Jump to content

Sweden Rock Fest


61 replies to this topic

#21 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 04 March 2008 - 20:00 PM

View PostSatyr, on Mar 4 2008, 19:38, said:

Sweden Rock Fest - шведец на аватара ми ;)
е ти сега ако тръгнеш да ги редуваш шведи, белгийци, шваби... :lol2:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#22 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2008 - 14:44 PM

на това му викам късмет-вчера си заявих и отпечатах промоционален 4-дневен билет, а днес виждам в сайта, че са свършили...само не знам защо вместо в жълто моят принтер реши, че логото на феста ще изглежда по-добре в розово... :yes: ще има да бера срам сред метълягите... B)
иначе който иска да си купува билети, още може да хване тези, които са за 4-ти юни, по 41,5 евро са, а тези за другите 3 дни общо-190,5 евро. но от тези за 4-ти са останали само 400 бройки, така че е по-добре да побързате...
Сатире, Ози, някой може ли да ми обясни какво му е толкова различното на 4-ти юни, че билетите за него са по-малко, по-евтини и като цяло се води отделен от другите 3??? Озадачена съм... :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#23 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2008 - 14:58 PM

Може би е нещо като първият ден на Wacken, на който за разлика от останалите два, само на една от двете големи сцени свирят 4-5 групи вечерта. Другите два дни на 3те сцени свирят групи от 11 часа преди обяд до 2-3 през нощта :yes:

#24 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2008 - 15:15 PM

View PostJavor, on Mar 14 2008, 14:58, said:

Може би е нещо като първият ден на Wacken, на който за разлика от останалите два, само на една от двете големи сцени свирят 4-5 групи вечерта. Другите два дни на 3те сцени свирят групи от 11 часа преди обяд до 2-3 през нощта :D
леле, ако ми се засекат много любими групи по сцените, ще се разболея от мъка!!! :yes:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#25 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2008 - 15:37 PM

Зависи от това как е направен графика и колко са сцените. Ако са повече от 2 - 100% ще се застъпват изпълненията на тях. Ако са две - има фестивали на които ги правят така че да се редуват и ако някой има желанието и физическите сили да издържи - може да гледа всичко. Обаче си е супер тормоз и ще ти трябват много Ред Були и подобни стимулиращи напитки :yes:

#26 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2008 - 17:11 PM

View PostJavor, on Mar 14 2008, 15:37, said:

Зависи от това как е направен графика и колко са сцените. Ако са повече от 2 - 100% ще се застъпват изпълненията на тях. Ако са две - има фестивали на които ги правят така че да се редуват и ако някой има желанието и физическите сили да издържи - може да гледа всичко. Обаче си е супер тормоз и ще ти трябват много Ред Були и подобни стимулиращи напитки :D
май ще са 3 сцените... :yes:
а иначе аз предвиждам невероятно физическо и психическо изтощение, май 8-ми ще го посветя само на спане...щото шило в торба не стои-ще се бутам там някой първи ред ако мога да хвана, пък да гледам колкото се може повече групи, търчане между сцените, дебнене пред бекстейджа,...иначе просто не можеш да хванеш атмосферата B)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#27 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2008 - 19:33 PM

От друга страна пиенето на огромни количества бира от сутрин до вечер и кисненето и простеенето в къмпинга също е част от атмосферата :angry3: Която ти с това търчане по сцените ще изпуснеш ;)

#28 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2008 - 21:29 PM

View PostJavor, on Mar 14 2008, 19:33, said:

От друга страна пиенето на огромни количества бира от сутрин до вечер и кисненето и простеенето в къмпинга също е част от атмосферата :bomb: Която ти с това търчане по сцените ще изпуснеш ;)
аз съм на хотел като всеки истински прогресар :angry3: то е едно мъничко нещастно хостелче де, ама имам легло и самостоятелна баня с топла вода-най-важното за едно добро прекарване :( че и закуска даже!
а за простеенето не се грижи-тва го можем! :angry3:
така че тая атмосфера ще я пропусна, ама не мога иначе...на концерт ме стяга шапката, ако поседя дори 30 минути на едно място, даже кръчмите сменяме с компанията, за по-разнообразно :lol2:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#29 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 27 March 2008 - 16:52 PM

Последните банди са:

THE POODLES (S)
PAIN OF SALVATION (S)
SWEET SAVAGE (IRL)
BIRTH CONTROL (D)
KORPIKLAANI (FIN)
FAITH (S)
ARCHER (US)
FATAL SMILE (S)
GRAVEYARD (S)
HAPPY PILL (S)
DAMPUNGARNA (S)

Скоро ще обявят вече програмата по дни и часове. Билетите и за четирите дни на фестивала са изчерпани.

