Jump to content

Случаят "Катуница"......или какво правим с циганите


188 replies to this topic

#21 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 септември 2011 - 11:03

View PostSatyr, on Sep 26 2011, 10:16, said:

Аз си мисля следното:

Когато глутница кучета нахапят до смърт човек, после някой ходи ли да протестира срещу.... кучетата?
Та, когато етническа или друга група безчинства безнаказано - срещу нея ли трябва да се протестира или срещу тези, които позволяват това?...
Когато глутница нахапе до смърт човек, кучетата трябва да се изтрепят веднага, за да не нахапят и друг човек, а не да се чака държавата и разните организацийки да измъдрят нещо, с което да симулират дейност, но не и да постигнат дългосрочен положителен ефект.
Съжалявам, но това е откровеното ми и непоклатимо мнение... Всъщност, изобщо не съжалявам.


View PostЗмей Горянин, on Sep 26 2011, 11:59, said:

Майната му на правосъдието, ако то не работи.
Именно.

#22 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 26 септември 2011 - 11:28

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 21:37, said:

Да се примиряваме? И да се примиряваме, и да не се примиряваме, вариантите са САМО два. САМО ДВА:
1. Образоваме ги. Плащайки цялата цена за това.
2. Те убиват 19 годишен. Ние палим 4 къщи. Те изнасилват 14 годишна. Ние палим 7 къщи. Те убиват две деца. Ние палим 3 къщи. Те убиват стаец и му крадат две овци и кравата. Ние палим 8 къщи.

Шествия? :yes:

Избери си един от двата варианта и дерзай. Трети няма. :)

Според мен няма два варианта. Първият посочен от теб вариант спада към вида "Това е абсолютно невъзможно и съответно никога няма да се случи." Вторият е далеч по-реалистичен, но не е задължително да се развие точно по начертания от теб сценарий - цифрите и в двете посоки могат да бъдат коренно различни. В коя от двете посоки обаче ще бъдат големите разлики е въпрос на който тепърва ще се даде отговор... И тогава вече стигаме до това:

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 22:12, said:

последното нещо, което ми минава през главата е да оправдавам циганите или да изкарвам обществото виновно заради тяхното държание.

Не оправдавам циганите. Ни най-малко дори не ги оправдавам. Само че те не са виновни - те не могат да бъдат други. Никога не са били, никога няма да бъдат. Един от 100 може и да не е такъв - но това е просто изключение потвърждаващо правилото. Те няма да се променят никога. Един проблем никога не се решава сам - трябва да го решат засегнатите от него.

Според теб обществото не е виновно - ОК, всеки си има своето виждане по този въпрос. Според мен пък има само един виновник (или ако предпочиташ около 6 или 7 милиона виновници, тук вече едва ли някой може да посочи точната цифра) - именно обществото. Аз, ти, всеки пишещ в този форум, всеки жител на тази държава който има български паспорт и който не се числи към въпросната "малцинствена група" е много, много виновен. Някои повече, други по-малко, но всички ние сме виновни. Абсолютно всеки един от нас е виновен за това състояние на нещата защото или не е направил нищо по въпроса, или е направил недостатъчно. Никой от нас и обществото ни като цяло не е направило достатъчно за решаването на този повече от очевиден проблем през последните минимум 20 години...

"Общество", както и "държава" са абстрактни понятия. Съставната им част са индивидите - всеки един от нас.

View PostЗмей Горянин, on Sep 26 2011, 11:59, said:

Майната му на правосъдието, ако то не работи.

+ 1 :metal:

Edited by satanicart, 26 септември 2011 - 11:29 .


#23 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 11:40

Аз не бих искал да се концентрирам върху това кой точно е виновен и колко точно е голяма вината му. Това не ме вълнува толкова. Вълнува ме друг, далеч по-съществен проблем, а именно - какво правим? Как решаваме проблема? И решаваме ли го изобщо? Ти имаш ли отговор на този въпрос?

Какво НАИСТИНА правим за да решим проблема??? Хващаме пушките, сопите и ножовете? Ще решим ли така проблема? Или пробваме да ги интегрираме? Нещо, което ти, както и няколко други казаха, че не е възможно.

Какво правим?

Едно е повече от ясно - насилието поражда насилие. И В ДВЕТЕ ПОСОКИ.
I don't know how I managed it...

