Jump to content

Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.24-25 юни 2011, гр. Разлог


281 replies to this topic

#221 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 12:21

Като казахте бинтовани - ей този момък с китарата ако излезе така след седмица в Mixtape 5 ще му сваля шапка :)

#222 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 12:33

View Postduende, on Jun 27 2011, 13:12, said:

Хич не ме интересува това "според теб" и се въздържай да даваш крайни определения като "неадекватен", ако обичаш.
Всеки има право на мнение и всеки има право да го изкаже на страниците на този форум без да се притеснява, че след това някой като теб ще го нарича "неадекватен".
Надявам се да си ме разбрал.

Доколкото съм забелязал, огромна част от твоите мнения са коментари на мненията на другите - кой бил неадекватен, кой нищо не бил разбрал, кой се бил изхвърлил, кой не можел да свири. Ай стига си давал оценки, които никой не иска!!!

Постваш мнението си във форум и след това заповядваш никой да не го обсъжда негативно, за да не се притесняваш? Интересна логика...би казал Кънчев тук.

За твоето прозрение относно моите коментари можеш да прегледаш тази тема...
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#223 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 12:39

View PostScardust, on Jun 27 2011, 13:33, said:

Постваш мнението си във форум и след това заповядваш никой да не го обсъжда негативно, за да не се притесняваш? Интересна логика...би казал Кънчев тук.

За твоето прозрение относно моите коментари можеш да прегледаш тази тема...

Обсъждането в негативен аспект на мнение е едно. Това, което ти правиш е съвсем друго.
Обсъждането в негативен аспект на мнение започва с "Не си прав, защото...", "Не съм съгласен, защото...", "Това е крайно, защото...".

А ти скачаш и щедро започваш да раздваш определения: "Неадекватно мнение", "задклавиатурни критици" "не могат да пишат..."
ТОВА са откровени провокации, уважаеми, известни в жаргона като TROLL.

Иначе грешно си ме разбрал, не ме притесняваш. А и няма как, след като хората те помолиха да разкажеш своята гледна точка, след като "посочената по-горе статия не отговаря и 20% на истината", но ти си твърде зает да се дърлиш с мен. :)

#224 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 12:48

Концепцията да обсъждаш нещо, на което не си присъствал(и най-вероятно не си и имал намерение) си е по всички параграфи - неадекватна.
"задклавиатурни критици" - да, това са всички които пишат за фестивала, вятъра и организацията, а дори не са си направили труда да отидат до там и да съберат повече от едно мнение по телефона :)
"не могат да пишат..." - ти , предполагам прочете написаното от Елена в днес.бг ?

Всеки има своята истина за това което се случи там, а моята гледна точка ще я има, но по-късно :lol:
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#225 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 12:50

View PostScardust, on Jun 27 2011, 13:48, said:

Концепцията да обсъждаш нещо, на което не си присъствал(и най-вероятно не си и имал намерение) си е по всички параграфи - неадекватна.
"задклавиатурни критици" - да, това са всички които пишат за фестивала, вятъра и организацията, а дори не са си направили труда да отидат до там и да съберат повече от едно мнение по телефона :)
"не могат да пишат..." - ти , предполагам прочете написаното от Елена в днес.бг ?

Както и да ми ги разлагаш на множители, това са провокации.
Моят призив към теб - по-леко с провокациите.

#226 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 27 юни 2011 - 12:56

Наистина прави леко лошо впечатление че повечето които пишат по темата изобщо не са били на "фестивала". Малко е стряскащо.

Да си изкажа и аз впечатленията: За мое успокоение бях само за първия ден с ясната мисъл единствено и само за Стерео еМсис и Морчиба, като и двете формации оставиха у мен откровена усмивка и задоволство, особено вторите. Такава лекота и финес в музиката и изобщо в поведението им.
Озвучаването ми се стори повече от прилично, не съм спец. Откъм организацията - влизането перфектно, зареждането с бири и хапване под всякаква критика, едва ли и скоро ще се оправим. Не може 40 минути да се редиш за биричка и в един момент оня да ти каже че той сервира само твърдо. Но това са дреболийки. За пореден път се изложиха с "Front of stage", някой някъде беше писал че трябва да се махне тая простотия и всичко да е на принципа "най-бързия печели", подкрепям с две ръце. Хуу че бяха Морчиба да се разпищят,та запълнихме празния фронт.

