Jump to content

Sonisphere Festival 2011 - Somewhere in The Heart Of The SummerКакво да бъде? :)


276 replies to this topic

#61 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 29 юни 2010 - 14:10

"Не обичам фестивали. Поради същата причина, заради която ненавиждам безплатните концерти. Изкуството там се пилее на вятъра. Емоцията е разредена. Фенската маса е некачествена, в сравнение с нормалните музикални събития. Количеството е за сметка на качеството.

Дори предпочитам концертите да са без подгряващи банди."


Напълно съм съгласен с горе написаното. Само не смятам, че "Фенската маса е некачествена" или поне не това е водещо. А просто е прекалено разнородна. Което довежда до много скука сред тях в очакване на групата за която са дошли.

Edited by Ugly, 29 юни 2010 - 14:13 .


#62 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 29 юни 2010 - 14:51

Леле, Вайли, недей така!!! Само като прегледах лайн-ъпа на първия съставен от теб ден, щях да се гътна, останалите ме довършиха!!! Ставай промоутър, ако трябва, ще грабя банки, за да те финансирам! B) :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#63 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 29 юни 2010 - 14:57

View Postforeigner, on Jun 29 2010, 14:51, said:

Леле, Вайли, недей така!!! Само като прегледах лайн-ъпа на първия съставен от теб ден, щях да се гътна, останалите ме довършиха!!! Ставай промоутър, ако трябва, ще грабя банки, за да те финансирам! B) :)
единственото кофти според мен е че освен Депеш като хедлайнер, никой друг няма шанс да напълни националния. с леки уогворки и Рейдиохед
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#64 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2010 - 15:03

View PostAbadon, on Jun 29 2010, 15:57, said:

единственото кофти според мен е че освен Депеш като хедлайнер, никой друг няма шанс да напълни националния. с леки уогворки и Рейдиохед
Не мисля, че и Депеш могат.
Иначе 2-3 от вечерите на Вио са си директно за "Христо Ботев" :D
I don't know how I managed it...

#65 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2010 - 15:13

View PostAbadon, on Jun 29 2010, 15:57, said:

единственото кофти според мен е че освен Депеш като хедлайнер, никой друг няма шанс да напълни националния. с леки уогворки и Рейдиохед


Ще викнат групата, заради която всички фенове на един от дните на Sonisphere бяха там да им подгрява и всичко ще е наред. Поне 150 000 човека ще съберат на стадиона. Пък и само като си представя тази група преди Radiohead и ми се стопля душата. :D
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#66 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 29 юни 2010 - 15:22

View PostUgly, on Jun 29 2010, 15:10, said:

Quote

"Не обичам фестивали. Поради същата причина, заради която ненавиждам безплатните концерти. Изкуството там се пилее на вятъра. Емоцията е разредена. Фенската маса е некачествена, в сравнение с нормалните музикални събития. Количеството е за сметка на качеството.

Дори предпочитам концертите да са без подгряващи банди."

Напълно съм съгласен с горе написаното. Само не смятам, че "Фенската маса е некачествена" или поне не това е водещо. А просто е прекалено разнородна. Което довежда до много скука сред тях в очакване на групата за която са дошли.

Ако ми се пие голяма водка Финландия и в заведение си поръчам именно такава, а ми донесат четири чаши с по 20 грама Собиески, 20 грама Търговище, 20 грама Столичная и 40 грама Финландия..., не че няма да ги глътна :D , но по никакъв начин няма да сметна това за качествено изпълнение на поръчката.

Не мисля, че аз съставлявах качествена фенска маса на Sonisphere по времето, когато свириха групите, които не харесвам особено. Въпреки че се оттеглях от по-предни места, за да дам път на фенове, въпреки че плясках и виках на всички и сдържах негативните си емоции. Дори в моментите, в които чистосърдечно ме напушваше смях.

Не мисля, че на самостоятелен концерт на групата "Х" ще се намерят герои на Елин Пелин, които да блеят расистки обиди и размахват средни копита по съответния фронтмен, мучейки без да се съобразяват с обстановката, че е крайно време тея да се разкарат, за да дойде групата "Y".

