Jump to content

QUEEN + PAUL RODGERS


53 replies to this topic

#21 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 24 March 2008 - 21:32 PM

View Postforeigner, on Mar 24 2008, 21:24, said:

всъщност щеше да е по-яко Браян да си ги пееше, той има много як глас. нямаше да може да направи типичните високи тонове, но тях и Фреди не е можел да ги прави на концерти...

Гласът на Браян е тънък и слаб. Той не може да изкара повече от три песни на концерт. Той не е атакуващ вокал, не може да изкрещи "Scandal" или "Tie your mother down". Неслучайно основният му вокален принос към Куин е участието му в многогласните хармонии и нежното интро на Who wants to live forever примерно.

А това за Фреди = Somebody to love. Да си спомним как Фредо ги пееше "високите" по концерти. :starwars:

#22 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 March 2008 - 22:20 PM

@duende-така е, да, но аз вярвам във възможностите му :starwars: а и Пол не може да изкрещи която и да е от песните както трябва и ще се повторя-приживе и Фреди не е могъл(на живо)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#23 Lazy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 26 March 2008 - 11:29 AM

Естествено, че Брайън Мей, Роджър Тейлър и Пол Роджърс са направили достатъчно, за да могат да правят каквото си поискат, без да търсят одобрението на когото и да било. Не че одобрението на феновете им липсва - в момента има няколко групи в света, които са в състояние да напълнят стохилядни стадиони с доста скъпи цени на билетите, и Куин + Пол Роджърс са една от тези групи. Така че съм щастлив, че музикантите се вслушват в мнението на стотици хиляди, които си купуват дисковете им и билети за концертите им, и не слушат малцината талибани от някои туземни страни, където не знаят кой е Пол Роджърс и какво е влиянието му и значението му в рокмузиката.
Лично аз съм доста щастлив от от съществуването на такава група. Мога само да съжалявам хората, които злобеят срещу нея - аз харесвам старите албуми на Куин не по-малко от тях, но за мен историята продължава и се наслаждавам на нови албуми и концерти, докато за тях всичко е свършило.

#24 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 March 2008 - 11:46 AM

View PostLazy, on Mar 26 2008, 11:29, said:

и не слушат малцината талибани от някои туземни страни
Прочетох цялата тема отново. Преброих поне 10 човека, чието мнение е, че групата не трябва да е под името Queen и че имат отрицателно отношение към това събиране. Правилно ли разбирам, че наричаш тези 10 човека талибани?
I don't know how I managed it...

#25 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 26 March 2008 - 11:57 AM

View PostLazy, on Mar 26 2008, 11:29, said:

Така че съм щастлив, че музикантите се вслушват в мнението на стотици хиляди, които си купуват дисковете им и билети за концертите им, и не слушат малцината талибани от някои туземни страни....

Аз пък съм нещастен, защото досега типично по талибански си мислех, че Пол Роджърс и Брайън Мей понадзъртат тук редовно и се съобразяват с това, което пишем. :worship: Ужасно е да разбера, че не го правят! :harhar:

Quote

където не знаят кой е Пол Роджърс и какво е влиянието му и значението му в рокмузиката

Върнах се нагоре и прочетох пак мненията по темата. Определено всички са наясно, кой е Пол Роджърс. И в нито едно не видях да присъства и капчица неуважение към великия музикант. Даже напротив.

Тук става въпрос за съвсем друго нещо. Иде реч за това, съвместими ли са гласът и амплоато на Пол Роджърс с пищния и космополитен стил на Queen-овите парчета.

Ще кажа по друг начин това, което съм написал в мнението си по темата:

Доматите са вкусно нещо. Аз много обичам домати. Медът също е много вкусен. Обожавам мед.

Но ако някой ми полее домат с мед, учтиво ще го бутна настрани. Доматът върви със сирене, ще кажа. А медът го предпочитам в прясното мляко!

Пол е блус певец. Блендата му е блусарска, техниката му е блусарска..., всичко му е блусарско, дори излъчването. А когато блус певец пее вокални партии, написани за /от/ свръхуниверсален артист, звучи не особено адекватно.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#26 Lazy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 26 March 2008 - 12:13 PM

View PostOzzy, on Mar 26 2008, 11:46, said:

Прочетох цялата тема отново. Преброих поне 10 човека, чието мнение е, че групата не трябва да е под името Queen и че имат отрицателно отношение към това събиране. Правилно ли разбирам, че наричаш тези 10 човека талибани?