За втория ден - докато си тръгвахме (обедно време) вятъра наистина беше безумен - риска си е бил безсмислен. Сценката си беше бая хилава, с тия мижави въжени хикс-връзчици щяхме да си влезем в новините с далеч по-лош краен резултат.

За Джамира забравих - хората наистина бяха в неведение до доста късно, ако не се лъжа веднага след края на Морчиба някав излезе и каза че няма да се появят (аз от кенефа го чух де,не съм го видял). При нас слуховете пристигнаха 2-3 часа по-рано чрез злобнички "приятелски" обаждания.

Edited by OBender, 27 юни 2011 - 13:01 .


#227 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 27 юни 2011 - 13:21

Ако има някой не разбрал, ние си обсъждаме новините в медиите или по-точно какво е написано за фестивала в тях.

#228 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 юни 2011 - 13:24

View PostScardust, on Jun 27 2011, 03:48, said:

Концепцията да обсъждаш нещо, на което не си присъствал(и най-вероятно не си и имал намерение) си е по всички параграфи - неадекватна.
"задклавиатурни критици" - да, това са всички които пишат за фестивала, вятъра и организацията, а дори не са си направили труда да отидат до там и да съберат повече от едно мнение по телефона :)

Не си прав (не го казвам заядливо, искам да отбележа). Ето защо: човек може и да не присъства някъде, но да събере информация от косвени източници и да получи представа. Тя няма да е 100% същата като тази на онзи, чул и видял, но на базата на тази представа може да формираш мнение и да коментираш (под условието, че не си свидетел). В противен случай, по твоята логика, аз ако не съм бил жив преди 200 години, не мога да кажа нещо за случилото се тогава? Напротив. Събирам източнци, пресявам информация, установявам достоверното, формирам мнение, коментирам.

Edited by Jurisprudent, 27 юни 2011 - 13:25 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#229 Scardust

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 623 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 13:49

View PostJurisprudent, on Jun 27 2011, 14:24, said:

Не си прав (не го казвам заядливо, искам да отбележа). Ето защо: човек може и да не присъства някъде, но да събере информация от косвени източници и да получи представа. Тя няма да е 100% същата като тази на онзи, чул и видял, но на базата на тази представа може да формираш мнение и да коментираш (под условието, че не си свидетел). В противен случай, по твоята логика, аз ако не съм бил жив преди 200 години, не мога да кажа нещо за случилото се тогава? Напротив. Събирам източнци, пресявам информация, установявам достоверното, формирам мнение, коментирам.


И ако аз бях живял преди 200 години докато се е случвало нещо, и чета ти какво си писал, аз нямам право да кажа че то е неадекватно, дори това да е така?
What am i supposed to do when the sky begins to fall ?

#230 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 13:54

Пари за двудневните (50% сумата) и еднодневните (за втория ден - 100% от сумата) билети, ще се връщат срещу:
- билет + касова бележка
Пари за талоните за консумация ще се връщат срещу:
- талони за консумация + касова бележка

??? WTF?! :)

Смело решение... Да видим колко хора пазят касовите си бележки.
I don't know how I managed it...

#231 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 13:55

View PostOzzy, on Jun 27 2011, 14:54, said:

Пари за двудневните (50% сумата) и еднодневните (за втория ден - 100% от сумата) билети, ще се връщат срещу:
- билет + касова бележка
Пари за талоните за консумация ще се връщат срещу:
- талони за консумация + касова бележка

??? WTF?! :lol:

Смело решение... Да видим колко хора пазят касовите си бележки.
Ехаааа, колко псувни ще има по техен адрес сега :)

#232 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 27 юни 2011 - 13:55

Билети и Е-лева ще се връщат само срещу касови бележки! Хаха, извинявам се, но тези са нещастници! Нека да започнат залаганията кой си ги пази...
  • Двудневните билети ще се връщат срещу билет и касова бележка на 50%
  • Еднодневните от втория ден срещу билет и касова бележка на 100%
  • Е-лева за храна и напитки срещу въпросните е-лева и касова бележка за покупката и.
Да, не съм била на Елевейшън, но и изключително много се радвам, че съм пропуснала. Поредната гавра с хората, които се вдигнаха до Разлог.

Едит: Пак сме писали по едно време. :)

13.000 човека първият ден.. :lol: :lol:

Edited by BeerMe, 27 юни 2011 - 13:57 .