#24 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 11:52

View Postmarillion, on Sep 26 2011, 10:25, said:

Неспазването на закона не дава право на потърпевшия да отговори с друга форма на неспазване на закона...
Това е така. Напълно съм съгласен.
Не това, обаче, е причината, поради която мисля, че подпалването на къщите на цар Киро не е никак хубаво нещо.
Ще го кажа директно и много силно се надявам постът ми да не бъде изтълкуван неправилно. Предвид това, което ще напиша, е твърде възможно нещо подобно да се случи.

Добре...

Подпалването на къщите на цар Киро може би щеше да донесе някаква полза единствено ако съответният беше загинал в пожарите. Т.е. ако го бяха убили. Напълно съм сериозен за това. Не казвам, че непременно смъртта му щеше да реши някаква част от проблемите, но запалването на къщите сега просто му даде един коз в ръцете, ако стигне до съд. За него загубата на имота е нищо. Бълха го ухапала, нали има още не-знам-си-колко палати къде ли не. Възможността да покаже, че хората, които са протестирали срещу него, са алкохолици, наркомани и подобната паплач, е съвсем друга бира. Тази възможност сега му е в ръцете и аз съм сто процента сигурен, че ще се възползва от нея.

Не казвам, обаче, че не одобрявам протестите и шествията. Това е нещо напълно разбираемо. Не казвам, че, йок, време беше, че е много хубаво и тъй нататък. Казвам, че е разбираемо.

Кирил Рашков е човек, прекарал огромна част от последните двайсет и седем години по съдилищата. Човек, чиито съселяни са подавали безкраен брой жалби срещу безчинствата му. Човек, за който цяла България *знае*, че е намесен във всички възможни видове престъпност. Човек, който преди около 11 години заяви директно и в прав текст в национален ефир, че се занимава с производство и търговия на алкохол менте - тогава той и Слави Трифонов много се смяха* - и на никой от "важните" в тази област дори не му хрумна, че това е престъпление.
След някакъв конфликт, за който - признавам - не знам нищо, неговите хора *убиват* тийнейджър пред погледа на баща му и още куп свидетели. В следствие на това умира и още едно момче от проблеми със сърцето. По пътя си убийците блъсват и трима полицаи.
На хората вече им прекипява. И как не, като законът няма да направи абсолютно нищо срещу този човек. Двайсет и седем години по съдилищата за какви ли не престъпления, а той не само че е на свобода, не само, че е добре известно, че далжи хиляди левове данъци и сметки, а и разполага с огромни палати, купища пари, подарява на внука си скъпи коли и тъй нататък. Това, което хората му направиха, е демонстрация на сила и наглост, на които той просто няма право.
Гневът на хората *тук* все още няма връзка с етноса му, макар че цар Кирил Рашков се води за владетел на българските цигани, наместник на царя на всички цигани и тъй нататък. Има връзка с това, че някакъв престъпник, за когото цяла Европа знае, че е такъв, си развява конете както си иска и законът не прави абсолютно нищо срещу това. Е как в един момент потиснатите да не хванат вилите и мотиките и да не тръгнат срещу него? Ако такъв убие или нарани мой близък, бих му отрязал главата като едното нищо, и това го казвам сериозно. Няма значение българин ли е, циганин ли е или марсианец. Това е един престъпник, срещу когото законът не работи, затова трябва да се действа незаконно. Толкоз.

Освен че е престъпен бос, се оказва и цигански тартор. И те сега станаха проблемите. Защото за много хора - явно - неговата наглост е проекция на демонстрираната в последните десетилетия наглост от цял един етнос, който живее на гърба на обществото и никой не прави нищо против това. Все пак той е царят им. Защото много хора си припомниха как докато млади български семейства не смеят да имат дори едно дете, защо не могат да си го позволят, циганите раждат по десет и не им пука за никого и нищо, понеже не плащат нито данъци, нито сметки. Сещат се, че контрольорът в автобуса задължително ще се разкрещи на ученика, забравил си по случайност картата за транспорт в къщи, но ще подмине групичката цигани, защото "те нямат пари"**. За неплащането на ток, вода и квототам няма смисъл да се говори. Спомня си за безчинствата на циганите. Малко ли репортажи за група "роми", нахлуващи в *домовете* на хората и взимащи каквото си искат пред очите на собствениците им бяха излъчени? Или пък убийството на професора в "Захарна фабрика". Сещат се, че за циганина законът е врата в полето - ако иска ще мине през нея, ако не, ще я заобиколи. Тук не става дума за расизъм. Много малко българи са расисти по принцип. Расизмът идва, когато обектът му те потиска както му скимне и това му се позволява.***

Кирил Рашков освен всичко друго дръзна и да заплашва в национален ефир с етнически конфликти:
http://www.btv.bg/ne...86131/fpage/0//
Гледайте около четвъртата минута. Какво друго може да означава "Не ме предизвиквайте"?

