Jump to content

Ahuihu's Content

There have been 13 items by Ahuihu (Search limited from 19-април 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#93870 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by Ahuihu on 09 март 2012 - 13:53 in Концерти и фестивали в България

Да, прав си. :king2:
То зависи и капацитета на даден фестивал и как се рекламира за да мине в категориятя 'голям' .
Но все пак ако БеркРок изпълнят, това което обещава общинския съвет си става и голям фест.
Така че, евентуално може да са 7 фестивала.
Честно, не ми се иска да има фестивал БеркРок, понеже хората няма да имат сили и възможности.
Много странно защо Бургас не казват нищо все още.



#93868 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by Ahuihu on 09 март 2012 - 13:24 in Концерти и фестивали в България

Май има и още фестивали, до колкото си спомням имаше скоро и някакви анонси и коментари за БеркРок, като се спрягаха банди от рода на The Offspring и други от 'този калибър'.
Миналата година имаше някакво Air Show фестивал в Стара Загора с имена и бира за 1 лев.
Като говорим за Open Air, отделно има неколко по малко рекламирани фестивала като Беглика, Пловдив Рок, Пазарджик - метал фест (на острова), Стрелча, Вола.
Есента може да има и отново ON FEST с по-сериозен line-up.
Изобщо фестове да пожелаеш.



#92668 Gorgoroth, Vader и Sodom в София

Posted by Ahuihu on 08 февруари 2012 - 11:52 in Концерти и фестивали в България

View PostMari, on Feb 7 2012, 14:47, said:

След двумесечно чакане, какво да си мисли човек......?

не мога да ти отговоря. аз преди няколко години си купих онлайн билет за една банда за концерт в Много напредлала страна в концертния живот в Европа. Концерта отпадна и имах около 6 месеца чакане, разправии. Предлагане на други оферти за билети за концерти и събития. Накрая ми върнаха парите от лицевата страна на билета - някакви такси, които бяха ок 1/3 от цената на билетите. И това стана 6 месеца след отменеата дата и то от билетопродавач(тикетмастър), а не от фирма организатор.
Тоест на който съм платил - той връща парите, а те помежду си да си се оправят.
Мога да кажа, че Въпросните фирми от скандала трябва да са пълни аматьори, за да позволят такова нещо да се случи. Особено изкарването на кирливите ризи в мединото пространство и меренето на кой моркова му е с по правила форма. И като си помисли човек, че става дума за не повече от 2000 евра да стават за смях.
Спооред мен и бандите и мениджмънта са тъпчовци, защото можеха да си изкарат кавалите и да засвирят за феновете, ами не да кибичат и за някви кирливи хонорари да развалят кефа на фена. Като са видели проблема, можеха да направят анекс към договора за изплащане на уговорения хонорар, да кажем в рамките на 1 година на лихвен процент 10%. Един вид дават кредит на ГК. Но тези въпросните банди с полски мениджмънт са токова зле като хора и творци и са оставили парите да им е основна цел в живота. Особено ме вбесява и липсата показано на доверие. И то не към промотъра, а към феновете. Бандите обвиняват(се извинява с) промотъра, но всъщност прецакаха всички фенове. Пъно неуважение и безхаберие.



#92597 Sofia Rocks 2012

Posted by Ahuihu on 07 февруари 2012 - 12:34 in Концерти и фестивали в България

Гледах в тубата Paradise City на GNR от Rock In Rio ot 2011.
Просто положението е станало наистина трагично. Дa ме извинят феновете на Аксел, но мисля, че не трябва повече да се занимава с пеене. По добре да се пенсионира и да остане легенда, от колкото да се излага по този начин.



#92596 Gorgoroth, Vader и Sodom в София

Posted by Ahuihu on 07 февруари 2012 - 12:29 in Концерти и фестивали в България

View PostMari, on Feb 7 2012, 08:59, said:

Преди около месец написах писмо до комисията за защита на потребитилите.
От там ми отговориха, че Гани Куршумов е дал обяснение за отменения концерт и до 5,2,2012 трябва да напише на официалния сайт на фирмата си, къде и кога ще се връщат парите. Държа да отбележа, че на гърба на билетите пише, че има срок от 2 месеца за връщане на сумите, който също изтече. От кзп ми казаха, че проверката по случая не е приключила. Но за да стане всичко по-бързо, моля всеки, който не е подал жалба да подаде. Данните за попълване на графите в жалбата може да намерите в търговския регистър на Агенцията по вписванията.
Също така преди около месец писах и до господари на ефира, но от това ефект нямаше.
Мисълта ми е, нека не се оставяме да ни откраднат парите.

Според мен МОЕ не иска да откраднат пари, защото това им е бизнеса.
Некоректно е към феновете и от двете страни и от страна на билетопродавачите и от организаторите да правят подобна цигания пред феновете и общия зрител, понеже влияе много кофти на ситуацията по-принцип с концертите.
Губи се доверието към организатори, към банди, към билетопродавачи и съответно прецаква концертния живот. Създава хейтърство, нихилизъм и безразличие. И сега поради този факт доста концерти ще бъдат отменени, понеже няма предварителна продажба. Много групи няма да искат да ни посещават и тн. Трябваше просто да седнат и да се разберат за някви кирливи 5-6 бона, кой на кого дължи и тихомълком да се оправят нещата без излишни нерви.



#92361 Fish + Оркестър в Пловдив

Posted by Ahuihu on 02 февруари 2012 - 11:46 in Концерти и фестивали в България

View PostLink, on Jan 31 2012, 19:35, said:

Ако наистина продукцията е на филхармонията, как въпросните вагабонти си прибират парите от сметката и, където се превеждат държавните субсидии?