Това не е проява на скука. :D

Това е некачествена фенска маса за групата "X". :) А да свири пред говеда не бива да се случва на никоя банда. Особено ако е толкова яка, та чак да хруска.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#67 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2010 - 16:35

Хаха, първия и последния ден са готини. Теоретично дори и са възможни, но не и с тия хедлайнери. :D
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#68 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 29 юни 2010 - 16:46

Ааа, хедлайнъра на първия ден не си го давам! :D :)
:D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#69 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 29 юни 2010 - 17:10

Нещо изнапротив Tiamat??

Както е тръгнало, за мой ужас, "първия ден" ще трябва да го гледате наопаки...

С тези перфектни лайн-ъпи (ама ужасно абсурдно се получава транслитерацията, наистина), ще ме откажете да чета темата повече, да не се измъчвам с фантазии. Отделно от броя публика, който биха привлекли, просто всички готик/дуум, и дори блек, групи категорично не мога да си ги представя в неподходяща атмосфера. Moonspell на светло? Именно тазгодишният Sonisphere ме убеди, че съкратените сетове, в които все ще липсва нещо задължително, не са за мен. Толкова любими групи трябва да се гледат поотделно.

Stone Sour бяха идеален пример кои песни са най-подходящи за фестивали, особено когато публиката е разнородна и в голямата си част - незапозната с дадената група. И в никакъв случай не смятам ню метъла за "лошо", DevilDriver ги добавих на общо основание. Само за тях бих нарушила желязното си правило, крещейки "Anything But You". :D

Подгряващите групи са необходими, случва се човек и да закъснее... Обикновено е полезно да се чуе и нещо недотам известно за разнообразие, иначе, ясно е колко малко хора оценяват тези изяви.

П.П. Любопитно ми е, защо Крис Корнел, а не Soundgarden? Макар че бих предпочела Audioslave, всъщност... :) За риюниън на Isis и аз си мечтая, разбира се. :D
Don't mistake lack of talent for genius.

#70 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2010 - 17:55

Quote

Нещо изнапротив Tiamat??


Нищо против, много симпатична и любима група, но при наличието на Paradise lost (най-вече)и Moonspell в листата, не ги виждам като хедлайнери просто :D
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#71 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 29 юни 2010 - 19:19

View PostMor-Rioghain, on Jun 29 2010, 18:10, said:

П.П. Любопитно ми е, защо Крис Корнел, а не Soundgarden? Макар че бих предпочела Audioslave, всъщност... :)

Защото Soundgarden още не мога да ги възприема като възобновена /за изтъкнатите транслитерати B) --> реюнайтната/ група. Те май имат само един концерт досега след гадъринг-я :P . А за разлика от соловите му парчета, самостоятелните концерти на Крис Корнел са меко казано сърцераздирателни. Глас-камбана има този човек. Дрънне ли ти веднъж в мозъка - резонира до живот.
Пък и имам огромно желание да чуя точно това! Едва ли ще имам шанс, ако са Soundgarden. ;)

Quote

За риюниън на Isis и аз си мечтая, разбира се. :D

За тях забравих, че са в разлъка. Но нали и си фантазираме. Ако ще се вталяваме - на тяхно място слагам Jesu. Или Antimatter. Които си избереш. :D
-----------------------------------------
Слушай силно!

#72 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 29 юни 2010 - 21:19

Ами ето и моето желание. Така и така само се хаби писане де, защото едва ли някой ще ни чуе :D
По възможност да е Август или Юли, за да мога и аз да отида :)

Ден I
Ozzy
Halford или Judas Priest (нали сега изпълняват British Steel, ама са в почивка и скоро пак се почват)
Mötley Crüe или Vince Neil (Ако не го опандизят сега, заради изпълнението тези дни :D)
Sixx A.M.

Ден II
Iron Maiden
Trivium
BFMV
W.A.S.P. (с Crimson Idol шоу, което ни пропусна преди няколко години. Време е тъпите промоутъри да спират да забутват Блеки в онази зала в София, когато свири там. Всеки път се разпродава и всеки път има недоволни от липса на билети)
\m/

#73 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2010 - 22:09

Поне ще си помечтаем малко. Няма лошо.
Алоуу, я разчупете малко бе, я някои младежи да видим в листовете. Тъй като вие сте написали достатъчно динозаври, другото от мен.