Защо на този престъпник му се позволява това? Защо властимащите не са направили нищо срещу престъпленията му?

Щом те не правят нищо, кой да го направи?


---
*Аз не го гледах цялото предаване, защото по другата телевизия даваха втория епизод на филма "Мерлин".
**Това съм го виждал повече пъти, отколкото мислех, че е възможно.
***Донякъде това ни е проблемът и с турците, между другото, макар че омразата към тях се възпитава и преподава в училище. Ако ги нямаше неща като новини на турски по националната телевизия, гласуване под строй, идване на десетки автобуси с гласоподаватели от Турция и тъй нататък, омразата към тях щеше да е много по-малко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#25 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 26 септември 2011 - 11:53

View PostOzzy, on Sep 26 2011, 12:40, said:

Какво правим?
Аз, ти и останалите от форума, продължаваме да си чешем езиците и не правим нищо. Затова и не сме президенти, министри или депутати. Аз единствено мога да поздравявам с добър ден чистачката на блока и да и благодаря за добре свършената работа.

#26 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 септември 2011 - 12:14

Онзи ден гледах репортаж на една от телевизиите от мястото на събитието. Група от хора крещяха "циганите на сапун", друга група от хора отговаряха с "българи юнаци!". Замислих се какво щеше да се случи, ако ролите бяха разменени? Българи извършат престъпление, а цигани отговорят на извършеното престъпление с обсада, палежи на къщи и лозунги срещу българите. Как мислите, днес какво щяхме да пишем в тази тема?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 септември 2011 - 12:16

View PostЗмей Горянин, on Sep 26 2011, 11:59, said:

Майната му на правосъдието, ако то не работи.

Да, майната и на държавата, ако тя не функционира добре... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 12:16

Ама то не се е случило. Пък и циганите не са потиснатата група, което е много важно.
Редакция:
http://dnes.dir.bg/n...r-9480812?nt=11
Убито цигане на пътя. Коментарите са доста интересни.

Обаче не се сещам за нито един случай, в който хора на български престъпен бос убиват циганин демонстративно и пред очите на куп свидетели. Има ли такъв изобщо някога? А има ли случаи, в които група българи нахлуват с бухалки в дома на някой циганин, пребиват го и му взимат имуществото? Или пък българи, които живеят на гърба на циганите? Няма. Няма и да има. Затова и сравнението е невъзможно.

А ето какво казва лидерът на партия "Евророма":
http://dnes.dir.bg/news/tzvetelin-kan%D1%8...a-9559010?nt=13
Цитати:

Quote

Аз ги призовавам, ако наистина тези хора имат съвсем малко капка морал, нека да напуснат Катуница в името на етническия мир

Кънчев обясни, че този конфликт не е започнал като сблъсък между българи и роми, а като "недоволството на всички останали срещу едни хора, които са се самозабравили".

МВР не си е свършило работата

Edited by Тигър, 26 септември 2011 - 12:23 .

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#29 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 септември 2011 - 12:21

View Postmarillion, on Sep 26 2011, 13:14, said:

Онзи ден гледах репортаж на една от телевизиите от мястото на събитието. Група от хора крещяха "циганите на сапун", друга група от хора отговаряха с "българи юнаци!". Замислих се какво щеше да се случи, ако ролите бяха разменени?
Лумпени винаги е имало и винаги ще има. В случая, обаче, не става дума за това, а за нещо съвсем различно и доста по-сериозно (цитирам Тигъра, който като че ли го е написал най-добре):

View PostТигър, on Sep 26 2011, 12:52, said:

Защо на този престъпник му се позволява това? Защо властимащите не са направили нищо срещу престъпленията му? Щом те не правят нищо, кой да го направи?


