиакра, където сущо ходихме. :drinks: B)
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#438 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 05 July 2009 - 21:25 PM

Нека презентираме и най-тежката снимка от "Калиакра рок фест 2009", сполучливо назована "500 катехизис оки". Четири култови грации изпъчиха палави телеса. Щяха да са пет, но за да регулира общото тегло до половин тон Ози прати представител в лицето на малката Ива.

Posted Image

:yes: :) :drinks:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#439 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 July 2009 - 21:44 PM

Съвсем нагледно:
Може да си блъскал в залата 10 години, да си зобил, каквото ти е дошло в обсега и т. н., но застанеш ли сред няколко тамплиери - изглеждаш дребен :yes:

(Свилка, тебе имам предвид, не на Ози щерката :))
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#440 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 05 July 2009 - 21:48 PM

За съжаление генетичните дадености няма как да ги промениш. И мама и татко са дребнички, аз даже много израстнах в сравнение с тях :yes:
Иначе за зобенето не си прав, щото от мене по-чисто трениращ едва ли има :)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users