Не, не наричам тези десет души талибани. :worship: Говоря си по принцип.

#27 Lazy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 26 March 2008 - 12:21 PM

View Postviolator, on Mar 26 2008, 11:57, said:

Пол е блус певец. Блендата му е блусарска, техниката му е блусарска..., всичко му е блусарско, дори излъчването. А когато блус певец пее вокални партии, написани за /от/ свръхуниверсален артист, звучи не особено добре.

Поне четири песни от всеки концерт са от репертоара на Фрий и Бед Къмпани. Мисля, че се получават добре и публиката има право да ги чуе. Още толкова песни са в изпълнение на Роджър Тейлър (той си ги изпълнява и в студийните записи). Това прави близо половината концерт (от есента ще има немалка част нови песни, композирани от тримата - те също имат право на живот и ще е страшно интересно да се чуят).
За останалите песни... Лично на мен ми е интересно да ги слушам. Има и хора, на които не им е интересно. Но при всички случаи в тези песни не се състои цялата дейност на групата, както се опитват да изкарат някои хора.

Edited by Lazy, 26 March 2008 - 12:21 PM.


#28 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 26 March 2008 - 12:42 PM

View PostLazy, on Mar 26 2008, 12:21, said:

Поне четири песни от всеки концерт са от репертоара на Фрий и Бед Къмпани. Мисля, че се получават добре и публиката има право да ги чуе. Още толкова песни са в изпълнение на Роджър Тейлър (той си ги изпълнява и в студийните записи). Това прави близо половината концерт (от есента ще има немалка част нови песни, композирани от тримата - те също имат право на живот и ще е страшно интересно да се чуят).
За останалите песни... Лично на мен ми е интересно да ги слушам. Има и хора, на които не им е интересно. Но при всички случаи в тези песни не се състои цялата дейност на групата, както се опитват да изкарат някои хора.

Всички са нясно с това. Няма никакъв смисъл да ми го обясняваш, след като на въпроса, дали бих посетил концерт на Queen + Paul, отговарям многозначително:

"Разбира се. Кой уважаващ себе си меломан би пропуснал да види и чуе на живо хора, които са участвали в написването на огромни глави в историята на рок музиката!?"

Лично за мен е необяснимо, как човек като Брайън Мей, който има два чувала грандиозни /съ/авторски песни зад гърба си, се съгласява да свири парчета на други групи. Независимо колко големи са тези групи. Както е необяснимо, че вокал от ранга на Пол Роджърс, който има също толкова неповторими авторски парчета и на който никак не му подхожда ролята на наемник, се съгласява да пее чужди неща....., но всеки си знае.
За мен би било празник да видя /и чуя/ на живо и Пол, и остатъците от Queen. Независимо от това, че от чисто идеалистично-естетическа гледна точка ги предпочитам отделно. :worship:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#29 Lazy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 26 March 2008 - 12:49 PM

View Postviolator, on Mar 26 2008, 12:42, said:

За мен би било празник да видя /и чуя/ на живо и Пол, и остатъците от Queen. Независимо от това, че от чисто идеалистично-естетическа гледна точка ги предпочитам отделно. :yes:

Забравяш песните, които ще напишат (или вече са написали) заедно. Да, ако се отнасяше за музиката им досега - и аз бих предпочел да ги чуя поотделно. Но при новата ситуация... мисля, че заслужават поне да им се даде шанс, и след това да се правят изводи.

#30 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 26 March 2008 - 13:07 PM

View PostLazy, on Mar 26 2008, 12:49, said:

Забравяш песните, които ще напишат (или вече са написали) заедно. Да, ако се отнасяше за музиката им досега - и аз бих предпочел да ги чуя поотделно. Но при новата ситуация... мисля, че заслужават поне да им се даде шанс, и след това да се правят изводи.

Аа, не ги забравям. Ако авторът на темата беше задал въпрос: "Какво очаквате от новите парчета, които Queen и Paul ще напишат съвместно?", щях да отговоря:

Очаквам в тях Paul да се вписва доста по-добре /или направо идеално/, отколкото когато пее парчета, написани за гласа и диапазона на Фреди. И съм любопитен да ги чуя.