#30 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 септември 2011 - 12:45

View PostEnvy, on Sep 26 2011, 13:21, said:

Лумпени винаги е имало и винаги ще има. В случая, обаче, не става дума за това, а за нещо съвсем различно и доста по-сериозно (цитирам Тигъра, който като че ли го е написал най-добре):

Многократно в този форум сме водили дискусии с подобен характер. Аз, като юрист, винаги съм изхождал от една единствена гледна точка. Ще го напиша още веднъж и по отношение на разглеждания казус в тази тема. Не липсата на закони (държава), а липсата на добро правораздаване (МВР, следствие, прокуратура и отчасти съд) са в основата на подобни проблеми. Компромиси, корупционни практики, мълчалив отказ от правоприлагане - това са само част от субективните фактори, които водят до тези негативни явления. Крайният резултат от всичко това е чувството за безнадеждност, което чувство кара хората да се обърнат срещу законността и да предприемат аналогични незаконни действия. Това, обаче, по закон е недопустимо и аз като юрист не мога да го приема за правилно...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#31 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 13:22

View Postmarillion, on Sep 26 2011, 13:16, said:

Да, майната и на държавата, ако тя не функционира добре... :spiteful:
Разбирам иронията ти, но историята познава случаи, в които когато държавата не функционира добре, обществения строй е бил сменян, била е завладявана от други държави, изпадала е в тежки рецесии и т.н. Ако стандартът на живот не беше се вдигнал многократно през последните десетилетия, и днес щеше да има подобни събития. Не ме разбирай погрешно - аз съм твърд привърженик на реда, законността и справедливостта. Но когато те липсват съм готов да ги установя по свой начин. И не - за убийство няма да има максимална присъда 20 години, за изнасилване и блудство - 5 години (или колкото там е в момента). Око за две, зъб за чене. ТОзи, който пристъпи закона трябва да бъде наказан с наказание НАДВИШАВАЩО престъплението, първо защото той е инициатора на цялата верига от събития, и второ - защото трябва да плати за всички създадени неудобства, разходи и т.н. по своето престъпление. Иначе и на мен ми се иска да живеем в правова държава. За всички.
... Through dreams I influence mankind...

#32 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 септември 2011 - 13:44

View PostEnvy, on Sep 26 2011, 12:03, said:

Когато глутница нахапе до смърт човек, кучетата трябва да се изтрепят веднага, за да не нахапят и друг човек, а не да се чака държавата и разните организацийки да измъдрят нещо, с което да симулират дейност, но не и да постигнат дългосрочен положителен ефект.
Съгласен съм. Ама това в наши дни е като идеалният газ във физиката :spiteful:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#33 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 септември 2011 - 13:56

View PostSatyr, on Sep 26 2011, 14:44, said:

Съгласен съм. Ама това в наши дни е като идеалният газ във физиката :spiteful:
Стопроцентовото изпълнение на "това" - да. Ако обаче поне се започне от някъде, глутниците ще започнат да се страхуват. Да се замислят, преди да се озъбят отново. В момента са наясно, че от ляво и от дясно ги покровителстват поради някакви си причини и съответно безчинстват безнаказано.
С други думи, трябва да има закони, да, но трябва да има и ефективни санкции при нарушаването им. Ако такива санкции липсват, законът се превръща в низ от празни приказки и потърпевшите с чиста съвест могат (да не кажа "трябва") да вземат нещата в свои ръце.

#34 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 26 септември 2011 - 14:34

View PostOzzy, on Sep 26 2011, 12:40, said:

Как решаваме проблема? И решаваме ли го изобщо? Ти имаш ли отговор на този въпрос?

Не го решаваме - точно там е проблемът. Не правим нищо в посока решаването му. А отговорът на въпроса е само един. Другите варианти за решение вече сме ги пробвали на собствен гръб - не работят.

View PostOzzy, on Sep 26 2011, 12:40, said:

Или пробваме да ги интегрираме? Нещо, което ти, както и няколко други казаха, че не е възможно.

Какво правим?

Едно е повече от ясно - насилието поражда насилие. И В ДВЕТЕ ПОСОКИ.

Ако трябва да доказвам, че интегрирането им е невъзможно, значи по начало нямаме за какво да говорим... Един кратък поглед върху родината ни показва повече от ясно отговора на въпроса възможно ли е интегрирането им или не.

Да, насилието поражда насилие. Липсата на насилие (или недостатъчното насилие) като отговор на насилието пък поражда робство. Националните ни герои са такива с основание - и не са станали такива посредством вилици и лъжици.

View Postmarillion, on Sep 26 2011, 13:14, said:

Онзи ден гледах репортаж на една от телевизиите от мястото на събитието. Група от хора крещяха "циганите на сапун", друга група от хора отговаряха с "българи юнаци!". Замислих се какво щеше да се случи, ако ролите бяха разменени?

Това е хипотетична ситуация. Такава не се е случила. А без размяна на ролите е реалният живот - всеки ден, навсякъде из страната.