сигурно има десетки схеми още от комунизма, за които дори и не подозираме.
до колкото знам от началото на миналата година -, театрите, оперите, филхармониите ги принудиха да си въведат електронна продажба на билети за спектакли и концерти. Най-вероятно, за да може с отчета от продажбите(да кажем от евентим) да си 'осребрят' дотацията.



#92360 "Берксток - 2012"

Posted by Ahuihu on 02 февруари 2012 - 11:41 in Концерти и фестивали в България

View PostDepositus Cordis, on Feb 2 2012, 10:09, said:

Еее тези ако докарат Офспринг направо не знам :rolleyes:

И златна рибка да имат няма как да стане това с нито една от 'търсените групи'.



#92204 Fish + Оркестър в Пловдив

Posted by Ahuihu on 31 януари 2012 - 14:30 in Концерти и фестивали в България

View Postmarillion, on Jan 31 2012, 14:11, said:

Това ясно, но няма как да не напиша, че от изнесената от теб информация за пореден път ми стана ясно, че правоприлагането, а не нормативните актове куцат в тази страна. Тези субсидии би трябвало да се отнасят само и единствено за собствена продукция, поставена в собствения театър или зала. Погрешното прилагане на нормата е довело до там, че промоутър наема оркестър, който изнася представление в трета зала, а държавата плаща субсидия за собствена продукция на оркестъра в собствената му зала. Абсурдистан... :)

В конкретния случай имаме :

1) Продукцията си е на Пловдивската филхармония(която получава заплата от общината)
2) Представя се в собствения театър.
Античния се стопанисва от областната администрация на Пловдив и всички Оркестри(на държавна субсидия) от областта могат да си я ползват - без да се налага да плащат наем.

А да спомена тук, че май бях чул, че различни естрадни певци са ги били сложили на временен щат, за да може като се направи например продикция еди кой си goes classic да може билетите да са по-скъпи.
ПО същата причина аз няма да ходя да гледам твоята любима ФСБ, защото те са точно така - смучат зверски фондове.

Фиш обаче ще го гледам, защото проекта ми е любопитен.
Дано поне билетите са на по-разумна цена.



#92198 Fish + Оркестър в Пловдив

Posted by Ahuihu on 31 януари 2012 - 13:54 in Концерти и фестивали в България

View Postmarillion, on Jan 31 2012, 12:54, said:

Откъде ги вадиш тези цифри за държавна субсидия и какво общо има описаната от теб схема с външна продукция?

Цифрите:
ТУК
.. Забравих да кажа, че озвучаването и осветлението се поемат от Общината, както и рекламата.
Това е схема, която ряботи от една година.
Примерна схема
Схемата си бачка много добре (не само в Пловдив), миналата година се усвоиха сериозни суми - Найджъл Кенеди, Туронен, Джон Лорд и тн
Продукцията си е много вътрешна, след като е записана в бюджета на общината за 2012(гласувано и одобрено) и е сложена на културния календар.

ТМР е подизпълнител, като промоутър, буфер и име за пред фенове и медии.

Нека не разводняваме темата



#92185 Fish + Оркестър в Пловдив

Posted by Ahuihu on 31 януари 2012 - 12:38 in Концерти и фестивали в България

Поредната схемичка за източване на пари от бюджета.
Държавата субсидира за всеки отчетен (а не реално продаден) билет както следва: за театрите - 12.50 лв., за филхармониите – 50 лв., за оперите – 70 лв.
така:
3000 продадени билета х 50лв (средно)= 150к
3000 х 50(дотация) =150к
общо = 300к
'общинско спонсорство' за мероприятието 30к (да си ги разпределят из общината и отдел култура)
спонсори: бири, мастика, мобилен телефон, банка, минерална вода -> 50к
вип: 300 х 200лв = 60к
джобни: 3000 бири по 2лв(печалба) =6к
Тотално разходи(реклама, репетиции, хонорари, самолет, хотел, храна и тн) -> 50к

Чиста печалба над 200к, разделено на 2 между Върбанов и Тотев = пенсия.

Догодина очакваме Майкъл Болтън, че там може да се спекулира и с билет от 100лв



#92159 "Kavarna Rock 2012"

Posted by Ahuihu on 30 януари 2012 - 20:14 in Концерти и фестивали в България

Има слухове, че организатора тази година е Арт БГ.



#91697 Loud Festival 2012

Posted by Ahuihu on 20 януари 2012 - 12:36 in Концерти и фестивали в България

След обявяването на поредната група се позамислих малко и подозирам, че ТМР са се team-up-нали с LC.



#91272 Loud Festival 2012

Posted by Ahuihu on 09 януари 2012 - 10:14 in Концерти и фестивали в България

За последния месец, от както е обявен Loud Festival съм ходил 4 пъти до планираната фестивална локация.
За мен тази локация е по-гадна от хиподрума в Банка.
Първо, няма уютен и удобен градски транспорт;
Второ, няма къде да паркираш свободно;
Трето, паркинга на летището е скъп;
Четвърто, мястото предвидено за палатките е мега гадно. Супер неприятно е да си опънеш палатка(за тези, които са решили да къмпингуват) до някаква муджерна сграда.
Погледнато от страни липсва свободата в откритото пространство.
Няма хоризонт. Пейзажа е депресиращ.
Мисля, че на този фестивал публиката ще е драстично малко, но пък за сметка на това, който е фен и е решил да се забавлява ще се забавлява без оглед на споменатите от мен аргументи, които и без това са субективни.