Това остава:

3-day ticket: regular - 1790:-
3-day ticket: limited w/exclusive CD - 1890:-
1-day 4 june: 390:-
1-day 5 june: 990:-
1-day 6 june: 990:-
1-day 7 june: 990:-

Цифрите са цените в шведски крони.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#30 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 27 March 2008 - 18:28 PM

Последните?!!! :blink: А аз така се надявах на Queensryche... B) еми значи сега ще чакаме програмата...
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#31 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 28 March 2008 - 15:31 PM

Running OrderConfirmed dates for some of the bands:

Wednesday 4 june

Satyricon
Airbourne
Sabaton
Five Fifteen
Bonafide
Korpiklaani
Graveyard
Sweet Savage
Faith
Dampungarna

Thursday 5 june

Judas Priest
Disturbed
Testament
Sebastian Bach
ELO - former members of ELO and ELO part II
At The Gates
Coheed & Cambria
Black Stone Cherry
Primal Fear
Sonic Syndicate
Derringer
Pain of Salvation
Picture
Volbeat


Friday 6 june

Def Leppard
Whitesnake
Ace Frehley
Saxon
Joe Satriani
Hanoi Rocks
Ministry
Carcass
MUCC
Fastway
Birth Control
Tesla
The Poodles
Shakin Street

Saturday 7 june

Poison
Triumph
Avantasia
Blue Öyster Cult
Ratt
Apocalyptica
Mustasch
Hensley/ Lawton & Live Fire
The Blues Band
Sir Lord Baltimore
Havana Black
Eläkeläiset
Lizzy Borden
Primordial
Vivian
Archer

We reserve us for changes in the running order..

We will announce other confirmed dates as soon as we have them.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#32 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 March 2008 - 17:18 PM

Много ми е интересно какво правят ELO на този фестивал? B)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#33 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 28 March 2008 - 17:31 PM

View Postmarillion, on Mar 28 2008, 17:18, said:

Много ми е интересно какво правят ELO на този фестивал? B)
ми радват ме :) :no:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#34 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 June 2008 - 02:05 AM

Най-сетне да ми остане малко време, за да постна впечатленийца. 4 дни, 5 сцени, 30 градуса всеки от дните. Държа да отбележа, че над Швеция има особено злостна озонова дупка и хванах повече тен, отколкото за две седмици в Каварна на плаж. А си бях взела пуловер щото, видите ли, отивам в Скандинавия. Впрочем скандинавците са най-облагодетелствани от глобалното затопляне, защото Балтийско море вече става за къпане. :) Но всичко това са общи глупости, преди да премина към основната тема държа да отбележа, че ако на някой му се прииска да посети въпросното чудо, трябва да внимава много с междуградските влакове и с произношението на имената на градовете :P Проблемът е, че на гарите работят доста чужденци, които си нямат хал хабер от това как се пишат шведски имена и могат да те пратят в трета глуха. По вина на произношението вместо билет за Helsinor (датски пристанищен град, там се намира Кронборг-замъкът на Хамлет), ми издадоха билет за Helsingborg (шведски пристанищен град). Имах късмет, че от Helsingborg има фериботи за Елсинор, но това ме забави доста и на връщане всички гишета за продажба на билети (поне предположих, че са такива) бяха затворени, а беше едва 7 вечерта! Трябваше да се справям с някакъв гаден автомат за билети, който беше повреден и в крайна сметка от една будка за вестници ми издадоха билет не за самия Сьолвесборг, а за градче преди него (защото продавачът беше испанец и не можа да го напише вярно :D ), така че трябваше да се крием от кондуктора цяла спирка...Цялото това излияние беше с една цел: Mind the Swedish Trains. :metal:

Концертите:
Първия ден обикалях шатрите с мърч, които образуваха цяло мини градче, беше впечатляващо, още по-впечатляващо беше, че си намерих фанелки S размер на Блу Ойстър Кълт и Триумф. :D Имаше дори фанелки на Tigertailz и то от всички видове имаше малки размери. Купих си значка на Флойд (нещо невъзможно за намиране в БГ... :D ) и още разни дреболии и се запътих да гледам Airbourne, много стойностна австралийска група.
На втория ден започнах с Pain of Salvation и Primal Fear, групи, които се надявам да видим скоро на родна почва, защото концертите им просто ме разкъртиха, няма да коментирам и чисто музикалната им стойност...Основната атракция за деня за мен се състоеше в гига на ЕЛО, които за огромно мое съжаление изпуснах тук през 2000 г. Невероятни музиканти, нямам думи! @Pinky, доста неща направиха от Time... :D
Judas направиха великански концерт, но умрялата публика ми уби половината удоволствие!
В останалите дни се разбих най-много на Триумф (Made in Canada, няма нужда от друг коментар :D ), Пойзън (изненадващо качествена група, бях останала с представата, че са доста посредствени), Деф Лепърд (ако концертът им тук е и наполовина толкова як, си смазвайте гласните струни отсега, за да не останете без тях на 4-ти :D ), Блу Ойстър Кълт (за да ги чуе човек НАИСТИНА, трябва да ги чуе на живо!!! Най-размазалият ме концерт на фестивала!) и Кен Хенсли (за този човек или само добро, или нищо!). A Whitesnake заемат първо и единствено място в графата на шоутата, които не ми харесаха-скучен до безобразие плейлист (имам чувството, че направиха целия си нов албум, толкова се одосадих), липса на диалог с публиката (изключая кълчотенията на Ковърдейл, тях ги имаше в изобилие) и много много паднал глас от страна на Дейвид. Първата песен я започна добре...и дотам. Май единствената свежа част от шоуто беше, когато Юрая ни запозна със сина си... Не искам някой да остане с погрешно впечатление, Змията ми е любима група, но ако ще се излагат така и в София, мисля да отида направо за Лепърд... ;)

Ще постна една-единствена снимка, всичко друго е излишно. Усмивката на този човек, реакцията му, когато му подадох за автограф оръфана избеляла снимка от стрелбище, която баща ми пази от 30 години, да чуя на живо вълшебната The Last Dance-безценно!
Кен Хенсли
Attached File  P6070446.JPG   250.26K   66 downloads


сетлистът на Деф Лепърд, за разгрявка преди 4-ти:
1. Rocket
2. Animal
3. C'mon c'mon
4. Foolin'
5. Mirror mirror
6. Make Love Like a Man
7. 9 Lives
8. Bad Actress (спокойно бих заменила това и предното за Too Late for Love и Stagefright...)
9. Love Bites
10. Rock On
11. Hysteria
12. Armageddon It
13. Photograph
14. Pour Some Sugar On Me
15. Rock of Ages
--------------------
16. Let's Get Rocked
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#35 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 June 2008 - 08:27 AM

Благодаря за чудесния разказ! Направо ти завидях!!!
Дали не можеш да кажеш няколко думи и за представянето на Joe Satriani, Ministry и Sebastian Bach? :D
I don't know how I managed it...

#36 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 17 June 2008 - 08:34 AM

Quote

Ще постна една-единствена снимка, всичко друго е излишно. Усмивката на този човек, реакцията му, когато му подадох за автограф оръфана избеляла снимка от стрелбище, която баща ми пази от 30 години, да чуя на живо вълшебната The Last Dance-безценно!
Кен Хенсли
Този човек пя в Банско преди няколко години, знам за какво говориш :D
Благородна завист ме завладя, този фест ми е неосъществена мечта :D Пожелавам ти да се изкефиш още повече на тукашните концерти, защото, каквото и да си говорим, нашата публика е в пъти по-добра :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#37 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 17 June 2008 - 08:38 AM

Поздравления за чудесното изживяване. И мен, също като Metal Heart ме обхвана една тънка завист ама то тези дни ми се случва често :D . Бих помолил да споделиш и малко повече впечатления от Pain of Salvation.

View Postforeigner, on Jun 17 2008, 03:05, said:

Ще постна една-единствена снимка, всичко друго е излишно. Усмивката на този човек, реакцията му, когато му подадох за автограф оръфана избеляла снимка от стрелбище, която баща ми пази от 30 години, да чуя на живо вълшебната The Last Dance-безценно!
Кен Хенсли
Attachment attachment

Аз се надявам да имам подобна снимка след идния Джулай :D
ПИСУК!