View Postmarillion, on Sep 26 2011, 13:45, said:

Крайният резултат от всичко това е чувството за безнадеждност, което чувство кара хората да се обърнат срещу законността и да предприемат аналогични незаконни действия. Това, обаче, по закон е недопустимо и аз като юрист не мога да го приема за правилно...

Разбирам гледната ти точка. В голяма степен дори я приемам. Но да докараш цяла една нация до чувство за безнадежност не е проява на законност - точно обратното е. Съответно няма никакви причини потърпевшите да се съобразяват с тази псевдозаконност.

#35 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 14:38

Примерът ти с Националните ни герои е погрешен, защото те са живяли в други времена и епохи. Тогава е можело да хванеш пушката и да стреляш, да палиш и да рушиш. Днес, в 21-ви век, в ЕС, това е невъзможно. Ако си цивилизован човек, разбира се. Ако не си - видяхме какво става в Англия.
Така че, друг вариант трябва да се търси.
I don't know how I managed it...

#36 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 26 септември 2011 - 14:43

View PostOzzy, on Sep 26 2011, 15:38, said:

Днес, в 21-ви век, в ЕС, това е невъзможно.

Все още не е пробвано, така че това не е съвсем сигурно :spiteful: Предвид "таргет групата" (с ударение на "таргет" :)) на това, което смятам, че трябва да се извърши, не бих заложил пари на вариант външни фактори да се намесят.

Предварително да кажа - пример със Сърбия или друг подобен в случая е неудачен. Двете неща нямат нищо общо, а и потенциалните "жертви" в двата случая са коренно различни - от едните силните на деня имат ползи, а от нашите юнаци полза - :yes:

Edited by satanicart, 26 септември 2011 - 14:43 .


#37 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 14:45

Започнеш ли да ми говориш за "потенциални жертви", ми става ясно, че започваме да излизаме от сферата на сериозните разговори.

Не е случаен и фактът, че днес премиер и президент, които органически не могат да се понасят, застанаха един до друг и казаха, че държавата няма и не бива да допуска междуетническо напрежение и че водещите институции в България са на едно мнение по този въпрос.
I don't know how I managed it...

#38 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 26 септември 2011 - 14:47

Ами, ОК, така да бъде. Нека си останем както досега с реалните жертви. Това че те са от един друг етнос е без значение, нали...

#39 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 септември 2011 - 15:00

По никакъв начин не мога да си представя, че интелигентен и трезво мислещ човек може дори и за миг да допусне като вариант 6 милиона българи да хванат ножове, пушки, вили, пистолети и бухалки и да тръгнат срещу 800 000 цигани, които, между другото, също ще държат в ръцете си подобни неща. Резултатът от едно такова нещо е предварително ясен - по няколко десетки хиляди, а може би и няколко стотин хиляди жертви ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ, запалени села, унищижено за стотици милиони имущество и т.н. За санкциите от международната общост изобщо не говоря. След едно такова "решаване на въпроса" България би се върнала десетки години назад. Най-малкото чисто икономически. В този смисъл примерът "Сърбия" далеч не е нелогичен. След 10-ти ноември всички западни държави смятаха, че Югославия ще е първата страна от вече бившия блок, която ще влезе в ЕС. Бяха със страхотна икономика, богата държава с чудесни перспективи пред себе си. Какво е Сърбия днес? Половината и територия я няма (може и да е повече, не знам), над 100 000 са жертвите само във войната с Босна (и от двете страни, разбира се), 15 000 във войната с Хърватия. Говоря за убити хора. Хиляди инвалидизирани, стотици хиляди изселени, няколко поколения напред обречени на бедност и отхвърлени от целия цивилизован свят. Да, там мащабите са многократно по-големи от нашите - става въпрос за няколко милиона босненци и също толкова хървати, а не за 800 000 цигани - но пак повтарям, примерът не е лишен от логика. И там хората преди 20 години си казаха: "Давай да хващаме пушките и да им е*еме мамата на тези резняци!". Е, не виждам особена разлика с това, което у нас си мислят доста хора. Изречението е почти същото: "Давай да хващаме пушките и да им е*еме мамата на тия мангали!"
I don't know how I managed it...

#40 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 септември 2011 - 15:08

View PostOzzy, on Sep 26 2011, 16:00, said:

"Давай да хващаме пушките и да им е*еме мамата на тия мангали!"
Замени последната дума с "престъпници" (а в случая с Катуница става дума именно за криминално, а не за етническо деяние) и нещата ще си дойдат на мястото, а цифрата 800 000 ще се сведе до няколкостотин (в т.ч. и цигански, и български, и всякакви други престъпници/мутри/измет).





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users