Но все пак, нали се сещаш, че масата от фенове /подчертавам - масата/, посещаващи концерт на Queen + Paul Rogers, няма да отиде на стадиона заради новия албум, нито заради парчетата, изпяти от Роджър Тейлър, нито заради 3-4 хита на Бед Къмпани и Фрий. Стотиците хиляди се събират заради невъобразимия култ, който се крие зад тези пет буквички - q, u, e, e, n.
А човекът, на когото в най-голяма степен се дължи този култов статус, няма как да бъде на сцената. Тоест, в тази колаборация винаги ще има нещо недоизказано..., непълно!
-----------------------------------------
Слушай силно!

#31 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 March 2008 - 13:51 PM

View Postviolator, on Mar 26 2008, 12:42, said:


Лично за мен е необяснимо, как човек като Брайън Мей, който има два чувала грандиозни /съ/авторски песни зад гърба си, се съгласява да свири парчета на други групи. Независимо колко големи са тези групи.


Както по-горе казах, лично аз обвинявам именно Брайън за това, което се случи с една от най-любимите ми групи след смъртта на Фреди. Всичко започна по време на концерта-трибют за Фреди. Нямам идея дали си спомняш (а може и само на мен така да ми се е струвало), но този "иначе толкова симпатичен китарист" :metal: , стоеше вцепенен на сцената и гледаше с нескрита възхита опита на Елтън Джон да се превъплати във Фреди Меркюри. Аз навремето много харесвах Елтън. Имах и една любима негова песен посветена на Норма Джийн. Един ден Елтън се събуди с вътрешен глас който го зовеше "Сър" и оттогава по подобие на много други (E.C. :metal: ) реши да плюе на всичко което е направил и да стане модерен, разбирай комерсиален. Така Норма Джийн стана Мерилин Монро, за да се стигне накрая до пълната инкарнация и преоткриването на песента за широката публика, този път в памет на Лейди "Д". Но да се върнем към Брайън и неговият поглед по време на онзи драматичен концерт на Уембли. Докато хората плачеха и едновремнно с това се радваха, Брайън реши да се поучи от набиращия комерсиално влияние Елтън Джон. И му се получи в следващите години. За жалост с цената на уважението на хора като мен, но кой ни пита нас феновете... :wub: Надявам се ме разбра, че понякога и аз не се разбирам добре... :lol:


View Postviolator, on Mar 26 2008, 11:57, said:



Доматите са вкусно нещо. Аз много обичам домати. Медът също е много вкусен. Обожавам мед.

Но ако някой ми полее домат с мед, учтиво ще го бутна настрани. Доматът върви със сирене, ще кажа. А медът го предпочитам в прясното мляко!



Интересно ми стана това сравнение. Чудя се, ако в примера заместим медът с ракия дали няма да се получи нещо любопитно? :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#32 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 26 March 2008 - 14:27 PM

View Postmarillion, on Mar 26 2008, 13:51, said:


Абе, горе-долу те разбрах! :metal: :lol:

Ставало е въпрос за концерта в памет на Фреди всеки път, когато е имало теми за Queen...и тук, и в стария форум. Винаги съм твърдял, че за мен единственият адекватен артист там беше Джордж Майкъл. Всички други, които се осмелиха да сложат короната на Кралицата, стояха неадекватно. Някой повече, други по-малко. А Робърт Плант, музикант, чиито качества, адекватност и големина винаги са били неоспорими през годините, с каквото и да се е захващал, дори стана за смях. Чавка ли му беше изпила мозъка, да тръгне да пее "Innuendo", във временно умопомрачение ли е бил изпаднал, някоя любовница го е излъгъла, че го прави добре ли...., не знам! Нямам логично обяснение. :metal:

Quote

Доматите са вкусно нещо. Аз много обичам домати. Медът също е много вкусен. Обожавам мед.

Но ако някой ми полее домат с мед, учтиво ще го бутна настрани. Доматът върви със сирене, ще кажа. А медът го предпочитам в прясното мляко!

Quote

Интересно ми стана това сравнение. Чудя се, ако в примера заместим медът с ракия дали няма да се получи нещо любопитно?