#38 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 17 June 2008 - 08:39 AM

И аз пак да попитам, какво правиха ELO на този фест? Гледам, гледам лайнъпа и така и не разбирам как и защо организаторите са ги поканили. Прекрасна група, любими са ми, но нямат място на този фест според мен... :D


EDIT: Доколкото разбирам от написаното от теб и ти ще ме посъветваш да гледам изпълнението на Pain of Salvation на сцената в Loreley през юли. Аз бях планирал по това време да вечерям, но кой ли не ме обяви за луд като споменах тази опция и явно ще надам едно ухо към групата на иначе обичания от мен с работата му в различни проекти Даниел Гилденоу. Сега като се замисля мога и от опашката за бира и вурстчета да го слушам или според теб трябва и да го гледам задължително? :D

Edited by marillion, 17 June 2008 - 08:44 AM.

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#39 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 June 2008 - 12:10 PM

Благодаря на всички за милите думи, изживяването наистина беше вълшебно, все още не мога да си сваля гривната-билет от ръката, защото това ще значи, че наистина всичко е свършило...Добре, че ме очакват Канзас, Джулая, Каварна, Металика, Уейкмън и Емерсън, защото иначе нямаше да имам енергия да ставам от леглото всяка сутрин. :metal:
Ози, за Джо Сатриани мога да кажа само едно-не помня почти нищо, защото веднага след него бяха Блу Ойстър Кълт, а след тяхното изпълнение направо ми идеше да зарежа всички останали групи, да седна под някое дърво и да гледам така- :D . По принцип не съм почитател на шредърските албуми, защото ми идват доста еднообразни и него отидох да го гледам от любознателност. :D Министри ги пропуснах (голяма глупост, знам), а Бах не пя изобщо. В последния момент му се забавил полетът и затова всъщност гледах Pain of Salvation. @Мерилиънски, ТИ ЛУД ЛИ СИ ДА ВЕЧЕРЯШ ПО ВРЕМЕ НА PoS????????? Никакви опашки за бира и никакви вурстчета, това трябва да се гледа като хората! Там замъкнах един приятел от Шотландия, който не ги беше и чувал, и след като тая седмица ми докладва, че си бил купил техен албум, представи си за какво иде реч. :)
Ще постна сетлиста като снимка, ръчно писан е, но не знам от кого, подозирам Leo Margarit (седеше при барабаните му), но не мога да кажа със сигурност.
Attached File  13340b5f.JPG   55.23K   32 downloads

А за Кен Хенсли-много съм разочарована, че в Каварна ще трябва да свири с БТР, защото това означава, че няма да е с групата си, а тя е страшна! Вторият вокалист Eirikur Johansson прави парчетата, които Ланде пее в Blood on the Highway брилянтно, а сега явно няма да ги чуем...Честно казано, предпочитам целия нов албум пред Lady in Black и други Хийп класики, които са ни втръснали от въртене по радиата. Затова го помолих за разнообразие да изпее Sunrise (тя не може да ми писне никога ;) ) и Rain (една от най-красивите балади, записвани някога), дано ги чуем. Помолих и за Salisbury, но няма да се надявам, защото, въпреки че от време на време я прави акустично на шоутата си, мисля, че няма да ни огрее точно нас.

@Metal Heart, публиката ни не е просто по-добра, публиката ни е най-добрата!!! Не съм била на Рок ин Рио все още, за да направя сравнение, нито на концерт в Германия, но шведите са трагични, публиката на Марк Нопфлер тук беше по-шумна от онази на Джудас. :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#40 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 17 June 2008 - 14:07 PM

View Postmarillion, on Jun 17 2008, 09:39, said:

....и ти ще ме посъветваш да гледам изпълнението на Pain of Salvation на сцената в Loreley през юли. Аз бях планирал по това време да вечерям, но кой ли не ме обяви за луд като споменах тази опция и явно ще надам едно ухо към групата на иначе обичания от мен с работата му в различни проекти Даниел Гилденоу. Сега като се замисля мога и от опашката за бира и вурстчета да го слушам или според теб трябва и да го гледам задължително? :D

Мисля че намерих решение на този драматичен казус. :D Satyr пуска на сайта нова анкета със следното съдържание:

Какво да прави Жорж /a.k.a. Marillion/ по време на участието на Pain Of Salvation на фестивала Лорелeй?

1. Да ги гледа и слуша.
2. Да вечеря.
3. Да ги слуша, но докато си купува бира и вурстчета.

И каквото сабя покаже. Глас народен, глас Божий! ;)



@foreigner

Изобщо не се съмнявам, че Blue Oyster Cult са утрепали фауната. Дори само заради тях си е струвало бъхтенето до окото на озоновата дупка. :D
-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users