Jump to content

Porcupine TreeКанцерти 2009/2010


44 replies to this topic

#41 Dreamskeeper

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 12 September 2010 - 14:39 PM

View Postcadaurus, on Sep 11 2010, 16:49, said:

Два часа перфекционизъм с душа.

Ако има причина Porcy да са толкова незаслужено подценявани, то е защото са твърде добри както в прогресарското, така и в поп(улярното) - а това явно е непростимо за "широко скроените" меломани. Във всеки случай на живо малко групи могат да грабнат окото, без да прибягват до циркове, а само със съвършена интерпретация на песните си. Не че са лайв банда в пълния смисъл на думата, но всяко от парчетата им придобива още едно измерение на живо.

Няма как да не се съглася. Концертът беше уникален, особено за нас българите, които меко казано имахме нужда да ги видим за първи път. Каквото и да се каже повече, ще е малко - от професионалните им качества на музиканти и невероятно изпълнение, през кристалния звук, чудесният сетлист, в който не беше наблегнато толкова много на последния албум, а вместо това прозвучаха повече неща от цялото им творчество за радост на хората, които ги слушаха за първи път. Всички композиции бяха изпълнени великолепно, по свой уникален начин всяка една.

За България нещата могат да станат много трудно. Първо - няма подходяща зала, може би освен Blue Box, която обаче е твърде малка, а и не нисля, че става за такъв род събитие (тук трябва да се отбележе едно голямо браво на гърците, че имат такова прекрасно място като Principal Club Theater). Честно казано, дори и да има подобна зала тук в България, тя няма да се напълни, което обезмисля всичко. Но какво пък - винаги може да се надяваме. И последно - разликата между изпълнение, професионализъм, държание на сцена и отношение на музикантите между двата концерта тази седмица в Principal Club Theater, беше очевидна и несравнима, определено не в полза на концерта в сряда.

Edited by Dreamskeeper, 12 September 2010 - 14:41 PM.


#42 windowpane

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male

Posted 12 September 2010 - 18:23 PM

Dreamskeeper, какво по-точно не ти хареса на концерта в сряда? От изказването ти излиза, че Анатема са се представили едва ли не непрофесионално и са се държали зле...

За мен и двата концерта бяха адски добри, както и напълно различни преживявания...

#43 Dreamskeeper

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 12 September 2010 - 20:41 PM

View Postwindowpane, on Sep 12 2010, 19:23, said:

Dreamskeeper, какво по-точно не ти хареса на концерта в сряда? От изказването ти излиза, че Анатема са се представили едва ли не непрофесионално и са се държали зле...

За мен и двата концерта бяха адски добри, както и напълно различни преживявания...

Концертът в сряда беше добър. Може би аз очаквах повече. Непрофесионално - не. По-скоро не им беше ден според мен. Имаше голяма несинхронизация на някои песни, например - коя песен следва да се изпълни, кой да остане на сцената за изпълнението й и т.н. Освен това според мен част от музикантите демонстрираха малко повечко самочувствие отколкото трябва, но това е мое впечатление. Как да ти кажа - уви, не почувствах онази тръпка, която прави концертът незабравим, а бях се настроил така. Но предполагам, че проблемът е в мен, а и момчетата се опитаха да се раздадат, което също е доста важно.

P.S. Сега се сетих, че звукът също не беше на нужното ниво, но тук вината е на екипа. За сравнение, подгряващата група в сряда (бяха гърци, но не им знам името) имаха много по-изчистен и добре настроен звук.

Edited by Dreamskeeper, 12 September 2010 - 20:46 PM.


#44 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 13 September 2010 - 09:18 AM

Dreamskeeper, ако си слушал внимателно какво каза Вини щеше да си обясниш нещата.
"Някои се разболяхме, късат се струни на поразия, лаптопите 'забиват' и всичко отива по дяволите... но какво от това".
Технически не им е бил ден, но пък концерта беше също толкова вълшебен, макар супер-лежерния сет-лист.
Като свърши концерта аз за момент си казах... е добре де, третия път не е като първите два. Но това беше само за ден. Когато се събудих на следващия ден усетих, че всъщност концерта беше бомба със закъснител...
Такова удовлетворение рядко изпитвам с такова закъснение.
Но повече ще напиша в темата за Анатема...
А и да, от цялата група важността поема винаги Дани, той си пада малко грандоманче... само дето той има 101 причини за това и аз напълно го оправдавам :rolleyes:

Ще чакам по-удобен момент от живота си да видя Поркупайн. Основната причина да не ги видя сега, беше това че не бях запознат с половината от творчеството им и исках да променя това, преди първия си СБЛЪСЪК с многопластовата им музика.
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#45 Dreamskeeper

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 13 September 2010 - 11:02 AM

View PostScardust, on Sep 13 2010, 10:18, said:

Dreamskeeper, ако си слушал внимателно какво каза Вини щеше да си обясниш нещата.
"Някои се разболяхме, късат се струни на поразия, лаптопите 'забиват' и всичко отива по дяволите... но какво от това".
Технически не им е бил ден, но пък концерта беше също толкова вълшебен, макар супер-лежерния сет-лист.
Като свърши концерта аз за момент си казах... е добре де, третия път не е като първите два. Но това беше само за ден. Когато се събудих на следващия ден усетих, че всъщност концерта беше бомба със закъснител...
Такова удовлетворение рядко изпитвам с такова закъснение.
Но повече ще напиша в темата за Анатема...
А и да, от цялата група важността поема винаги Дани, той си пада малко грандоманче... само дето той има 101 причини за това и аз напълно го оправдавам :rolleyes:

Ще чакам по-удобен момент от живота си да видя Поркупайн. Основната причина да не ги видя сега, беше това че не бях запознат с половината от творчеството им и исках да променя това, преди първия си СБЛЪСЪК с многопластовата им музика.

Scardust, разбирам твоето мнение. Но просто моето не е същото, а и съм го описал по-горе. Иначе много добре разбрах какво казаха на концерта (това, което цитираш ти), което не може да промени впечатлението ми. Не ме разбирай погрешно - концертът беше хубав, но някои неща не ми допаднаха. А най-важното според мен е, че хората са останаи доволни - това, което изживява един човек по време на концерт, никой и нищо не може да го промени с каквито и да е думи или обяснения. За това - радвам се, че повечето хора са изпитали това, което е трябвало. Което е още едно доказателство, че концертът е изпълнил целта си :rolleyes:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users