#233 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 27 юни 2011 - 13:59

View PostScardust, on Jun 27 2011, 04:49, said:

И ако аз бях живял преди 200 години докато се е случвало нещо, и чета ти какво си писал, аз нямам право да кажа че то е неадекватно, дори това да е така?

1. Да, можеш.
2. Можеш, но не с "ти се неадекватен", а с "аз видях това и това, което не отговаря на написаното от Х, и понеже аз съм бил там, а Х не е, значи аз съм по-достоверен/адекватен"
3. Ти може да си бил преди 200 години, аз не; но аз сядам и ползвам 45 източника. Ти си само с видяното, чутото, преживяното от теб.
Например: горе OBender казва, че влизането било перфектно. Аз пък получавам от 4 места, че не е било перфектно. Какво заключение правя - че OBender коментира своята ситуация, но при други е било друго, неговото мнение може да не абсолютно вярно (това го давам само като пример да илюстрира идеята ми, нямам предвид, че наистина е било така)
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#234 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 771 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 14:02

JK освен, че беше контузен имаше и ларингит, което според мен беше основия проблем да не продължи с участието си. Той хем пее, хем танцува, а така подреден не може да прави нито едното, нито другото.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#235 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 27 юни 2011 - 14:03

Леко абсурдно звучи това с купоните, но имайте предвид че листчето беше крайно смешна изработка, и аз да се понапъна ще измайсторя що-годе добър фалшификат.

#236 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 27 юни 2011 - 14:28

View PostOzzy, on Jun 27 2011, 13:54, said:

Пари за двудневните (50% сумата) и еднодневните (за втория ден - 100% от сумата) билети, ще се връщат срещу:
- билет + касова бележка
Пари за талоните за консумация ще се връщат срещу:
- талони за консумация + касова бележка

??? WTF?! :blink:

Смело решение... Да видим колко хора пазят касовите си бележки.
За талоните издаваха касови бележки, но тези към билетите биваха внимателно скъсани от служителите на входа и трупани в една купчинка. Ще си пишем с Ивентим по този въпрос :angry3: На клиентите извън София ще връщат парите по банков път.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#237 ovian

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 27 юни 2011 - 14:29

View PostBeerMe, on Jun 27 2011, 14:55, said:

Билети и Е-лева ще се връщат само срещу касови бележки! Хаха, извинявам се, но тези са нещастници! Нека да започнат залаганията кой си ги пази...
  • Двудневните билети ще се връщат срещу билет и касова бележка на 50%
  • Еднодневните от втория ден срещу билет и касова бележка на 100%
  • Е-лева за храна и напитки срещу въпросните е-лева и касова бележка за покупката и.
Да, не съм била на Елевейшън, но и изключително много се радвам, че съм пропуснала. Поредната гавра с хората, които се вдигнаха до Разлог.

Едит: Пак сме писали по едно време. :angry3:

13.000 човека първият ден.. :blink: :o
касовите бележки ги прикачват към билетите с телбод след продажбата.

#238 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2011 - 14:39

View Postantubis, on Jun 27 2011, 15:02, said:

JK освен, че беше контузен имаше и ларингит, което според мен беше основия проблем да не продължи с участието си. Той хем пее, хем танцува, а така подреден не може да прави нито едното, нито другото.


Стинг с ларингит на Unplugged концерта си.

Песните на JK в никакъв случай не са изумително вокално предизвикателство, за да не може да ги измънка някак. Не
това дали е прегракнал е важно, а отношението му към публиката на Jamiro.

#239 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2593 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 27 юни 2011 - 14:52

Barney Greenway на патерица в София + кратък анонс след концерта им на 26.01.2007 г.
ПИСУК!

#240 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 юни 2011 - 14:58

View Postovian, on Jun 27 2011, 15:29, said:

касовите бележки ги прикачват към билетите с телбод след продажбата.
Зависи откъде си си купил билета. На някои места действително ги щракват с телбод, но на повечето - не.
Както и да е - вече ще знам да си пазя и касовата бележка за билета, и то не до началото на концерта, а поне до края му... за което трябва да благодаря на "гениалната" хитринка на организаторите на "Елевейшън". Добре започнаха, но, уви, завършиха като поредните осрали се дребни мошеници.
И да, както каза някой по-горе - не съм бил на "Елевейшън" и вече наистина се радвам, че не отидох.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users