Jump to content

Sonisphere - Букурещ


63 replies to this topic

#21 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 June 2010 - 15:16 PM

Quote

защо те се уредиха с тридневен фест

Защото явно могат да напълнят капацитета на съоръжението си в три поредни дни, а предполагам събират и повече народ като цяло.
А разходите по поддържане на сцената, предполагам, са едни и същи както за България, така и за Румъния.
Никой не го интересува, както споменах, дали феновете спят или куфеят, стига да си плащат билета и да пазаруват мърчандайз.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#22 Dart Marty Rocks!!!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 293 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 28 June 2010 - 16:05 PM

View PostMor-Rioghain, on Jun 28 2010, 14:43, said:

На запад по принцип са твърде културни, и ако нямат достатъчно време и условия да употребят достатъчно алкохол, си стоят най-спокойно и гледат, според моите източници.
Групите прекарват толкова време в Германия, защото там могат да си позволят високи цени на билетите, но в клубчетата и заличките, където се провеждат концертите на по-ъндърграунд групите, ходят много малко хора. Моите впечатления са, че англичаните не се интересуват особено от сцената в не-англоговорящите страни. Съмнявам се, че извън най-големите фестивали са толкова активни.
Пък при тези отзиви за румънците, защо те се уредиха с тридневен фест?!!? ;)

Ами и ние можеше да имаме трети ден, но на него щеше да е Меноуър хедлайнер, пък и това щеше да оскъпи билета и хората да почнат да мрънкат, затова от Болкан решили да е само два дни...

#23 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 28 June 2010 - 16:30 PM

"Смятам, че дори и ние сме на светлинни години от латиносите, те са просто машини!"

Еее това ми е една от мечтите, да гледам голям концерт в Бразилия, но надали някога ще се случи (стига да не спечеля на тото).

#24 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 28 June 2010 - 17:36 PM

View PostOverhate, on Jun 28 2010, 16:16, said:

Защото явно могат да напълнят капацитета на съоръжението си в три поредни дни, а предполагам събират и повече народ като цяло.
Никой не го интересува, както споменах, дали феновете спят или куфеят, стига да си плащат билета и да пазаруват мърчандайз.
Нали и аз точно същото пиша. И хубаво, но Румъния има двойно по-голяма територия и тройно по-голямо население, нормално е.
Сега видях, че Alice in Chains са им изпълнили Angry Chair вчера, тук вече позеленявам от яд и завист. Обаче, относно Rammstein още спят, а съм любопитна. :lol:

BTW, забележете кой сетлист е най-популярен в setlist.fm. :harhar:
Don't mistake lack of talent for genius.

#25 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 June 2010 - 18:43 PM

View PostDart Marty Rocks!!!, on Jun 28 2010, 17:05, said:

Ами и ние можеше да имаме трети ден, но на него щеше да е Меноуър хедлайнер, пък и това щеше да оскъпи билета и хората да почнат да мрънкат, затова от Болкан решили да е само два дни...
Мъка, мъка. Това ли е цялата болка? Все да сме хедлайнери...

#26 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 28 June 2010 - 22:41 PM

току що се прибирам от румъния... посетих първия и третия ден на феста и споделям всичко написано горе за организацията и публиката. утре може да пиша повече, но мога само да кажа, че от групите, които не гледахме тук, най-много се отличаваха АНАТЕМА, направиха великолепно шоу, нищо че свириха първи. Изпълниха и кавър на Кашмир :harhar:

#27 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 28 June 2010 - 22:48 PM

View PostSvil, on Jun 28 2010, 19:43, said:

Мъка, мъка. Това ли е цялата болка? Все да сме хедлайнери...

И по-рано го написах - другата (логична) алтернатива беше да свирят преди 4-ката. Всякакви хедлайнЯрски желания са в патетичната-глупота типична за всеки рицар. Гамените да спрат да мрънкат, 'щото се оказа, че са и шибани расисти :harhar:

Edited by ping_pong_bitches, 28 June 2010 - 22:51 PM.


#28 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 28 June 2010 - 23:40 PM

View Postping_pong_bitches, on Jun 28 2010, 23:48, said:

И по-рано го написах - другата (логична) алтернатива беше да свирят преди 4-ката. Всякакви хедлайнЯрски желания са в патетичната-глупота типична за всеки рицар. Гамените да спрат да мрънкат, 'щото се оказа, че са и шибани расисти :harhar:
Класификациите ти не са потребни никому.Не и с този тон....
www.etarfans.org

#29 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2010 - 07:15 AM

View Postping_pong_bitches, on Jun 28 2010, 23:48, said:

И по-рано го написах - другата (логична) алтернатива беше да свирят преди 4-ката. Всякакви хедлайнЯрски желания са в патетичната-глупота типична за всеки рицар. Гамените да спрат да мрънкат, 'щото се оказа, че са и шибани расисти :harhar:
Не че искам да споря, обаче изтритите няколко страници заяждания по отношение на тази група не ти ли подсказаха нещо?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#30 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2010 - 08:22 AM

Хайде моля не серете и тук...