Да го кажем така - доматиту без ракийка е като прогресив без неравноделни тактове! :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#33 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 March 2008 - 14:39 PM

Абе за комерсиализма и нежното му лице Брайън Мей идеше реч по-горе, ама аз нали съм си многословен поставих акцента върху трибюта за Фреди... :metal:

И все пак, само аз ли смятам, че китаристчето е виновно за всичко което се случи с групата след 24/11/1991? Стигна се дотам, от вас да научавам факти за групата. Като например, че Дийкън няма нищо общо с новото недоносче. Браво на него!! :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#34 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 26 March 2008 - 15:14 PM

View PostLazy, on Mar 26 2008, 12:21, said:

Поне четири песни от всеки концерт са от репертоара на Фрий и Бед Къмпани. Мисля, че се получават добре и публиката има право да ги чуе. Още толкова песни са в изпълнение на Роджър Тейлър (той си ги изпълнява и в студийните записи). Това прави близо половината концерт (от есента ще има немалка част нови песни, композирани от тримата - те също имат право на живот и ще е страшно интересно да се чуят).
За останалите песни... Лично на мен ми е интересно да ги слушам. Има и хора, на които не им е интересно. Но при всички случаи в тези песни не се състои цялата дейност на групата, както се опитват да изкарат някои хора.

Тук говорим за строго субективно поляризиране на мненията.

Повечето от изказалите се са огромни и верни фенове на легендата Куийн и на Фреди. Докато ти си огромен и верен фен на Пол Роджърс.

Навремето, в стария форум на про-рок пак говорихме по тази тема и ясно си спомням как твърдеше, че Пол Роджърс е много по-легендарна фигура в музиката от Фреди Меркюри и неговият принос към това изкуство е несравнимо по-значим.

Не отричам правото ти на мнение, но според мен не е тъй. Но нито аз мога да те убедя в противното, нито ти мен.

Аз също харесвам много Пол Роджърс, също мисля, че е един от най-вещите бели блус вокалисти в света, заедно с Джо Бонамаса, Стив Уинууд, Андрю Стронг, само че в Куин не ми пасва.
Той не пасва на естетиката на Куин.

А претенцията на това "реюниън" турне не е джем сешън на големи музиканти в клуб, или "споделените" Куин с Тейлър - Фрий авторски песни, а претенция за Ривайвъл на марката Куин, която продължава да носи пари след 17 години творчески сън.

#35 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 26 March 2008 - 15:18 PM

...

#36 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 March 2008 - 16:12 PM

View Postduende, on Mar 26 2008, 15:14, said:

Пол Роджърс е много по-легендарна фигура в музиката от Фреди Меркюри и неговият принос към това изкуство е несравнимо по-значим
Това ми прилича на типично талибанско изказване :yes: Ама го казвам по принцип. Не конкретно :metal:
I don't know how I managed it...

#37 Lazy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 26 March 2008 - 17:04 PM

View PostOzzy, on Mar 26 2008, 16:12, said:

Това ми прилича на типично талибанско изказване :metal: Ама го казвам по принцип. Не конкретно :metal:

Вярно е, че и аз съм имал талибански изказвания. Но винаги след като съм бил предизвикан от подобни изказвания в другата крайност. При една нормална дискусия никога не бих прибягвал до тях. :yes:

#38 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 27 March 2008 - 15:42 PM

View PostOzzy, on Mar 26 2008, 16:12, said:

Това ми прилича на типично талибанско изказване :D Ама го казвам по принцип. Не конкретно ;)


Аз понеже съм най-талибан :D по този въпрос, ще си премълавам в темата...щото инак, не би ми останало друго, освен да се опаша :P ;) :bomb: и да действам. :bomb:

Само за едно няма да си премълча: когато попаднах на техен концерт по Канал 1, с отвращение успях някак да изтърпя половината концерт и след като вкарах в употреба цялата позната ми нецензурна лексика, реших, че за собственото ми добро, бива да угася телевизора, както и сторих.

И за разлика от повечето от вас (не сте същи талибани вий B) ), никога, ама никога, не бих отишла на техен концерт. :blink:

Признавам: не се е случвало музикално събитие да ме докарва до такъв бяс, както този концерт.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#39 Tuxedoed

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts

Posted 01 April 2008 - 08:13 AM

По принцип Куийн никак не ми е любима група, но вчера си пусках DVD то на Боуи от Риалити тура та си помислих, дали пък един женски глас не е по-удачен за изпълнител на песните на Фреди.
СПРАВКА

#40 Tuxedoed

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts

Posted 01 April 2008 - 08:15 AM

Нещо не виждам редакцията къде е.
Ето още една справка





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users