Първи ден:

Avenged Sevenfold
Bullet for my valentine
Lostprophets
Funeral For a Friend

Български съпорт: Collapso

(BFMV и А7Х с по 2 часа сет :D )

Втори ден:

Trivium
Atreyu
Machine Head
Unearth

Съвсем ясно ми е, че повече от 1000 човека няма да се съберем, но пък само от писането ми стана хубаво :)

#74 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 30 юни 2010 - 09:01

View Postviolator, on Jun 29 2010, 20:19, said:

.....За тях забравих, че са в разлъка. Но нали и си фантазираме. Ако ще се вталяваме - на тяхно място слагам Jesu. .....
ами тогава направо GODFLESH :D :) и те бяха двайстина години в разлъка, а ето че се събраха сега за Хелфеста...
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#75 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 30 юни 2010 - 10:42

само некви групи си пожелавате дето и "Христо Ботев" ще им е голяма. аз съм на мнение че фолка ще привлече някоя друга заблудена душа.

In Extremo
Orphaned Land
Finntroll
Týr
Skyclad

Балканджи

пък и после няма да им се сърдим много ако са осъмнали в някое чалга заведение
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#76 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юни 2010 - 11:42

View PostAbadon, on Jun 30 2010, 11:42, said:

само некви групи си пожелавате дето и "Христо Ботев" ще им е голяма. аз съм на мнение че фолка ще привлече някоя друга заблудена душа.

In Extremo
Orphaned Land
Finntroll
Týr
Skyclad

Балканджи

пък и после няма да им се сърдим много ако са осъмнали в някое чалга заведение

Всичките съм ги гледал без ТЮР, ще бъде епично.
А шоуто на Ин Екстремо може да голяма степен да соптли доста повече от отва на Рамщайн. Ама аре не ме нападайте преди да сте го гледали :D
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#77 eddie

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 400 posts

Posted 30 юни 2010 - 11:53

Щом ще си мечтаем... :D

Първи ден:

Iron Maiden
Riot
Impellitteri


Втори ден:

Yngwie Malmsteen
Symphony X
Balance of Power

Без български съпорт, ако може :)

#78 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юни 2010 - 12:00

View PostНещото което вие в нощта, on Jun 28 2010, 20:47, said:

Day 1:
The Cure
Anathema
Nick Cave and the Bad Seeds
Deine Lakaien
Diorama

Day 2:
Tiamat
Samael
Crematory
Atrocity
Eisbrecher

Аз имам билетчета за чичко Ник Кейв в Рим на 07.10.2010г. - много ще му се изкефя! И на следващия ден /ако чичо Боно е здрав/ - ЮТу Две отново в Рим!

Иначе давате много добри и интересни предложения, но не са много групите, които биха напълнили стадион... Ето, концертите на групи като Ейша, Канзас, Джетро Тъл бяха сложени в НДК и дори да е имало хора, които са искали да влезнат, но билетите са били свършили, те вероятно не са били толкова много ...

Иначе и аз бих искал Ръш да дойдат, но бих си пожелал един по-лежерен купонджийски ден примерно:
1. Bon Jovi
2. Aerosmith - размазах се на концерта им в Букурещ!
3. Cinderella
4. Twisted Sister
5. Europe

:harhar:

Edited by Minstrel in the Gallery, 30 юни 2010 - 12:01 .


#79 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юни 2010 - 12:24

Е ти представяш ли си един ден от Сонисфер:
RUSH
ASIA
KAIPA
MARILLION
KANSAS
JETHRO TULL

Ей тогава вече ще има масови самоубийства...едни от това че няма за какво повеч да живеят, други дет не схващат ше се самоубият от скука :harhar: :lol: :lol:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#80 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юни 2010 - 12:29

E то тия, дет' ще се самоубием от скука, просто няма да идем, бре :harhar:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users