#31 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2010 - 08:25 AM

Да. И аз си мисля, че по темата "Manowar на Sonisphere Festival" си казахме АБСОЛЮТНО ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО. Нека да не започваме пак.
I don't know how I managed it...

#32 jugulator

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2010 - 09:29 AM

View PostSvil, on Jun 28 2010, 19:43, said:

Мъка, мъка. Това ли е цялата болка? Все да сме хедлайнери...

Да не започваме отново верно тази тема. Но само да отбележа, че на мен още в началото ми беше странно как са се съгласили да участват без да са хедлайнери, защото при тях специално наистина тенденцията е да участват единствено на фестове, където свирят последни. Така е поне през последните 10-ина години.

#33 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2010 - 11:53 AM

Quote

как са се съгласили да участват без да са хедлайнери

За париииииии, какво ли аз не бих направил за парииииииии, баща и майка бих продал аз за парииииии...... B)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#34 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2010 - 11:56 AM

Някои хора просто не могат да спрат да говорят за идолите си, чак става плачевно от напъните им. B)

#35 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2010 - 12:05 PM

View PostOzzy, on Jun 29 2010, 09:25, said:

Да. И аз си мисля, че по темата "Manowar на Sonisphere Festival" си казахме АБСОЛЮТНО ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО. Нека да не започваме пак.

сори, но има още нещо, което няма как да не спомена.
румънския фест беше обявен като тридневен - един ден четворка, един ден рамщайн и един ден мановар + гости и така беше рекламиран месеци наред.
четири дена преди феста някои сайтове разпространиха новината, че аксепт ще бъдат хедлайнери, но на официалния сонисферски сайт така и не се появи инфо. три дена преди феста на сайта се появи името на аксепт, но абсолютно тихомълком, без да има специална новина за това.
в петък, деня на концерта, на билетите все още пишеше с големи букви MANOWAR + others

наистина нямам думи за простотията на румънските организатори. след сета на Manowar (1 час, но много по-интензивен и стегнат от софийския) имаше хора, които ни питаха сега кой ще свири и бяха искрено изненадани от отговора.

#36 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 29 June 2010 - 12:07 PM

И всъщност Аccept ли бяха хедлайнери на въпросния ден???
ПИСУК!

#37 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 29 June 2010 - 12:10 PM

View Postwhiplash159, on Jun 29 2010, 13:07, said:

И всъщност Аccept ли бяха хедлайнери на въпросния ден???

да
абсолютна изненада за всички

не съм виждала по-странно нещо, нали уж хедлайнера е основната атракция и би трябвало да го рекламираш, за да привлечеш феновете на въпросната група. сигурна съм, че в румъния има много дай хард аксепт фенове, които са подскочили от изненада, като са видяли ревютата. просто няма как за три дена без реклама всички да разберат за участието им.

#38 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2010 - 12:33 PM

Така... Понеже наистина взе да става вече досадно, нека да обобщим:

Manowar са мразени от целия свят. Никой не признава тяхното величие. Всеки иска да ги прецака, защото знае, че е 300 нива под тях. Доказателствата за това са хиляди, но нека да споменем поне най-важните и последни по време: българските организатори ги прецакват, защото от една страна не ги канят като хедлайнер и от друга - дават им по-малко време за свирене, отколкото им се полага. Рамщайн също ги прецакват - карат ги да слезнат от сцената преди да са си изсвирили последните две песни, защото искат да гледат второто полувреме на мача. Румънските организатори действат още по зле и от българските - уж Manowar ще са хедлайнер, а после не са. Слагат на тяхно място Accept, а на тях им дава също толкова време, колкото са им дали в София. Manowar от своя страна вече имат опит със софийското прецакване и за това в Букурещ успяват да се вместят по-добре в дадения им един час.
Въпреки мега омразата към Manowar, групата е била, е и винаги ще си остане "Kings of Metal", винаги ще бъде в сърцата на своите фенове и всички, дошли на втория ден на софийския Сонисфиър са дошли единствено и само за тях. Също така и тези, които са дошли на първия ден.

С това признание се надявам феновете на групата най-накрая да бъдат удовлетворени.

От тук нататък всички писания, които не касаят ПРЯКО темата и се опитват да наподобяват писанията от последните няколко дни ще бъдат изтрити. Повтарям - ВСИЧКИ.
B)
I don't know how I managed it...

#39 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2010 - 13:11 PM

Малка илюстрация на това, какво безумие представляваше мястото, на което се провеждаше румънския Сонисфиър:
Не ми се мисли, какво са виждали хорицата по-назад. Но те най-вероятно са папкали кюфтенца и са гледали видеостената. Мисля си, че Марсел Аврам спокойно може да зареже организирането догодина на този фест в Румъния и да привлече румънските фенове към нашият - и без това не ми се вярва дълго време да просъществува такъв голям фестивал в 4 съседни държави на Балканите.

Attached Files



#40 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 29 June 2010 - 13:30 PM

Ето и една снимка, която показва колко е миролюбиво на оградата, малко встрани от центъра, минути преди началото на Anthrax. На другата снимка колегите явно са привлекли вниманието на някой от местните фотографи B)

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   98.12K   89 downloads
  • Attached File  2.jpg   716.69K   91 downloads






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users